Widok

śmieci - wystawianie pojemników - nie musisz wystawiać!

Dlaczego wystawiacie śmieci przed dom i na ulicę?
Gmina kazała?
Śmietnika nie opróżnili i usłyszeliście, że tak trzeba?
Sąsiedzi tak robią?

NIE DAJ SIĘ.
Uchwała mówi wyraźnie, gdy spełniasz warunki paragrafu 8 pkt 1 to śmietnik maja odebrać.
Dopiero jak nie spełniasz - to masz wystawić.

cytat:
§ 8.
1. Pojemniki na odpady komunalne muszą być usytuowane na utwardzonej nawierzchni, (otwarte furtki,
pergole) w miejscu umożliwiającym bezpośredni dojazd pojazdów przeznaczonych do odbioru odpadów z drogi
dojazdowej do nieruchomości (ogólnodostępnej).
2. W przypadku braku miejsca umożliwiającego bezpośredni dojazd, o którym mowa w ust. 1, pojemnik
z odpadami komunalnymi (suche, mokre, niesegregowane) i worki z odpadami segregowanymi (papier, szkło,
tworzywa sztuczne) muszą być umieszczone przed posesją przy krawędzi jezdni, najwcześniej na jeden dzień przed
terminem odbioru, a najpóźniej do godziny 6.30 w dniu wywozu.


Wychowajmy tych ludzi - a nie dawajmy sie manipulować i być zmuszanymi do wystawiania kubła, bo kazali....
Dla wielu z nas, którzy maja podjazd nieogrodzony, a śmietnik ustawiony na utwardzonej nawierzchni - nie jest to nasz obowiązek - uchwała wyraźnie wskazuje kiedy wystawiać trzeba, a kiedy obowiązek odbioru jest po stronie firmy.

Dodatkowo ciekaw jestem jak mieszkańcy m.in. Siódmego Nieba, Chmary, EkoBudu i innych szeregów mają nazwane domy w sensie prawnym.

Czy są to zawsze domy jednorodzinne - czy np są też domy wielorodzinne, w zabudowie szeregowej? Albo inne nazwy NIE-jednorodzinne.
Bo wtedy powinni odbierać tam śmieci co tydzień, nie co 2 tygodnie. Sprawdźcie jak macie.

Nie dajmy sie zaszczuć władzom gminy, płacimy tyle samo - a mamy gorsze usługi.
Ta sama Gmina dla obszaru np Nowy Świat - odbiera śmieci co tydzień.
U nas co 2 tygodnie.

Płacimy zatem 2x drożej.

Z sąsiedzkim pozdrowieniem - Do zobaczenie na placu zabaw z dziećmi :)
Jolka
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 10

nie powiem ,że to nie głupie co piszesz, ale z drugiej storny śmieciarka jak jedize to zabiera też z jednorodzinnych domków śmieci - bo Banino to nie tylko szeregi;) Wiec po prostu zabierają wszystko razem...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

no i co dalej zamierzasz z tym zrobić Jolanto ?? Jak ci wystawianie nie odpowiada to napisz petycje do gminy w tej sprawie niech wydadzą jakieś zarządzenie i w kolejnym przetargu na wywóz niech umieszczą zapisek który będzie mówił że mają odbierać również te nie wystawione przed posesje, a tak poza tym to nie widziałem żeby tak nie robili.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7

brawo. Ja zauważyłem prawidłowość - gdy wystawiałem, to śmieciarze nie wstawiali ich z powrotem za furtkę. Gdy nie wystawiam - wstawiają.
Wolę nie wystawiać ;)
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ludzie odbierający odpady to Ładowacze a nie śmieciarze!!!!!!!!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
My np wystawiamy do drogi, żeby panom śmieciarzom ułatwić pracę... I nie stanowi to dla nas jakiegoś wielkiego problemu.
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 3

Mieszkam d w domu i kontener mam w zabudowanym śmietniku, otwierają sobie furtkę od śmietnika , wyciagaja i wkładają kontener. Może inna firma obsługuje my mamy chyba Sanipor
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

No nie wiem, nie widze w tym problemu zeby wystawiac smietnik. Poki co to korona mi z glowy nie spadla. ;)
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 2

To działa w obie strony ja też nie widzę problemu żeby otworzyć furtkę (przeważnie jest otwarta) zrobić krok do środka wywlec pojemnik pociągnąć go 3 metry wsadzić w uchwyt wcisnąć guzik ,pobujać kontenerem żeby wszystkie śmieci wypadły opuścić pojemnik wyjąć go z uchwytu popchnąć trzy metry zapakować się do ciężarówki i odetchnąć z poczuciem dobrze spełnione go obowiązku.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

bu ha hhhaa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale, że co? Zazdrościsz że zarabiają więcej od Ciebie czy co? Ja wystawiam, aby było im łatwiej, szybciej i sprawniej.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 6

Zanim wprowadzono ustawę śmieciową, to płaciłem połowę tego co teraz i wystawiać nie musiałem. To skoro płacę za tę samą usługę dwa razy więcej to w pełni popieram autora wątku. Niby czemu mam się zastanawiać kiedy śmieciarka pojedzie.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 3
Nie każdy jest obecny w domu zawsze i może wystawiać pojemniki.

