Widok

kupno 100-letniego domu do remontu

Zastanawiam sie, czy nie kupic starego domu do remontu. Lokalizacja : Orlowo, Sopot, Oliwa, moze Wrzeszcz.
Czy ktos juz na forum remontowal taki stary dom ? Czy warto inwestowac w stare cegly, ale w dobrej lokalizacji, czy to tylko szarpanina i worek bez dna ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

coś takiego robiłem i .... żałuję.
Generalnie wszystko zależy od kalkulacji cenowej, czyli za ile kupisz i w jakim stanie.
Cena remontu może przekroczyć lub być porównywalna z budową nowego a nigdy nie będzie to to samo co nowe (ograniczenia aranżacyjne ze względu na elementy nośne itd). To co bym odpuścił to domy z drewnianym stropem, w takim stropie to dopiero może się dziać, nie mówiąc o tym, że taki strop pracuje i może być głośny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

koszty renowacji często dwukrotnie przewyższają koszty budowy nowego obiektu
nie zaplanujesz dokładnie kosztów bo przy okazji jednego wyjdzie zaraz coś innego...
kiedyś były inne technologie i materiały, łatanie nie wchodzi w grę
chyba że akceptujesz dom z jego wadami i zaletami
I nie przeszkadza ci nagły wyciek ze ściany albo dziwne zjawiska elektryczne :D
Bo jak ruszysz i planujesz generalny remont to patrz pierwsza linijka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkam w 117-letniej kamienicy. Po trochu remontuję sobie to mieszkanie. Można rzec - remont kapitalny, bo pozostawiam jedynie konstrukcję ścian i belki stropowe. Wszystkie instalacje kładę nowe. Podobnie jak podłogi czy tynki (przyklejam płyty g-k na cegłę).
Prace wykonuję sam, zatem ślimaczy się to niemiłosiernie. Szczególnie, że zarówno łązienka jak i kuchnia są już w pełni funkcjonalne, zatem ciśnienia czasowego nie mam.
Przedpiścy napisali to, z czym sam się spotykam: cokolwiek się rozgrzebie okazuje się, że trzeba usuwać i robić nowe. A nawet do ścian i belek stropowych zaufanie mam nadwątlone. Bo je widziałem! :/
Dopóki nie zabierzesz się za remont, nie wiesz do końca z czym będziesz musiał się zmierzyć. Być może (bardzo prawdopodobne) będziesz musiał wymieniać zarówno stropy, schody, jak i więźbę dachowa.
Postawienie nowego domu naprawdę może być sporo tańsze.
A jeśli w dodatku budynek objęty jest ochroną konserwatorską, to masz całkiem przechlapane. Musisz być szaleńcem albo bogaczem, żeby się na to porywać ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Kupno mieszkania dla dziecka, ale najpierw pod wynajem? (48 odpowiedzi)

Ponieważ im dłużej nad tym myślę, tym gorzej dla mnie, może Wy Forumowicze rzucicie mi nowe...

Prośba o pomoc gdzie warto mieszkać - zakupić mieszkanie, szereg. (25 odpowiedzi)

Jak w temacie prośba o pomoc dla ludzi z 3 miasta . Chce przeprowadzić sie do trójmiasta . i...

Przeprowadzka (5 odpowiedzi)

Może ktoś z Was korzystał z firm zajmujących się przeprowadzkami i ma doświadczenie w tym...

do góry