Widok

podział środków z funduszu sołeckiego

Szanowni Państwo co myślicie na temat parodii podziału środków z funduszu sołeckiego zafundowanej przez sołtysa i rąk które przywlókł ze sobą w postaci radnych do przegłosowanie wniosku. Czy takie spotkanie rodem z 1 klasy szkoły podstawowej ma sens czy ci wybrańcy dalej powinni piastować te funkcje ??? czy możemy coś z tym zrobić bo do końca życia będziemy chodzić po drodze gruntowej w ciemności i bez wody a i często bez prądu nadmiernie wyłączanego przez energę.

poproszę o komentarze
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

gdzie można znaleźć ten podział?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

w tej chwili u sołtysa i powinien ukazać się na stronie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sami wybraliście ich jako swoich przedstawicieli, więc w czym problem?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

Co to ma za znaczenie? Skoro wybraliśmy, to nie możemy skrytykować?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na zebraniu było 70 osób. Nasza wieś liczyła 10 tys. Ruście d*pska z przed ekranu. Wniosek rady sołeckiej jest ok wspiera główne ciągi komunikacyjne a nie jakaś boczna ulica Lodowa.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Wiesz ile zjesz do tych kórników to nie żaden fundusz sołecki tylko gmina powinna zatwierdza ćw projekt w którym dewoloper powinien zrobić infrastruktórę drogową czyli drogę chodnik i oświetlenie, ktoś za pozwolenie na budowę bez tej infrastruktóry powinien trafić do pierdla to po pierwsze a po drugie również jestem za odwołaniem sołtysa bo po prostu kłamie i jest niekulturalny w stosunku do starszych osób
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Może deweloper powinien dopłacić gminie kilka milionów na dobudowanie ulic, oświetlenia i chodników? Co za bzdury wypisujesz. Jeśli deweloper miałby to zrobić to musiałby podnieść cenę każdego mieszkania np. o 1 tys za m^2. Ciekawe czy ty jako kupujący byś się na to zgodził. Widzieliście co bierzecie jakie są dojazdy itd.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

Lecz się a komentuj raczej na cartoonnerwork
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Super pomysł niech przyjdzie 10 tys osób to tej zapyziałej straży. Moi rodzice chodzili już 8 lat temu na jakieś pieprzone zebrania i od tamtej pory było mówione że moja ulica będzie miała oświetlenie i WOW będzie miała jumby. 8 LAT Temu były takie obietnice. W tym momencie jedyne co było zrobione na tej ulicy to pieprzone "równanie" co kilka dobrych Msc. Gdybyśmy tylko wiedzieli nigdy nie przeprowadziliśmy się do tego miejsca. Poprostu tym którzy kiedyś się starali coś zmienić może się już nie chcieć i mogli stracić nadzieję wiecie?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

cóż sami państwo widzicie że bliźniaki są najważniejsze dla niektórych uważam podobnie jak autor wpisu głównego trzeba się spotkać i porozmawiać również na temat odwołania sołtysa wraz z częścią radnych i zastąpienia ich nowymi radnymi w taki sposób aby każdy był z innej części Banina.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Oburzony mieszkaniec ulicy lodowej ;) bardzo dobry wniosek. Latarnie na głównych drogach, skatepark dla młodzieży, oświetlenie na placu zabaw co wam.nie pasuje że nie poszło na plytu na boczna uliczkę. Jest program płytowy można skorzystać a nie tylko pisać na forum.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 8
Fundusz sołecki jest do bani. Co roku to samo. Kto sobie załatwi ten ma .
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pewnie będzie tak . Kasa na stronę internetową sołectwa i inne bzdury . Może wsparcie szkoły też takie pomysły były. Może siłownia pod chmurką. A my toniemy w błocie. Pewnie projekt tak żenujący że aż wstyd pokazać.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mają to być rzeczy dla sołectwa, a wy myślicie że wszystkie te pieniądze mają iść na drogi. Ja osobiście uważam że burakami są ci, którzy kupili gdzieś w błocie domy/mieszkania bo były taniej niż przy drogach asfaltowych, a teraz płaczą że nikt im za darmo nie chce drogi zrobić.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ludzie Banino to wieś czy jak kupowaliscie to o tym nie wiedzieliscie. Chcecie drogi to kupcie dom w Gdańsku
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5

O w końcu też ktoś normalnie pisze. Nie rozumiem ludzi. Są tak chytrzy na pieniądze że wolą kupić po taniości byle gdzie, byle jak, a potem na siłę zmienić otoczenie pod ich widzi mi się, zamiast dołożyć trochę pieniędzy i kupić dom w wymarzonym miejscu.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 7

Nawet na wsiach powinno być oświetlenie (chociażby ze względów bezpieczeństwa a nie komfortu) chociaż po kilka lamp na ulicach i drogi którymi człowiek nie rozpieprza sobie samochodu. Ludzie nie proszą o nie wiadomo co niemożliwego ..
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Osobiście uważam żeby nie wrzucać wszystkich do jednego wora, my mieliśmy działkę kupioną 10 lat temu kiedy na ulicy było z 10 domów, mieszkamy z 8-9 lat i NIC nie zrobiono z naszą ulicą mimo że pare lat były obietnice. Wtedy o ile pamiętasz bo pewnie kupiłeś dom przy asfalcie skoro tak się wypowiadasz, to nie przypominam sobie żebyśmy my mieli taka opcje.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bredzisz
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Sami madrale po studiach, dla tych madrali którzy piszą o mieszkaniu w Gdańsku powiem że sami zamiast mieszkać w jednym z kurników trzeba było kupić 30 m2 w Gdańsku, każdy ma prawo do skorzystania ze środków sołtysa pod warunkiem że nie ma układzików między tymi cwaniaczki, niedługo problem sołtysa i kilku radnych zostanie rozwiązany może zacznie się normalność, a lodowa to jedna z głównych ulic to informacja dla mało rozgarnietych
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Haha "normalność" w Żukowie? W cuda nie wierzę
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie moja wina ze biedę klepiesz. Nikt ci nie kazał. Nie stać mnie na dobre mieszkanie to kupuję gdzieś na uboczu i nie marudzę. To tak samo jakbym miał zarabiać 2000 miesięcznie, a chodziłbym do najdroższej restauracji w Gdańsku i marudził że mają za drogie jedzenie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Niekoniecznie bo..... od 20 lat mieszkamy przy ulicy domów wolno stojących i mamy dziurawą, nieutwardzoną drogę. Już kilka składaliśmy się na gruz i sami łataliśmy dziury. Nie uogólniajcie.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

W zeszłym roku były zatwierdzone lampy nad ul Żeglarska 4 szt a Cedrowa 2 szt do dziś ich niema i tak będziemy czekać jeszcze 10 lat
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hehehe Lodowa główna ;) 10 mieszkańców ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

szanowni państwo wątek nie był poruszony żeby się kłócić bo pewnie każdy po troszku racji ma tylko o sposób działania sołtysa i jego rady, zorganizowali podział funduszu który pewnie już dwa lata temu był rozdzielony tzn. jeżeli dostaję pieniądze od gminy w kwocie "x" to staram się przyjmować wnioski do realizacji w kwocie "x" po to aby można było w następnym roku ze środków z gminy realizować inne wnioski z innej części Banina a ta grupka popleczników zrobiła tak że ze dwa lata temu bez kompletnego zastanowienia i przemyśleń przyjęła wnioski na kwoty które zdecydowanie przekroczyły ów budżet i postanowili ze będą kontynuować resztę inwestycji w kolejnych latach.Reasumując w 2019 roku przyjmowali wnioski których realizacja jest i była niemożliwa tylko po to aby zachować procedury (po czym natychmiast zostawały odrzucane) czyli aby odbyły się konsultacje na których zresztą było może po 15 osób na każdym spotkaniu. Można więc powiedzieć ze w jakimś sensie sołtys zaciągnął dług u mieszkańców i spłaca go ze środków które dostaje od gminy ale żeby było ciekawiej to realizuje inwestycje które będą przebiegały bardzo blisko ulicy Kubusia Puchatka czyli aby w niedalekiej przyszłości a może szybciej zacząć działać z drogą przed swoim podwórkiem to bardzo wygodny sposób działania żeby ludzie z pszennej go poparli, niby robi coś dla nich ale zawsze z myślą o sobie tak robili wszyscy ci którzy siedzieli przy stole z Kankowskim. Ulica pszenna nie jest główną ulicą a boczną od głównej i w zasadzie ma takie same prawa jak Lodowa kłótnia w tej sprawie jest wymyśloną abstrakcją i tematem zastępczym do działania rady i sołtysa.
Reasumując sama idea podziału środków jest sensowna ale tylko wtedy gdy w radzie sołeckiej zasiadają osoby z różnych rejonów wsi mają głowy na karku i realizują zadania własne z podziałem na strefy w których mieszkają najlepiej bez przekraczania pozyskanych środków a wnioski rozpatrują z przemyśleniem tzn. jak są jakieś nieścisłości jak bodajże z "Głogową"czy "Sportową" jeśli dobrze pamiętam to wyjaśniają sprawę w gminie a nie w kompletnie pozbawiony sensu sposób usiłują powiedzieć że drogi gminnej na pewnym odcinku są tylko dwa metry czy coś takiego , człowiek który to zresztą powiedział powinien przestać piastować tą funkcję.
Zdecydowanie jestem przeciwny w gospodarowaniu środkami jaki przyjęła rada popleczników która dzieli nimi metodą wpływów a nie rozsądkiem, metodą co ja będę z tego miał a nie potrzebą wynikającą z konieczności a czy taką nie jest brak możliwości dojechania służb ratowniczych ??? czas to przemyśleć i podjąć stosowne działanią aby tego rodzaju widowisko jakie zaprezentowali nam sołtys z radą więcej się nie powtórzyło
pozdrawiam
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 4

Kolejna bzdura to kasa na zieleń na pętli. Kto ustanowił tam centrum wsi . Posadzić choinkę i koniec. A nie latami pakować kasę . Czy jest przeznaczona kasa na zieleń ?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

To jest grupa trzymająca władzę.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Porównanie pszennej do lodowej uważam za nadużycie. Proszę o analizę natężenia ruchu w dowolnym fragmencie jednej i drugiej. I to zarówno pieszego jak i samochodowego. Pisanie w tym sensie o spisku to kpina.
Problemem glownym jest wieczna bylejakość działania czyli pokrywanie z budżetu obywatelskiego kosztów podstawowych zadań własnych gminy. W normalnych warunkach te pieniądze powinny isc na wizerunek, rekreacje itp, nie zas na kolejne youmbostrady czy latarnie. Kombinatorzy z gminy wymyślili jak nas sklocić tylko po to aby odepchnąć od siebie problem i odpowiedzialność.
Czy wykonanie jednej inwestycji na trzy lata załatwia problem?
Czy musimy dawać się szczuć na siebie wzajemnie?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 6

Sołtys na prezydenta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zieleń heheh najbrzydsze rondo ze wszystkich wsi. Chwasty a czasem plastikowa choinka lub minionki szkaradne z opon. Wstyd!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pamiętam choinkę z butelek i kolorowe opony. Ciekawe czy na to kasa szła a jak szła to kto na tym zarobił.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byla soltys obecna radna gminy takie miala pomysly, duzo glosow dostala z Banina wiec widac taka estetyka (ozdoby ze śmietniska) ludziom tu sie podoba.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

to pomykaj chyżo do francji a nie trujesz d*psko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

to nie jest żadne nadużycie , nadużyciem jest brak zdroworozsądkowego myślenia tych którzy robią takie wpisy, jeżeli ktoś wymyślił pszenną w Żukago czy Kartuzach to niech tą ulice zrobią ludzie kupujący tam nieruchomość czy nieruchomość do której dojeżdża przez Lodową ma takie same wręcz identyczne prawa, to nie właściciele nieruchomości wydawali deweloperowi pozwolenia na budowę.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Była sołtyska dużo głosów dostała. Takie uroki Banina. Suweren wybrał. Ciekawe na co faktycznie pójdzie ten fundusz sołecki?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ludzie nie wiedzieli na kogo głosują ona powinna być przed sołtysem do zwolnienia, mam nadzieję że w końcu ludzie pójdą po rozum do głowy i pozbędą się części tych pozerów
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Niezłym ignorantem trzeba być, by porównać ulicę Pszenną do Lodowej. Pszenna to jedna z głównych ulic całego Banina, najbardziej obciążona ruchem zaraz po Lotniczej, Borowieckiej oraz Tuchomskiej. Gorzkie żale wylewają tu osoby, które próbowały za pieniądze funduszu sołeckiego, przeznaczonego dla dobra nas wszystkich, wyremontować sobie ulicę (Lodową), której położenie, dla 90% mieszkańców Banina, jest nieznane.
Podział środków FS jest spójny i zrównoważony i dotyczy głównych ulic Banina oraz placu rekreacji przy Księżycowej.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

skąd ty wypadłeś z worka ziemniaków ? nie znasz topografii wsi która jest pod względem mieszkańców większa od nie jednego miasteczka i piszesz bzdety o pszennej , lodowa to ulica dojazdowa do wielu innych ulic od lipowej do księżycowej oczywiście pod względem długości pszenna jest dużo dłuższa ale czy to oznacza że budżet jest zrównoważony ??? mniej oglądaj telewizji.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

Misiaczku chyba nie wiesz co mówisz. Codziennie połowa Pszennej przejeżdza przez Rolniczą i Księżycową. Rozjeżdżają te ulice na maksa. Może mieszkańcy Pszennej zrzucą się na Rolniczą i Księżycową? Bo dojechać do Biedronki i teraz Rosmanna i Pepco to chyba nie będziecie dymać dookoła?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

ignorantami są ludzie którzy zamieszkują to całe auschwitz od deweloperków .Każdy ma takie samo prawo do wyremontowania ulicy A jak się nie podoba sie panu to niech Pan Wygodna d*pa kupi sobie jeepa albo pal wroty do Gdańska.jakby ludzie z banińskich gett są najgorszą warstwą społeczną w baninie bo wprowadzili się za śmieszne pieniądze i jeszcze spbie myślę że wszystko im się należy pieprzony rocznik osiemdziesiety ze swoimi bombelkami . a jak nie ma oświetlenia to jest taki wynalazek zeszłego wieku zwany odblask !!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

co z tego że na forum opisywane są różne sytuacje skoro w świecie realnym nic się nie dzieje, niech ktoś zaproponuje spotkanie załatwimy salę w straży i porozmawiamy na ten i inne tematy na spokojnie bez krzykaczy ustalimy jakiś plan działania i do przodu bez niepotrzebnego pisania .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tak i przyjdzie 5 osób
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

sugerujesz ze niektórzy piszą po kilka razy ???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

szeregowcy w natarciu widzę a z Rolniczej i Pszennej to sobie niektórzy autostrady porobili. Ale co do natężenia ruchu to mają rację ale sa ulice i mieszkańcy ,którzy dłużej tu mieszkają i kicha , ulic jak nie było tak nie ma. Zawsze ten sam tekst: brak środków. Dobrze,że płyty są ale to i tak obciach dla tak dużej wsi. W innych gminach jest asfalt, chodniki a u nas XIX wiek.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkam na jodłowej od 2 lat i nie mam pojęcia Gdzie jest ul Lodowa. Ale widzę że w głębokiej tajemnicy mieszkańcy jakiejś bocznej uliczki chcieli Przeznaczyć cały roczny budżet na ich drogę. Trochę to słabe... Trzeba zapamiętać że na Lodowej takie buractwo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

