Widok

kto z was kupil mieszkanie w semeko

jak sobie chwalicie tego dewelopera
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
adwokat napisał(a):

> jak sobie chwalicie tego dewelopera

Witam. Planowaliśmy z narzeczoną kupić u nich mieszkanko jednak obecna sytuacja finansowa nie pozwoliła. Z tego co się zdąrzyliśmy dowiedzieć na spotkaniu u nich to:
- rezerwują mieszkanie na 3 dni
- po 3 dniach, gdy określisz że decydujesz się, masz 7 dni na podpisanie umowy. Przy umowie wpłacasz 1500zł kaucji.
- Następnie masz 1mc na załatwienie formalności z bankiem.
- Można się umówić z inspektorem budowlanym na obejrzenie placu budowy, mieszkań już wykończonych
- My celowaliśmy w osiedle Rumia Park. Fajnie spokojnie, troche Auchan w bliskiej odległości może przeszkadzać.
- I to jest chyba zaletą, że mieszkanie można sobie przearanżować, na spotkaniu z architektem. Cena, która podają oficjalnie zawiera drzwi, sanitariaty, drzwi wewnętrzne. Jedyne czego nie ma to wykończonych podłóg (wylewka) i pomalowanych ścian (tylko cekol).

Gdyby nie słaba kondyncja ja bym u nich brał. Mam kumpla, który ma mieszanko od nich w Redzie i sobie chwali. Osiedle schludne, dbają o porządek. Odstrasza jedynie bliska zabudowa bloków.

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mieszkam w rumia park. auchan nie przeszkadza w ogóle, jest raczej plusem - wszystko pod nosem. komunikacja i parkowanie na osiedlu już dziś jest problemem - mało miejsc i dużo doniczek. w obecnie oddawanych budynkach na ścianach są tylko tynki - nie ma gładzi -czyli tzw cekolu i trzeba to zrobić samemu. olbrzymią wadą mieszkań jest ich wysoka akustyczność. dokładnie znamy temat kłótni małżeńskich za ścianą, wiemy, kiedy sąsiad korzysta z toalety, kiedy suszy główę, robi pranie i kąpie się
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
gdyby nie doniczki to auta stalyby pod klatkami i bylby niezly balagan, plus dla doniczek a minus za sciany ktor przepuszczaja dzwieki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kupilismy mieszkanie w Rumia Park od Semeko, ale nie polecam. Pani, z którą podpisuje sie umowe kupna jest przesympatyczna, ale na tym profesjonalizm tej firmy się kończy! Potem są już tylko schody. Nikt nic nie wie. Nie potrafia doliczyc się wpłaconych pieniędzy! Panie od aranżacji wnętrz - do bani! Nikt nie informuje, że mozna przyjsc i podpisac aneks koncowy a jak czlowiek pojawia sie w zupelnie innej sprawie to sie moze przypadkiem dowie i jeszcze maja o to pretensje. Odbiorem mieszkania tez sie nie interesuja, odsylaja do biura budowy, gdzie nikt nie urzęduje. Mozna dzwonic, dzwonic, dzwonic... nikt i tak nie odbierze.... Nikt sie nie przejmuje opoznieniami itd. Wlasciwie na kazdym kroku WALKA! O wszystko trzeba isc i sie wyklocic.
Beznadzieja. Gdyby bylo mnie stac na drozsze mieszkanie to nigdy nie kupilabym w tej firmie tylko "celowala" na dewelopera wyzszej klasy. Placisz wiecej, ale dostajesz wiecej w zamian, lepszą obsługę, wykończenie i profesjonalizm!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też kupiłem i mam zupełnie inne zdanie. Ale Pani chyba jest osobą co jest z wszystkiego i wszystkich niezadowolona. Jak czytam że nie mogli się doliczyć piniędzy to już mówi wszystko że bzdury Pani pisze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie zgadzam się, moich pieniędzy też się w pewnym momencie nie mogli doliczyć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My z mężem kupilismy mieszkanie w Rumi.Na początku wszystko było naprawdę fajnie. Później były małe schody z panią architekt tora myli ze pozjadała wszystkie rozumy... Ale to już za nami. A teraz to co jest to mnie przeraża:( Plusem jest cena to znaczy wtedy była bo z tego co wiem później mieszkania poszły sporo w gore. teraz jak czytam informacje na ich temat to jestem przerażona. mówiono nam ze specjalnie maja długie terminy żeby spokojnie mogli sie ze wszystkim wyrobić na czas. A teraz okazuje sie ze opóźnienie jest ponad miesiąc. To ciekawe co sie teraz dzieje z naszymi mieszkaniami. I dziwne jest to ze im bliżej odbioru tym dalej... Ciekawe w jaki sposób to działa. Na początku przy podpisywaniu umowy wszyscy byli bardzo mili i uprzejmi. Ostatnio jak byłam w biurze to zapytałam sie czy firma ponosi jakieś konsekwencje za nie oddanie mieszkania w terminie... Powiedziano mi ze NIE!!! To ciekawe bo jak bysmy my sie spóźnili z oplata to kare by naliczyli:(
Co do kierownika budowy to jeszcze nie miałam z nim do czynienia ale niedługo sie tam wybieram i napisze Wam jak było. Jeśli ktoś chce to proszę pisać na mój adres gizella@wp.pl może jak będziemy wymieniać miedzy sobą informacje to na więcej rzeczy zwrócimy uwagę. W końcu będziemy mieszkać a jednym osiedlu:)pozdrawiam wszystkich :) Ps. ja kartki z życzeniami nie dostałam:((
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
up

