Widok

kiedy dostaje się tablice rejestracyjne samochodu??

Pytanie jak w temacie.
Mąż kupił auto (jest teraz jego drugim właścicielem)
w przyszłym tygodniu jedzie je przerejestrować do Wydziału Komunikacji na siebie.
Czy z marszu dostanie nowe tablice rejestracyjne czy będzie jeździł na starych???
Wiem, że dowód rejestracyjny na razie dostaje tymczasowy a dopiero po miesiącu dostaje ten właściwy.
A jak to jest z tablicami??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tablice od razu dostaje docelowe.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie prawda. Żeby dostać tablice (lub samą naklejkę na tablicę, jeżeli pojazd z tego samego powiatu) trzeba mieć: kartę pojazdu, zdemontowane tablice - do oddania lub przylepienia naklejki, dowód rejestracyjny - do oddania w urzędzie, umowę sprzedaży, polisę OC, ważne badanie techniczne(choć tego nie jestem pewien), dowód wpłaty za opłaty urzędowe, pełnomocnictwo (jeśli nie stawiają się osobiście wszyscy nowi właściciele), dowód osobisty.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
No faktycznie, jak z tego samego powiatu, to można jeździć na starych, ale jak chcesz mieć nowe to je dostaniesz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po co płacić za nowe tablice w takim wypadku? Można to zrobić, ale nie widzę w tym żadnego sensu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Czasem tablice są zniszczone i trochę głupio wygladają zardzewiałe na bryce za 100tys.....więc oprócz względów estetycznych nie ma sensu.....chyba że inny powiat to wtedy nie ma wyjścia...muszą być nowe.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Co Ty nie powiesz panie mądraliński. Pani nie pyta co trzeba mieć żeby przerejestrowac auto i dostac tablice, tylko kiedy dostanie po wydaniu wszystkich dokumentów.
Sam szukam odpowiedzi na to pytanie, bo urzędasy nie mają czasu odebrać telefonu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam ile sie czeka na dawud tymczasowy i kiedy dastane ten na stale prosze o szybkom odpowiedzi z gory dziekuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
to żeś mężowie niezłego kwasu narobiła ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Źle napisałam :
Mój M jest kolejnym właścicielem pojazdu.
Pierwszy właściciel sprzedał mojemu M samochód, czyli teraz mój Mąż jest właścicielem samochodu.
Pierwszy właściciel samochodu jest spoza Trójmiasta a my mieszkamy w Gdańsku, czyli tak czy siak tablice musimy zmienić.
Wszystkie dokumenty mamy i umowę Kupna sprzedaży też. W tym wypadku żadne pełnomocnictwa nie są potrzebne.
Do urzędu pojedzie ze starymi odkręconymi tablicami i dlatego moje pytanie było czy dostanie nowe???
Jestem laikiem i się na tym nie znam, dlatego się spytałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, od ręki, wraz z tymczasowym dowodem. Po cyrka miesiącu, odbiór stałego dowodu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Racja. Dostaniesz od ręki pod warunkiem posiadania dokumentów. Przygotuj sobie na tę imprezę kasiorkę. I mam nadzieję, że urząd skarbowy opłacony, jeśli nie dostałaś faktury od sprzedającego. Za spóźnienie się z 14 dniowym terminem z US są dość wysokie kary. Podobnie z OC. Za spóźnienie się z 30-dniowym terminem rejestracji do niedawna nie było żadnych konsekwencji (nie wiem czy teraz nie jest przypadkiem podniesiona któraś z opłat).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

to dostaje sie zastepcze tablice bo nic nie rozumiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Od ręki dostaje się tablice
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Info na ten temat masz tutaj - https://skupautzagotowke.net/skup-aut/wieliczka/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Motoryzacja

Auto Części (4 odpowiedzi)

Cześć Panowie, Potrzebuję namiar na sprawdzony sklep motoryzacyjny w Gdańsku otwarty jutro lub...

Najtańsze oc dla... gdzie? (82 odpowiedzi)

Witam Posiadam prawko od roku i kilku mies., mój brat od 2 mies. ja jestem właścicielem...

Konserwacja podwozia (34 odpowiedzi)

Witam, Czy może mi ktoś poleci w Gdańsku miejsce, gdzie mógłbym zakonserwować podwozie w...

do góry