Widok

przyuczenie?

Witam. Załóżmy, że nie wiem nic, ale najlepiej uczyć się w pracy...ale aby dostać się do pracy trzeba coś umieć...
jakiś pomysł jak nie wiedząc nic, gdzieś się dostać? czasami patrząc na wymagania na same praktyki, można się załamać...

poomocy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to jeszcze zalezy jaki zawód, jest wiele takich, gdzie wystarczy krótkie przyuczenie i potem nabywasz już tylko doświadczenia. Ale lekarzem bez szkoły raczej nie zostaniesz... :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

O mój boże (!) rocznik 2000 wchodzi na rynek pracy :D

No to tajemnica polega nie na tym co będziesz robił, tylko na tym z kim będziesz to robił
nie szuka się tyle pracy co trzeba uważać by trafić na odpowiednich ludzi w tej pracy

bo tak naprawdę możesz robić wszystko co tylko chcesz

wyszukaj sobie tutaj "szukając pracy nie daj się oszukać "

I od razu ci mówię że za bardzo wąską specjalizacją idą wąskie możliwości, a nie duże pieniądze, jakby się mogło wydawać
bo jak chcesz zmienić firmę to za bardzo nie ma gdzie, i twój szef o tym wie....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

jakies firmy na start?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A kim chcesz być?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ciągle szukam... może coś w it?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Branża IT jest obstawiona przez specjalistów a ci którzy mieli fach w ręku ale nie mieli pleców to pojechali za granicę i nie sądzę żeby jakakolwiek firma bawiła się w przyuczenia. Jeżeli chcesz iść w tym kierunku to zrób kurs, a najlepiej dużo kursów żeby móc cokolwiek zaproponować pracodawcy oprócz chęci i hasła "szybko się uczę".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

napisz, co lubisz robić,może masz kogoś w rodzinie czy w najbliższym otoczeniu, kogo pracę podziwiasz.....
wszystko zależy od tak wielu czynników że naprawdę ciężko doradzić
czy chcesz zmienić miejsce zamieszkania a nawet kraj czy nie
może jakieś zainteresowania .....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie nadaje się do programowania, więc odpada.
Ciekawi mnie temat sieci - i tu problem - o ile mogę się bawić jakoś wirtualnie, to praktyka to troszeczkę co innego. Switcha czy huba raczej nie załatwię - jak patrzę na wymagania to się załamuję, a ja bym jednak chciała się czegoś nauczyć poza suchym czytaniem książek..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ale bardziej w stronę hardware czy zagadnień software?
dlaczego programowanie odpada?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Próbowałam parę razy programowania, do tego trzeba mieć dryg.
Chyba bardziej software
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jaki program do obslugi sieci znasz chociaz troche?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Packet Tracer, GN3
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

trochę nie moja branża ale możliwość w Gdańsku jest teraz multum
Intel, Asseco, Nordea it, z mniejszych firm wszystkie które zajmują się wdrozeniami jak comarch
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ma czegoś takiego jak przyuczenie. Nikt nie będzie poświęcał czasu, żeby Cię uczyć bo na to potrzeba czasu. A czas to pieniądz.
Co najwyżej będą Cię używać do wykonywania prostych prac typu przynieś podaj, pozamiataj.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Musisz mieć coś do zaoferowania, same chęci to za mało. Kursy, szkolenia, może jakieś studia zaoczne rozpocznij?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

idź do Urzędu pracy i zrób staż w interesującym Cie kierunku, na krzywego nikt Cie nie przyjmie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Praca

Gdzie szukać pracy? (7 odpowiedzi)

Witam, mam 19 lat chodzę do szkoły chciałbym sobie trochę dorobić na pół etatu w jakich...

Ile zarabiacie miesięcznie? (534 odpowiedzi)

Ciekawi mnie, jak kształtują się na rynku pensje pracownicze. Napiszcie proszę kwotę netto i...

Ile zarabiacie w 2023? (388 odpowiedzi)

Ciekawi mnie ile zarabiają forumowicze, krótko: - wiek - zawód - zarobki miesięczne - rodzaj umowy

do góry