Widok

rybki akwa.

Przygotowuję akwarium dla rybek. Mam kupione kamyczki, grzałkę oraz filtr. Jakie rybki na początek mogę kupić i jaką roślinkę. Akwarium ma poj. 25l.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Maleńki baniak to i małe rybki :)
Kup Neony i gupiki. Są niewymagające i ładne.

A z roślin: kryptokoryna. Możesz też dać rogatka, ale jak Ci sie przyjmie, to często będziesz wyrzucać nadmiar :) Daje schronienie dla narybku i produkuje tlen.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Żadne gupiki!!! One mnożą się jak.... gupiki ;) I niebawem będzie ich dużo i będą zdychać. Z 10 neonków, do tego kilka kirysków panda i tyle, nic więcej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
te typowe akwaria mają słabe oświetlenie więc sugerowałbym niewymagające roślinki. Ja np. zrobiłbym w takim mszarium - akwarium z mchami wodnymi + łatwe do utrzymania krewetki np. Red cherry + rybki które nie będą zjadać krewetek - piskorki sumatrzańskie - gdy są same są naprawdę widowiskowymi rybkami. Do piskorków można dołożyć Iraterynki wernera lub Drobniczę jednodnikówkę (ta ostatnia do kupienia na allegro z trójmiasta. Zestaw kilku gatunków mchów również możesz kupić na allegro, wyjdzie Ci dużo taniej niż ze sklepu zoologicznego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na pewno nie kupuj glonojadów- one potrzebują dużego akwarium i w dodatku żyją baaardzo długo, więc jeśli po raz pierwszy zakłada się akwarium, bez pewności, czy to "to", lepiej nie ryzykować...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli chodzi o roślinki to polecam Anubis, bo jest bardzo trwały. Też mam takie małe akwarium od kilku lat i od razu mówię, że grzałka nie będzie potrzebna - chyba, że masz w mieszkaniu bardzooo niską temperaturę (w co wątpię). Kup 2, maks. 3 małe kiryski, bo ładnie czyszczą podłoże oraz kilka małych rybek, np. neonki :) maks. 6-8 sztuk.
Nie polecam gupików, bo zaraz będziesz musiał/a zmieniać akwarium na 100 litrów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Małe rybki.. Danio :)
Polecam literki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spróbuj zajrzeć do sklepu https://www.akwarystyczny24.pl/. Zdaniem wielu ekspertów to obecnie najlepszy sklep akwarystyczny w PL. Ceny korzystniejsze niż w sklepach stacjonarnych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Hobby

Jak bezpiecznie inwestować na forex? (37 odpowiedzi)

Witajcie. Chętnie wymienię się doświadczeniami, a bardziej usłyszę Wasze porady, bo sam zamierza...

Zaintertesowania, hobby, pasje... jak to znaleźć? (113 odpowiedzi)

Witam. Nie mam żadnych zainteresowań, hobby czy pasji, chciałabym to zmienić, żeby czymś się...

Białe tango (242 odpowiedzi)

Pan mi nie odmówi Panie Redziński (?) Ćwiczenie czyni mistrza. http://youtu.be/c3_NntYhzV4

do góry