Widok

panorama gdyni II

Dom i mieszkanie Temat dostępny też na forum:
Witam,

Zainteresowany jestem kupnem mieszkania w budynku "Panorama Gdyni II" (Gdynia, Karwiny I, ul. Buraczana).
Mam jednak kilka wątpliwości co do lokalizacji.
Po pierwsze interesuje mnie budowany kościół ok. 100m od budynku. Obawiam się, że dzwony kościelne (melodyjki, odgrywanie co godzinę itd.) skutecznie zagłuszyć spokój.
Inna sprawa to blisko biegnąca linia kolejowa. O nią się aż tak nie obawiam ponieważ ruch tam jest niemalże żaden, zaś cala linia jest położona w małej dolinie co mam nadzieję nieco tłumi dźwięki przejeżdżających pociągów.
Reszta wydaje mi się bez zarzutów, chyba że mają Państwo jakieś inne zastrzeżenia.
Najbardziej chodzi mi właśnie o kościół. Wiem że tak czy inaczej budynek położony jest w miarę blisko ul. Wielkopolskiej, ale jak byłem w okolicy to nie było jej aż tak słychać. Dudnienia dzwonów co godzinę tuż pod oknem bym raczej nie zniósł. Tym bardziej że jest to dla mnie bardzo duży wydatek i inwestycja być może nawet na całe życie.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
Robert
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tez interesowalem sie ta inwestycja, w zwiazku z czym podjezdzalem i obserwowalem okolice o roznych porach - mam tam blisko od domu.
Kosciol na razie jest w miare cichy, kolejka jezdzi rzadko, za to slyszalem ze jeden czy dwa towarowe jada w nocy i wtedy to moze przeszkadzac.
Za to zniesmaczony jestem srodowiskiem blokowym. Wiecznie halasujaca mlodzieza i aktami wandalizmu. W Panoramie Gdyni I nawet plot nie uchronil od posprejowania nowego budynku.
Moim zdaniem dostawianie nowego bloku do staregop osiedla to pomylka. Tworza sie naturalne antagonizmy miedzy tymi co maja stare a nowe.
http://www.rebel.pl/product.php/1,303/17773/Alchemicus.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję bardzo za spostrzeżenia.

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieszkam akurat w Panoramie Gdyni I i akurat kościół i kolej nie jest żadnym problemem bo praktycznie tego wcale nie słychać, Jedyne co słychać to o 21 grają Apel Jasnogórski (ale to już kwestia gustu dla mnei całkiem przyjemne) i słychać to tylko przy otwatych oknach jak w mieszkaniu jest cisza. A odnośnie lokalnego środowiska to gartuluję powyższemu Panu podejścoa do życia, otóż Karwiny są normalnym osiedlem gdzie mieszkają calkiem normalni ludzie, bez przresady żadnych patologii tu nie ma a to że mamy lekko popisane mury sprayem to się zdarzyło na samym poczatku jak nie było jeszcze ogrodzenia. Nie ma tu hałasującej młodzierzy!!!!!!!!A akty wandalizmu wszędzie sie zdarzają( u nas ten akt to własnie niby ten napis na murze) Jeśli komuś przeszkadza to cłakiemn ormalne srodowiśko blokowe niech idzie mieszkać do środowiska snobistycznych ludzi. Mieszka sie tu dobrze, łatwy dojazd bo nie trzeba wjeżdzać w zakorkowane Karwiny.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziękuję za odp.
można prosić o kontakt na robal98 (at) wp.pl ?
miałbym jeszcze ze dwa pytanka jeśli można

pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Krótko mieszkam w Gdyni, ale wiem że ma powstać kolej Metropolitalna czy jakoś tak i mają wykorzystywać te tory. Zresztą w portalu jest o tym artykuł. Wynajmowałm mieszkanie w Oliwie przy torach ok. 100m, czy przeszkadzają pociągi - trochę, po tygodniu przestałem zwracać uwagę.
Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja dla odmiany mieszkam niedlaeko panoramy II, z drugiej strony chwaszczynskiej, mam inny kosciol zabytkowy w dole pod soba, w linii prostej ok 300-350m - ale nie ma zadnych budynkow ani drzew po drodze.
Niedziela to koszmar, nie da rady sie przyzwyczaic :) Swieta koscielne rowniez.
Jest tylko jedna jedyna rzecz ktora trzyma mnie w ryzach - ze wole kosc ielne dzwony w niedziele, niz zawodzenia muezina 5 razy dziennie :P
http://www.rebel.pl/product.php/1,303/17773/Alchemicus.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Karwiny

czynsz SM KARWINY (35 odpowiedzi)

Czy moglibyście napisać mi ile płacicie za czynsz w mieszkaniu ok.60 m2 na 4 osoby?

do góry