Widok

nękające połączenia

Czy jest jakiś sposób, aby zakończyć telefoniczne nękanie ofertami składanymi przez telemarketerów, jak również ukrócić głuche telefony? Tak, wiem: "dodaj do blokowanych" i proszę mi wierzyć robię to codziennie, czasami po kilka razy, niestety co chwilę dzwonią z nowego numeru. Wróżki i wszelakie gry sms-owe już zablokowałam u operatora, niestety telefon dzwoni po kilka razy dziennie i szlag mnie już trafia! Z ilu numerów oni korzystają, bo ja mam już kilkadziesiąt zablokowanych, a nadal dzwonią nowe, mi nieznane. Teraz już nie odbieram i sprawdzam w necie przed oddzwonieniem, czy to właśnie nie jest jakiś natręt, ale szczerze mówiąc mam już tego dosyć! Tylko wczoraj zablokowałam 4 nowe. Zastanawiam się czy jest jakiś limit w telefonie na blokowane numery, bo jeśli tak, to z pewnością niedługo go przekroczę :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

1. Są aplikacje na telefon, które blokują listy numerów znanych telemarketerów.

2. Dobrym pomysłem jest automatyczne nagrywanie wszystkich rozmów, do tego też są aplikacje.

3. Czekamy aż powiedzą z jakiej to niby są firmy i żądamy informacji o tym skąd mają numer. "Wylosowany przez komputer" nie jest odpowiedzią, bo prawo telekomunikacyjne wymaga posiadania zgody przed zadzwonieniem.

4. Po numerze ustalamy firmę, wysyłamy pismo listem poleconym z żądaniem zakończenia przetwarzania danych osobowych oraz podania informacji skąd mają dane. W końcu chcesz wiedzieć przez jaką firmę się to wszystko zaczęło.

5. Jak po poleconym znowu zadzwonią -> kontakt z prawnikiem + inspektoratem GIODO

6. Są też rozwiązania atomowe, jak blokowanie wszystkich nieznanych numerów(nie znajdujących się w liście kontaktów) lub zmiana numeru

7. Osobiście uwielbiam pytać dzwoniących czy są w stanie spać w nocy wiedząc, że żyją z oszukiwania ludzi i czy ich rodzina jest z nich dumna.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

możesz zapytać telemarketera skąd ma Twój numer. Może usunięcie z bazy pomoże. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie, powinieneś spytać skąd mają numer, jeśli osobiście wyraziłeś zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych, zgodziłeś się z obowiązującym rodo gdynia należy jednoznacznie oznajmić,że nie wyrażasz już zgody na to i prosisz o usunięcie Cię z bazy danych, rozmowy mają nagrywane, Ty również możesz ją nagrać, jeśli nie usuną masz podstawę do tego, że jasno określiłeś swoje stanowisko w tej sprawie i nie życzysz sobie aby Twoje dane dalej zostały przetwarzane i wykorzystywane przez dana firmę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Technologie

Jak reklamowac firmę (20 odpowiedzi)

Witajcie , w czerwcu tego roku ( Covid -19) otworzyłam własne studio projektowania wnętrz .Jestem...

Iphone gdzie kupić? (3 odpowiedzi)

Witajcie gdzie najlepiej kupić iPhone 14 pro max (256 GB) + akcesoria. Stacjonarnie w Poznaniu...

Oprogramowanie pod sklep internetowy (18 odpowiedzi)

Jakie polecicie oprogramowanie pod sklep internetowy ?

do góry