a Jodłowa to nie jest boczna uliczka? jakieś 100 metrów ma długości. Boczna od Księżycowej , która jest jedna z pierwszych dużych ulic osiedla domów wolno stojących.
A po drugie dlaczego ludzi wyzywasz! Pokazujesz kim jesteś. Stop chamstwu!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jest boczna ale nikt tam nie spiskuje i nie ma zamiaru zabierać całej kasy na nawierzchnie do kilkunastu budynków. czasami do ludzi docierają tylko chamskie i proste odzywki
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą , tam szukaj pomocy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kazdy ma prawo do funduszu soleckiego, sa to pieniadze dla wszystkich mieszkancow. Mam prosbe do Soltysa, aby podal ile osob bylo na zebraniu podczas glosowania z kazdej ulicy: tylko nazwa ulicy i ilosc osob. RODO tego nie zabrania. A zobaczymy ilu jest pseudo krzykaczy a ile osob ktorym nie jest obce dbanie o lokalne otoczenie. Zobaczymy ile projektow zostalo wykonanych dla ulic z ktorych nie bylo mieszkancow, a ile ulic zostalo pominietych gdzie bylo zainteresowanie mieszkancow. Jestem pewien, ze te dane nie zostana ujawnione, gdyz pokaza prawde o funduszu soleckim, a to pewnej grupie nie jest na reke. Panie Soltysie i Panstwo Radni Solectwa Banino prosze o publikacje frekwencji z poszczegolnych ulic. Dla niewtajemniczonych: kazdy obecny na zebraniu wpisal swoj adres...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Każdy ma prawo do funduszu ale według sołtysa nie każdy ktoś napisał że wszystkie lub prawie wszystkie wnioski z tego roku zostały odrzucone bo realizują wnioski z przed roku czy dwuch lat żeby skumac o co tu chodzi trzeba przeczytać całość i niepotrzebnie nie robić tłoku a poza tym trzeba było być na spotkaniach to jest istota pytania autora ja uważam że aktualnie radni sołtys zresztą też niestety nie nadają się do tej roboty a poza tym porobiły się układy i ukladziki
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo nieładnie obrażać i wyzywać ludzi od buractwa ktorzy od 20 lat nie mają drogi dojazdowej...Pani Radna Teska przechadzka się po ulicy Lodowej stwierdzając ze nie jest ta ulica taka zła...Szkoda że nie przyjechała się samochodem po tej ulicy...Dzisiaj ulica była rownana...Pan Sołtys ma rację ze drogi powinna zrobić Gmina.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

W waszych wypowiedziach jest pewne nieporozumienie i widzę, że kolejne osoby to powtarzają. Nie są realizowane wnioski z lat ubiegłych z obecnego funduszu. Chodzi o to, że w latach ubiegłych w ramach Funduszu sfinansowano projekty oświetleń (dokumentację) na poszczególne ulice i z bieżącego funduszu będą realizowane punkty świetlne na te ulice na które wykonano te projekty.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

zobacz co piszesz chłopie " sfinansowano projekt oświetleń " z którego roku ??? z 2018 ??? z 2017 ??? tzn. kto złożył wniosek na te projekty ??? same się złożyły ?
Zrezygnuj lepiej !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mieszkańcy złożyli, rada sołecka złożyła, Pan radny złożył i przeszły te wnioski jako wspólny na zebraniu wiejskim. Nie rozumiem o co ci chodzi? To mają kolejne projekty (dokumentacje) wrzucać na 2020 czy realizować punkty świetlne do istniejących już projektów?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

najlepiej napisać że się czegoś nie rozumie , wnioski mieszkańców zresztą tych którzy głosowali na tych radnych odrzuciliście a zaczęli realizować własne, nie ma nic więcej do powiedzenia starczy tej arogancji
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pie..sz głupoty. Odpowiedz na temat. To mają kolejne projekty (dokumentacje) wrzucać na 2020 czy realizować punkty świetlne do istniejących już projektów???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

to jest jedna z trzech radnych która zdecydowanie nie powinna nią być , można w łatwy sposób spróbować ją i pozostałą dwójkę odwołać lub poczekać do kolejnych wyborów. dość komedii w ich wykonaniu bądźmy poważni
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Widzę, że krzykacze z Lodowej w natarciu. Aż się dziwię, że zamiast Borowieckiej, Tuchomskiej gmina nie zrobiła w pierwszej kolejności ulicy Lodowej.
Wszelkie projekty zostały poddane pod głosowanie i jedne przeszły, drugie zostały odrzucone. Jeśli ktoś miał świetny projekt, to mógł go przedstawić na zebraniach z mieszkańcami, zmobilizować osoby do głosowania i przepchnąć swoją inwestycję. Siedząc przed ekranem telefonu czy komputera najłatwiej jest krzyczeć i obrażać innych. Przyjdzie na zebrania i działajcie. Sołtys również jest wybierany w głosowaniu. Możecie wybrać "swojego".
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

taki mamy zamiar
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To za 4 lata ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Za te zachowanie to mieszkańcy z lodowej nie dostana nic od Gminy przez kolejne 10. Lat. 200 tys na ulicę lodowa trzeba mieć coś z głową żeby w ogóle złożyć taki wniosek.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Lodowa to mało znacząca ulica.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

nie bój żaby miną ci szybciej jak myślisz zresztą wcale nie trzeba czekać 4 lat mniej wąchaj więcej czytaj
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

sprowadziło się państwo z wiosek nie tylko leżących pod Gdańskiem zasiedlili kurniki przy pszennej i robią frekwencję na tym forum również, myślą ze nie widać im słomy wystającej z gumofilca. Nie ma znaczenia jaka długa jest lodowa znaczenie ma to że jest wystarczająco długa żeby o nią zadbano. To ci którzy wprowadzili się do kurników powinni sobie wykładać yumbami drogę z prostej przyczyny jest ich tak dużo ze spokojnie mogą się złożyć i wziąć udział w programie płytowym a nie ujadać żeby im dołożyli, było zostać u mamy w chałupie strzechą krytą i nie jazgotać
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ale jakby to ująć, na tym polega demokracja większość decyduje - więcej ludzi mieszka na osiedlu które ma pół roku niż w rejonie gdzie 20 lat nic nie było robione to pech. Przykre, ale tak to działa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

a y masz mało dla nas malo znaczace życie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

no właśnie mój imienniku w swojej wypowiedzi sam się zaprzeczasz każdy może zaprezentować swój wniosek nawet taki że można sr*ć na dom pana z jodłowej 3 wiec nie wiem ktorzy ludzie są z**bani ci którzy po prostu zaprezentowali swój wniosek czy ci co krzyczą co za d**ile idioci gnoje chcieli wydać roczny budżet na jakąś g*wnanią drogę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kiepsko trafiłeś. Akurat ludzie z "kurników" przy Pszennej (os. familijne oraz rodzinne), mają wyłożone swoje osiedla kostką. Chyba jako jedyne w całym Baninie. Do tego, deweloper sponsorował płyty na Pszennej oraz budowę kanalizacji. Wszystko to było wliczone w cenę tych "kurników".

Skoro mieszkacie 20 lat w Baninie i stać was było na wybudowanie jednorodzinnego domu, to tym bardziej powinno was stać by przez 20 lat wyłożyć krótki odcinek drogi płytami. Ludzie z "kurników" przy Pszennej za swoje drogi zapłaciło.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

jakby typie że coś takiego piszesz to pokazujesz jakim ty jesteś burakiem a jak nie masz nic mądrego tylko obrażać jedną ze stron to lepiej nie zaglądaj tutaj bo dostaniesz epilepsji, drgawek i ataku padaczki (a jednak szkoda stracić jednego mieszkańca) gdy zauważysz że jakiaś uliczka uliczunia chcę sobie zrobić ulicę która nie była robiona od nigdy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Epilepsja i atak padaczki to jest to samo. A jeśli nie wiesz co to jest i jak cierpią ludzie, którzy na to chorują to stul dziub! Obyś
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

kompletnie nie rozumiem tych co wyzywają innych, poza tym mam wrażenie że ten wpis miał dotyczyć czegoś innego nie wyzwisk od buraków, kurników, wieśniaków itp. a o tego jak osoba zwana sołtysem wraz z osobami zwanymi radą rozdysponowują pieniądze oczywiście odnosząc się do jednego z postów że rządzi większość można polemizować i przytaczać różne cytaty ja taki też mam "Demokracja jest ustrojem, w którym rządzi mniejszość, potrafiąca przekonać większość obywateli, że to oni rządzą" więc z tą większością nie trafiłeś panie anonim , wracając do istoty chodzi bardziej o to czy obecny człowiek zwany sołtysem wybrany niestety bez quorum i jego rada powinni być wymienieni w najbliższych wyborach albo przed najbliższymi wyborami do tego wystarczy wniosek "mniejszości"
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

i z tym się całkowicie zgadzam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Kominek dymi przy podkładaniu - czy ktoś ma taki problem? (60 odpowiedzi)

Kominek dymi przy podkładaniu czy ktoś ma taki problem?Jakiej mocy kominki macie u siebie...

fotowoltaika (48 odpowiedzi)

Czy opłaca się założyć panele fotowoltaiczne.Chodzą z firmy i zachęcają do zakładania.Co sądzicie...

Tytułem bezmyślności (15 odpowiedzi)

Co sádzicie o pracy i wykonaniu pomnika sołtysa na placu zabaw? Wymienmy się spostrzezeniami i...

do góry