Widok

jak się mieszka w tej okolicy??

Od stycznia przeprowadzam się z rodzinką do Gdyni, mąż pracuje przy samej obwodnicy więc szukamy mieszkania w tej okolicy. Niestety jesteśmy z zupełnie innego regionu Polski więc zupełnie nic nie wiem o trójmieście może ktoś by doradził czy warto wynająć mieszkanie w tej dzielnicy. Mamy dwójkę dzieci w wieku szkolnym zerówka i 1 klasa więc ważne by szkoła była nie daleko ??? Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem gdynianką od urodzenia, uwielbiam to miejsce. Mieszkam niedaleko obwodnicy w Wielki osiedle Fikakowo, nowoczesne, zadbane)- polecam, blisko szkoły, pełna infrastruktura,dobry dojazd, 10 min samochodem plaża w Orlowie, 15 min centrum (autobusem). Dobre szkoły i gimnazja - same superlatywy!!
Gdynia - Tu warto zyć i pracować!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieszkałam na fikakowie rok czasu, co prawda nie mam dzieci w wieku szkolnym więc nie wiem jaka szkoła jest tutaj dobra, ale z tego co widziałam dzieci do szkoły dojeżdżają autobusem na inne osiedle. co mi się nie podobało to to, że to takie małe blokowisko sąsiad sąsiadowi zagląda do okien, każda wolna przestrzeń została zagospodarowane i wszędzie powciskali bloki.
15 min autobusem to w godzinach szczytu nie jest realne ja codziennie dojeżdżałam z pracy (świetojańska) i zajmowało mi to 30 -40 minut jeździłam linią pośpieszną R, a później osiedlową 153. korki na wielkopolskiej są masakryczne,
Gdynia to fajne miasto tylko mało zorganizowane i niestety brudne bo władze tego miasta dbają tylko o ulice, gdzie chodzą turyści, a niestety zapominają o innych dzielnicach, np. ul warszawska przecież to prawie śródmieście a niestety wszędzie psie odchody, i tylko się chodzi by w nic nie wdępnąć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja mieszkam poniżej osiedla Fikakowa na ulicy Źródlo Marii od dwoch lat:) Uważam, że to naprawdę świetna dzielnica, bardzo spokojna, dookoła wspaniale tereny spacerowe, las, trasy rowerowe, stadnina koni. Ma klimat wiejskości i sielskości a jednocześnie wszędzie blisko - do Sopotu, do Gdyni, do obwodnicy, super skomunikowane miejsce. W okolicy duży wybór sklepów - jest Bomi, Lidl, Tesco, Biedronka, alkohole świata, dwa świetne sklepiki mięsne, apteki, sklep zoologiczny na Fikakowie - co kto chce;) Dziecko dowoziłam do szkoly do Sopotu(skąd się przeprowadziliśmy tutaj) ale szkola podstawowa na ul.Starodworcowej ma bardzo dobrą opinię i jest w ścisłej czołówce w rankingach. Wada tej szkoły to system zmianowy - dzieci czsem póżno zaczynają i kończą lekce. Blisko na Karwinach są jeszcze dwie inne podstawówki i kolejna na Brodwinie w Sopocie. Jeśli nie Wielki Kack to tylko Sopot i Orłowo. Moja lista na tych dzielnicach się kończy:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzis mija 4 lata od kiedy sie tu wprowadzilem,mieszkam na Nowodworcowej,wiec poczatek lub koniec wielkiego kacka( w zaleznosci gdzie sie stanie):) w przeciwienstwie do wszelkich gdynskich szowinistow, potrafie ocenic to miejsce obiektywnie:) mieszkalem i w Sopocie i w Gdansku,ale tu chyba znalazlem swoje miejsce na ziemi( przynajmniej na kilka lat).Gdynia jest slicznie polozona,dysponuje wielkim potencjalem,a Kack to prawdziwa perelka.jeszcze tylko niech drogi na starym kacku( miedzy staro a nowodworcowa) zrobia,to bedzie super.Do Sopotu chwilka (z powrotem juz bywa gorzej) do centrum Gdyni tez bezproblemowo,do obwodnicy troszke trzeba postac by sie wbic,ale nie jest zle, droga na Kaszuby pod nosem, generalnie mocna 4:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki, jakoś intuicyjnie czułam że to będzie to wybierając Gdynię i tę okolicę. Chociaż ciężko będzie z rodowitego Poznaniaka przestawić się na obywatela trójmiasta. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Karolino ja też musiałam z rodowitej poznanianki na gdyniankę przejść.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mieszkam od roku na Fikakowie, wczesniej mieszkalam na Dabrowie (tez kolo obwodnicy) i zdecydowanie, bez watpliwosci polecam Dabrowe. Do lasu mielismy doslownie 3 minuty spacerkiem, pieknie, zielono, ptaszki rano spiewaly, moj synek uwielbia nature. Spokoj, cisza i zielen.
A tu: beton, beton, sasiad sasiadowi w okno zaglada, znow beton i beton, drogi tez nie ma tylko jakies plyty bez chodnika, strach z dzieckiem isc do placu zabaw... ktorego zreszt tez nie ma pod blokiem, tylko kawalek drogi przez ulice. Szkoly sa 3 tylko, ze obowiazuje pelna rejonizacja. Fikakowo jest przypisane do szkoly na Karwinach i dzieci musza przejsc niesamowicie ruchliwa ulice dwupasmowa. Sa swiatla, ale i tak bylo tam juz tyle wypadkow z udzialem dzieci, ze nie puscilabym dziecka samego za nic w Swiecie, nawet ze starszej klasy. Do sklepow jest blisko jesli sie mieszka przy Gryfa Pomorskiego i okolicach, ale do przystanku to juz wielki kawal drogi i do szkoly tez, im blizej obwodnicy tym dalej... No i ta betonowa zabudowa z kazdej strony... dla mnie pelna porazka. za to mozna tu tanio wynajac, taniej niz na Dabrowie, bo ogromna konkurencja. My za prawie 85m placimy 1400zl.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję za cenne informacje, a można wiedzieć jak znalazłaś to mieszkanie w tak dobrej cenie?? Bo my szukamy ale jak na razie nic nadzwyczajnego nie znaleźliśmy przynajmniej takiego co by nas na kolana żuciło. Jak by co podaję maila pryw. k.szczepaniak4@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak dawno tu nie zaglądałam i tak dzisiaj coś mnie tknęło niesamowite, też rodowita Poznanianka witam serdecznie :-) No i jak się pyrze mieszka w Trójmieście bo ja jakoś na razie nie mogę sobie tego wyobrazić, choć przeprowadzka zbliża się wielkimi krokami. Jak masz ochotę napisz o swoich wrażeniach na k.szczepaniak4@wp.pl
Pozdrawiam zresztą wszystkich Poznaniaków z Trójmiasta :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieszkanie znalazlam z ogloszenia, nie pamietam czy na Trojmiasto, Anonsach czy Gratce. Jakby co mieszkanie bedzie wolne od kwietnia, bo mamy nadzieje w marcu wyprowadzic sie do naszego mieszkania :) .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wielki Kack

Czy ktoś żałuje zakupu mieszkania na kredyt? (413 odpowiedzi)

Witajcie, mam pytanie do osób, które kupiły mieszkanie na kredyt: czy żałujecie, że wzięliście...

do góry