Widok

kiedy kupowac wegiel?

Kiedy najlepiej kupować wegiel workowany? Czy pora roku ma wogole jakeis znaczenie, niby w wrokach chyba i w zimie tez powinnien być ok? glosno się zastanawiam, bo przezde mna pierwszy sezon grzewczy w nowym domu 140 metrow ocieplony na zewnątrz. Będę wdziecny za pomoc
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jasne ze pora roku ma znaczenie.Deszczowe i zimowe miesiące sa najgorze bo transport i skladowanie zazwyczaj dzieja się na wolnej przestrzeni bez plandek. Wtedy wegiel jest nasaczony woda, mokry jest ciezki wiec nota bene wchodzi go mneij na tone. Wnioski wyciągnij sam. /ja wole kupowac tani opał/
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kup http://szawal.com.pl/dlaczego-pellet-drzewny-jest-obecnie-tak-popularny/#page-content super jakość.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja kupuje tylko latem. Tani opal ma nowa oferte proponuje zamowic wegiel już teraz i dostarcza go w letnich miesiącach żeby był naprawdę wysuszony. Paltnosc tez przy odbiorze. Mi t o pasuje. Starają się chłopaki bo ostatnio nabroili z tym mokrawym weglem. Kupuje od nich ekogroszek ten najtańszy i z letniej dostawy jest naparawde super, do tego w workach po 25 kg wiec zero szans na niedowagę wszystko można zwazyc.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
wegiel nalezalo kupic miesiac temu jak pytales - pracowniku badz wlascicielu firmy......sprzedajacej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Teraz zaczyna sezon na najtańszy węgiel, więc warto pomyśleć o kupnie opału i oszczędzaniu. Ale, tak ogólnie, workowany opłaca się najmniej. Skoro masz dom, to powinieneś mieć też dość miejsca na składowanie opału luzem, taki wyjdzie taniej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wychodzi ni ewychodzi a jednak w workach jest czyściej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozglądaj się od kwietnia. Wiele firm w okresie kwiecień - czerwiec obniża ceny, robi różnego rodzaju promocje, bo ruch troszkę mniejszy. Jeśli kupujesz np: ekogroszek w folii, to tego nie rób! W większości składów to jest ten sam ekogroszek co leży na placu luzem, po prostu pracownicy go workują na miejscu, a potrafi być droższy o 100/150 zł a to ten sam węgiel, często z importu. Pytaj o certyfikaty na dany asortyment. I zawsze jedź na skład osobiście!!! Jeśli masz piwnicę, zaznacz sobie mniej więcej dokąd Ci sięga zakupiona np. 1 tona węgla. Możesz też zakupić w workach parcianych i poprosić żeby w każdym było np. 20 kg. Łatwiej ogarnąć czy mocno Ci ucieli na kilogramach (wagi też mogą być "podrasowane";) "Miał" kupować tylko w słoneczne dni, jak najbardziej suchy bo pije sporo wody a kilogramy szybują :D (niech ładowarką pokażą czy od spodu, z hałdy czy mocno ścieka woda!) Jak dobra firma to ci podsuszą. Zwróć uwagę czy towar przykrywają plandekami. UDANYCH ZAKUPÓW! :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej teraz się orientuj - ceny właśnie spadają i możesz wyhaczyć ekstra towar w dobrej cenie. Ja ostatnio kupiłem workowany ekogroszek Stabek. Elegancki produkt, suchutki, bez spieków - we wrześniu, październiku bankowo będzie sporo droższy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A gdzie go kupiles? Ja szukam go w necie I nic nie ma, strona http://www.stabek.pl w ogole nie dziala
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

okres, w którym kupisz węgiel pewnie w jakiś sposób przekłada się na jego cenę - ja na ten moment tego nie wiem, bo z zakupu węgla zrezygnowałem już spory czas temu ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ale z tego co pamiętam jak jeszcze kupowałem to w okresie okołowakacyjnym było to około 1-2 stówek taniej niż zimą za tonę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej kupować jak przez kilka dni jest ładna pogoda i nie pada. Bo po deszczu węgiel jest cięższy i mniej go dostaniemy. Wiadomo, że nie sa to jakies duże róznice, ale zawsze to cos.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kupuj teraz. Popyt (przez pogodę) praktycznie w tym roku nie maleje, więc i ceny stoją. Ale od lipca zaczyna się "sezon" więc ceny poszybują w górę. Sprawdź m.in.: https://stabek.pl/ - jak polubisz ich profil na fejsie to masz jeszcze zniżkę dodatkowo.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja kupiłem ostatnio ale pellet bo nim akurat ogrzewam dom. Pakowany w worki elegancko przyjechał do mnie z zamówionego przez stronę http://www.epellety.pl e-sklepu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy w tym okresie można go może kupić taniej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cena pelletu zależna jest od regionu dystrybucji, zatem zachęcam do sprawdzenia ceny na stronie sklepu internetowego.

