Widok
Wie ktoś czy nasza straż gmina ma takie uprawnienia do sprawdzenia czym pala mieszkańcy ? W Bojanie jest kilku trucicieli którzy notorycznie wypuszczają z swoich kominów śmierdząca woń ewidentnie pochodząca z palenia śmieci i mimo skarg okolicznych mieszkańców nic się z tym nie dzieje .
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nasza Straż Gminna? Czegoś nie wiem?

Od kiedy działa w gminie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mamy straż gminna
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

W bojanie obok gimnazjum obok tapicera smrodza na maxa
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Można normalnie dzwonić do dzielnicowego do Szemuda, przyjadą, sprawdzą i ukarzą mandatem. My już raz wzywaliśmy. Inaczej wszyscy będziemy się dusić w tym syfie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

A dym z warsztatu przy ul Warszawskiej wieczorem. Dobrze, że w pobliżu nie ma domów bo wszyscy podusiliby się od smrodu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przy szkole również leci trujący, żrący dym prosto do sal naszych dzieci.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

przy szkole, na podgornej, warszawskiej, wszedzie smrodza a gaz w drodze, dziady i tyle wola lewe poklady palic zamiast jak ludzie zyc. Przeciez codziennie dosypują do kopciucha a latem cale wakacje tną pila mechaniczna te scie*wo i lewe drewno. trzeba byc sadomasochista i egoista...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

I przy straży wysoki żółty budynek, czym oni palą, że taki czarny dym leci? smród na całe Bojano
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wcale nie trzeba mieszkać blisko, my mieszkamy kawałek dalej i wieczorem nie da się wytrzymać, wtedy dopiero pali bezkarnie wszystko bo w ciemnościach nic nie widać. Masakra
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ludzka głupota jest niezmierzona, kategorycznie należy dzwonić na policję za każdym razem, kiedy zachodzi podejrzenie, że spalane są śmieci albo inny niedozwolony syf. Nie ma co się szczypać ani bać, ci policjanci nie gryzą (w przeciwieństwie do smogu). Są uczynni, uprzejmi, chętnie przyjeżdżają, może dlatego, że ich to przecież też dotyczy. Jeden mandat, drugi mandat - a nawet sama świadomość, że to się jednak kontroluje. Inaczej nic się nie zmieni! W mieście mają powietrze czystsze niż my!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie wystarczy się przejść wieczorem po Warszawskiej i spojrzeć na oświetlenie uliczne. Normalnie kłębowiska gęstego dymu!!!. Ku przestrodze link.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_smog_londy%C5%84ski
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://youtu.be/TlmT54keGPI < warto zaznajomić się z tematem , daje motywacje do tego by jednak nie ignorować tego problemu .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety od lat jest tu kupa dymu pochodzacego z palonych smieci, a co najgorsze nawet lakierowanych plyt czy plastikow. I obawiam sie ze jeszcze wiele lat minie zanim brzydko mowiac wykruszy sie stare pokolenie ktore ta tradycje kultywuje. Albo jedyna szansa ze zmusza wszystkich do wyrzucenia kopciuchow i przejscie na gaz. Niestety cierpia na tym wszyscy i nie dziwmy sie potem skad chorobska, raki pluc itd.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mam prośbe czy ktoś ma bezpośredni numer do osoby która w naszej gminie zajmuje się tym tematem, do kogo możemy się zwrócić z prośba o skontrolowanie budzącego wątpliwości budynku ? Wydaje mi się ze często ignorujemy ten problem gdyż zwyczajnie nie wiemy do kogo się zgłosić , chcielibyśmy zareagować ale w natłoku spraw dajemy sobie z tym spokoj a fatalne konsekwencje wychodzą po latach wraz z diagnoza lekarza . Wprowadźmy tutaj brak tolerancji dla tego procederu , dzwońmy , interweniujmy , nie dajmy się zabijać .
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

58 676-11-76 - ogólny numer telefonu do komisariatu w Szemudzie
571 335 318 - st. sierż. Michał Miotk - obejmuje teren: Bojano, Dobrzewino, Karczemki
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety Pan Miotk nigdy nie odbiera telefonu. A zgłoszenia na policji nie skutkują niczym,nawet nie przyjeżdżają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja dzwoniłam normalnie na 112 z komórki. I przyjechali w ciągu 15 minut.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wątpię. Do wypadku samochodowego nie przyjeżdżają tak szybko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wątpić ludzka rzecz. Ja mogę tylko powiedzieć, jak było. A tak właśnie było.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gminy mają instrumenty do kontroli gospodarstw domowych. W niektórych nawet straż miejska składa wizyty i sprawdza. Może tak wywrzeć na nasze władze wpływ większy. Chętnie spotkam się z osobami by napisać pismo, zebrać podpisy i wysłać do gminy. Może też warto zorganizować spotkanie, zrobić plakaty itp o szkodliwości smogu. Musi w końcu do ludzi dotrzeć.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może najwyższy czas zmienić samochód na autobus? Jak one nas truja i wytwarzają spaliny. Gdybyśmy się przestawili na komunikację miejską i mniej używali auta to powietrze od razu będzie czystsze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
O godzinie 22-23 ruch kołowy w Bojanie praktycznie zamiera. A co ciekawe, właśnie wtedy jest najwięszy smród. I o 6 rano, oczywiście, jak cała wieś wstaje i zaczyna się rozpalanko.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chętnie się przestawię na komunikację, ale muszę mieć możliwość dojechania nią w tym samym czasie do pracy. Jeśli samochodem jadę 45 min, a komunikacją 120 - wybór jest tylko jeden.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miałam nadzieję, że kolej metropolitalna będzie miała przystanek między Osową a Karwinami gdzie będzie można dojechać rowerem czy nawet samochodem, żeby dojechać koleją do pracy w Gdyni. Wówczas wiele osób z okolicznych miejscowości dojeżdżałoby środkami publicznymi. Niestety, nikt o to nie zadbał, a szkoda. Osobiście, jeśli mam dojeżdżać do przystanku (mam daleko), przesiąść się na autobus a potem na trolejbus, to sorry ale dla mnie to za dużo
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzisiaj nie szło oddychać w Bojanie, było aż szaro od dymu. Przestańcie co niektórzy kupować najtańszy Rosyjski węgiel i truć. Najgorszy syf jest na wlocie do Bojana od strony Dobrzewina, chatki po lewej stronie palą jakimś syfem, jadąc samochodem jak nie zamknie się dopływu powietrza to można się udusić.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

służby wydają tysiące na specjalistyczny sprzęt a ty masz laboratorium w nosie. Jak zlokalizowałem delikwenta to zadzwoń na policję a nie wylewaj żale na forum. Wirtualnie nikt nie pomoże tobie oddychać świeżym powietrzem
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Mini sprawiasz wrażenie jak to byś Ty był sprzedawcą węgla, o jakim specjalistycznym sprzęcie piszesz ? Z racji wykonywanego zawodu przejeżdżam w ciągu dnia kilkukrotnie trasę Wejherowo - Chwaszczyno i w godzinach wieczornych to właśnie w Bojanie jest największy syf w powietrzu kiedy większość rozpala swoje kopciuchy na węgiel. Wzdłuż głównej drogi jest przeważnie starsze budownictwo z piecami na węgiel i tego nie zmienią żadne urządzenia o których wspominasz tylko trzeba zmienić sposób ogrzewania, ale czy ludzie którzy tak ogrzewają od lat są tym zainteresowani ? Potwierdzam to co pisze Max, wczoraj był straszny syf, i nie potrzeba było laboratorium w nosie aby to czuć.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

zgłosiłaś na policję czy do innej instytucji, pewnie nie jak, wielu z forum. Czujesz smród zgłoś, pisaniem na forum nic nie zmienisz a zapachu szczególnie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zmieni. Jak smrodziasz tu wejdzie tonna pewno jeszcze raz przemyśli zanim spali smieci. Ważne że się temat porusza. A może ktoś z czytających w koncu zadzwoni na policje. Wpisujcie adresy smrodziarzy. Dorwiemy ich.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Następny mądrala, że niby co zgłosić ? Halo Policja, zgłaszam że we wsi Bojano na odcinku trzech kilometrów jest chmura dymu wydobywająca się z dziesiątków kominów. Całe szczęście ja tylko przez Bojano przejeżdżam i staram się zawsze zamykać dopływ powietrza zewnątrz, duście się dalej w swoim smrodzie i dymie no i życzę powodzenia w zgłaszaniu na Policję.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

A od twojego skamlania w necie poprawiło sie powietrze mądralo.
Wystarczy wrócić do wcześniejszych wpisów jest info komu zgłaszać.
Rura mięknie bo trzeba podać swoje personalia przy zgłoszeniu. W necie to kozak a w realizacji du pa wołowa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Miniu widzę że z Tobą to dyskusja może tylko na poziomie gimnazjalnym się odbywać, niestety nie zniżę się do tego poziomu. W moim przypadku jest podobnie jak u przedmówcy, tylko przelatuję przez zadymione Bojano, więc sam sobie biegaj z zakupioną aparaturą i dzielnicowym po swoich sąsiadach. Ale podejrzewam jesteś tylko taki krzykacz na forum, tak przeważnie zachowują się ludzie z kompleksami i problemami emocjonalnymi. W każdym bądź razie życzę Ci abyś miał czystsze powietrze w okolicy :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Skoro tylko przejeżdżacie przez Bojano to co na forum robicie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Max, mam w poważaniu czy będziesz sie zniżał czy nie do jakiegoś poziomu. Pisanie o niby irytującej sprawie bez podejmowania działań, nakręcanie podobnych sobie osób w dyskusji to zwykle trollowanie. Mnie jak cos irytuje to działam. Dym z komina jest normalnym efektem spalania, nim podłączono mój dom rownież paliłem węglem. Wystarczy przejechać sie po wiosce i zauważysz ze w nowych domach ludzie tez pała węglem moze zwyczajnie nie maja jeszcze finansów na zmianę paliwa. Oczywiście jestem za surowym karaniem trucicieli palacychl smieci
dlatego tym powinny zając sie służby. Uważasz kogoś za truciciela, widzisz kłęby śmierdzącego dymu które, wzbudzają twoje podejrzenia, zadzwoń do odpowiednich służb, wskaż budynek, pobiorą próbki popiołu do laboratorium. Trucicielowi wymierza karę a na innych zadziała odstraszająco. Strzępienia jęzora i czekanie ze moze znajdzie sie ktoś i zadzwoni jest zwykłym tchórzostwem, sianiem fermentu
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pracownia tapicerska na ulicy na dambnik 10 ewidentnie pali te swoje płyty ze sklejek , wali tak ze oddychać nie można , problem ze robią to wieczorami kiedy już raczej żadna służba która mogła by ich skontrolować nie dojedzie .
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

kontrola może być następnego dnia. Próbki pobierane są do laboratorium nikt tak, dokładnie nie wyczyści pieca aby usunąć zanieczyszczenia po paleniu śmieci
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Osobiście to mam wrażenie że na początku ulicy na dambnik to wszyscy palą wszystko. Ile razy jechałem tam wieczorem to miałem wrażenia jak by sie coś w aucie działo.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

coś musi być, jakiś śmierdziel z wymienionej okolicy minusuje
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale Wam się nudzi ludzie nie macie co robić ? Macie podejrzenie to zapukaj do drzwi i zapytaj czym palą a nie wypisujecie takie rzeczy na forum to nic nie zmieni . Jak dzieci się zachwujecie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dobra Patryk przestań palić śmieci i nie bedzie tematu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Bojano

Odpady wielkogabarytowe (18 odpowiedzi)

Witam Nie wiecie, czy będzie w tym roku zbiórka odpadów wielkogabarytowych? Na stronie gminy...

Ubranka dla bezdomnych zwierząt w Animals Bojano (18 odpowiedzi)

Witajcie Kochani! Czy wiecie, że nasze czworonożne przyjaciółki i przyjaciele ze schroniska w...

Zbiórka na sztandar szkoła podstawowa w Koleczkowie (4 odpowiedzi)

Poszukiwani Sponsorzy na Nowy Sztandar dla ZSP Koleczkowie Z okazji święta Patrona -...

do góry