Widok

remont silnika ile?

Witam zamierzam wyremontowac gore silnika vectra b 1.6 8v 1996r instalacja gazowa przebieg niby 202tys.
na jednym cylindrze(pierwszy od strony rozrzadu) mniejsze cisnienie od innych reszta takie same cisnienie

-czy warto wyremontowac ten silnik czy lepiej kupic uzywany z niby malym przebiegiem od astry 2 z silnikiem 1.6 8v lub taki sam jak mam najlepiej z osprzetem

jaki koszt by byl takiego remontu gory silnika, robocizna+czesci ?

a jaki koszt samej wymiany silnika?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja remontowałem u siebie 2.0 16v, to koszt części czyli pierścienie, panewki, uszczelki olej, planowanie głowicy z docieranie zaworów i wymianą uszczelniacz, do tego wiadomo uszczelka pod głowicą płyn chłodniczy...czyli calutka góra - około 1500zł (ale wszystko na dobrych czesciach, bez oszczedzania). Nie wiem ile robota może kosztować..pewnie około 500zł?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A gdzie można zrobić taką charytatywę /naprawę za 500zł.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie wiem ile liczą w warsztacie, na fakturę. Mi remont zajął 3 dni i tak wyceniłbym swoją pracę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jedź http://www.czesciromet.pl/jak-wyglada-remont-silnika/ ogarnie temat bardzo szybko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam silnik,z rozbitka,jesli to 8 zaworowy.przebieg 176 tys.bez wymiany oddam za 500 z wymiana 800,nigdy nie widzial gazu,pochodzi z astry
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam dziekuje wam za odpowiedzi widze ze naprawa nie bedzie az taka tania i kieszen to odczuje myslalem ze maks wyjdzie z 800-1000zl mysle ze najrosadniej i taniej to wymienic silnik i poszukac z malym przebiegiem o ile takie sa myslalem z astry 2 byly montowane te same silniki moj silnik to x16szr poj. 1.6 8v osmio zaworowy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
części + planowanie ok 1500, robocizna jakieś 2400.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
to chyba żart ?

za takie pieniądze można mieć silnik w dobrym stanie.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
W miejscowości Nowa Karczma zaproponowali mi 800zl za zrobienie głowicy. Zrobienie, tj.
zdjęcie z samochodu, planowanie, wymiana uszczelniaczy zaworowych, docieranie zaworów, założenie na samochód. Musiałbym dokupić uszczelkę i nowe śruby.
Uznałem, że za drogo, bo robota dziecinnie prosta, więc zrobiłem sam w weekend na działce przy piwku ;) Za 1500 + 2400 robocizny to pomyślałbym nad innym samochodem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może i można.

Ale,
to jest cena brutto za faktury za hyundai coupe. Cena obejmuje jeszcze kilka pozycji, ale nie były one szczególnie cenotwórcze. Dlatego nie ma potrzeby dzielić jej na detale.

Za osiemset też się da. Bez faktury, bez gwarancji, u sąsiada/kolegi Zenka w garażu - czyli "oby było tanio".

ps.
przepraszam wszystkich Zenonów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Oczywiście piszesz o remoncie wliczając w cenę wymiana panewek, honowanie cylindrów, szlifowanie wału korbowego, montaż i demontaż silnika?

Za podobny remont + wymiana turbiny i wymiana wału korbowego (nie szlifowanie a wymiana na nowy z magazynu producenta, bo stary pękł) znajomy dał ok 7000 pln z fakturą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
na moje oko za remont z czesciami w granicach 1200zł-1700zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam za taki remont silnika z czescmi i regeneracja glowicy znalazlem w warsztacie do 1000zl a za wymiane silnika chca chca 400-500zl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie jestem zwolennikiem samodzielnej naprawy silników, miałem okazje już tak się bawić, po pierwszym razie wiedziałem że bez klucza takiego https://www.laboratoria.xtech.pl/wiadomosci-i-komunikaty/zbyt-niski-lub-zbyt-wysoki-moment-obrotowy-przy-dokrecaniu-sruby-czym-moga-skutkowac--150139-10 , nie ma nawet o czym marzyć by reperować silnik. Moment dokręcenia śrub w silniku, to podstawa nie tylko techniki ale i bezpieczeństwa! Nawet nie chce pisać o konsekwencjach jakie mogą nastąpić przy przekręceniu bądź nie dokręceniu elementów. Od zwykłych typu zużycie materiału, poprzez obluzowanie się elementów, poprzez obawy o własne życie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Motoryzacja

jakie auto kupic? (23 odpowiedzi)

Jakie auto kupic najlepiej z napędem na cztery koła i systemami bezpieczeństwa? Zależy mi aby...

Fotoradar (3 odpowiedzi)

Czy w Sopocie w tunelu ul Powstańców Warszawy przy Sheratonie jest fotoradar ? Jadąc w kierunku...

Mój pierwszy samochód (201 odpowiedzi)

Jestem przed zakupem swojego pierwszego auta. Jaki samochód polecacie? Musi być 5-cio drzwiowy...

do góry