Widok

ogrzewanie VII Dwór

Oliwa Dom i mieszkanie Temat dostępny też na forum:
Czy jest ktoś zorientowany jak to działa i jak jest to rozliczane?

Wiem, że SM chciała zamienić kotłownię na Gpec.Ale dalej jest kotłownia, bo wg wiekszości mieszkańców to jest "tańsze" ciepło.
Przez cały rok płacimy jakieś pieniążki w czynszu na poczet ogrzewania. A na koniec sezonu grzewczego jest buch - ogromny jak dla mnie rachunek za ogrzewanie. Jak tak sobie to podzieliłam na liczbe miesięcy grzania+te całoroczne zaliczki, to taniej by mi wyszło włączyć grzejnik elektryczny.
I nie do końca rozumiem skąd takie wyliczenie, skoro całorocznie jest zaliczka jakaś na ten poczet, nie mam w mieszkaniu podzielników, wiec jak SM nalicza ten rachunek? z ich strony i aktow prawnych jakoś cieżko mi to wyliczyc...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tego nie wie pewnie nikt ;-) Dodatkowo pojawiła się opłata stała za CO. Z tego co pamiętam gaz (paliwo kotłowni) potaniał na początku 2013, tylko nie widać tego w opłatach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy wie ktoś może, czy można ubiegać się o obniżenie kosztów za ogrzewanie jeśli w mieszkaniu było zbvyt zimno? 17 stopni w pokojach, lazience i kuchni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ogrzewanie VII Dwór

Temperatura w mieszkaniu powinna w przedziale 18-22 stopnie. Spółdzielnia zwraca, jeżeli jest poniżej 16 stopni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
co do 7 dworu to ciesz sie ze nie masz brzezna - tam to dopiero oszukuja, doplaty po 1200 -1500 na koniec roku....... zero odpowiedzi na pytania, lub ZASKARZ nas,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry