Widok

kolendy parafia kielno

Mam propozycję dla osób Wierzących w Boga. Do koperty na kolędzie włożyć przelew na dobry Zbożny cel np. ratowanie Bazyliki Św.Mikołaja w Gdańsku lub budowę Kościoła w Koleczkowie, itp..
To jedyny sposób by dotarło do Proboszcza że nie akceptujemy jego zachowania. Wypowiedzi o bogatym Franciszku tak bardzo kłócą się z tym co głosi Papierz Franciszek. Bo Proboszcz wierzy w pieniądze!!!!!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Kolęda 2019 Parafia Kielno Ofiary wpłacamy na konto Parafii
Do koperty wkładamy tylko potwierdzenie przelewu.
Cel: Malowanie Kościoła
Parafia pw. św. Wojciecha
ul. Jeziorna 6
84-208 Kielno
Numer konta:
12 8351 0003 0041 1079 2000 0010
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

mogę przelać ale na zburzenie tej meliny z patolami
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Juz od razu numery konta podają, to biznesmeni jedni.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Polski język trudna pisownia... Kolendy?! kolędy pisze się. Ludzie! Szkoła podstawowa się kłania. Wstyd!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Proponuje żeby ksiądz chodził z terminalem dotykowym! Będzie szybciej! Ha! Ha! Ha! Urząd Skarbowy będzie miał ułatwione
zadanie!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wierna weź Radę pod pachę, przyjdźcie i pocałujcie mnie w d*pę. A jak czujecie powołanie to idźcie do seminarium.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Dobrze piszesz Aneta, ja proponuje głosowanie i zbiórkę pieniędzy na wyburzenie tego kościoła i wyeksmitowanie wszystkich pedofilów z kielna na madagaskar. Na miejscu kościoła można by zbudować jakieś osiedlowe centrum handlowe z restauracjami, sklepami i pubami.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Przecież nie ma obowiązku płacenia na kościół.Nie ma obowiązku przyjmowania kolędy. O co ten wrzask tutaj?Pozwólcie tym, którzy chcą celebrować swoja wiarę,to robić.To oni ze swoich pieniędzy dają na tace.Wam nikt nic nie zabiera.Trochę tolerancji nie zaszkodzi.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Problem jest w tym, że oni są pedofilami i krzywdzą niewinne dzieci, jak będziesz miał kiedyś dzieci to zrozumiesz. Druga sprawa, że to jest sekta tylko jakimś cudem legalna. Teraz odpowiedz sobie na pytanie dlaczego nie toleruje się sekt i pedofilów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Dzieci mam i chodzą na religie ,wyjeżdżają na wycieczki organizowane przez naszych wikarych(obecnego i poprzedniego). Szczególnie księdza Łukasza polubili bo ma podejście do dzieciaków.Pedofila to problem nie tylko kościoła.Dobrze byłoby sie zorientować jaka jest jej skala wśród świeckich.A jak się ma pedofilia w środowiskach czynnych LGBT w Polsce?
Statystycznie pedofilia w kościele niczym nie odbiega od innych grup wyznaniowych czy społecznych.Wiadomo,że szczególnie w kościele nie powinno to mieć miejsca.Ważne jest aby takie ujawnione zjawiska nagłaśniać i tępić.Jednak nie wszyscy księża to pedofile a kościół to nie sekta.
Sekta jest to ugrupowanie społeczności, jakiś odłam pewnego kościoła, a kościół katolicki jest powszechnie uznany za religie a nie sektę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Już należysz do tej sekty i nawet o tym nie wiesz. Kościół to zinstytuncjonowana sekta. A pedofilów wśród księży jest pełno, i na pewno o wiele wiecej niż w innych zawodach. Poczytaj sobie statystyki. A jest tak dlatego bo księża nie mają żon bo widocznie wolą dzieci albo facetów. Nie wspomnę o tym że to mafia która nastawiona jest na zysk od naiwnych wieśniaków takich jak wy z kielna. Płaćcie dalej haracz na ten numer konta co tam wyżej podali. Już wyczaili gdzie go wkleić. Naprawde jestescie tacy ciemni i tego nie widzicie ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

i dodam jeszcze, że komuś zależy żeby chronić tą mafie bo podbija inne tematy aby o tym zapomnieć
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Fakt,ktoś bardzo Cię skrzywdził.Gorycz straszna przez Ciebie przemawia.Radzę skorzystać z pomocy psychologa lub po prostu wygadać się jakiejś zaufanej osobie.To też pomaga.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Skoro już poruszamy temat parafii to też mam kilka uwag:

- drugi raz się zdarzyło, ze ministrant wychodzi z auta, nawet nie zapuka do drzwi, rozejrzy w prawo i lewo, wsiada do auta i odjazd. Mąż stoi w oknie i czeka i taki widok zastaje. A potem wielkie pretensje, że kolędy nie przyjmujemy

- po drugie: to jedyna parafia w której spotkałam się z kolędami o godzinie 9 rano, jak przeciętny normalny człowiek jest w pracy. Ręce opadają! nawet w Chwaszczynie kolęda jest od godziny 15.

- ksiądz i jego podejście do życia osobistego. W życiu nie słyszałam takich umoralniających tekstów i nacisków kiedy weźmiemy ślub. Żyjemy razem 15 lat, od liceum. Nie mamy żadnych ślubów i związków za sobą. Dziecko ochrzczone. Słyszałam, że nie jesteśmy pierwsi którzy odczuli zgorszenie księdza. Ja rozumiem, że to wieś, może inne podejście ale są różne powody dla których ludzie nie biorą ślubu. I takie skrajne rozpatrywanie sprawy i nacisk "kiedy konkretna data ślubu" są okrutne. Znajomi są dużo starsi ode mnie, po rozwodzie i też żyją ze sobą już 15 lat. Księdza podejście mówi, że każdy po rozwodzie powinien być do końca życia sam.

czy ktoś się orientuje jak można przenieść się do innej parafii?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak sie zastanawiam po co Wam te kolędy ? Jesteś wierzacy to wpusc Boga do swojego serca, a nie księdza do domu
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

W punkt!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przepraszam ale co to za aluzja? Jestem uczciwym człowiekiem. W poprzedniej parafii gdzie mieszkałam 20 lat zawsze przyjmowałam kolędę bo lubiłam ksiedza i nigdy nie było problemów. Przyszedł, porozmawiał, interesował się parafianami. Czułam się dobrze w jego obecności i nasze drzwi zawsze były dla niego otwarte. Dla każdego księdza z tamtej parafii.

Niestety. Jest jak jest mój partner nie może/ nie chce wziąć ślubu kościelnego i naciski księdza lub wytykanie że żyjemy w grzechu jest nie na miejscu. Nie muszę się tłumaczyć dlaczego nie mamy ślubu.

Niejedno nie biorą ślubu kościelnego bo jedna strona Jest np innego wyznania lub jest ateista i nie ma takich problemów.

Wiec jk trochę spuc z tonu bo ja Boga w sercu mam a życie i sytuacje życiowe to inna bajka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Monia nie denerwuj się, nie pisałem tego kierując do Ciebie. Chodzi mi o sam fakt przyjmowania kolędy, po co i jaki sens wpuszczać kogoś obcego kto będzie ingerował w moje życie i mnie pouczał a sam o życiu nie wie nic, nigdy nie pracował zawodowo i nie utrzymywał rodziny oraz dzieci. Aby wierzyć w Boga nie potrzebuje do tego księdza, nie muszę się jemu spowiadać i tłumaczyć.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

JK wybacz, źle zinterpretowałam Twoją wypowiedź ale dla mnie tak ona zabrzmiała.

Tak, masz rację z jednej strony. Z drugiej po naprawdę fajnych kontaktach z księżmi z rodzinnej parafii dla mnie to naturalne, że ksiądz pogada, pomoże i nie ocenia przede wszystkim. Po tak pozytywnych doświadczeniach nie jest dla mnie niczym dziwnym przyjąć księdza, porozmawiać z nim chwilę, przy kawie czy cieście. Wszystko zależy od ludzi.

Dlatego po pierwszej kolędzie w miejscowej parafii już mi się odechciewa chodzenia do kościoła. Nie jestem super religijna, wręcz jestem nastawiana na nie do kościoła jednak wszystko zależy od księdza. Jeśli ksiądz nie atakuje, nie jest nachalny, jest po prostu normalnym, fajnym człowiekiem to dlaczego nie usiąść i porozmawiać?

Moje dziecko zostało ochrzczone w Chwaszczynie. Rewelacyjnie wspominam spotkanie z tamtejszym proboszczem, sam chrzest również. Da się? da się.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Myślę że gdyby księża byli tacy jak śp. Ks. Jan Kaczkowski to nie było by tematu, wiele bym dała za to aby mnie odwiedził na kolędzie ale to niestety jest już niemożliwe :( Monika musisz się do tego przyzwyczaić że na wsi ksiądz chce być najważniejszy i do tego być stróżem moralności, zapominając fakt że jest sam grzesznikiem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zawsze jest jakieś rozwiązanie. Jeśli nie podoba się wam tutejszy ksiądz zawsze możecie się stąd wyprowadzić. Więcej tlenu dla pozostałych mieszkańców. Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8

czasy samowolki się skończyły. dotarła tu cywilizacja i czas aby was doprowadzić do porządku bo macie duże braki intelektualne. proponuje otworzyć darmowe zajęcia w szkole pt. edukacja tubylców
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Słuchaj koleś nie ładnie tak obrażać rdzennych mieszkańców, bo w końcu może się wydać kim jesteś i dostaniesz od kogoś kopa w d*pe. Słyszałeś to powiedzenie: kozak w necie p*da w świecie? No właśnie Ciebie to powiedzenie dotyczy. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7

chyba groźby są karalne, a to właśnie robisz.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ubliżanie także jest karalne.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

MK to ksiądz jest dla ludzi a nie na odwrót.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko jest różnica między księdzem a człowiekiem świeckim.Ksiądz ślubował Bogu, jego rola jest zupełnie inna od naszej. Nie bagatelizujny problemu, który pogrąża kościół.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kielno

Dzieje się... (9 odpowiedzi)

https://szemud.pl/aktualnosci/informacja-o-wyniku-i-przetargu-ustnego-nieograniczonego-na-sprzeda...

Dzisiejsza debata (118 odpowiedzi)

Proste zasady, a prowadzący i tak się pomylił. Pytanie do kontrkandydata i Kalkowski dostał 1,5...

Jak tam mieszkańcy Kielna? (9 odpowiedzi)

Przy najbliższych wyborach będziecie głosować na Waszego Wójta czy dacie Gminie Szemud trochę...

do góry