Widok

pracownicy ze wschodu

Witam,chcielibyśmy zatrudnić pracowników ze wschodu na następujące stanowiska:
- sprzataczki do sklepu
- ślusarze
- spawacze
- magazynierzy odzieżowi
- sortownicy odzieży
- pracownik fizyczny do sortowni odzieży (noszenie worków)
- ogrodnik
Chcielibyśmy, aby byli to pracownicy ze wschodu, znalezieni dla nas przez agencje zatrudnienia.
Kwestia jest taka, czy to się opłaca, jakie są koszty zatrudnienia takich pracowników i jakie problemy możemy napotkać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 10
Najlepiej będzie jak się umówisz na spotkanie z paroma przedstawicielami z agencji, uzyskasz wtedy obraz tego jakie są wymagania, potrzeby, zapoznasz się z umowami itd. TO nic cię nie kosztuje. Można wiedzieć dlaczego szukasz pracowników ze wschodu ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie,nie można,bo to kombinatorka jest,która nawet nie będzie się tu wypowiadać i z nami rozmawiać,tylko czytać i ssać (haha) wiadomości dla siebie przydatne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hehe.

I ile im zapłacicie? 4zł na rękę na umowę zlecenie?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
daj porządne stawki dla Polaków to będziesz mieć pracowników.

jak nie masz zlecen by dać zarobić i zarobić to kijowo negocjujesz i zwiń interes
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
Może to być sposób na zwiększenie swoich zysków poprzez zmniejszenie wydatków na pracowników. To co na "zachodzie" dla miejscowych jest podłogą dla wielu Polaków jest sufitem. Analogicznie na linii Polska - "wschód".

Jeżeli gościu za mniejszą kasę jest wstanie wykonać identyczną pracę to czemu nie? Nie polecałbym agencji pośrednictwa pracy - wątpię by to pozwoliło na jakieś realne oszczędności względem zatrudniania rodaków.

Najlepiej samemu szukać takich pracowników poprzez kontakty z przedsiębiorcami z owych krajów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
"Chcielibyśmy, aby byli to pracownicy ze wschodu..."
"Kwestia jest taka, czy to się opłaca, jakie są koszty zatrudnienia takich pracowników i jakie problemy możemy napotkać?"

Nie dziwię się... Prawie każdy z "byznesmenów przekrętów" marzy o pracownikach ze wschodu.
Opłaca się, bo pewnie oni zgodzą się na pracę za 5zł/h. Ty będziesz błyszczał w lokalnym brukowcu jako "ratujący braci ze wschodu przed głodem". Koszta pewnie przełkniesz. A jakie problemy... Tylko jeden. Pracownik ze wschodu zakopie cie w lesie jak go oszukasz, co akurat popieram całym sobą. Powodzenia
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
stolec prawda jak im nie zapłacą to nie będą pracować nie są tacy głupi jak my. Osobiście znam ukrainkę która wraca do siebie bo jest grubo zawiedziona tym co tu zobaczyła...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mogła jechać do Niemiec czy gdziekolwiek, ale nie tutaj. Po cholerę pchać się tutaj?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Daj porządną wypłatę i umowę o pracę, to sami do Ciebie przyjdą ;-)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli takich spraw nie potrafisz samodzielnie rozwikłać oznacza to tyle ze nie nadajesz się do prowadzenia firmy. Problemy to chociażby wizy, ubezpieczenia,kwestie językowe, ewentualne problemy dyplomatyczne. Pytasz się na forum bo szkoda ci kasy na badania rynkowe..
Żal mi ciebie, życzę skarbówki
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Prowadzę wspólnie z mężem gospodarstwo rolne, które sukcesywnie powiększamy. Wiąże się to również z tym że potrzebujemy dodatkowych rąk do pracy. A że praca na roli jest bardzo ciężka to chętnych brakuje. W ostateczności oraz zmuszeni tym że żaden rodak nie chciał podjąć u nas pracy, zdecydowaliśmy się zatrudnić pracowników ze wschody. Dzięki http://www.pracowici.pl/ mam bardzo zgraną i pracowitą załogę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

jeśli liczysz, że zaoszczędzisz... to się mylisz. Ukraińcy i inni już nie chcą pracować za grosze. Musisz dać pensję zbliżoną do takiej, jaką dajesz polskim pracownikom. Do tego dochodzi mnóstwo papierologii. Większą część załatwi za ciebie agencja, ale trzeba pamiętać, że na wydanie zezwolenia dla obcokrajowca trochę się czeka i do tego mogą dojść problemy z Strażą Graniczną.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba że kupuje się od nich pracę bez rejestracji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzisiaj już nie tylko mieszkańcy Ukrainy szukają u nas pracy, ale i krajów połozonych bardziej na wschód. Jednym z takim krajów jest Bangladesz, ale też Indie, Nepal i masa innych krajów. Mieszkańcy z takich krajów są bardzo pracowici. Zatrudnienie takich osób niesie ze sobą szereg korzyści. Więcej informacji możesz znaleźć tutaj https://www.dpworkers.pl/pracownicy-z-bangladeszu.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Cytuję zdanie z tej strony co podałeś "Polskim pracodawcom opłaca się zatrudniać pracowników z Bangladeszu - są zmotywowani, pracowici, zdolni i gotowi pracować nawet 16 godzin dziennie. Jeśli dodać do tego minimalne wynagrodzenie, okazuje się, że pracownicy z Dalekiego Wschodu są niemal idealni."

Jprdl. Niewolnictwo XXI wieku w środku Europy. Ci ludzie szukają lepszego życia i dosłownie wyjeżdżają za jedzeniem, w zamian tak się ich wykorzystuje. Skandal.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam Ci odezwać się do Viacore Sp. z o.o. kiedyś korzystałam z ich usług i byłam baaardzo zadowolona. Wszystko było załatwione bardzo profesjonalnie i miło. Firma jest z Gdyni ale mają ludzi w całej Polsce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Niesamowite. To ja z rodziną musiałam opuścić Polske bo było ogromne bezrobocie a jak coś oferowali to albo nie chcieli płacić albo grosze, że na opłaty nam nie starczyło a co dopiero reszta. Pracować u obcych, a tu prosze, burżuje polskie teraz takie rozpasane, że zamiast rodakom dawać prace, żeby żyli ludzie razem w swojej Ojczyznie i sie bogacili współnie to burżujom sie marzą niewolnicy z Wschodu, bo Polacy już im za drodzy... Mam nadzieje, że te swoje usługi, które sprzedajecie to też będziecie tym ze Wschodu i żaden Polak tego od was nie kupi, skoro nie chcecie im dać zarobić... Ja ja dowiem sie że jakiś Polak albo polska firma zatrudnia ludzi zaa Wschodu to nic od nich nie kupie...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szukasz noclegów pracowniczych na terenie Śląska? Zajrzyj do oferty Abi Noclegi. Znajdziesz tu noclegi w przyzwoitej cenie. Pokoje są w standardzie pozwalającym na komfortowe spanie oraz są utrzymane w czystości, którą docenią Twoi pracownicy. Sprawdź ofertę na stronie https://www.abinoclegi.pl/noclegi-pracownicze-jaworzno.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To prawda .Jak słyszę ich to mnie trzęsie. Zakłamana nacja. Niedługo nas przejmą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pewnie sami Ukraińcy to piszą. U siebie coś zróbcie, tchórze a nie bruździcie w naszym kraju. Tylko nas uwsteczniacie. Żenada. Oni potrafią...ściemniać ,że coś robią
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

Praca jako hostessa w batorym (3 odpowiedzi)

Witam czy słyszeliście może cos na temat firmy kartcenter?pytam się bo dostałam propozycje pracy...

Gdzie można znaleźć pracę w Trójmieście?? (41 odpowiedzi)

Gdzie można znaleźć pracę w Trójmieście: - na umowę o pracę - nie w telesprzedaży (już tak kiedyś...

DGP Security Partner - kwalifikowany pracownik ochrony - obiekt wojskowy (4 odpowiedzi)

ktoś coś wie na temat tego ogłoszenia ?? pojawia się od dobrego tygodnia wysłałem już 2x cv ale...

do góry