Widok

praca od 7:00 do 15:00

Witam, czy w Gdańsku są jeszcze firmy / miejsca pracy (biurowej, poza urzędami) gdzie pracuje się od 7:00 do 15:00? Obecnie pracuję do 17:00; po 18:00 jestem w domu i mam wrażenie że na nic nie mam czasu; żyję od weekendu do weekendu. Nie jestem typem imprezowiczki, rano funkcjonuję lepiej niż wieczorami więc przez pracę do 17:00 praktycznie nie mam życia osobistego.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Są firmy gdzie jest zadaniowy czas pracy i tam jest możliwość że da się pracować krócej:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja mam alergię na zadaniowy czas pracy, bo zazwyczaj oznacza to że albo roboty jest więcej niż na standardowy etat i trzeba jakoś to ukryć, albo unika się tak zapłaty za nadgodziny lub pracę w różnych dziwnych porach co totalnie dezorganizuje życie. Widocznie mamy różne doświadczenia z tym typem zatrudnienia
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

to bardzo cenne uwagi, dobrze wiedzieć :) dziękuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie zależy mi aż tak bardzo żeby pracować krócej, po prostu chciałabym kończyć wcześniej i mieć trochę dnia w tygodniu. Ale taki zadaniowy czas pracy też by mi odpowiadał, o ile byłoby to na zasadzie że zrobię co do mnie należy na dany dzień i mogę iść do domu; a nie że pracuję po 16h na dobę (chyba że po zakończeniu projektu byłby czas na odpoczynek :)
Zastanawiam się właśnie co to za firmy? Jakiego typu? Czym się zajmują?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W mojej okolicy w takich godzinach pracują niektóre hurtownie, małe magazyny przeładunkowe, agencje celne, biura projektowe, nawet w handlu czy opiece czy hotelach są zmiany 6-7 do15-16 jako pierwsza zmiana, nie mówiąc już o firmach produkcyjnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To też zależy jak się trafi. Ja mam zadaniowy czas pracy i zdarza się że pracuję godzinę dziennie albo nawet mniej bo nie ma zleceń, ale w drugiej firmie jest zasada że się przychodzi między 6 a 8 i siedzi 8 h. Też dobre.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W jednej firmie jak był zadaniowy czas pracy to okazało się że te zadania ogarniały wcześniej trzy osoby, ale właściciele sobie wykombinowali, że zatrudnią świeżaka i zobaczą co się stanie, a nóż któryś z kolei da radę, za jedną pensję w okolicach minimalnej krajowej, bez bonusów. W drugiej firmie związanej z logistyką ten zadaniowy czas pracy wykorzystywano do zmuszania ludzi do pracy w dni ustawowo wolne i w godzinach nocnych, bez konieczności dodatkowej zapłaty za np. nadgodziny. Tylko jeden typ wychodził wcześniej niż dniówka to go przykladnie zwolnili za "brak zaangażowania" ale tak naprawdę by innych ludzi ustawić tak, by nie przyszło im do głowy egzekwowanie swoich praw... za co oczywiście zapłacili niemałe odszkodowania byłym pracownikom, ale i tak im się opłacało bo skarżył się do sądu może jeden na sto...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, i tak jak na początku zdążasz, na końcu nie nadążasz bo pracodawca nie docenia że zdążasz:D i zaczyna kraść twój czas, jak by wynajmował niewolnika na godziny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie mam przeciwko wynajmowania się na godziny, o ile za te godziny jest uczciwie płacone, a w wiekszosci przypadków nie było. Z racji doświadczenia znam triki które pozwalają na zrobienie pracy za trzy osoby, ale do tego potrzebny jest odpowiedni sprzęt i trochę więcej niż minimalna dla pracownika który się wdrożenia podejmie. Jeśli ze strony pracodawcy jest zerowa chęć poniesienia nawet minimalnego nakładu na sprzęt, to nie ma sensu nikogo uszczęśliwiać na siłę....Jak to mówią Brytyjczycy, w pracy trzeba zachować 100% wydajność 20%w poniedziałek, 20%we wtorek....itd
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

takie zycie, trzeba wybierać- praca czy lody i ruja po nocach ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Praca

Wieczni poszukiwacze pracownika (312 odpowiedzi)

Ogłoszenia, które od kilku tygodni pojawiają się a mimo to odpowiedniego pracownika zatrudnić się...

Zarobki kierowcy TIRA? (37 odpowiedzi)

Na jakie zarobki można teraz liczyć jako kierowca ciężarówki? Wiem, że kiedyś zarobki były spore...

Bezrobotna (4 odpowiedzi)

W tym kraju z moim wykształceniem nie ma dla mnie pracy.

do góry