To żadne odkrycie o tym, że nie trzeba wystawiać pojemników. Gmina pisała o tym ostatnio przypominając nowe zasady segregowania.
Sam tak robię od 10 lat (mam zasiek na śmieci z furtką).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Fajnie by było, jakby udało się sprawić, że będą zabierać śmieci co tydzień, jeśli to ich obowiązek.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie pojemniki są dostępne w pergoli za furtką przy drodze jak u większości i jak był Sanipor, to nigdy nie wystawiałem ,a śmieci były zabrane zawsze i nawet mnie nie interesowało kiedy i o której są zabierane. Otwierali zabierali zamykali furtke i już, ale sąsiedzi, którzy mają tak jak ja ,czyli dostęp do śmieci przy drodze z otwieraną furtką nadgorliwie wystawiają śmieci i pilnują tych terminów odbioru jakby to była jakaś ważna sprawa, to im te pojemniki zostawiaja przed płotem, czasami przewalone są przez wiatr i leżą do puki ktoś nie wróci z pracy i sobie go nie podniesie i nie wstawi, więc dla mnie bezsensowne wystawiać i wstawiać jak oni mają obowiązek to zrobić, no chyba że ktoś lubi wystawiać i wstawiać. Elwoz też sam sobie otwiera i zabiera z tego co zauważyłem więc śmieci nie za bardzo mnie interesują.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Z tym odstawianiem na miejsce do wiaty to różnie Paną śmietnikowym wychodzi niestety, czasami potrafią zostawić śmietnik przed bramą wjazdową która jest 4m od wiaty oj tam, parę metrów w tą czy w tamtą kto by się przejmował
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja miałam wystawione plastiki i nie zabrali :/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Obecnie to ze śmieciami jest jakaś chora sytuacja.
Oddaję śmieci niesortowane, wystawiłem po koszeniu trawnika worek z trawą ... i nie zabrali go.
Bo trawę odbierają przy odbiorze Bio. Ale to że nie mam sortowania panów z firmy nie przekonało. Bo "w gminie im powiedzieli że trawy nie mają brać".
Reklamacja złożona - a jakże ale co z tego skoro śmieci nie zostały zabrane? Te za których odbiór płacę?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

To nie płać i wyrzuć do lasu. Może wtedy przejza na oczy. Nie wystawiaj smieci przed dom to nie odbiorą
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8

Wszystko o czym pomyślisz, że jest śmieciem, zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości stanowi własność gminy. I to bez względu czy jest w twojej sypialni, kuble, czy śmieciarce. Więc jak kiedyś ode mnie nie odebrano, to zadzwoniłem poinformować, że za 3 godziny wywalę własność gminy burmistrzowi na główne schody urzędu. Oddam mu tylko jego własność. Śmieciarka była po 30 min. Odbiór śmieci w dowolnej ilości to zadanie własne gminy. Za to właśnie płacimy wielokrotnie więcej niż przed reformą.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Nieopodal Banina w Chwaszczynie, gdy ktoś ma miejsce na posesji przy ogrodzeniu z śmietnikiem to firma wyjmuje go, a potem odstawia na miejsce. Jest to logiczne. Po to ludzie inwestują w wiaty śmietnikowe z furtką, żeby nie musieć pamiętać o wystawianiu kubka w danym dniu. Firma Clean Bud, która obsługuje naszą miejscowość wywiązuje się z tego zadania wzorowo :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zgadzam się z wami ręce wam nie odpadną to jest tylko 2mn pracy na 2tygodnie ludzie skąd wy się sprowadziliscie że wam rączki uschna
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 7
proszę o odpowiedź czy ten artykuł 8 i ta ustawa o odpadach jest ogólnopolska czy każda gmina może mieć inne prawo w tej kwestii?
pytam pilnie bo nie chcą wywozić mi śmieci a spełniam warunki tego artykułu 8!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy np. W Częstochowie obowiązuje ten artykuł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dlaczego nie chcą ci wywozić ,śmieci? Większość ludzi ma przy swoich posesjach miejsce na kubły przy drodze i stąd powinni sobie otwierać i zabierać i wstawiać i u mnie tak robią,a ja bardzo rzadko wystawiam poza tą pergole. Sąsiedzi wystawiają im kubły i wtedy oni im zostawiają tam gdzie były wystawione ,a mi wstawiają tam skąd zabrali ,czyli z pergoli ,więc się śmieciami nie interesuje.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
U mnie zabierają z z terenu, jak je oczywiście zauważą ( różnie bywa) Ale odstawić na miejsce już nie potrafią
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Banino

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...

Imperium-Auto Salon (3 odpowiedzi)

Witam, jakieś opinie o Imperium-Auto Salon. Firma mieści się w Baninie przy ulicy Wiśniowej 11....

Szambo - wywóz (43 odpowiedzi)

Hej ile płacicie za wywóz szamba 10m? U Richerta kolejna podwyżka (140pln) i zastanawiam się nad...

do góry