Widok

podatek od darowizny

Hej. Otrzymałam od rodziców dzialkę w formie darowizny, żeby nie płacic podatku od darowizny przez pięć lat nie mogę jej sprzedać, ale czy jest jakieś obejście tego ponieważ bardzo mi zależy na sprzedaży i kupienie w innej miejscowości, a pięć lat to jest trochę czasu. Czy moge np. sprzedać i w ciągu 2 lat kupić gdzie inndziej za tą kwotę (słyszałam, że tak można zrobioć w przypadku mieszkania, że trzeba w ciągu 2 lat te pieniądze ze sprzedazy zainwestować w grunt, mieszkanie, materiały buowlane). Prosze o pomoc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przepisy troszkę się zmieniły i tak wszystko zależy kiedy rodzice Cię obdarowali tą działką, jak jest z działkami to nie wiem dokładnie na pewno ważna jest data darowania działki

ale to z mieszkaniami faktycznie było tak że po sprzedaży żeby nie płacić podatku od sprzedaży nieruchomości trzeba było przeznaczyć pieniądze na "cele mieszkaniowe"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
działkę otrzymalam 2 dni temu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam taką samą sytuację z mieszkaniem...jeśli ją sprzedasz i nie chcesz płacić podatku to musisz napisać zobowiązanie, że te pieniądze wydasz na inną działkę lub nieruchomość w przeciągu max 2 lat.jeśli tego nie zrobisz wówczas zapłacisz podatek. a o 5 latach o których mówisz, to inna bajka, fakt jak przetrzymasz 5 lat podatek nie będzie Ciebie obowiązywał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki za info. Takie zobowiązane by mi pasowało, ponieważ nie zalezy mi na gotówce lecz kupienie w zamian w innym miejscu działki. Wiadomo, że za nim uda się sprzedać może minąć parę miesięcy jak nie więcej. Bo nie chcę budowac domu w tym miejscu, a czekać pięć lat za nim sprzedam to trochę długo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Jakie okna polecacie? (144 odpowiedzi)

Potrzebuję dobrych okien, jakie firmy z trójmiasta polecilibyście?

dekorator wnętrz (16 odpowiedzi)

czy ktoś mógłby polecić mi architekta wnętrz działającego na terenie trójmiasta? Chodzi nam o...

budowa domu Różyny, Łęgowo (28 odpowiedzi)

Witam, Zastanawiam się nad budową domu w wyżej wymienionych lokalizacjach - cena działki...

do góry