Widok

proboszcz demptowo

Pustki Cisowskie Temat dostępny też na forum:
witam dajcie spokoj prpboszczowi wyremontowal kosciol,zrobil porzadek wokol kosciola uwazam ,ze jest dobrym gospodarzem ma za uszami jak kazdy z nas i tyle mam do powiedzenia.chodze do kosciola nie dla ksiedza ale dla siebie i nie ma co go obrzucac obelgami tylko na koledzie porozmawiac ,jest proboszczem i rzadzi
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
Porozmawiać z nim o jego butnym i chamskim zachowaniu face à face ? Ekskomuniki komuś życzysz?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ten człowiek sprawił, że znacząco przyspieszyłem decyzję o odejściu z tej instytucji.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Sama unikam chodzenia do kościoła przez niego.
Wystarczą mi wspomnienia z przygotowań do bierzmowania, gdzie robił z siebie prawdziwego kapo obozowego.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Przykro mi. Całe życie jestem związana z tą parafią. Kiedyś była kawiarnia ze wspólnota młodzieżową, chórek i zespół z prawdziwego zdarzenia, spotkania, wyjazdy kościelne dla dzieci i młodzieży. Kościół łączył, a nie dzielił. Serce pęka na myśl, że to wszystko przepadło dzięki obecnym działaniom KP.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

a ten cwaniaczek zebrak grajek czyli ornganista/onanista jeszcze tam jest ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Niezmiennie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nowy wikary ksiądz Kos po miesiącu zniknął z parafii a dzisiaj zniknął też ze strony archidiecezji , co oznacza , że prawdopodobnie został suspendowany (zawieszony) albo usunięty z kapłaństwa. Oczywiście proboszcz nabrał wody w usta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie widzę powodu dla które miałby się komukolwiek z tego powodu tłumaczyć. Spróbujcie to przełożyć na nasz świat. Jak wy dostajecie dyscyplinarkę ogłaszacie o tym wszystkim sąsiadom w bloku, a może ogłoszenie na całe osiedle? Parafia jest jaka jest, ale jeżeli nie będzie w niej ludzi, to nie będzie też wspólnoty. Prawie minął adwent i jak wielu ludzi można regularnie spotkać w kościele? Przychodzicie tam dla kp czy z powodu swoje wiary? Nie będziecie naciskać to nie powstanie żadna ludzka wspólnota tam, bo jak widać samo się nie zrobi. Narzekać potrafi każdy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Droga Pani, parafianie mają prawo wiedzieć, dlaczego wikariusz nagle, po miesiącu został odwołany z ich wspólnoty. Tej parafii przydałby się administrator, a proboszczowi terapia, bo mimo wad, to dobry ksiądz, tylko pogubiony. Trzeba uzdrowić tą wspólnotę. 0Jeśli nazwisko duchownego w takiej sytuacji nagle znika ze spisu, rodzi to domysłuly
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czy księdza samo przeniesienie do innej parafii automatycznie czyni go członkiem wspólnoty? Jakiej wspólnoty? Skupmy się na aspektach wiary, a nie plotek. Poza tym swoją odpowiedzią dałam już Pani pomysł na to co się stało. To nie problem dowiedzieć się, wystarczy być we wspólnocie, by coś widzieć. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Owszem, prezbiter dostając dekret na parafię staje się częścią wspólnoty, której ma przewodzić. Ot, tak, bez powodu nie wyrzuca się duchownego ze stanu kapłańskiego i tak - parafianie mają prawo wiedzieć, dlaczego tak się stało. I to nie jest moje zdanie, a papieża Franciszka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może to oznaczać również, że został przeniesiony do innej archidiecezji. :) Niewiadomych jest sporo, ale ten ks i tak długo u nas nie zagościł, więc myślę, że nie było konieczności mówienia co z nim się stało, skoro większość osób i tak nie widziało go na oczy. Przy poprzednim księdzu, który odszedł było ogłoszone co z nim, także nie gańmy proboszcza za wszystkie zła na świecie. Wiem jaki on jest, nie mieszkam tutaj od roku, a całe życie. I o dziwo bardzo, ale to bardzo się miło zaskoczyłam załatwiając ostatnio sprawę w biurze parafialnym.
Każdy ma coś za uszami, wiadomo. Ale niekiedy też ma się ludzkie odruchy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przy przeniesieniu do innej diecezji jest podany dekret biskupi, jest informacja w spisie księży.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Demptowo

demptowo wyjazd (5 odpowiedzi)

mam dylemat kto ma pierwszeństwo wyjazdu z Demptowa my czy jadący s chyloni skrecajacy na...

do góry