Andrzej Wysocki
eRzecznik marek Lava i Olimp - pelletu firmy Stelmet
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak długo czekałeś na dowóz pelletu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pellet zakupiony przez stronę epellety.pl dostarczany jest w terminie 5 dni roboczych od daty wpłynięcia płatności na konto sklepu. Można także zamówić pellet poprzez sklep internetowy i odebrać u naszego najbliższego dystrybutora.

Andrzej Wysocki
eRzecznik marek Lava i Olimp - pelletu firmy Stelmet
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję za informacje. Jaką ilość najmniejszą trzeba kupić ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Minimalna ilość jaką można zakupić w sklepie internetowym to 1 paleta = 975 kg pelletu Lava lub Olimp.

Andrzej Wysocki
eRzecznik marek Lava i Olimp - pelletu firmy Stelmet
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Który jest lepszy? Czym sie różnią ?Mam dom 170 m2.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Artyg, oba nasze pellety - Olimp i Lava są podobne do siebie. Mają one zbliżoną kaloryczność, między 16,5-19,0 MJ/kg. Produkowane są one z wyłącznie sprawdzonych materiałów, co potwierdzają certyfikaty FSC (Lava oraz Olimp) oraz ENPlus A1 i DINPlus (tylko Olimp). Wyróżniać je może np. cena zakupu.

Andrzej Wysocki
eRzecznik marek Lava i Olimp - pelletu firmy Stelmet
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znacie skład opału Sobianek? dostaraczają na terenie całego kraju, węgiel workowany ale i luzem. Mają węgiel certyfikowany, dla mnie najlepsi https://sobianek.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

obserwuj ceny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja bym radził przede wszystkim palić węglem poprawnie. Nawet najlepszy węgiel będzie dymił i truł jeśli będzie palony w zły sposób. W kotłach górnego spalania rozpalamy od góry! Drewna też to dotyczy.
Polecam poczytać na czysteogrzewanie.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej kupować wcześniej, że nie tuż przed zimą, lato to dobra pora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najdroższy węgiel jest zaraz po żniwach, kiedy rolnicy sprzedają zboże :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pomyśl o pellecie. Ciepło daje porównywalnie do węgla , natomiast czysta kotłownia to duży komfort
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak z dostępnością takiego pelletu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pellet Lava oraz Olimp możesz zamówić w każdej chwili - jest on dostępny "od ręki".

Andrzej Wysocki
eRzecznik marek Lava i Olimp - pelletu firmy Stelmet
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a jaki jest czas dostawy do klienta ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Icek, pellet Lava lub Olimp zakupiony przez stronę epellety.pl dostarczany jest w terminie 5 dni roboczych od daty wpłynięcia płatności na konto sklepu.

Andrzej Wysocki
eRzecznik marek Lava i Olimp - pelletu firmy Stelmet
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli chodzi o ceny, to najlepiej kupować węgiel wiosną, teraz będzie już tylko coraz drożej i nie ma znaczenia, czy kupuje się na worki czy w tonach. Nawet miał w ciągu ostatniego miesiąca zdrożał o prawie 40 zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Każde paliwo lepiej kupować przed sezonem przynajmniej ja tak robię bo zawsze się zaoszczędzi. U mnie w kotłowni pellet jest już kilka miesięcy a lada dzień trzeba już pomyśleć o grzaniu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z uwagi na to, że w najbliższym czasie zamieszkać zamierzam w domku jednorodzinnym, rozglądam się za składem opału, w którym mógłbym zaopatrzyć się w dobrej jakości węgiel. Czy moglibyście mi jakiś polecić? Sam, natknąłem się na https://kuppanwyngiel.eu/ oferujący węgiel prosto ze Śląska! Czy warto skorzystać z jego oferty? :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

w sieci jest dużo dostawców, ale jak wybrać dobrze? Proponuje przeczytać blog http://komex.agro.pl/sklad-opalu-wroclaw-swidnica/cennik-wegla-drewna-opalowego/ Znajdziemy tam przydatne informacje o tym jak kupić ekogroszek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie zaprzątam sobie głowy kupnem węgla. Przeszłam na pellet już kilka lat temu. Jest to wygodny opał, lekki, łatwy do zasypania kotła. Pozostały pellet przechowuje z piwnicy w orginalnych workach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a czy można przechowywać pellet który jest spakowany w foliowych workach na np : na zewnątrz pod wiatą ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja mam pellet ze stelmetu w hermetycznych workach. Trzymam na zewnątrz pod wiatą. Nie widzę aby był wilgotny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

generalnie nie ma większego znaczenia pora. Ja wychodze z założenia że jednak lepiej przed samym sezonem kupować żeby w domu nie nabrał wilgoci czy coś. ja zamawiam węgiel z hurtowni KGM i tam odpowiedni go przechowują więc nie ma sensu żeby u mnie w domu zajmował miejsce. A od nich ten węgiel jest zawsze suchy i kaloryczny :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jeśli mowa o ekogroszku (luzem) to składowany na wolnym powietrzu dłużej niż 5 mcy straci na wartości opałowej. W tej sytuacji warto polować na atrakcyjne oferty przy węglu workowanym, a możemy to zrobić szybko przez portal z ofertami http://gielda-paliw.com/ Przy takim opakowaniu możemy kupować od sprzedawców z całego kraju, bo koszty takiej przesyłki to już 160zł Nie musimy polegać na cenach w lokalnym składzie opału
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobrej jakości wegiel mają tutaj w tym składzie opału https://sobianek.pl/ > Prowadzą sprzedaż hurtową ale i własnie detaliczna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej kupować węgiel czy inny opał wtedy kiedy jest najtańszy. Czyli najlepiej na wiosnę między marcem a kwietniem. Ja co roku poluje na najlepsze ceny ;) pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sobianek rzeczywiście konkretny skład, dowóz na terenie całego kraju, a ile wegla do wyboru i polski, i zagraniczny, najwyższej jakości
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Każdy czas jest dobry, ważne zeby skład opalu mieć blisko domu. Np. we Wroclawiu możecie kupić opał w https://skladnaolbinskiej.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jezu...reklama składu we Wrocławiu na stronie forum Trójmiasta... Nie wierzę, że ktoś jest tak głupi... I zdesperowany. Biznes nie idzie???
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tu masz skład , który dowozi w całym kraju, zobacz sobie w Sobianek. Węgiel z certyfikatami, tu nie kupujesz kota w worku https://sobianek.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

terqaz też ułatwiają sprawę klientom i spokojnie można w sieci zamawiać, bardzo dobrze bo co kilka dni zimno i palić trzeba a strach z domu wychodzić. a sami też zamawialiśmy w Sobianek, mają bardzo dobrej jakości Wegiel,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dla mnie skład Sobianek jest godny polecenia, duży wybór opału, i krajowego i importowanego. Z certyfikatami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak ceny dobre zawsze kupuję, wiadomo, ze jak się sezon grzewczy zaczyna podnoszą ceny. Ja i tak zawsze wcześniej zamawiam opał, mam sprawdzony skłąd Sobianek, u nich kupuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

My tez własnie ze składu Sobianek kupowalismy już rok wstecz. Bardzo dobry opał, z certyfikatem, nie oszukuja na jakości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

u nas w piwnicy jest składzik na pellet (bo nim palimy) więc zawsze coś tam sobie leży ale ogólnie nie robię jakiś wielkich zapasów bo zamawiam z firmy Pan Groszek https://pangroszek.pl/sklep/ a u nich nie ma żadnych problemów z dostawą, są terminowi, dostawa jest darmowa, dowiozą w każde miejsce w Polsce. To duża wygoda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

my po wakacjach zamawiamy jak co roku. W sumie z pół tony jeszcze mamy i drzewa kubik. A węgla jak dobrego szukacie polecam sobianek , dobry opał, z certyfikatami mają i dowożą w calym kraju
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

rachunki za prad z Energii - licznik "inteligentny" (10 odpowiedzi)

Witam. Mam taki problem : od poczatku tego roku to juz drugi rachunek za energie elektryczna,...

Okna Pava Oknoplast prośba o opinie (16 odpowiedzi)

Witam, Myślę o zamówieniu tych okien ale nie wiem jeszcze na 100%. To nowość nie znam nikogo...

Czy warto zamieszkać w trójmieście lub okolicach. (74 odpowiedzi)

Mieszkam w centralnej Polsce i postanowiłem zmienić miejsce zamieszkania biorąc pod uwagę że...

do góry