Widok

odstraszacz na krety - opinie?

Witam,
w moim ogrodku, gdzie dopiero posialam trawe zadomowil sie kret i buszuje po calym terenie. Pelno kopcow, jak pole minowe.
Nic go nie wypedza. Widze, ze sa jakies solarne odstraszacze na krety emitujace drgania i dzwieki.
Prosze doswiadczonych o opinie czy to naprawde skuteczna metoda na kreta ?

Dzieki za pomoc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
tylko siatka da 100 % pewności
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
przerobiłam już chyba wszystko: wapno, granulki, odstraszacze na baterie tradycyjne i teraz mam taki z lampką solarną - nawet działa, ale jak tylko baterie się wyczerpują to krety natychmiast wracają!
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
U mnie również wszystko szło w ruch aż w końcu posłuchałem sąsiada i wkopałem siatkę na krety:
http://www.hodowlany.pl/okazja17_Siatka_na_krety.html
i w końcu spokój tak już od 3 lat:)
Ale proponuje zainwestować w mocną siatkę o dobrej gramaturze, oczko max. 16 mm:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Mam mam dziecko upośledzone głuchoniewidome 14-letniej reagujące na dźwięki odstraszacza czy są oficjalnie przeciwwskazania do stosowania nasi sąsiedzi mają takie odstraszacze i dziecko ucieka z podwórka Boi się nie wiem czy będę mógł dojść do porozumienia z tymi sąsiadami czy jest formalnie są przeciwskazania No których mógłbym się oprzeć
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Odstraszacze wydają dzwieki ,które nie są słyszalne dla ludzi .Nie możliwe żeby dziecko słyszało.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8

Jak to nie, oczywiście że słychać odstraszacz, nie jest głośny ale ucho ludzkie słyszy jego dzwięk.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja swoje słyszę a krety odganiaja na 4m
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zalezy jaki odstraszacz.
Ten ultradźwiękowy solarny wydaje z siebie dźwięk który słychać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety słyszalna, a na dodatek bardzo irytujące.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pewnie że słychać szczególnie kiedy zapada cisza nie można zasnąć nawet stopery nie pomagają mam kilkadziesiąt nie przespanych nocy.szlak mnie trafia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
zasponsoruj sasiadom siatke ogrodowa pod trawnikiem napewno sie zgodzą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mam podobny problem ,też znajoma osoba odczuwa jak sąsiad wlancza odstraszacz, co robić? Policja nie wierzy ,nikt nie wierzy a tragedia trwa już 2 lata
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
I jak się sprawa rozwiązała z sąsiadem? jestem ciekaw?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Możliwe, przecież takie dzieci mają wyostrzone inne zmysly możliwe że odczuwa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
I jak doszła pani do porozumienia z sąsiadem bo jestem ciekaw?mam podobny problem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
To można na trawniku bez roślin. Spróbuj wkopać siatkę w ogrodzie przy drzewach i krzewach lub warzywach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To jest super metoda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przerobilem wszystko, przez rok dzien w dzien walczylem z kretem, wreszcie zainwestowalem w petardy na kreta- kretolap. koszt 200zl ale wybily go nastepnego dnia i od tego czasu spokój.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Kretów się nie zabija! Są pod ochroną, a przy domostwach pod częściową ochroną, co oznacza, że można je przeganiać, ale nie zabijać!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Metoda 1
Wbijasz w świeży kopiec prent metalowy do prenta przedłużacz (długi:) i podłączasz do gniazdka w zasadzie wystarczy sam + p.s najlepiej po deszczu lub wody w dziurę kopca
Metoda 2
Karbid do dziury i woda...

p.s chyba cie nie wystraszylem..;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6
Rycyna i lapka na kreta wygladajaca jak wielka klamerka. Siatka g..... daje W tym roku duzo tez jest nornic z tym jest wiekszy problem jak z kretem
image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ostatnio słyszałam jak dziewczyna opowiadała ,ze do jej salony fryzjerskiego przyszedł facet i prosi o włsy ,własnie na krety ale co i jak?? nie wiem. chetnie bym sie dowiedziała
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeszcze zgnile cebule i inne smrody je odstraszaja
image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
też o tym słyszałem. ponoć włosy wkłada się w dziury w kopcach.
Nie wiem czy działa bo jeszcze nie próbowałem. Ale coś chyba jest na rzeczy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ten pomysł z włosami naprawdę działa:-D . Kret odrazu się wzniósł..... do sąsiada.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie dziala...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wlosy tez niedzialaja jstem fryzjerka i prubowalam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A i owszem tylko że nie włosy ludzkie a sierść psa taką jak się wyczesuje naszego pupila. Zapach sierści psa czy nawet kota skutecznie odstrasza krety i nornice. Słyszałem również o metodzie na pety papierosowe. Potrzeba zebrać cały słoik petów i zalać wodą. Odczekać 2 tygodnie i tą wodę wraz z petami wlewać w otwór w ziemi który zrobił kret. Prawdopodobnie jest to w 100% skuteczna metoda a przekazał mi ją taki starszy pan 76 letni ogrodnik. Myślę że wie co mówi. Jeszcze jest jedna metoda, a mianowicie wystarczy nasączyć kawałek szmatki Domestosem czy Acze i wepchnąć głęboko w otwór w ziemi najlepiej kijem lub metalowym prętem którą zrobił kret i od razu zasypać ziemią.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie działa, próbowałem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Taaaaa. Super działa. Krecik wymości sobie posłanko w komorze lęgowej :))))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Krety boją się zapachu zwierząt i ludzi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

chodzi o intensywny zapach człowieka, lepsza jest sierść psa, często stosują też sztuczny zapach lisa tudzież innego drapieżnika
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najlepsze są psa lub kota.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ani karbid, ani napięcie w ziemi nie pomogło. Kret rył mi dziure tuż obok wbitego pręta pod napięciem, na moich oczach. To samo ten odstraszacz wibracyjny. Stałem 2 metry od niego i słyzałem jak pierdziało, a kret kopał kretówke
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam ponownie,
kazdy podpowiada mi co innego "sprawdzonego" :), ostatnio zgodnie z rada uzylam czosnku - nie pomoglo niestety.
Teraz mam zamiar zastosowac pulapke, taka rurke, w ktora krecik wejdzie ... :) , a ja go zabiore na wycieczke i wywioze na odlegle pole.

Ciekawi co z tej mojej wizji sie sprawdzi, czytalam opinie innych, ze to dziala i krety sie lapia, ale jakis taki sceptycyzm mnie ogarnal.
Jak zastosuje to dam znac, jakie byly efekty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Odpowiedź prosta - kot, łowny kot. Też mieliśmy krety, istne kretowisko. Od kiedy mamy kota kreta nie ma żadnego - u sąsiadów też, bo zasięg działania kota wykracza dużo dalej poza naszą działkę ;) Mi te krety nie przeszkadzały, ale sąsiedzi przeszczęśliwi ;) Raz złapałam kotka jak się zabawiał z takim kretem, nic dziwnego się się przeniosły
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja kupiłem dobry odstraszacz kretów solarny świetnie się sprawdza. Można go dostać na telezakupy.tv. Działa do 1000m^2
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 18
też zamówiłem ten odstraszacz solarny z telezakupy.tv i naprawdę dobrze się sprawdza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 17
Dwa ostatnie posty pisze jedna i ta sama osoba reklamując telegówno.tv także proponuje nie korzystac.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój odstraszacz uzbierał 1/2 litra wody. Nieszczelny .I jak myślicie gdzie on teraz jest ,a niby taki świetny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli poszukujesz środka, który ostatecznie rozwiąże problem z kretami, to tylko zakopana siatka z PCV. Na odstraszacze, karbidy, trutki, pułapki tylko wydaje się całkiem sporo kasy, a efekt najczęściej żaden, lub chwilowy. Zależy czego się oczekuje, ja położyłem siatkę, pracy sporo, ale w tej chwili żadnych kretowisk od 3 lat, a wcześniej 5-7 dziennie i dodatkowo rozkopujący to na wszystkie strony pies .... :(
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Rura działa w 100%. Musisz tylko co 2h sprawdzać czy jest w pułapce bo inaczej po 6h do 8h krecik umiera z głodu... są teraz takie rury z pręcikiem wystającym nad ziemię - nie trzeba juz wykopywać żeby zobaczyć czy jest w środku. Ważne ! Wkop rurę w rękawiczce żeby Twojego zapachu nie było czuć bo ominie i pojdzie innym korytarzem :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

sprawdzone tyle że to trochę zabawy. Jeżeli ktoś łowi ryby to po oczyszczeniu ryb te odpady łuski itp. do dziury kreta -na pewno co najmniej pół roku w tym miejscu się nie pokarze.Na małej działce kilku arowej na pewno się sprawdzi bo na dużej np. 30 a to trochę gorzej ze względu na wielkość terenu- czyli kret ma większe pole do popisu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja wkopalam Gołymi rękoma i 15min i już siedział ale dobra rękę mam do zwierząt. Oczywiście dwa złapałam i wywiozlam do lasu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kret do lasu? Pomyśl trochę !!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szkoda pieniędzy na tą pułapkę u mnie się nie sprawdziły a było zastawionych 10 i w żadną się kret nie złapał
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Testował ktoś piankę na krety firmy Bayer?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tego co zauważyłem to żaden odstraszacz nie działa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

potwierdzam! używałam na krety, na koty i jakoś nic nie zadziałało :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie u to nieskuteczne
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Ozdoby,dekoracje na ścianę... (31 odpowiedzi)

Szukam inspiracji dotyczących tego co można umieścić na nowo wymalowanej ścianie... Czy ktoś mam...

Potrzebuje porady w sprawie wyboru pompy ciepła (47 odpowiedzi)

Cześć wszystkim, postanowiłem, że zasięgnę porady na forum. Rozważam przejście na pompę ciepła u...

jakie ogrzewanie domu? (92 odpowiedzi)

Czy mozecie podzielic sie Waszym doswiadczeniem w zakresie ogrzewania domu? Dom bedzie mial...

do góry