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pani Gizello dziwne rzeczy Pani wypisuje. Przy takich inwestycjach miesiąc poślizgu w odbiorze mieszkania to chyba nie tragedia przy obecnym braku rąk do pracy. A pytanie co się dzieje z Pani mieszkaniem jest śmieszne ,czy uważa Pani że Semeko je w tym czasie wynajmuje komuś czy może mieszka w nim???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja myślę, że się obija w tym czasie! :]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ty kupiec ty to chyba jestes chyba super pracownikiem tej zajefajnej firmy a nie kupcem

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie jestem pracownikiem Semeko, ale mam do czynienia w pracy z takimi osobami jak ta Pani.... bleeeeeeeeeee
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
kupiec ja nie jestem pani

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja kupiłam mieszkano :) czy są tu moi przyszli sąsiedzi??? z reda park :)

imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
są ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam, u nas odbiór mieszkania (Reda, osiedle przy Młynie, blok W6)wyznaczony na grudzień 2008 juz został przesuniety o 2 tyg. Koleżanka mieszkanko w Redzie odbierała z 5 tygodniowym poślizgiem. Ja mam tą komfortową sytuacje, ze mam gdzie mieszkać, a opoźnienia pozwalają mi i mężowi na zebranie pieniążków dla fachowców do wykonczenia naszego nowego mieszkania.

Na razie żadnych przebojów z deweloperem nie mieliśmy. ale ponoc najwiecej zachodu jest przy odbiorze.
Tu przytocze historię znajomych co wykupili garaż, jednak wjazd do garażu nie był takich samych wymiarów jak to zapisano w projekcie i kolega posiadający średniej wielkości samochód (ford focus) miał wiecznie porysowane lusterka. Jego żonka nie wyjeżdżała z garażu wcale :) bo się bała.
Drugim niedomówieniem był fakt iż, przed ich budynkiem wg planów i obietnic miał powstać plac zabaw dla dzieci, z czego znajomi sie ucieszyli, bo mieliby widok na swojego szkraba bawiącego sie na dworzu. Zdziwili się jednak, kiedy na ich oczach rósł tak samo wysoki budynek, przysłaniający ładne widoki z ich mieszkania na 4 piętrze.

Po wielkiej walce, pismach, petycjach i rozmowach z prawnikami dostali odszkodowanie, a mieszkanko finalnie i tak sprzedali :)

ps. dziwne ze przy podpisywaniu umowy mozna było sobie obejrzeć projekt budowlany całego bloku, ale nie mozna było sobie skopiować części swojego mieszkania (dostaje się tylko karte mieszkania, bez szczegółowych detali, np wygląd elewacji zewnętrznej budynku, wielkości okien, wygląd barierek balkonowych) o wszystko trzeba się dopytywać, drążyć a czasem wykłócać.

