Widok

rowy melioracyjne w Bojanie

Bojano Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Dlaczego nie są czyszczone rowy melioracyjne w Bojanie a powodem tego jest wysoki poziom wód, które zalewają nasze domy.Proszę wypowiedzieć się na ten temat i jakie są możliwości rozwiązania tego problemu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem do kogo owe rowy należą jessli do gminy to samorząd lokaly powinien sie tym zająć

a możliwość to oczywiście oczyszczenie z brudu itp
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rowy powinny być pogłębione i utrzymywane w stałej czystości i to wszystko należy do gminy jeżeli ten warunek nie będzie spełniony to zawsze was będzie podtapiać.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po co czyścić rowy i wydawać pieniądze z budżetu gminy, jeśli w momencie zagrożenia można wezwać OSP i zrobią to za free. tak postępuje większość samorządów. Po ostatnich deszczach było można to zobaczyć, również w Bojanie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
dowiedziałam się,że do Urzędu Gminy Szemud należy pisać pisma o zalaniach i wybijających wodach w pomieszczeniach piwnicznych a oni pisma te skierują do melioracji która na podstawie ilości zgłoszeń podejmie decyzję w jakiej miejscowości i w jakim czasie będzie dokonana melioracja /termin wykonania robót melioracyjnych uzależniony jest od ilości zgłoszeń.Także warto pisać i to jak najwięcej,gdyż przyspieszy to oczyszczenie rowów a tym samym będziemy spokojnie dalej mieszkać a należy pamiętać,że zbliża się wiosna i odwilż a zarazem wiosenne deszcze czego przed kilkoma dniami mieliśmy nawiązkę.Polecam zainteresować się ta sprawą bo jak będzie zalewać to już będzie za póżno na pisanie bo wtedy trzeba kupować pontony i kalosze rybackie.Pozdrawiam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyli gmina oczywiście ma to wszystko w dupie... Jak wszystko i nas wszystkich. Gratuluje wyboru wójta, nie mieszkańcom bojana, tylko tym betonom z szemudu i okolic.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale nie ma co się dziwić "betonom" z okolic Szemuda, wójt o nich dba:

Oo jakie przetargi zastały ogłoszone po wyborach:

1. Zagospodarowanie przestrzeni publicznej centrum wsi Szemudzka Huta budowa amfiteatru do organizacji imprez wiejskich i oświetlenia 2011-01-28

2. Budowa placu rekreacyjnego Figle na wzgórzu wraz z boiskiem sportowym w Rębiskach 2011-01-27

3. Przystosowanie pomieszczenia klasowego w dawnym budynku szkolnym na cele świetlicy wiejskiej we wsi Głazica 2011-01-26

4. Przystosowanie pomieszczenia klasowego w dawnym budynku szkolnym na cele świetlicy wiejskiej we wsi Kieleńska Huta 2011-01-25

5. Budowa placu treningowego wraz z częścią rekreacyjną dla druhów OSP i mieszkańców w Częstkowie 2011-01-20

Źródło:
http://www.szemud.pl/pol/index.php?kate=9&men1=89&menu=89

Ja się im nie dziwię, świetlicy ani domu kultury Bojano i Koleczkowo nie posiadają !!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem czemu jeszcze z Bojana i Koleczkowa nie została gmina wyodrębniona. To są 2 inne światy z Szemudem i okolicami. Ja nie chce żyć w zapyziałej wiosce tylko dlatego że daleko nam od gminy. Trzeba coś zrobić z tym. Nie wiem jakie warunki trzeba spełnić aby utworzyć gmine, daj Bóg aby tacy ludzie znaleźli się u nas.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najpierw Wszyscy którzy mieszkają w Bojanie i Koleczkowie muszą się zameldować. Znam wielu którzy tu się sprowadzili, wybudowali domy, a nie zameldowali. To powoduję, że choćby w wyborach na wójta mamy zbyt małą wagę i niedoreprezentowanie w stosunku do reszty gminy. Większa ilość mieszkańców, to więcej radnych i w wyborach więcej głosów. Powołanie nowego wójta z naszego terenu jest zdecydowanie łatwiejsze niż wyodrębnienie z gminy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wyodrębnienie Gminy jest możliwe , chociaż pracochłone naj prościej było by reaktywować starą Gminę Kielno , A co do wójta z naszych stron to nie zapominajmy że za kandydatem muszą się opowiedzieć mieszkańcy 5 sołectw , wtedy jest szansa .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja swój rów sam czyszcze pierunie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

podoba mi się to wykopywanie wątków po 10 latach - Indiana Jones internetu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry