Widok

rozliczenie ogrzewania sm Baltyk

Dom i mieszkanie Temat dostępny też na forum:
witam wszystkich, mam pytanie: Czy dostaliscie juz rozliczenie za sezon grzewczy? Ciekawa jestem jak bedzie wygladalo moje, mieszkam tu niedlugo, to bedzie moje pierwsze rozliczenie. Zima staralam sie oszczedzac, nie rozkrecalam grzejnikow na max. Jesli moge zapytac to mniej wiecej jaka wartosc jednostek pamietaja wasze podzielniki? mieszkam na Narcyzowej
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieszkam na Leśniczówce na osiedlu III, rozliczenie kosztów ogrzewania również jeszcze nie dotarło, mimo iż odczyt odbył się pod koniec maja. Warto zaznaczyć, że przy okazji odczytu wymieniono nam podzielniki na radiowe, dzięki czemu kolejne odczyty będą się odbywały bez konieczności wchodzenia do mieszkań. Wszystko zostanie odczytane z jednego, niewielkiego urządzenia znajdującego się na pierwszym piętrze klatki schodowej co uważam za wyjątkowo dogodne rozwiązanie. Podzielniki są typu METRONA TELMETRIC Star.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 17
Anito, a pamiętasz moze ile jednostek zuzycia wskazały Twoje podzielniki? Zastanawiam się czy moje oszczędzanie wyszło mi na dobre, czy jednak zużyłam za dużo.

U mnie odczyt był na początku czerwca, ale podzielniki zostały takie, jakie były - elektroniczne.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam mieszkam 1 rok i dostałem 1 rozliczenie i już niedopłata 1400 zł co mnie bardzo zdziwiło mam ponad 3000 jednostek i chciałbym się zapytać jak to jest u was mam mieszkanie 3 pokojowe 49,10 m w sumie najwięcej mamy w pokoju gdzie jest TV około 1800 jednostek jakaś masakra jakie wy macie opłaty żeby porównać bo o mały włos zawału nie dostałem jak otrzymałem te rozliczenie...
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej, u mnie wlasnie tez jest niedoplata tylko ze 600zl.. rzadko tu bywalem, grzejnjki nigdy na maxa nie byly odkrecane:) czuje ze sponsoruje sasiadow,ktorzy pewnie kombinowali z grzejnikami;) w necie jest duzo sposobow jak oszukac te "podzielniki", w ktorych podobno bledne odczyty niewystepuja;) na podzielnikach mam po okolo 1200jednostek a mieszkanie 37m. niestety rozliczenia nie widzialem na oczy bo wyslali wlascicielowi mieszkania, ktore wynajmuje:/
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie co roku też zawsze niedopłata kilka stów... W tym roku 4 stówki z hakiem pomimo oszczędzania jak zawsze. To jest jakaś parodia po prostu.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgadza się, ja też przy każdym rozliczeniu mam niedopłatę i mega mnie to wkurza, bo odkręcam tylko w pokoju dziennym, i to nie na maxa i na cały dzień, tylko po południu na kilka godzinek. Na palcach jednej ręki mogłabym policzyć ile razy odkręcałam grzejnik w sypialni. Nie wiem skąd ta niedopłata, chociaż pani ze Zgody twierdzi, że nie ma mowy o pomyłce.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja mam nadpłate 290 zl :) , bo prawie wogóle nie grzeje.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
to już wiemy dlaczego my zawsze mamy niedopłatę przez takich naciągaczy i kretynów...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 14
za krótko mieszkasz i za mało się znasz na podzielnikach wafelku. nie umiesz oszczedzac wiec to ty jestes kre... i masz niedopłate hehe. ja dostałem kasiorke a ty płać i płacz !!! za swoją głupote i prostote na forum.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 9
no faktycznie masz rację może i ja jestem kre... ale wolę w ciepłym siedzieć i chociaż sople z nosa mi nie wystają... pozdrawiam koniec tematu...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 12
mi sople nie wystaja z nosa , ale tobie za to wystaje słoma z butów.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 5
wole z butów niż mieć w głowie...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
długo nad tym myślałeś co napisać, mamusia pomagała wieśniaku ?.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
ps: i zamiast prowokować to podaj adres, pogadamy na żywo :) , kozaczku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
Nie szczekaj tyle, bo to ty się nie znasz. Właśnie przez takich jak ty co w ogóle nie ogrzewają mieszkania (albo prawie w ogóle) inni muszą dopłacać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 11
a kto mi każe grzać patafianie, skoro jest mi dość ciepło ?.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2
Wyobraziłem sobie że jestescie sasiadami i piszecie te posty przedzieleni sciana wyzywajac sie w kółko.
Wokół pełno nienawisci, człowiek człowiekowi wilkiem, więc starajmy się chociaż na Witominie okazywac sobie szacunek.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lucjan, zawsze się znajdzie jakiś prowodyl. Boli go to że ja nie grzeje, mam ciepło to nie grzeje przecież to logiczne. Nie wyobrażam sobie siedzieć przy 25 st.C , ale jeżeli ktoś tak lubi to musi za to zapłacić. Czy to tak trudno zrozumieć ???, nie lepiej jest wyzwać kogoś takiego jak ja od złodziei. Zurzyłem zimą około 100 jednostek i musze za nie zapłacić przeszło 200 zl czy to jest waszym zdaniem normalne ???. Nie grzeje a i tak musze płacić , śmiech na sali...
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1
Z tym rozliczaniem ciepła to jest jakaś lipa i prowadzi do konfliktów. Bo w sumie i jeden i drugi ma racje - jeden ma mieszkanie wewnętrzne wszystkie ściany z sąsiadami - to (o ile sąsiad grzeje) może w ogóle nie grzać i ma cieplutko. A drugi co ma mieszkanie zewnętrzne to nie dość że ogrzewa zimną ścianę to jeszcze sąsiada obok dogrzewa :) Trochę to niesprawiedliwe. Uważam że powinno być jakość tak: wyliczana jest ilość ciepła która potrzebna jest do ogrzania budynku do powiedzmy 17 stopni . Może do 15 może do 18 - do ustalenia. Ta ilość ciepła dzielona jest na wszystkich mieszkańców po równo - i za to muszą płacić wszyscy. Reszta rozliczania jest z liczników na kaloryferach, z tym że - tutaj też zastosowałbym reguły żywcem wzięte z handlu - im więcej ciepła kupujesz tym jednostka kosztuje mniej. Im mniej zużywasz tym cena jednostkowa wyższa - coś jakby hurt i detal. Tak sobie myślę że może to by było sprawiedliwsze - tylko pewnie rozliczenie by było trudne :) I na koniec muszę dodać że zdanie przedmówcy "nie grzeje a i tak muszę płacić" zawiera błąd logiczny. Gdyby ciepło całkowicie nie było doprowadzane do Twojego mieszkania kolego - to przy -20 stopni na zewnątrz w domku miał byś -20. Więc nawet wyłączając kaloryfer Twoje mieszkanie jest ogrzewane - tylko za pieniądze sąsiadów. Przeprowadź się w styczniu na tydzień do wolnostojącego domu i wyłącz ogrzewanie. Przekonasz się szybko że musisz doprowadzić ciepło do domu w którym mieszkasz. I będziesz musiał za to zapłacić bo nie będzie sąsiada za ścianą.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 9
Jeżeli będzie taka inicjatywa zmieniająca system rozliczania ogrzewania podobna do wymienionej powyżej jestem zaaaaaa... i podpisze się obiema rękoma i nogami...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6
i wtedy zadzwonił budzik :)
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0
a i powiem że jeśli tak by było jak pisze ten prowodyl ,przeszedł bym wowczas na ogrzewanie elektryczne i dalej płacił bym za siebie a nie za wafli którzy sie dogrzewaja na maxa, nie płacą czynszu i ja musze za nich płacić 200 przeszło złotych za to że wogóle nie ogrzewałem.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2
naprawdę twoja inteligencja sięga przedszkola... proszę administratora o nie dopuszczanie takowych wpisów jak osoby powyżej gdyż osoba ta jest chyba lekko niezrównoważona psychicznie... pewnie połowy moich słów nie zrozumie no ale żyjemy pośród takich ludzi...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8
jedyne co potrafisz to wyzywać i prowokować do dalszej dyskusji, nie wiem bo nie potrzebuje psychiatry wiec chory nie jestem ale osoba ktora w ten sposob sie zachowuje sama chyba wymaga hospitalizacji na srebrzysku. Prowokuj dalej , nie działa to na mnie i czekam czym znowu mnie i nas zaskoczysz.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
widzę że się dogadaliśmy... pozdrawiam
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
pozdrów kolegów z pracy :

ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Uważam że to skandal żeby płacić za coś z czego się ni korzysta.To po co założono nam podzielniki ciepła skoro i tak mamy dopłać do czegoś czego nie zużyliśmy.Zimy w tym roku prawie nie było mam mało jednostek naciągniętego ciepła i co znów mam ogrzewać powietrze za oknem? Muszę mieć minimum 150 jednostek.Jak mam to zrobić skoro w mieszkaniu jest 22 stopnie.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oszczędzacze! urządzenie na grzejniku nie liczy przepływu wody, tylko temperaturę - jeśli przy grzejniku stawiacie telewizor, który napie**ala przez cały dzień, czyli oprócz emisji badziewia emituje ciepło, nie dziwcie się, że dopłacacie...
ustawcie odpowiednio sprzęty i meble - na co rozgrzewać kanapę czy fotel?. zapewnijcie przewiew - powietrze szybciej się nagrzeje. zainwestujcie w programatory czasowe - w mieszkaniu będzie ciepło gdy w nim będziecie i chłodniej, gdy będziecie w pracy lub będziecie spać. po pierwszym roku inwestycja się zwraca. jedno urządzenie kosztuje ok 40-50zł.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Inne tematy z forum Witomino

Proboszcz parafii św. Maksymiliana. (26 odpowiedzi)

Czy ktoś wreszcie się zainteresuje bezczynnością naszego księdza proboszcza. Jest bardzo słabym...

Rower + bieganie co o tym myślicie? (13 odpowiedzi)

Chciałbym się dowiedzieć czy warto biegać trenując kolarstwo. Nigdy nie lubiłem biegać,...

za dużo ubrań nie mieści sie w szafie (4 odpowiedzi)

co zrobić z nadmiarem ubrań za łdne do wyrzucenia i oddania

do góry