Widok

skradziono rower spod centrum Manhattan

Wrzeszcz Górny Kryminalne Trójmiasto Temat dostępny też na forum:
Witam, wczoraj wieczorem ok godz.19.30 spod kawiarni Starbucks w centrum Manhattan skradziono mi rower. Był to rower Kross trekkingowy, koloru szary mat, damski. Rower był nowy (miał rok) i NIE POSIADAŁ, żadnych rowerowych gadżetów w sensie: błotników, uchwytu na bidon, światełka itp. więc wyglądał na dopiero co kupiony ze sklepu. Na monitoringu widać dwóch chłopaków w wieku ok 15 lat, podejrzewam, że lokalna patologia bo ich sie mnóstwo kręci w okolicy centrum. Gdyby ktoś przez przypadek widział coś co pomogłoby mi odnaleźć złodzeji proszę o kontak na maila: kasiiik87@o2.pl, lub nr tel 502110749 zdjęcie:
http://www.nokaut.pl/rowery-trekkingowe/kross-evado-3-0-d-2012.html
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
byl u-lock?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jesli byl to pomozesz szukac?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jakby był, to chyba 15latek nie zwędziłby tego roweru?
Teraz takie pytania to musztarda po obiedzie, niestety gówniarze kradną, sama czytałam o takich jeżdżących deskorolką w której mają nożyce do przecinania linek.
Tną, wsiadają na rower, deskorolka pod pachę i tyle ich widziano.
Co za czasy, niedługo na dobre zabezpieczenia roweru będzie trzeba wydać jedną trzecią jego wartości....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
info o tym jak był zabezpieczony rower jest przestrogą dla innych, żeby inwestować w inne zapięcia - czyli pytanie bardzo zasadne
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jakos nie brzmi to jak przestroga, a zwykle "jak nie bylo u-locka to nie narzekaj, sama sobie jestes winna". To tak jakby na pogrzebie ktos zrobil przemowe na temat szkodliwosci zlej diety, szkodliwosci palenia czy czego tam.
Zarowno w jednym jak i w drugim przypadku ma to swoja logike ale... poza trescia warto wziac pod uwage takze forme.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jaką formę
Pytanie jest proste.

Po linkiem jest rower za 1600 zł i są duże szanse że rower zapięty był właśnie linką.
Warto sobie zadać pytanie dlaczego ludzie zabezpieczają linkami takie rowery.

Przypuszczalnie nie mają pojęcia że to jest zabezpieczenie przed uczciwymi ludźmi a nie przed złodziejami dlatego im częściej się o tym mówi i pisze tym lepiej.
Są też ignoranci ale na to się nic nie poradzi. Czasem ostrzegam ludzi i widzę że na niektórych nie robi to wrażenia. Wystarczy iść pod market i popatrzeć jak dwa rowery spięte są 1 linką.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Skoro juz ciagniemy temat zabezpieczenia to moze przyczyna jest niewygoda w wozeniu dwoch u-lockow czy lancucha. Czasem cena bo jak ktos "uskrobal" te 1500 PLN na jak najlzejszy rower to raczej nie ma kasy by kupic pare kilo zabezpieczen. Jest splukany i chce jezdzic, a nie obciazac sie za dodatkowy wydatek.
Linka jest "wygodna". O ile czlowiek ma swiadomosc, ze zabezpiecza praktycznie tylko przed tym by ktos "nieuzbrojony" nie mogl wsiasc na rower i odjechac to ok.
Inna sprawa jest kupowanie uzywanych rowerow bez papierow. Kto z kupujacych takie maszyny naprawde wie skad one sa?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
jakby byl to bym pomogl. jak nie to nie. temat byl walkowany setki razy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Poprosiłam tylko o ewentualna informację jeśli ktoś przez przypadek taki rower będzie widział. Rower był zabezpieczony linką to fakt, miałam pecha. Następnym razem uzbroję się lepiej, co nie zmienia faktu, że chyba nie powinno się osądzać po tym ludzi. Nie twoje nie ruszaj, niestety żyjemy w innym kraju, gdzie małolaty zamiast siedzieć w szkole szlajają się po ulicach i okradaja ludzi ze wszystkiego co się da. Mam nadzieje, że zjawia się oni ponownie w centrum bo ochrona ich kojarzy. Tu juz nawet nie chodzi o rower, ale o sam fakt kradzieży i mam nadzieję, że uda mi sie ich złapać.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Gdzieś przeczytałam, że teraz to tylko "zasada pięciu" się sprawdza, czyli:
5 kilowy łańcuch z kłódką na rowerze nie zostawionym na dłużej niż 5 minut i nie odchodzimy dalej niż 5 metrów :D

Wtedy na 99,99% nie ukradną. Nie zdążą.
I weź tu kup sobie rower o wartości np powyżej 7 tysięcy i wyjedź na miasto bez wynajęcia firmy ochroniarskiej ;D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
"Nie twoje nie ruszaj..."

Cóż za naiwność.
Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu.

Stanisław Lem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Tak powinno być, ale teraz podchodzi się do tego na zasadzie "sam sobie jesteś winny, żeś odpowiednio nie zabezpieczył".
Niedługo jeszcze okradzenie kogoś zacznie być traktowane jak wyświadczenie przysługi w myśl zasady "frajera trzeba nauczyć pilnowania".
Smutne.
Ja też twierdzę, że niezabezpieczenie roweru nie jest żadną okolicznością łagodzącą dla złodzieja. Nic nie jest.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak czytam wasze wpisy to przypomina mi się historia Somen'a. Rowerem jeździ od 10 lat, objechał ponad 60 narodów świata, pokonując ponad 100 tyś km. Przyjechał do Polski i ... ? Ukradli mu rower.
To nie jest śmieszne, tylko smutne, że tak wykształcony i rozwinięty naród tak nisko się stoczył.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1
Może i naiwność, a może za często bywałam za granicą i na rowery nawet nikt nie zwracał uwagi, czy przypięte, czy nie. Nie życzę Tobie takiej sytuacji, ale tak naprawdę, jeśli będą chcieli to znajdą sposób na wszystko. Tym bardziej, że nic nie ryzykują, bo nie oszukujmy się, zapewne nie poniosą żadnych konsekwencji swojego występku. I to jest chyba najbardziej frustrujące, ta bezsilność.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
hehehe UK jest o wiele bardziej rozwiniete od naszego pseudo kraju i tam masz pełno rowerów przy płocie ... bez kół hehehh a kamer maja 10 razy więcej niż my co kraj to obyczaj tam kradna koła u nas całe rowery hehe
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam rower za 9500 i nigdy nie zostawiam go bez dozoru.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
he he hi hi ho ho hu hu...

a jak po 5' najlepszy ulok odepniesz i ruszysz
to byle żul może ci rower zabrać OT TAK
bo policja karze (pobiciem) za niezatrzymanie sie
(www. trojmiasto. pl/wiadomosci/Policjant-uderzyl-rowerzyste-Sprawdza-to-prokuratura-n69130.html)
a 90% zatrzymujących to żule, bandyci, złodzieje, albo zamaskowana policja

jedyny myk, to nowy rower podrapać, przyczepić gadżet, trochę popsuć
by był "niechodliwy" :-(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Współczuję Kasi. Jest dobry sposób aby Ci nie ukradli roweru na mieście. Najlepiej mieć jakiegoś grata, na którego nikt się nie pokusi, najlepiej jeszcze brudnego... Ja mam takiego grata, czasem zostawiam nawet nie przypiętego i odpukać od paru lat mi nikt go nie ukradł. Rower na miasto za ponad 1000zł. to mało rozsądna inwestycja... Pozdrawiam i życzę odnalezienia roweru :) PS. warto przejrzeć allegro, trojmiasto, tablica, i gumtree, może tam gdzieś będzie rower.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Do Kasi

Niestety popełniłaś 2 błędy i praktycznie nie ma szans na odnalezienie tego roweru.
1. Nie zapina się linką roweru za 1600 zł
2. Żeby mieć szanse odnaleźć rower na ulicy powinien on mieć jakiś znak szczególny. Nie zadbałaś o to. Oczywiście można zaczepiać ludzi i sprawdzać każdemu numer ramy ale to trąci o psychozę. W ten sposób obraża się też ludzi posądzając ich o paserstwo lub złodziejstwo.

Nie wiem też czy potrafiłabyś udowodnić że dany rower jest na 100% Twój
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
ulok jest drogi, ciężki i nieporęczny
linkę da się przeciąć byle czym

można lepiej

80cm porządny hartowany łańcuch to ok 15zł.
do tego gruba kłódka zatrzaskowa to 10 zł. już ją pewnie masz.
to cięższe niż linka, ale kształt poręcznięjszy, można też wieźć osobno łańcuch osobno kłódkę, a da się spinać OBA koła i ramę..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To nie jest rozwiązanie. To tak jakby napisać

" Nie trzymaj nic w domu, to Cię nie okradną "
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Każdy rower ukradną, znajomi podczas budowy dali robotnikom 8 letni rower firmy Romet marki Turing2, bez przerzutek, bez pedałów (odpadły), ze zdezelowanym bagażnikiem, no po prostu złom. Na dodatek obdrapany i miejscami pordzewiały
Tyle, że jeździł.
By mieli na czym skoczyć "po bułki" do Biedronki.
Robotnik pojechał.
I wrócił pieszo bo ktoś ukradł tego gruchota. Nie do wiary.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Robotnik pojechał."

Bez pedałów? W ten sposób zawstydził TurboDynamoMena. :)))
Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu.

Stanisław Lem
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
z pedałów zostały tylko te bolce, rurki czy jak to się tam fachowo nazywa, więc oprzeć stopę na czym było, ale komfort jazdy zerowy

Ale uśmiałam się Twoją wizją ;D
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może pomogłoby wrzucenie zdjęcia z monitoringu. Ktoś mógłby rozpoznać na ulicy tych szczeniaków i dyskretnie powiadomić policję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie przypominam sobie przypadku, by kogoś złapano dlatego, że był monitoring, za to niedawno nie działał i rower zniknął. Zresztą, jakie to ma znaczenie...
Dlaczego przy 15% bezrobociu w kraju nie można zrobić parkingów strzeżonych dla rowerzystów? Dlaczego nie można zrobić profesjonalnych, zamykanych wiat na rowery. Pomysł jest, ale miasto nie zainteresowane.
Najłatwiej chwalić się oddanymi km ścieżek a w sprawach praktycznych i łatwych do rozwiązania siedzieć cicho.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Your posting rlleay straightened me out. Thanks!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
udało się odnaleźć rower? czy chociaż jakieś informacje się pojawiły o rowerze???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dlaczego przy 15% bezrobociu w kraju nie można zrobić parkingów strzeżonych dla rowerzystów? Dlaczego nie można zrobić profesjonalnych, zamykanych wiat na rowery. Pomysł jest, ale miasto nie zainteresowane.
==
Takimi rzeczami to powinni być zainteresowani prywatni przedsiębiorcy, ale zapewne obawiają się, że cena wynajmu powierzchni i opłacenie pracowników oraz pozostałe koszty działalności etc. się nie zwrócą, nie mówiąc o sensownym zysku. Bo niby ile brać za godzinę "postoju rowerowego"? Optymalnie to złotówka, tylko właściciele drogich jednośladów zapłacą więcej. Jak ktoś "pomyka" rowerem za kilkaset złotych i przyjdzie mu w miesiącu kilkadziesiąt złotych wydać na parking to się przesiądzie na samochód, czy ZTM.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
W manhattanie JEST strzezony parking rowerowy. Co roku od maja do września. Nie wyważajmy otwartych drzwi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie jeżdżę do Manhattanu rowerem, więc pierwsze słyszę A w jakiej cenie? I zabawne, że dopiero od maja, a rower stamtąd zajumali w kwietniu :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
W Manhattanie zawsze było za free
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trudno, aby Manhattan płacił ochroniarzowi za siedzenie w PUSTYM pomieszczeniu rowerowym w miesiącach gdy mało osób jeździ. Uważam, że to i tak świetny pomysł! Pare lat temu codziennie korzystałem pracując w okolicy M.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może trzeba się zastanowić dlaczego pomieszczenie jest puste, sezon rowerowy rozpoczyna się wcześniej niż od maja - może po prostu za mało osób wie, że można w Manhattanie za darmo zostawić rower pod dozorem?
Ja np. dopiero od Was się o tym dowiedziałam.
A zapotrzebowanie jest - na pewno autorka wątku by z takiego strzeżonego parkingu skorzystała.
Nie uwierzę, że przy należytej reklamie rowery w kwietniu czy nawet marcu (gdy jest odpowiednia pogoda) nie zapełniłyby choć w części darmowego strzeżonego placyku, skoro stoją przed Manhattanem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wybacz złośliwość, ale nie oczekujesz chyba że dostaniesz listowne powiadomienie o parkingu od właściciela, który się jeszcze domyśli, ż tam chcesz jechać?

