Widok

ogrodzenie juniorów

czy ktoś z was planuje ogrodzenie swojego domu juniora -od przodu oczywiście ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6
Nie podpisuj się Marek tylko Janusz:)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ogradzajcie swoje juniory, a potem skutek tego jest taki, że stoją auta wzdłuż płotów, bo cieżko Wam wjechać za nową, cudowną bramę. Codziennie widzę samochody stojące przed płotami w domach większych niż junior, a miejsce między bramą a drzwiami garażowymi stoi puste.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2
żal sciska d.... :D
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6
nie żal d*pę, ale taka prawda. też mnie to zaczyna irytować. Mają miejsca parkingowe na posesji to niech z nich korzystają, a nie zastawiają drogi. Niech tylko się cieszą, że jeszcze nikt na policje nie dzwonił.
Bo przypomnę, że od kiedy na osiedlu wprowadzili strefę zamieszkania, można parkować TYLKO w wyznaczonych do tego miejscach.

co innego jeśli ktoś stawia na przysłowiowe "!5 minut", ale niektórzy to robią z premedytacją.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
A po co sie odgradzac od innych :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Z przodu nie. Nie czuję takiej potrzeby bo potem nie będzie mi się chciało otwierać
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Na którym osiedlu wprowadzili strefę zamieszkania?
Chyba nie na Rodzinnym?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Familijnym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jasne. Dziękuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na rodzinnym również jest strefa zamieszkania. Niestety ktoś pewnego czasu zdjął z dwóch stron znaki, nie zmienia to faktu iż zostały one pozytywnie zatwierdzone. Brakujące oznakowanie będzie wkrótce ponownie uzupełnione by skończyła się wolna amerykanka z parkowaniem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jaka wolna amerykanka. Ja jestem w 1% właścicielem drogi jak każdy na familijny i będę sobie parkowali na moim 1% bo należy domniemanie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7
Jest też wolna amerykanka i ktoś będzie dzwonił na Policję. Proste.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Typowe. Mam 1% i wydaje mi się, że jestem królem i mogę robić co chcę. Przeczytaj akt notarialny, w szczególności 10 razy zapis dotyczący dróg. Do czego to służy i do czego ma się prawo. Droga to nie parking. Parking to nie droga. Można przeorganizować teren na podjeździe i przed domem tak, by nie stawiać samochodów na drodze. Wymaga jednak to wysiłku jak i myślenia. Wszyscy którzy stawiają samochody na drodze na osiedlu familijnym jak i rodzinnym, robią to bezprawnie.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Do tego zachęcam zapoznać się z Kodeksem ruchu drogowego, który tyczy się również prywatnych dróg:

art 49 ust 2 prawa o ruchu drogowym
Zakaz parkowania
1) w miejscu utrudniającym wjazd lub wyjazd, w szczególności do i z bramy, garażu, parkingu lub wnęki postojowej,

Art. 130a. 1. Pojazd jest usuwany z drogi na koszt właściciela w przypadku:
1) pozostawienia pojazdu w miejscu, gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu,

Biorąc pod uwagę gęstość zabudowania na osiedlach, parkowanie na drodze jest również zakazane z powodu powyższych art., niezależnie od oznakowania.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jasiu dokładnie przeczytaj art a potem się udzielaj.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
wklejam specjalnie dla Jaśnie wielmożnego posiadacza 1% (myśli, że ma 1%, a tak na prawdę nie wie co ma zapisane w akcie notarialnym) udziałów w drodze.

"Szczególne zasady ruchu drogowego, o których mowa w definicji "strefy zamieszkania", to m.in;
prawo pieszego do korzystania z całej szerokości drogi i pierwszeństwo przed pojazdami,
możliwość korzystania z drogi przez dziecko w wieku do 7 lat, bez opieki osoby starszej,
prędkość dopuszczalna pojazdu lub zespołu pojazdów w strefie zamieszkania wynosi 20 km/h,
zakaz postoju w strefie zamieszkania w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu."
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
do ..
Kolejna "merytoryczna" wypowiedź. Proszę o informację gdzie się mylę?
Czy nie jest prawdą, że samochód zaparkowany na drodze zagraża bezpieczeństwu? Ogranicza widoczność, zwęża prześwit drogi i wielokrotnie np straż pożarna nie mogłaby przejechać, utrudnia dojazd do posesji, utrudnia wyjazd i wjazd do bramy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
A gdzie w takim razie miejsce wyznaczone? Nie ma żadnych parkingów na osiedlu :) szkoda mi was naprawdę :) jeden gorszy od drugiego, spoleczniarka
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
Wiele osób ma możliwość stworzenia sobie miejsca postojowego przed domem czy też dołożyć kostkę i mieć dodatkowe na podjeździe, lecz tego nie robi bo pewnie szkoda pieniędzy lub im się nie chce. Lepiej stawiać na drodze i utrudniać przejazd drogą, nie licząc się z innymi.
Jeśli ktoś nie ma takiej możliwości to przykro mi, jednak wiedział co kupuje.
Możesz nas nazywać społecznikami lub jak tylko chcesz. Nie jesteś w stanie mnie obrazić. Ja chcę by nasze drogi były uporządkowane i bezpieczne a to zależy tylko od nas. Można to zrobić polubownie albo każdorazowo za pomocą policji.
Przykre jest to, że każdy wylewa pomyje na gminę za stan dróg, a jak już drogi są porządnie zrobione (familijne, rodzinne zrobione przed dewelopera) to sami nie potrafimy o nie zadbać.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko że miejsc wyznaczonych do parkowania na osiedlu nie ma. Więc policja nie miałaby nawet jak wskazać potencjalnego miejsca do zaparkowania i w tym problem, bo podjazdy przed domem to nie jest miejsce wyznaczone, po jest prywatny teren wlasciciela.. równie dobrze można kostkę skuć i postawić stół bilardowy ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
To nie parking pod falowcem na którym macie miejsca wyznaczone od strony "władz" ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Skoro tak mówisz, że nie ma tych miejsc, a miejsce na podjeździe to nie miejsce parkingowe, to ulica to też nie miejsce parkingowe. Odpalcie sobie grilla na środku, bo przecież 1/200 należy do Was.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
szkoda strzępić języka.
http://demotywatory.pl/4298925/Idiota-zawsze-Cie-przekrzyczy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
1. Kiedy wprowadzaliśmy się na Rodzinne, nie było strefy zamieszkania. Stał jedynie znak przy Feniksie. Też wadliwy, gdyż nie ma oznaczenia końca strefy zamieszkania. Nie ma też mowy o strefie zamieszkania ani w akcie notarialnym, ani w regulaminie osiedla.
2. Aby strefę zamieszkania wprowadzić, niezbędna będzie zgoda współwłaścicieli drogi. Na to bym nie liczył, w związku z wycofaniem się dewelopera z obietnicy wybudowania ogólnodostępnego parkingu.
Dodatkowo, posiadacze domów przy Słonecznego Poranka w ogóle nie mieliby możliwości legalnego parkowania w strefie zamieszkania, ponieważ deweloper spartolił ich miejsca parkingowe, na których auto inne niż smart się nie zmieści.
3. Bezprawne ustawienie znaków drogowych jest karalne.
4. Jeszcze jedno: jak już było pisane na tym forum, deweloper w oficjalnym piśmie jednoznacznie zaprzeczył, jakoby ustanowił na Rodzinnym strefę zamieszkania i ustawił znak koło Feniksa. Tak więc znak ten kwalifikuje się do natychmiastowego usunięcia.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
1. Strefa zamieszkania była oznaczona z każdej strony wjazdu na os. Rodzinnym. Była też ona zaopiniowana. To, że ktoś postanowił znaki zdjąć, to nie zmienia faktu, że ta strefa istnieje.
2. Posiadacze domów przy Słonecznego Poranka widzieli co kupują. Jeśli jest coś niezgodne z tym co oferował im deweloper to dlaczego wszyscy nie roszczą sobie praw od dewelopera na drodze sądowej?
3. Niezależnie od niepełnego oznakowania, parkowanie na naszych drogach jest bezprawne i należy się mandat. Takie pozostawianie pojazdu stwarza niebezpieczeństwo, utrudnia przejazd oraz wjazd i wyjazd z bram.
4. Proszę nie mijać się z prawdą. Deweloper zaprzeczył w piśmie, że jest zarządcą drogi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
1. Proszę o wskazanie dokumentów ustanawiających strefę zamieszkania na Osiedlu Rodzinnym. Decyzja tego typu musi być podjęta przez wszystkich współwłaścicieli.
2. Pomijam.
3. Nieprawda. Policja odmówiła karania kierowców ciężarówek nasłanych przez 7N właśnie z powodu braku znaku 3,5t na wjeździe z Rolniczej.
4. Być może ma Pan rację. Tym bardziej nie ma prawa do stawiania jakichkolwiek znaków.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
I do kompletu: ewentualne wprowadzenie strefy zamieszkania będzie skutkowało wzywaniem policji do każdego pojazdu zatrzymanego na drodze dłużej niż przez 1 minutę. Bądźmy konsekwentni...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak z czystej ciekawości: czy był Pan równie aktywny, kiedy 7N bezprawnie, śmiejąc się bezczelnie w twarz interweniującym, demolowało nam ciężarówkami i ciężkim sprzętem budowlanym ulice przewidziane na max. 3,5 tony?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wydaje mi się, że najpierw powinniśmy wymagać od siebie a dopiero od dewelopera. Skoro sami mieszkańcy nie przestrzegają przepisów i parkują jak im się żywnie podoba, to dlaczego mamy wymagać tego od dewelopera?

Przed przekazaniem dróg właścicielom domów, deweloper był właścicielem drogi, więc mógł znaki postawić, oczywiście w porozumieniu z policją i gminą.

Odnośnie policji, która odmówiła karania kierowców ciężarówek, gdyż było niepełne oznakowanie 3,5t - miała rację. Jednak trzeba było powołać się się na wspomniany tutaj art 49 ust 2 prawa o ruchu drogowym lub art. 130a. 1. Ciężarówki te stwarzały zagrożenie i z tego co słyszałem uniemożliwiały wyjazd z posesji mieszkańcom. Trzeba było przycisnąć policję i by musiała im wlepić mandat.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przed przekazaniem dróg deweloper był właścicielem i mógł taką strefę ustanowić, tyle tylko, że jeśli w momencie sprzedaży nie usankcjonował tej strefy w akcie notarialnym - a nie usankcjonował - w momencie przeniesienia własności przestaje ona obowiązywać, o ile współwłaściciele nie postanowią zgodnie inaczej.

Ponowne wprowadzenie byłoby możliwe, jeśliby została podjęta wspólna decyzja aktualnych współwłaścicieli, na taką trudno jednak liczyć. Zbyt wiele osób dało się zwieść ustnym obietnicom dewelopera kłamczuszka i nie podejmie decyzji sprzecznej z własnym interesem. Byliby po prostu głupi.

Zresztą, Pan również wiedział, co kupuje i mógł Pan domagać się od dewelopera usankcjonowania w aktach notarialnych strefy zamieszkania. Zakaz występuje w regulaminie osiedla, ale nie przewiduje kar za niestosowanie się do niego. Policja też na pewno nie wystawi mandatu za jego złamanie.

Policja była informowana o zagrożeniu stwarzanym przez ciężarówki. Przysłała jednak decyzję odmowną. Mi jednak chodziło o to, że niepełne oznakowanie skutkuje brakiem sankcji, czyli za parkowanie na drodze (nawet, jeśliby strefa zamieszkania istniała) policja mandatu nie wystawi.

I jeszcze jedno: parkujące samochody nie dewastują dróg, ciężki sprzęt dewelopera - owszem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@Kysio

Nie, jest Pan współwłaścicielem całej drogi (ma Pan w niej np. jednoprocentowy udział), a nie właścicielem odcinka wynoszącego 1% całości. Nie ma więc jednego procenta, na którym może Pan robić, co zechce
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Te znaki to legalnie tam nie stoją. Od kiedy deweloper może stawiać znaki drogowe? Twierdzą, że postawili na prośbę mieszkańców. Policja? Przyjadą, popatrzą na informacje o tym, że nie jest to droga publiczna pojadą...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Każdy właściciel może postawić oznakowanie na swojej drodze, jeśli jest ono zaopiniowane przez policję i urząd. Więc nie pisz bzdur. Policja wystawiła wiele mandatów parkującym obok feniksa, gdyż takie parkowanie jest niebezpieczne dla ruchu. Nawet jeśli oznakowanie jest niepełne.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czas niebieskich chyba zaprosić na familijne bo lubczykowa zastawiona autami, parkują tam z imbirowej między innymi Ci co sobie właśnie postawili ogrodzenie i już im miejsca na auta nie zostało i 2 z goździkowej bo im mało własnych podjazdów widocznie.

Tak mnie to wkurza, mają miejsce pod domami Ci z goździkowej, żadnego auta na podjeździe to parkują na ulicy zamiast tam gdzie jest miejsce na auto.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dzwoń na Policje skoro tak Cię to wkurza. ..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wkurza bo już raz bym tam przyjął dzieciaka na maskę bo wyjechał rowerem z za auta
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nintendo rozumiem robisz za monitoring wiejski? Wszystko wiesz co kto i spod ktorego numeru? To skoro jestes taki poinformowany moze otworz paszcze bezposrednio do tych osob?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Jak się mieszka na takim ogromnym osiedlu to ciężko nie wiedzieć, ja mu się nie dziwię a udawanie, że problemu nie ma go nie rozwiąże. Jak chcecie mieć burdel taki jak pod blokami gdzie każdy skrawek wolny aby postawić auto jest zajęty to sobie miejcie ale na swoim terenie a nie zastawiajcie dróg. No sorry ale się z nim zgadzam.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Biorąc pod uwagę, że wprowadzają się tu głównie młode osoby "na dorobku" to niestety, ale samochodów będzie coraz więcej, więc problem nie zniknie...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Biorąc pod uwagę, że wprowadzają się tu głównie młode osoby "na dorobku" to niestety, ale samochodów będzie coraz więcej, więc problem nie zniknie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wystarczy legalnie na postawić na drogach dojazdowych (gminnych) znak B-2
Problem się rozwiąże automatycznie, policja zarobi na państwowe 500+ i problemu niebędzie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
@Mietek
Właściciel może, ale już współwłaściciel musi dodatkowo mieć zgodę pozostałych współwłaścicieli.
Policja wystawiała mandaty koło Feniksa m.in. dlatego, że głupole parkowali w obrębie skrzyżowania - tu nie jest potrzebny żaden znak - a inni dosłownie pod znakiem "strefa zamieszkania".
Korzystając z okazji, zwracam uwagę, że ów samotny znak stanowi spore zagrożenie dla zdrowia / życia użytkowników dróg na OR, co w razie nieszczęścia może się skończyć roszczeniem do współwłaścicieli... Warto mieć to na uwadze...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Za ten kawałek drogi musiałem zapłacić
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszyscy czepiają się ze ktoś stawia auto pod domem a ma podjazd itd itp mówią , piszą przecież wiedzieli co kupują ze będzie problem z parkowaniem rozumiem to , ale wkurzają mnie ludzie którzy wypuszczają swoje dzieci na ulice żeby się pobawiły pograły w piłkę , dlaczego tego nie robią w swoich ogródkach przecież wiedzieli ze nie ma placu zabaw i ze dzieci nie będą miały się gdzie bawić , przecież znak nie uchroni ich przed nieszczęściem . Jak samochody stały na poboczach to przynajmniej tak nie pędzili
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Przecież wiedzieli co kupują
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
To teren osiedla. Na familijnym jest strefa zamieszkania, niech spacerują, grają w piłkę, jeżdzą na hulajnogach i rowerach. Jak będę jechał to zwolnie i stracę te 10-12 sekund, by zobaczyć jak młode pokolenie nie siedzi w domu przed konsolą czy konputerem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ulica to nie plac zabaw
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Strefa zamieszkania ma na celu między innymi : Ma również zapewnić bawiącym się na tym obszarze dzieciom maksimum bezpieczeństwa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
A dlaczego dzieci nie bawią się w ogródkach tam są bezpieczne . Powiedz mi tak szczerze czy znak uchroni Twoje dziecko jak będzie biegło za piłka i nie zauważy nadjeżdżającego auta i wpakuje się pod koła ? Ludzie myślicie ze znak załatwia wszystko ?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

O czym w ogóle my mówimy. Fakt jest taki, że auta nie powinny stać na drodze. Mówię o tych nagminnie stawiających, a nie o autach odwiedzających Nas. Dziecka nie będę trzymał w ogrodzie, bo później wyrośnie na super faceta chodzącego w rurkach i nieumiejącego gwoździa wbić. To ty masz uważać na pieszych, a nie odwrotnie, po pieszy ma takie prawo, a Ty taki obowiązek. Wiadomo, że z samochodem nie ma szans, ale po co z tym polemizować. Ciężko Ci jechać przez 15 sekund wolniej to parkuj wzdłuż pszennej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ulica to nie plac zabaw - dzieci w ogóle nie zwracają uwagi na nadjeżdżające auta. Raz byłem świadkiem jak młodzież z familijnego zostawiła rower na środku drogi a jadące auto nie było w stanie go wyminąć. Kierowca stał i czekał aż któraś latorośl ściągnie rower z drogi. A ta - za przeproszeniem - g*wniarzeria tylko stała i bezczelnie się śmiała i żartowała z zaistniałej sytuacji. Rower został w końcu z wielką łaską z drogi zabrany. Co to w ogóle za zachowanie? Drodzy Państwo - dzieci to Wasza wizytówka. To jak zachowują się dzieci świadczy tylko o Was. Innym razem małe dziewczynki zjeżdżały sobie na deskorolce z podjazdu domu prosto na drogę. Oczywiście na podjeździe nie było auta - zaparkowane zostało na drodze zaraz przy podjeździe co ograniczało znacznie widoczność. Gratuluję rodzicom "rozsądku".
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Słuchaj nie jest mi ciężko jechać wolniej bo jeżdżę wolno żeby mi jakies dziecko nie wyskoczyło pod koła . Nie musisz trzymać dziecka w ogrodzie weź idź z dzieckiem na plac zabaw tam jest do tego miejsce wyznaczone a nie na ulicy . Obowiązkiem pieszego jest również zachowanie ostrożności ale dzieci podczas zabawy zapominają o bezpieczeństwie . Pierwszeństwo pieszego w strefie zamieszkania nie zwalnia go z obowiązku zachowania ostrożności .
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się, staram się edukować swoje dziecko i też byłem świadkiem nieodpowiedniego zachowania dzieci i braku jakiejkolwiek reakcji na nadjeżdżający samochód. Chodzę też na plac zabaw i zapewniam inne formy rozrywki po za domem. Nie zapominam jednak gdzie kupiłem swoje lokum i biorę dużą poprawkę na całe otoczenie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Banino

Szambo - wywóz (43 odpowiedzi)

Hej ile płacicie za wywóz szamba 10m? U Richerta kolejna podwyżka (140pln) i zastanawiam się nad...

Fak ! (4 odpowiedzi)

Mieszkańcy Banina , co sie dzieje z odsnieżaniem wioski 2km od Gdańska ? Chodzi mi głownie o...

Kasa, kasa a w kościele ziąb! !! (8 odpowiedzi)

Nasz już nie taki nowy proboszcz na niektórych mszach podaje (na 12.00 nie), ile zebrał na...

do góry