No ale może tak jest wszedzie... moze na tym właśnie polega polityka firm deweloperskich, którzy zamiast klientów to boja sie kryzysu na giełdzie ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kupilismy mieszkanie w Rumia Park termin odbioru 30.11.08 ale z uwagi na poslizg budowlany oraz usterki wynikle przy odbiorze do dnia dzisiejszego nie odebralismy mieszkania. termin nastepnego odbioru nie ustalony.Wszystko nalezy zalatwiec na pismie, bo inaczej to pania wykoleguja. Kierownictwo budowy niekompetentne.Przy odbiorze nalezy sprawdzac na wszystko uwage.Najlepiej miec ze soba osobe,ktora sie na tym zna. Zobaczymy co bedzie dalej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
szanujący się developer, zastrzega sobie sankcje w wypadku, kiedy klient opóźnia się z płatnościami, ale również ponosi odpowiedzialność za swoje zobowiązania terminowe, jak widać semeko szanującym się developerem nie jest. faktycznie mają opóźnienia i nikogo nie obchodzi, że nie marąk do pracy na rynku. nie sprzedają marchewki tylko mieszkania za ciężkie pieniądze. niech lepiej płacą podwykonawcom, to nie będą mieli problemów. sprzedałam swoje stare mieszkanie i przez ich miesięczny poślizg musiałam przez ten czas koczować u znajomych. powinni ponosić za to konsekwencje
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
a my odbieramy przed terminem ;)
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a czy sa sasiedzi z PRZY MŁYNIE :)?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mieszkam w budynku semeko i odradzam wszystkim ta firme > WYKONANIE BUDYNKOW -- TRAGEDIA !!!!! chlopaki oszczedzaja nawet na gwozdziach . Odosze wrarzenie ze te budynki pociagna max 10 lat
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez mieszkam w budynku semeko moze ktos jest ze szkolnej , !!!! budynki zaczynaja pekac papa z dachu odchodzi i wogole porazka :{ludzie nie kupujcie w semeko}
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kupiłam mieszkanie w Semeko na szkolnej.
Szczerze mówiąc do tej pory zbyt wielu problemów nie miałam.
Kiedy miałam problem z kredytem i przekroczyłam termin zapłaty dostałam od nich 3 tygodnie extra bez konsekwencjii finansowych.
Dostałam też dobrą bezpłatną poradę od ich doradcy finansowego. Mieszkanie odebrałam w terminie - poprostu zadzwoniłam do kierownika budowy i w ciągu tygodnia odebrałam klucze.
Jedyny problem jaki miałam do tej pory to to , że musiałam miesiąc czekać na zwrot 1000 zł zaliczki.
Narazie jestem zadowolona. Mam pytanie jeśli czyta to ktoś kompetentny : nie mam jeszcze urządzonej kuchni i nie wiem czy mogę mieć kuchenkę gazową . Będe wdzięczna za maila na nutq@op.pl
Poproszę również o maila jeśli któryś z sąsiadów zauwarzy jakieś usterki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
My tezmieszkamy na szkolenj i póki co nie mamy zadnych problemów, i n aetapie kupna mieszkani tez było wszystko ok.a co do kuchenki gazowej to chyba lepeij zapytac w redpolu czy można, bo w grę i tak wchodzi tylko gaz butlowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my tez kupilismy mieszkanie na szkolnej jestesmy z tego mieszkania bardzo zadowoleni cisza szeroki rozstaw budynkow gdzie mzna wjechac bezpiecznie samochodem no i mili sasiedzi . hej nie wiecie moze kiedy bedziemy miec brame?pozdrawiam sasiadow
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestesmy rowniez z tych ktorzy kupili mieszkanie w Semeko, na Szkolnej. Zdanie co do developera mamy mieszane. W kazdym razie szalec z zachwytu nie ma co. Za kase jaka dostaja od kazdego sprzedanego mieszkania zdecydowanie powinni miec lepsze podejscie do klienta. Na przestrzeni kilku lat (wiemy z doswiadczenia i opowiadan naszych znajomych, ktorzy sa rowniez posiadaczami mieszkan zakupionych w Semeko) obrosli w piorka i troche sie im w glowac nawywracalo. Tak wiec co do opinii to chyba najlepiej ocenic to samemu z zastrzezeniem, ze czas ow poglad weryfikuje. Od zachlysniecia po szal ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chciałabym kupić mieszkanie. Mam do wyboru orlex lub semeko. Zastanawiam się czy semeko ma mieszkania bezczynszowe? Bo orlex tak. Kolejną sprawą nie dającą mi spokoju, to jak jest rozwiązana kwestia ogrzewnia (podłodowe, grzejniki). Bardzo proszę o odpowiedź. Interesuje mnie Reda park.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kupilam mieszkanie z semeko dlatego poniewaz semeko buduje sciany z normalnej ceglly a orlex stawia gipsowo-kartonowe sciany mamy grzejniki ogrzewania podlogowego nie ma jest tez i czynsz ok 150 zl w okresie letnim ale nie ma co narzekac jest ok jesli jeszcze raz mialabym wybierac to tez wybralabym semeko pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
~kupiec ty jesteś śmieszny g.wiesz co sie w tej firmie dzeje .brak rąk do pracy? a za 7zł.h ma pracować fachowiec napewno nie a takie
stawki na h oferują to kto w tej ma pracować chyba wariat.
dowiedz sie więcej na temat tej firmy, lub doskonale znasz tę firmę
tylko celowo piszesz takie debilizmy , przyjdz na budowe dowiesz sie jakie są stawki -- pozdrawiam cie pisz prawde nie kłam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mi jakby ktoś proponował 7zł.godz. to bym go śmiechem zabił,ale tu nie chodzi ile kto zarabia tylko jak wygląda mieszkanie po wybudowaniu.Robiłem remonty chyba w 7,8 mieszkaniach i ogólnie jest dobrze.Oczywiście niewiem jak jest na dachu,piwnicy,jak są zrobine ,ale węwnątrz wygląda nie najgorzej.Wszystkiego trzeba pilnować żeby na koniec nie był niespodzianek.Znam firmy które dużo gorzej budują ,a Orlex to już jest porażka.Podobało mi sie wykonanie mieszkań przez Wasko(rumia lotników) ale znowu jaka cena.Ja kupiłem w Redzie przy młynie zobaczymy ,jak wspomniałem wszystkiego trzeba pilnować.Pracuje w budownictwie 13lat dlatego wiem co mówie.Powodzenia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ciekawe, czy jeszcze tam mieszkacie i jaka jest wasza opinia po tylu latach? My kupilismy tam mieszkanie w Rumia Park z rynku wtornego i wprowadzamy sie za kilka dni.
agaj@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja kiedyś mieszkałem w Semeko i sobie chwaliłem jakość wykonania mieszkań, ale to był nowy blok z 2014. Później kupiłem nowe mieszkanie w Rumi, ale też oglądałem te w Rumia Park. Zrezygnowałem z dwóch powodów:
1. Wysokie opłaty czynszowe, za 50m2, 300 latem 500 zimą.
2. Bardzo stłoczone osiedle wręcz klaustrofobiczne.
3. Daleko do SKM.
Nie mieszkałem tam więc o jakości wykonania nie mogę się wypowiedzieć, Mam nadzieję że Tobie będzie się podobać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mieszkam w semeko zaraz obok aqua sfera tam basen i spa bedzie za darmo bo to bagno . Mieszkam na semeko 4 lata a koszt naprawy w tym roku bloku wynosi 45000zł rur co a gnijaca elewcja 1000 zl do tego jeszcze redpol który ma wszystko w D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dam zielone światło na markę Semeko, nie oszukują na jakości, dotrzymują terminów, mi się bardzo z ich mieszkaniem w Redzie poszczęściło. Przyjazna zielona okolica, spokojni sąsiedzi, cicho, ciepło, świetnie nasłoneczniony salon. Prowadzą swoją stronę z opisami inwestycji na semeko.pl ale najlepiej kontaktować się bezpośrednio, mają dobrze zorientowanych doradców.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie wiem. Mam mieszane uczucia. Kupiłam mieszkanie w zeszłym roku w lutym i miałam mieć odbiór teraz we wrześniu. Dzisiaj się dowiedziałam że będzie w przyszłym roku w czerwcu. Dramat.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jaka inwestycja bo mam to samo a na budowie nic się nie dzieje . Pozostaje pozew zbiorowy i nic innego .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam
Pewnie to osiedle Remoda?
To ja mam ten sam problem
Czy jest nas wiecej na rym forum?
Jacek
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

NO to racja z tym pozwem zbiorowym
Ale trzeba sie zebrac
To przegiecie że maja oddac mieszkania z 11 miesiecznym poslizgiem
Kpina !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, ten sam problem, chętnie się zorganizuje
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czesc Seba
Ja myślę że tak
Może sie odezwie Niezadowolony i Pani Anonim
Bylyby nas juz 4 osoby

Pozdrawiam serdecznie
Jacek
Jak cos mozna pisac na meila
jacksailor2@icloud.com

Pozdrawiam
Jacek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

czynsz SM KARWINY (35 odpowiedzi)

Czy moglibyście napisać mi ile płacicie za czynsz w mieszkaniu ok.60 m2 na 4 osoby?

dobry i tani projekt domu (16 odpowiedzi)

gdzie najlepiej kupić lub zamówic projekt domu? macie jakieś doświadczenia i wskazówki?

Gdzie skup złomu z dobrymi cenami ? (7 odpowiedzi)

Gdzie w trójmieście znajdę skup metali kolorowych z najwyższymi cenami ? Chodzi mi o miedź ,...

do góry