Widok

mela - opinia

Mam dziecko w II klasie. Jestem przerażona tym co dzieje się w szkole. Nauczyciele z matematyki i polskiego, poprzez nienormalne śrubowanie poziomu i zaniżanie ocen, za wszelką cenę starają się nie dopuścić do matury osób "przeciętnych", które nie gwarantują wysokiego wyniku - co mogłoby obniżyć miejsce szkoły w rankingu. Hołubi się wybitnych, olimpijczyków, ich sukcesami dyrekcja chętnie się chwali - chociaż to żadna zasługa szkoły. Pozostali uczniowie, żeby utrzymać się szkole, masowo korzystają z korepetycji, czego dyrekcja nie chce widzieć. Takie szczegóły jak stan psychiczny uczniów ( szczególnie po 2 latach pandemii), utrata poczucia własnej wartości wskutek nieustannego udowadniania im przez nauczycieli że są beznadziejni- nikogo nie interesują. Z panią dyrektor nie można się normalnie porozumieć.
Moja ocena
poziom nauczania: 2
 
wyposażenie: 3
 
zajęcia dodatkowe: 2
 
bezpieczeństwo: 4
 
ocena ogólna: 2
 
2.6

* maksymalna ocena 6

popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja w tej szkole miałem podobne doświadczenia, przez chroniczny stres nie dało się uczyć w czym nie pomagała niewykfalifikowana i niechętna do współpracy kadra nauczycielska (z mojego doświadczenia)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podpisuję się pod wypowiedzią Meli. Ogromnie żałuję, że moje dziecko trafiło do tej szkoły. Marnują dzieci. Dyrekcja powinna być wzięta pod lupę kuratorium (tylko czy to by coś dało?). Pedagoga w niej nie widzę. Zwykła karierowiczka z lat 90. Przykro, że tak piszę, ale niestety tak to wygląda. Czasy się zmieniają podejście do osiągnięcia wyniku również. Cyfry w tabelkach w rankingu to nie wszystko. Pod pojęciem "dobrej szkoły" upatrywałam zupełnie coś innego. Smutne to. Dzieci do tego muszą brać na barki zmiany systemowe a szkoła w tym nie pomaga. Na zasadzie radź sobie sam. Ktoś może powiedzieć "To zmień szkołę" - jasne, ale czy o to chodzi?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry