Widok

router do Internetu

Hej
Jestem laikiem w dziedzinie elektroniki i nowinek technologicznych i jak czytam Wasze posty dotyczące dostawców sieci, to często jest to dla mnie czarna magia.
Otóż mam w szeregu zamontowaną antenę. Obecnie mój router znajduje się na pierwszym piętrze, gdyż ma moc tylko 56mbps. Gdy schowam go na strych, niestety na dole w salonie, jestem pozbawiony sygnału i braku dostępu do sieci (ma już swoje lata...)
Możecie mi powiedzieć, jaki router powinienem kupić, aby móc zostawić go na strychu i spokojnie zamknąć drabinkę tam prowadzącą, bo zrobiło się dość chłodno i zaczyna ciągnąć zimno, a nie na tym powinno to polegać. Oczywiśćie nie chcę wydać na niego fortuny :)
Z góry dziękuję za informacje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja polecam takiego router TP-Link TL-WR841N
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jaki masz obecnie router?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Teraz to leciwy Netgear 54mbps...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
54Mbp/s to max prędkość przesyłu danych z lan do wifi. Jak chcesz przesłać z z wifi do wifi czyli dwa laptopy połączone wifi do tego routera to będzie połowa tej prędkości.

Ogólnie to bez sensu pakować tam na strych jakiś mocniejszy router. Może to nie pomóc w przebiciu się aż do salonu bez wymiany standardowej anteny wifi w routerze.

Jest kilka opcji:

1. Dokupić drugi router, umieścić na parterze lub piętrze i spiąć kablem z tym na strychu.

2. Kupić dwa routery, umieścić na piętrze, spiąć je ze sobą kablem,
jeden będzie odbierał wifi z strychu a drugi przekazywał na parter.

3. Kupić drugi router z funkcją wzmacniania sygnału (repeater) umieścić na piętrze, odbierze wifi z strychu i prześle na parter.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
TP LINK TL-MR3220 bardzo dobrze daje rade i ma wejscie usb na modem LTE
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
56mbps to jest prędkość (megabitów na sekundę) a nie moc. Spadek prędkości na dalszej odległości ma związek z MOCĄ anteny, a nie prędkością (im słabszy sygnał, tym większa część danych jest gubiona i musi być wysłana ponownie, efekt praktycznie identyczny jak radio które gubi sygnał i trzeszczy - trzaski to właśnie zgubiony sygnał).

Najtańszym sposobem będzie kupienie kabla ethernet i postawienie routera na dole (ok 2-3 złote za metr). Router z tak mocną anteną będzie dużo droższy (a przez ściany i tak zawsze będzie gubić sygnał) - najlepiej gdyby miał 2-3 anteny, i dużą moc - koszt może wynieść nawet 300-2000złotych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Mocniejszy sygnał WiFi może być również potrzebny aby pokonać bariery ze ścian i stropów w dużym domu. Dla przykładu:

- drzwi drewniane tłumią sygnał o 2,5dB
- ściana działowa z gipsu o grubości 7cm tłumi sygnał o 2dB
- ściana z cegły o grubości 10cm tłumi sygnał o 7dB
- ściana z cegły o grubości 30cm tłumi sygnał o 9dB
- strop betonowy o grubości 30cm tłumi sygnał o 11dB"

Teraz policz, jaką moc anteny potrzebujesz. Routery za 100-200zł, zazwyczaj mają moc 2-5dB

Przykładowo, ASUS RT-AC1200G+ ma 4 anteny po 5dbi. Więc ze strychu sygnał wciaż będzie słaby. A kosztuje 300zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam wzmacniacz sygnału, u mnie sprawuje się idealnie

http://www.tp-link.com.pl/products/details/cat-10_RE450.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
najlepiej założyć 2 routery jeden na strychu jeden na dole. bo nie ma takich żeby przeszło przez stropy a jak jest to kosztuje mega dużo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tak mam i jest spoko. Jeden router na strychu obsługuje poddasze i od niego kabelkiem do drugiego routera, a ten zalatwia parter. Najlepsze rozwiązanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam router TP link, kupiony jakies 5-6 lat temu za ok 50zł. Pewnie najniższy model jaki jest. Leży sobie teraz na strychu przy kominie i internet mam w każdym pomieszczeniu. (szereg 7 nieba)
cos takiego, tylko pewnie jakis starszy model.
http://www.mediaexpert.pl/routery-xdsl/router-tp-link-tl-wr741nd,id-85545?gclid=CjwKEAiAr4vBBRCG36e415-_l1wSJAAatjJZ8EoJ-ZAjLxgnAHnAAgofkPPJgwIJhT_jbE48-uXfTRoCAx7w_wcB&gclsrc=aw.ds&dclid=CI3Gv427ndACFfED0wodqT4G3A
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiesz co jak potrzebujesz tak mocnego routera to już najlepiej skonsultuj się ze specjalistami z tej branży. Ja przy zakupie urządzeń sieciowych do firmy, między innymi mocnego routera marki Cisco korzystałem z usług Tritech Networks - http://www.tritechnet.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja polecam 10 metrów skrętki, między strychem i salonem. Nie ma lepszego rozwiazania.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jest rozwiązanie bez ciągania kabli, transmiter lan po sieci elektrycznej tak zwany PLC. Od wczoraj testuję takie rozwiązanie w szeregu, jeden transmiter na strychu drugi na dole w salonie, podłączone na tej samej fazie i prędkość między urządzeniami 100Mbit. Nie trzeba ciągać kabli przynajmniej, używam jednego z najtańszych za ok 130zł, działa super i w przeciwieństwie do wifi stabilnie ciągle z tą sama prędkością, opóźnienie 1ms.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://allegro.pl/router-wifi-asus-rt-n12-300mb-s-4xssid-repeater-i6215670633.html

