Widok

kupno mieszkania-od osoby prywatnej na co zwrocic uwage?

Dom i mieszkanie Temat dostępny też na forum:
KARCZEMKI na forum:)
(tytuł)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na zapisy w dziale III i IV księgi wieczystej tam znajdują się wpisy o hipotekach i innych ograniczeniach np o tym że ktoś może tam mieszkać aż do śmierci. Obecnie można przeglądać je przez internet. warto spisać protokół w którym wymienia się wszystko co zostaje w mieszkaniu. Moja znajoma oglądała piękne mieszkanie a jak odebrała klucze po akcie notarialnym to się okazało, że nie ma już paneli na podłodze, drzwi wewnętrznych, wanny itd. poprzedni właściciele wymontowali wszystko co się dało łącznie z włącznikami światła i kaloryferami. cóż było robić w akcie nie było mowy o tym jakie to mieszkanie i co w nim zostaje a takiego protokołu zdawczo- odbiorczego też nie miała spisanego.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jesli chodzi o wyposażenie mieszkania typu panele, kontakty czy kaloryfery, to mieści sie to w zapisie w kacie notarialnym- sprzedający zapoznal sie ze stanem technicznym, zaakceptowal go i w takim stanie nieruchomosc zostanie mu wydana. Sprawa do wygrania w sądzie, tylko komus musi sie chciec tam iść. Jesli chodzi o dodatkowe wyposazenie- najlepiej sporzadzić protokol, najlepiej z dokumentacją zdjęciową.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co jeśli w dziale III czy IV są wpisy ? A co jesli mieszkanie pochodzi ze spadku i spadkobiercy nie są ujawnieni ? Nie kupować ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
umów sie na rozmowe z notariuszem, on wyjaśni napewno wilele rzeczy na temat wpisów w księdze wieczystej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Karczemki

W co inwestować w XXI wieku? (24 odpowiedzi)

Witam, Dział dotyczy deweloperki i nieruchomości są oczywiście dobrym kapitałem, lecz nie każdy...

Dzieci bawiące się pod oknami Storczykowa 7 (10 odpowiedzi)

Dzieci do późnych godzin hałasują pod klatkami, kopią piłką w garaże, niejednokrotnie piłka...

dobry stomatolog - kogo polecacie? (128 odpowiedzi)

jak wyżej, zależy mi na dobrym stomatologu (dobrym pod względem jakości usług i ceny), najlepiej...

do góry