Widok

pijani rowerzyści

Link do artykułu o pijanych rowerzystach w 3mieście, gdyby ktoś jeszcze nie czytał:

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/news.phtml?id_news=19481

Mam pytanie – w przypadku gdy piłem alkohol i wsiadłem na siodełko, a policja mnie złapie, czy tracę prawo jazdy? Nie żebym jeździł po spożyciu (ani autem, ani rowerem), pytam by mieć haka na kolegów.

btw, ciekawe jak policja będzie weryfikować przestrzeganie zakazu jazdy rowerem przez 10 lat ?

Pozdrowienia
cho.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cholerny napisał(a):

> Mam pytanie – w przypadku gdy piłem alkohol i wsiadłem na
> siodełko, a policja mnie złapie, czy tracę prawo jazdy?

Tak to własnie wygląda.

> btw, ciekawe jak policja będzie weryfikować przestrzeganie
> zakazu jazdy rowerem przez 10 lat ?

zasadniczo nie mogą chyba zakazać jazdy rowerem - ale mogą użyć innch represji - np. oddać sprawe do sadu - a wtedy bedzie już recydywa :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cholerny napisał(a):


> Mam pytanie – w przypadku gdy piłem alkohol i wsiadłem na
> siodełko, a policja mnie złapie, czy tracę prawo jazdy?


dla mnie to też b.ciekawe. To samo tyczy się jakiegokolwiek wykroczenia - np. czerwone światło. Ciekaw jestem czy dostałbym za to pkty. karne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Jazda na rowerze po wypiciu alkoholu po drogach publicznych – a za takie uznawane są ścieżki rowerowe – i w strefach zamieszkania jest niedozwolona."

no to po lesie śmiało można śmigać na bani :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry