Widok

opłata za zatrzymanie się przy Dworcu-Gdańsk Gł.

w niedzielę ok. 19,00 podwoziłam szwagierkę z dzieckiem na pociąg. zatrzymałam się kilkanaście metrów za wejściem głównym, moi pasażerowie wysiedli, z bagażnika auta zabrali swoje bagaże i poszli do kas - trwało to może minutę, ja natomiast chciałam wrócić do domu, jakież było moje zdziwienie, kiedy podszedł do mnie jakiś Pan, mówiąc, że jestem mu winna 4 zł za to, że zatrzymałam się w tym miejscu, a dodam, że nie ma innego miejsca, aby na chwilę zatrzymać się i wysadzić pasażerów. Zrobił zdjęcie mojego auta i powiedział, że mandat przyjdzie pocztą, ponieważ odmówiłam płatności. Czy wie ktoś może na jakiej podstawie jakaś firma zbiera opłaty?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jeżeli nie dostałaś żadnego papierka na to co się stało to nawet jak przyjdzie mandat to możesz się wykłócać. Raczej nie grozi Ci w tej sprawie nic, ale wszystko się okaże jeśli przyjdzie rzekomy mandat pocztą. Prawdopodobnie jakiś żul próbował wyciągnąć od Ciebie 4zł :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I tak i nie. Teren jest dzierżawiony przez prywatną firmę. Wjechałeś za barierki i tablicę z regulaminem parkingu. Wysadziłeś ludzi czyli stałeś. Dokonałeś domyślnie zawarcia transakcji na opłacenie miejsca parkingowego i tyle. A mandacik nie przyjdzie pocztą. Przyjdzie wezwanie do zapłaty, które jak zignorujesz skieruje firma do e-sądu i będziesz miał nakazowy wyrok do zapłaty. A wszystko przez parę złotych oszczędności :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chore i niezrozumiałe, gdzie są radni, kto za tym stoi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się, pierwszy raz spotykam się z opłatą za wysadzenie pasażerów przy dworcu głównym w dużym mieście. Gdańsk przyjazny?, no chyba nie. W wielu miastach bywałam i nigdzie czegoś takiego nie było. Opłata za parkowanie - owszem, ale nie za zatrzymanie auta!!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Opłata za wjazd na prywatny parking przy dworcu a nie za wysadzenie pasażerów przy dworcu - są wyznaczone 2-3 miejsca przed wejściem między parkingiem a postojem taxi i tam wysadzaj. A że są wiecznie zastawione to już nie miej pretensji do firmy która wynajmuje za cięzką kasę atrakcyjny teren w środku miasta...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Śródmieście

Meble biurowe na zamówienie - najlepsza firma? (20 odpowiedzi)

Hej, szukam firmy z Trójmiasta, która zajmuje się produkcją mebli na zamówienie - chodzi o meble...

Marina Office (4 odpowiedzi)

Biurowce powstaną w Śródmieściu Gdyni. Jest stąd blisko nie tylko do instytucji miejskich i tych...

Wolny czas - co robicie? (51 odpowiedzi)

Co robicie najczęściej jak macie trochę wolnego czasu?

do góry