Widok

nauczyciele - praca dodatkowa

Ktoś coś wie? Wygląda na doradztwo finansowe. Jest kilka ogłoszeń o tej samej treści, ale w różnych lokalizacjach: Kartuzy, Sobieszewo, Sopot, Straszyn itd.
Niejasne namiary na pracodawcę sprawiają, że zapala się lampka kontrolna. Po różnych ostatnich przejściach mam ograniczone zaufanie.

Jedno z ogłoszeń:

http://ogloszenia.trojmiasto.pl/praca-zatrudnie/sopot-nauczyciele-praca-dodatkowa-ogl4378301.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
praca dodatkowa dla nauczycieli? żona jest nauczycielką w gimnazjum i nie ma czasu na dodatkowe zajęcia :) niosąc kaganek oświaty :) a co do ogłoszenia - te z adresami z @wp, @onet @gmail radzę omijać z daleka :) no i jeszcze stawki podane w ogłoszeniu - 5.000 dla nauczyciela?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@obywatel miasta - gdzieś czytałem, że puszki zbierasz i z tego żyjesz, a tu proszę...małżonka w szkole pracuje:) Oj ściemniaczu:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@ostrożna:
To taka socjotechnika.
Gdyby dali ogłoszenie "Doradcę finansowego" to nie byłoby to intrygujące.
Dając ogłoszenie w takiej postaci są w stanie zainteresować większą ilość osób (tych, co traktują je jako adresowane do siebie).
Co do samej pracy, to Twoje podejrzenia są ze wszech miar słuszne.
Nie jest wymagane wykształcenie wyższe (dosyć naturalne dla nauczyciela) ani jakies doświadczenie zawodowe (minimalny wiek 21 lat :)
Wymagane jest średnie i niekaralność, czyli wymogi formalne KNF-u
Natomiast nie nazwał bym tej pracy doradztwem finansowym.
Właściwszym określeniem byłoby "sprzedawca polis inwestycyjnych".
Tego typu praca nie ma nic wspólnego z doradztwem we właściwym sensie tego słowa.
Nie jest to także "Agent Ubezpieczeniowy" - bo przeciętny, funkcjonujący kilka lat na rynku Agent, ma nieporównywalnie większą wiedzę o ubezpieczeniach.

@obywatel:
Podawanie maila na serwerach bezpłatnych samo w sobie nie jest czymś deprecjonującym ogłoszeniodawcę.
Dużo, nawet poważnych, firm tak robi z prostej przyczyny:
Takie fora to wymarzone miejsce dla spamerskich botów.
Zatem, żeby nie narażać zazwyczaj używanych adresów e-mail na spam - wystawia się ogłoszenie z adresem, który służy wyłącznie do rekrutacji i po jej zakończeniu nie jest używany.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podawanie maila w domenie darmowej jest bardzo deprecjonujące w dobie internetu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

Praca chałupnicza Wisplast (4 odpowiedzi)

Zainteresowałam się firmą Wisplast z Gdyni ze względu na możliwość pracy chałupniczej. Jest kilka...

Praca K2 Dystrybucje (25 odpowiedzi)

Czy ktoś wie co to jest warto tam iść na rozmowę ?

gdzie ta praca (9 odpowiedzi)

Jakaś masakra z ta praca szukam juz od miesiaca intensywnie pracy rozsyłam cv.sledze portale zero...

do góry