co o takim sądzicie? dobry?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
lepiej weź wersje z odpinanymi antenami RT-N12vD D1 jak by nie było zasięgu możesz spróbować wstawić mocniejsze. Ten który wrzuciłeś ma anteny na stałe zamocowane.

http://www.asus.com/pl/Networking/RTN12_D1/specifications/

http://www.asus.com/pl/Networking/RTN12Plus/specifications/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wifi ma spore skoki wydajności zależy jak się przemieścisz, więcej zależy od tego że przestawisz router metr w lewo albo w prawo niż jak dokręcisz antenę. Wszystko zależy od prędkości internetów, 10-20Mbit uzyskasz na mieszkaniu raczej spokojnie ale więcej to już będą skoki.
Sam walczyłem do tej pory z tym ale w końcu problem rozwiązany dzięki transmiterowi sieciowemu i prawdopodobnie dam sobie drugi router na dół do tego w standardzie AC więc zawsze będzie maksymalna prędkość jednego routera w obrębie jednego poziomu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ile z Twoich urządzeń obsługuje AC?
Z tego co wiem, na problemy z transmisją schodzi się z modulacją w dół a nie w góre - chyba że wszystkie mądre głowy się mylą.
Jeżeli chodzi zaś o wifi, routery i anteny. Te wszystkie wieksze anteny do routerów są o kant uja. Fizyki nie oszukasz - jezeli gdzieś ma być więcej sygnału, w innym miejscu musi być mniej.
Jak komuś tak zależy to niech powiesi sobie na strychu ap z kierunkową anteną skierowana w dół. Gwarantuję zasięg przez 2-3 kondygnacje bez problemów. Tani sprzęt można kupić już za +/- 100 zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na AC nie działa mi tylko starszy komputer i PS4, wszystko inne jak telefony, tv czy nawet dekodery NC+ działają w 5GHz.
Poza tym to nie jest problem tylko typowe działanie wifi, nawet na urządzeniach producentów jest napisane jaką prędkość transmisji można uzyskać na jakim sygnale. Z piętra na dół mam na 2.4GHz -62DB do -75DB zależnie od tego w jakim miejscu i tego nie przeskoczysz. Spadek prędkości więc jest nieunikniony a najbardziej pochłania sygnał strop betonowy dlatego postawię router na dole.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jesteś w stanie podesłać link do takiego urządzenia ?
Bo to chyba najlepsze rozwiązanie dla mnie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam dokładnie taki zestaw jak w linku niżej, warunek podłączenie na tej samej fazie ale to sobie przepiąłem w skrzynce przewody, żaden problem. Podobno działa na różnych fazach ale sporo wolniej, nie testowałem więc mówię podobno.
http://www.komputronik.pl/product/177803/Sprzet_komputerowy_/Sieci_i_komunikacja/TP_Link_nano_powerline_homeplug_AV200_KIT_dwa_adaptery_TL_PA2010_Starter_Kit.html?gclid=CjwKEAiAmdXBBRD0hZCVkYHTl20SJACWsZj9xpaLfAcptdVYViNV1GTkjerUnNsT0pX96DehFj-fKBoCQB3w_wcB&gclsrc=aw.ds
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gadanie o internecie szukałem , czekałem , pytałem , do bani !!! pojechałem do orange i wziełem z umową na 2 lata ma mobilny dość szybki mi wystarcza . nie ma tu żadnej informacji .... o mozliwości podłączenia się na stałe łącze ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Masz w Baninie kilka firm które podłączają neta (Amelek, Wave, Volta, Multi Wifi), i mają kabel. Nie narzekaj. Jak nie umiałeś wygooglać, Twoja strata.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Coś z Netgear. Jaki konkretnie model to nie chcę sugerować, aby po prostu był to porządny sprzęt.
Macie swój budżet, zapytajcie w sklepie o konkretny model pod ten budżet dopasowany.
Plusem Netgear jest niezawodność - powinien działać do kiedy nie stwierdzicie, że ma zbyt słabe parametry.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mikrotik RB951Ui-2HnD :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Router Synology RT1900AC na I piętrze + Long Range Ubiquiti na parterze - zasięg będzie w całym domu koszt wszystkiego to koło 1000 PLN ale działa i można zapomnieć o problemach.
Life is Net
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie trzeba wydawać 1000 żeby mieć przyzwoity zasięg sieci Wifi w małym domu.

Dla najmniej wymagających wystarczy kabelek ze strychu (zakładam, że operator daje jakieś zakończenie Ethernet do anteny i dostęp do sieci jest albo wraz z DHCP albo przez PPPoE) + w centralnym miejscu w domu router z wifi 2.4 Ghz (a jak gęsto jest w 2.4 Ghz powietrzu w sąsiedztwie to i 5Ghz) robiący za Acess Point.

Dla gustujących w Mikrotiku:
- Wersja mini: hAP mini (2,4 Ghz MIMO 2x2!) - https://mikrotik.com/product/RB931-2nD - cena 60 pln
- Wersja max: wAP AC (w dodatku ładny, na sufit) AP z 2,4 (MIMO 2x2) i 5Ghz (MIMO 3x3!) https://mikrotik.com/product/RBwAPG-5HacT2HnD - cena ~320 PLN
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Netgear z serii Nighthawk - to już takie naprawdę sprzęty z górnej półki, z bardzo dobrymi parametrami.
Pracujemy na nich od dawna - oczywiście nie na najwyższych wersjach, raczej na starszych.
Ale i tak na kilkunastu urządzeniach można spokojnie i komfortowo pracować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To zależy, na co możecie sobie pozwolić. Np. AC1200 od Netgear to już był router pod wymagania z górnej półki.
Pewnie obsługuje szybsze łącza niż są dostępne w waszej okolicy, ale przecież w najbliższym czasie wiadomo, że światłowody będą coraz szybsze. Zatem pasowałoby po prostu z góry zainwestować w porządku router.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Swiatlowod coraz szybszy?
Nie da się zrobić szybszego światlowodu. Co najwyżej wymyślą szybsze moduły gbic
do transmisji. Obecnie to przycina się predkość do klienta na serwerze/switchu/gponie a nie daje malej przepustowosci swiatlowod :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nighthawk x10 AD7200 R9000 i masz wszystko ;-)
Wiadomo - taki sprzęcik wymaga konkretnego budżetu, ale samo rozwiązanie powinno się wam po prostu sprawdzić.
I to jest sprzęt pod wiele urządzeń i duży dom.
Są jednak tańsze modele, ze słabszymi parametrami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Patrz na obsługiwany standard. Czy potrzebujesz sprzętu dla prędkości powyżej 600 Mb/s? Jeśli tak, to może Netgear R7000? Masz szybkie USB, trzy anteny. Obsłużysz bardzo szybie łącze – pytanie, czy w ogóle macie do takiego dostęp…
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może się okazać, że na końcu tego światłowodu będzie musiał być Livebox dostarczony przez dostawcę tegoż światłowodu i inaczej się nie da. Lokalny dostawca może być pod tym względem bardziej elastyczny - jeśli przetrwa...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Netgear z serii Nighthawk, może być nawet jakiś starszy model, kwestia oczekiwań.
Generalnie nie powinno być żadnych komplikacji.
Działa to jak należy, ale tutaj wszystko musi być pod każdym względem dopieszczone.
Inaczej cudów nie będzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Powieś sobie na 1 piętrze antene ubnt ac pro i po problemie. Oczywiscie beda jakies miejsca w domu gdzie to bedzie slabiej dzialac ale bedzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakiś starszy model Netgear i wszystko powinno śmigać.
Dobre parametry to podstawa, bo jeśli kupicie porządny sprzęt, to wam wystarczy na lata.
Zresztą - pewnie i tak nigdy nie wykorzystacie maksa parametrów, jakie on zapewnia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jeśli chodzi o routery mobilne? Np. Nighthawk M? Znajdę coś lepszego w takim budżecie?
Zależy mi przede wszystkim na niezawodności i dobrych parametrach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wystarczą 2 tanie połączyć ze sobą skrętką i sieć wifi będzie w całym budynku. żaden nie przejdzie przez stropy ze zbrojeniem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

r7000 od Netgear. To już kawał mocnego sprzętu, pod większą sieć, ale tak naprawdę w tych czasach, to chyba w każdym domu z sieci korzysta po kilkanaście urządzeń. Chcesz przekazać maks mocy netu, to po prostu - musisz mieć solidny router. Obie częstotliwości, wybór pasma, szybkie USB - raczej takie podstawy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A może przemysłowy router lte?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Worki foliowe (3 odpowiedzi)

Posiadam dużo drzewek w ogrodzie i na jesień często muszę zaplanować cały jeden dzień na...

Odzież bhp (35 odpowiedzi)

Czy ktoś coś wie, że hurtownia odzieży i akcesoriów bhp przy lotniczej w Baninie już otwarta?...

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...

do góry