Widok

prezent na chrzciny- co kupic?

Cześć dziewczyny, przepraszam że tak ze chrzcinami wyjeżdżam, ale tak się przyzwyczaiłam do tego forum że nie chce mi się pisać na innym :) mój przyszły mąż w sierpniu ma podawać dziecko do chrztu swojego przyjaciela, a chcielibyśmy dać raczej jakiś prezent-pamiątkę bardziej a nie kase (na kase przyjdzie jeszcze czas). Czy możecie coś doradzić? bardzo proszę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a to chłopiec czy dziewczynka?

image
image
srebrną łyżeczkę z grawerem?

image

http://kozlowskagnieszka.wordpress.com/
łańcuszek z medalikiem, albo krzyżykiem,
oklepany jak łyżeczka, ale będzie pamiątką

Emilia 14.11.2009
Szymon 05.01.2011

DZIĘKI SZATAŃSKIEJ PYSZE JEDNYCH NIE SŁUCHAM, DRUGICH NIE SŁYSZĘ
Dziewczynce można dać bransoletkę z grawerem.

image
image
kiedyś widziałam srebrną grzechotkę do której się wkładało pierwszy ząbek dziecka bardzo mi się spodobała ale że nie byłam chrzestną to stwierdziłam że za droga i nie kupiłam :)
dla chłopca. Fajny pomysł z tą grzechotką, ale ile ona kosztuje? pewnie droga?
moj tomek tez bedzie chrzestnym dziecka mojej siostry ciotecznej, dla chlopca kupujemy taki zestaw :)

http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/0233901/c_1/1%7Ccategory_root%7CBaby+and+nursery%7C9556510/c_2/2%7Ccat_9556510%7CNew+baby+gifts%7C9556545.htm

i jeszcze jakas mala zabawke moze.

jak ja bylam chrzestna 5 lat temu to nawet nie pamietam co dalam.. :P

Jestem Mamą Aniołka [*] + 24.05.2011 (9tc) - Oleńka...
nie pamiętam ile kosztowała ale sprawdze i wieczorem napisze
fajny ten album, ale do niego pewnie jakąś kase dajecie? czy nie?
beti do kogo to bylo :)? bo jesli do mnie to ten zestaw to

ramka na kazdy miesiac zycia,taki jakbys certyfikat gratulacyjny i cos tam i 2 pojemniczki na zabki :)

Jestem Mamą Aniołka [*] + 24.05.2011 (9tc) - Oleńka...
Beti, ja w zeszłym roku kupiłam mojemu chrześniakowi srebrny smoczek, był naprawdę sliczny, wszystkim się bardzo podobał, ten był akurat nieotwierany ale wiem że są też takie do których można schować ząbek. Razem z grawerem zapłaciłam niecałe 200zł, nie pamiętam już dokładnie co grawerowałam ale napewno datę i godzinę urodzenia (na godzine była specjalna tarcza na której trzeba było wygrawerować wskazówki).
Najpierw się zastanawiałam nad łyżeczką albo grzechotką ale jak zobaczyłam smoczek to się nie wahałam ani chwili:)))
jestm za srebrną łyżeczką, grzechotką lub smoczkiem - z grawerem - cena ok 100-150zł ( na allegro)
Z rzeczy bardziej przydatnych - mata edukacyjna, np. Tiny Love, Krzesełko do karmienia

POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
przegladając ostatnio natrafiłam na fajniusi kocyk z imieniem, datą i godziną urodzenia dzieciątka

fajna pamiatka

p.s moja siostra na swoje chrzciny dostała kocyk taki zwykły i powiem że ma go do dziś i go poprostu uwielbia :)

image
mozesz mi powiedziec gdzie ten kocyk znalazlas?
Proponuje do prezentu dodać szatkę z wyhaftowanymi imionami i datą chrztu. Naprawdę piękna pamiątka, choć nie wiem czy to aby matka chrzestna nie powinna dać. Ojciec chrzestny na pewno daje świece.

image
image
image
Sprzedam suknię CAROLINE z Marietty rozmiar 42 wraz z bolerkiem i welonem !
sprawdziłam ceny grzechotek w manhatanie kosztują 284 zł mniejsza ok 10 cm i 384zł większa ok 13cm ale z większą rączką :/ strasznie drogo wiec raczaj spróbuj na allegro
pozdrawiam
moj Tom byl chrzestnym dla dwoch chlopcow i kupilismy srebne smoczki, gdzie jest miejce na pierwszy zabek. kupowalismy w u jubilera pod filarami w gdansku. dosc oryginalne, bo nikt o tym nie slyszal wtedy.
image

image
coś praktycznego....
ja kupilam stoliko-krzeselko , z ktorego moja chrześnica 3 lata korzystała...
a swoje kolczyki jakie dostalam od chrzesnej mialam na uszach może raz..., a srebrna łyzeczka od chrzesnego nie wiem gdzie jest....
może jakies konto tzn lokate załóz....
pozdrawiam
a.

anulka08
Ja tydzień temu mojemu chrześniakowi na chrzest kupiłam ciuszki, zabawkę Fisher Price i zestaw książeczek. Srebrny smoczek lub łyżeczka to bardzo dobry pomysł. Mój synek na chrzest dostał srebrną grzechotkę i uważam to za super pamiątkę. Na allegro jest duży wybór takich rzeczy.
zależy też czy od chrzestnych rodziców czy "zwykłego gościa"
my jutro idziemy na chrzciny i kupiliśmy ładne duże wydanie "Stu bajek" Brzechwy, pluszową ciuchcię i do tego jeszcze taki śliczny magnesik z napisem "królewicz" :)
magnesik był najtańszy a moja Mama najbardziej mi zazdrości tego pomysłu ;)

Ja moją chrześnicę obdarowałam garniturkiem do chrztu i zabawką :)

[url=http://www.waszslub.pl]image
moje dzieci dostaly od chrzestnych zloty łancuszek plus jakies pieniazki

Ślub cywilny
image

Slub Kościelny

image
We wrzesniu tez mam zostac chrzestna i zastanawialam sie wlasnie nad grzechotka, lyzeczka lub smoczkiem, z jednej strony fajne bo to pamiatka na cale zycie, ale jakos nie do konca mi odpowiadalo. Lyzeczka malutka nie wiadomo czy jej uzywac czy nie, a pozostale rzeczy tez tak malutkie ze nie za bardzo mozna je gdzies na polce umiescic. Ostatecznie zdecydowalam sie na lichtarz z brazu na ktorym sa symbole 4 sakramentow: chrzest, I komunia, bierzmowanie i slub. Przyklady takich lichtarzykow na

http://www.religioese-geschenke.de/sakramentenleuchter/index.html

Przy kazdym z nich graweruje sie date. Na poczatek wygraweruje date chrztu i mam nadzieje ze rodzice beda grawerowac kolejne. Jeszcze do tego dokupie jakies ciuszki i zabawki. Moja mama twierdzi ze trzeba dac duzo prezentow dziecku na chrzest, wtedy mu w zyciu niczego nie zabraknie ;) Moze to i przesad, ale ten jeden raz sie dostosuje, bo kupowanie prezentow dla takiego szkraba to sama przyjemnosc :)))

image
image
image
Dużo też zależy od sytuacji materialnej rodziców dziecka. Jesli żyją skromnie, to pewnie dobrze im kupić krzesełko do karmienia, jakieś maty czy porządne zabawki edukacyjne np. fisherprice. Chyba bardziej się z tego ucieszą niż ze srebrnej grzechotki, którą będą trzymać w szafie...

zapraszam na stronkę i kontakt http://www.puh-piorun.cba.pl/galeria.html

Chrzciłam córkę tydzień temu i powiem z własnego doświadczenia. Dużo fajniejsze są przemyślane prezenty, zabawka dostosowana do wieku dziecka, pamiątka chrztu, medalik niż pieniądze. Dziecku ich nie dasz. Dostaliśmy t z kopertę od jednej babci i powiem szczerze, że czuje się z tym niezręcznie... Dużo milszym prezentem była książeczka sensoryczna i medalik, który kiedyś będzie nosić.
Od siebie polecam Merito:
https://www.meritohurt.pl/szatki-do-chrztu-swietego.html

W sklepie można zakupić szatki do chrztu ale również i wiele pamiątek z okazji tego dnia.

Inne tematy z forum Prezenty

jaki kupić upominek, zabawkę dla 8-9 latka? (11 odpowiedzi)

Niedługo mamy urlop i zamierzamy odwiedzić rodzinę z południa Polski. Oczywiście będą dzieci 2, 4...

prezent na 30 rocznicę ślubu (64 odpowiedzi)

Witajcie Dziewczyny! Zastanawiam się nad prezentem dla moich rodziców. Kilka dni po naszym...

Co na prezent na Dzień Babci i Dziadka? (114 odpowiedzi)

Poszukuję pomysłów. Jestem mamą dzieci w wieku 3latka i 5m-cy.

do góry