Widok

lecą szyby w Horyzoncie na Przymorzu

Dom i mieszkanie Temat dostępny też na forum:
Mieszkam w budynku Horyzontu na Przymorzu , w ubiegłym tygodniu
około godziny 17.00 wypadła szyba z "ogrodu zimowego" na 17-tym piętrze. Deweloper udzielił mi informacji jakoby szyba została wybita z zewnatrz (przez ptaka) i spadła według wszelkich norm w postaci grudek wielkości fasoli. Nie znam się na normach wypadania szyb , ale sądzę , że szkło hartowane
jeżeli zostało dobrze osadzone nie powinno wogóle wypaść, a przynajmniej na tych wysokościach tłuc się podobnie do szyb samochodowych. Całe szczeście, że w owej chwili nikt nie szedł pod blokiem , bo konsekwencje mogłyby byc różne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie ma ptaka która latał by na 17 piętrze z mocą która zbiła by szybę.
wydaję się,że odpowiedzialne jest za to ciśnienie w konstrukcje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a to pocieszajace , że moze byc problem z cisnieniem w konstrukcji, czyli teraz czekamy na nastepne latajace szyby
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
latające szyby? ja bym się nie bał... taka pęknięta szyba rzeczywiście powinna spadać w kawałkach. Raczej nie jest możliwe żeby wypadła z ramy i w całości doleciała do ziemi.

Bardziej obawiam się spacerów pod sea towers gdzie prędzej czy później któraś z kamiennych płyt elewacji spadnie komuś na głowę samochód albo na mały palec lewej stopy ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie ukrywam ,że oboje mamy dosyc ciekawie !! Płyty i szyby latajace z budynków to po prostu marzenie każdego !!!(przechodnia) ;) wracajac do szyby , może i powinna zleciec w kawałkach , choc według mnie nie powinna wogole zleciec!!! A to co doleciało na chodnik to była masa kawałków i czy leciała cała szyba , czy tylko część to i tak nie chciałabym tym oberwać!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jasne, jasne - zasadniczo szyby nie latają i nie powinny mieć do tego prawa, ale zawsze się jakaś 'wyłamie';)
mówię tylko że jak już leci to powinna w kawałkach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Przymorze Małe

Willa Krzywoustego (5 odpowiedzi)

W okolicy, w której powstaje Willa Krzywoustego znajduje się bogato rozwinięta infrastruktura -...

Przymorze - jakiej wielkości grzejnik łazienkowy? (21 odpowiedzi)

Nie znam się na tym. Nie wiem jaki grzejnik kupić do łazienki. Ktoś pomoże? Przymorze, blok 4p. W...

gdzie chodzicie do stomatologa? (10 odpowiedzi)

Gdzie chodzicie do stomatologa częściowo refundowanego przez NFZ? proszę o rady i namiary na...

do góry