Widok

nie polecam

Przyszłym potencjalnym nabywcom radzę czytać, czytać i jeszcze raz czytać prospekty, umowy rezerwacyjne z tym co podpisujecie u notariusza. Porównywać niemalże każde zdanie i słowa. Margo zmienia zapisy ww umowach nie informując o tym Klienta. I nagle się okazuje że:
1)miał być kran do podlewania ogródka - a nie ma
2)pergola śmietnikowa miała być z obudową ażurową a jest tylko płyta betonowa i śmietniki podczas wichur "latają" po całym osiedlu
3)osiedle miało być ogrodzone a będzie odgrodzone szlabanem
4)maile z monitami zostają dosłownie OLEWANE .
Opóźnienia oddania budynków sięgają 6 miesięcy
Moja ocena
obsługa: 1
 
oferta: 1
 
jakość: 1
 
terminowość: 1
 
przystępność cen: 1
 
ocena ogólna: 1
 
1.0

* maksymalna ocena 6

popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 2

Odpowiedź obiektu:

Dzień Dobry,

Jest nam niezmiernie przykro że wystawił Pan opinię według nas krzywdzącą i nie przedstawiającą całego zakresu umowy. Z całkowitą starannością wykonaliśmy budynek którego jest Pan właścicielem. Żałujemy że kilka drobnych tematów wpływa na Pana całościową ocenę. Czy te kilka punktów z którymi mimo wszystko się nie zgadzamy powinno rzutować na całość inwestycji?

Wyjaśniamy Pana zarzuty:

1. Potwierdził Pan standard wykończenia domów poprzez podpisanie umowy deweloperskiej, której wzór został przesłany Panu zanim ją Pan podpisał. Na tym etapie miał Pan możliwość nie podpisania umowy, jednak nie skorzystał Pan z tej opcji. Żałujemy, że nie doczytał Pan tego w umowie.

2. Pergola śmietnikowa została wykonana jako obudowa betonowa bez ażuru - wyjaśnialiśmy z Panem ten temat i jest on na etapie sprawdzania, co w tej kwestii można zmienić. Nie możemy brać pod uwagę jedynie jednostkowych wniosków lecz musimy ustalić wersję odpowiadającą wspólnemu dobru mieszkańców osiedla. Temat nie został jeszcze zakończony.

3. Osiedle zgodnie z umową deweloperską miało być grodzone szlabanem. W segmencie A ogrodzone zostały działki od części tarasowej, wg koncepcji architektonicznej na działkach pod kolejne budynki występuje takie samo ogrodzenie. Nie jest to jednak przedmiotem umowy. Właśnie indywidualne ogrodzenia poszczególnych domów, znajdujących się na krańcach osiedla, mają stworzyć charakter osiedla ogrodzonego a nie zamkniętego. Wjazd na teren osiedla będzie zabezpieczony szlabanem co również jest zawarte w umowie.

4. Odnieśliśmy się tylko do Pana merytorycznych e-maili.

5. Mieszkanie zostało przekazane z opóźnieniem 16 dniowym.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 18

Dzień dobry.... ;)

OK, sami Państwo się prosili (Czasami lepiej postępować zgodnie z powiedzeniem: Mowa jest srebrem a milczenie złotem :) )
.....ale w takim razie po kolei:

Szanowni Państwo (zwracam się do Klientów Firmy Margo - tych już obecnych oraz tych potencjalnych), stał się CUD !!!! Otóż okazuje się , że Firma Margo umie jednak odpowiedzieć na maila/zapytanie itp itd nawet tego samego dnia...pod warunkiem, że tekst jest na forum publicznym :) Czyli co..można? ano można :).
A propos - Szanowna Firma Margo: minął już 14 dniowy (liczony dniami roboczymi) termin odpowiedzi na moje pismo dotyczące wywiązania się z zapisów aktu notarialnego, tj ustawienia pergoli śmietnikowych w zabudowie ażurowej. Czekam na informacje kiedy Państwo przystąpicie do prac.
A teraz odniosę się do Państwa punktów:

ad1. Szanowna Firmo Margo..uważam że odpowiedź: "miał Pan możliwość nie podpisania umowy, jednak nie skorzystał Pan z tej opcji." jest z Waszej strony BEZCZELNA. Umowa deweloperska ze ZMIENIONYMI PRZEZ PAŃSTWA ZAPISAMI, została przez nas i Państwa podpisana w czerwcu 2016 roku. My wprowadziliśmy się do mieszkania w październiku 2016. Zakup mieszkania to nie zakup miski klozetowej z której można "ot tak" zrezygnować. I chyba rozumie to każdy, oprócz Waszej Firmy. Poza tym umowę przesłaliście mi - fakt - do zapoznania się, ale DOPIERO PO MOJEJ KTOREJŚ Z KOLEI PROŚBIE. Nie poinformowaliście mnie o tym, że zmieniacie niektóre zapisy w umowie. Przypomnę, że w przypadku uzgadniania wykończenia "pod klucz" wszystkie zmiany były uzgadniane z nami mailowo, więcej: za każdym razem musiałem w pewnej formule potwierdzać wszystkie zmiany. Ciekawe dlaczego o zmianach dotyczących min (braku, kranu z przodu budynku) nie poinformowaliście nas także mailowo?
Prosżę zerknąć na maila który Pani AM przesłała nam przed podpisaniem aktu. W mailu nie ma załącznika z wyposażeniem - myślę, że celowo go nie zamieściliście, poza tym w mailu jest napisane, że nic się nie zmieniło poza jakimś nieistotnym szczegółem....
Kran z przodu budynku zrobiłem na własny koszt: hydraulik wykonał to w ciągu 1,5 godziny. Koszt z podlicznikiem: 200 zł. Po prostu żenada, że dla około 200 zł oszukujecie Klienta.

ad2. O pergolę śmietnikową w zabudowie ażurowej walczę z Państwem od ponad roku. Na Wasze nieszczęście macie taki bałagan w papierach, że u części Klientów zapomnieliście wykasować z aktów pewne zapisy. I całe szczęście :) . I powiem Państwu, ze guzik mnie obchodzi co Państwo chcą brać pod uwagę. Wszyscy Klienci od początku wiedzieli, że będą pergole ażurowe. Faktem jednak jest , że u części Klientów skasowaliście te zapisy a u innych zapomnieliście. Dlatego też domagam się abyście Państwo wywiązali się z zapisów aktu notarialnego i postawili pergolę śmietnikową w zabudowie ażurowej. Niezabezpieczone śmietniki podczas wichur przewracają się i mogą zniszczyć/uszkodzić parkujące obok samochody (zresztą zdjęcia "wędrujących" pojemników śmietnikowych dostaliście Państwo ode mnie w mailach).

ad3. Osiedle miało być OGRODZONE a nie grodzone szlabanem. Proszę sobie wejść na:
https://web.archive.org/web/20160715095345/http://www.margopb.pl:80/mieszkania-apartamenty/osiedle-gdanskie-margo

widocznie zapomnieliście Państwo, że istnieje coś takiego jak archiwum stron :). Niestety w internecie nic nie ginie. Jest napisane: OGRODZENIE CAŁOŚCI TERENU !!!! , a nie odgrodzenie szlabanem i takie inne bzdury, które Państwo próbujecie teraz min mnie wmówić. Poza tym wielokrotnie rozmawialiśmy z Waszym ówczesnym przedstawicielem (Panią AM), która zapewniała że teren będzie ogrodzony. Tak samo rozumieli to inni obecni mieszkańcy osiedla. I każdy normalny człowiek tak to rozumie: ŻE OGRODZENIE TERENU WIĄŻE SIĘ Z PŁOTEM LUB SIATKĄ , a nie jak Państwo próbujecie teraz wmówić wszem i wobec że ogrodzenie szlabanem wjazdu na osiedle to ogrodzenie terenu :) . Swoją drogą..ciekawe kiedy ten szlaban powstanie

Podobnie jest z ogólnodostępnymi miejscami parkingowymi. Poza faktem, ze ich do tej pory nie ma, to okazało się, że miejsca które miały być darmowe (po drugiej stronie naszej jezdni) będą ale płatne (5 tysięcy złotych za miejsce), a te darmowe mają być...owszem kilkaset metrów od naszego budynku... (swoją drogą ciekawe kiedy ich się doczekamy, skoro budynek B ma już opóźnienie półroczne a te ogólnodostępne miejsca parkingowe mają być za budynkiem C).

Ponad 3 tygodnie temu prosiłem Was mailowo abyście się spotkali się z nami-mieszkańcami aby porozmawiać i na spokojnie wyjaśnić sobie różne kwestie. Moja prośba jak zwykle została zignorowana.

ad4. Do tego punktu się nie odniosę bo w Państwa braku odpowiedzi i ignorowaniu Klientów jest brak jakiejkolwiek merytoryki

ad5....Czy Państwo czasami czytają ze zrozumieniem ? Nie napisałem, że moje mieszkanie oddaliście z opóźnieniem ale, że OPÓŹNIENIE oddania budynków sięga 6 miesięcy, i dobrze Państwo wiecie, że chodzi o budynek "B".

Także, reasumując naszą wymianę zdań, uważam że w przyszłości proszę się zastanowić jeśli ktoś z Państwa będzie próbował polemizować z Klientem, tym bardziej, że w poruszonych kwestiach nie macie Państwo kompletnie racji.
Szanowna Firmo Margo, jest taka zasada, że Klient ma "zawsze" rację. Nikt by do Państwa nie miał pretensji gdybyście Państwo odstąpili od pewnych spraw (brak kranu z przodu, brak pergoli itp itd), ale pomniejszyli jednocześnie kwotę końcową mieszkania. Proszę sobie wyobrazić, że idziecie Państwo do sklepu i kupujecie zestaw obiadowy dla 12 osób za kwotę X. Po rozpakowaniu okazuje się jednak, że zestaw jest nie dla 12 ale dla 9 osób. Czy aluzja i porównanie jest dla Państwa zrozumiałe? Mam nadzieję że tak, bo tak dokładnie się Państwo zachowaliście wobec nas-Klientów

PS
Jest mi niezmiernie miło :), ze mimo użytego pseudonimu zostałem rozpoznany :). Przy okazji uwaga marketingowa: słabo wygląda jak osoba pisząca niepochlebne opinie (Ja) podpisuje się pseudonimem ale jeszcze słabiej wygląda jak Firma (Wy) podpisuje się jako ANONIM ;)

PS2
Na koniec jeszcze raz napiszę: Szanowni Potencjalni Klienci Firmy Margo: czytajcie, czytajcie i jeszcze raz czytajcie to co podpisujecie. Wszystkie ustalenia na piśmie, nic na tzw "gębę".
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 2
do góry