Używanie google nie boli (wpisz sobie: parking rowerowy gdańsk)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie macie już co pisać to dajcie spokój, bo to już zaczyna ten temat nudzić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wlasnie, zmienmy temat. Moze niech kazdy napisze co mysli na temat kultury miedzy rowerzystami i kierowcami aut. Bo chyba kazdy kto sie tu wypowiada lub nawet zaglada, ma jakas stycznosc z rowerem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
lepiej idź na rower
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Widze ze Ty to juz nie masz kultury, wiec nie ma o czym rozmawiac...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wybacz złośliwość, ale nie oczekujesz chyba że dostaniesz listowne powiadomienie o parkingu od właściciela, który się jeszcze domyśli, ż tam chcesz jechać?
==
Słyszałeś o czymś takim jak tablice, znaki informacyjne? Chyba nie :D
Zabawne, że jadąc do tegoż centrum handlowego samochodem jakoś nie mam problemów z odnalezieniem informacji na temat możliwości parkowania. Oznakować w podobny sposób parking rowerowy i po problemie.

Używanie google nie boli (wpisz sobie: parking rowerowy gdańsk)
==
Naprawdę niedługo ludzie bez wyszukiwarki Google i internetu to chyba umrą :D, nie wspomnę o jeździe czymkolwiek :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
a ja zainwestowałem w ulocka po lekturze postu Kasi :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
to go woź nie przypiętego (w ręce)
jak by cię chciało jakieś komando zatrzymać
możesz dać nim w łeb
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
zasada jest prosta. drogi rower? jak nie kupisz zapięcia, nie zostawisz go. nie zostawisz go, nie ukradną ci. proste, skuteczne i tanie. chcesz zostawiać rower? kup drugi za 100zł + zapięcie, dla picu za 15zł, tylko na zakupy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Amerykę odkrył:):)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sprawdź - policja rozbiła dziuplę z rowerami. Może akurat Twój tam jest?
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Zlikwidowano-dziuple-z-kradzionymi-rowerami-Poznajesz-swoj-n71103.html :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rowery

Jaki rower dla wysokiej kobiety? (129 odpowiedzi)

Przymierzam się do zakupu roweru, ale nie mam pojęcia jaki wybrać. Czy ktoś bardziej obeznany w...

Skradziono rowery Habenda ul. Wielkopolska (20 odpowiedzi)

skradziono 2 rowery MTB, proszę o kontakt w razie znalezienia lub widzenia takowych na...

trening interwałowy (24 odpowiedzi)

witam! mam pytanie co do treningu interwałowego, czy ktoś z forumowiczów jeździ może w ten...

do góry