Widok

szlak zielony

Rowery Temat dostępny też na forum:
witam
czy ktoś jechał już szlakiem zielonym z Wejherowa do Krokowej?

Chcę tym szlakiem poprowadzić rajd, ale nie jestem zorientowany czy nim przejedziemy, bo może się okaże, że większość drogi trzeba będzie nieść rowery na plecach.
GER
pozdr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sot napisał(a):

> witam
> czy ktoś jechał już szlakiem zielonym z Wejherowa do Krokowej?
>
> Chcę tym szlakiem poprowadzić rajd, ale nie jestem zorientowany
> czy nim przejedziemy, bo może się okaże, że większość drogi
> trzeba będzie nieść rowery na plecach.
> GER
> pozdr

w tym roku w porze dość suchej robiłem pętelkę z Wejherowa do Wejherowa zielonym + czarnym + niebieskim i zielony był zdecydowanie najmniej piaszczysty, mimo że biegnie głównie borami - więc teoretycznie piachami. Spokojnie można jechać - przypominają mi się tylko krótkie fragmenty głębszego piachu w okolicach Domatówka.
W okolicach Sobieńczyc szlak ma nieco zmieniony przebieg i stare znaki nie są zatarte - trzeba uważać.
Szlak bardzo przyjemny, szkoda tylko, że w okolicach Jez. Żarnowieckiego jest puszczony górą, polami, zamiast po fantastycznych lasach bukowych krawędzią doliny.

pozdr/Wojtek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki za wyczerpującą wypowiedź, więc zorganizujemy tamtędy nasz wypad.
pozdr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Brzmi nieźle..już się nie mogę tej wyprawy doczekać :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proponuję bardzo poważnie potraktować przestrogę Wojtka - pamiętam, z zeszłego roku, że jest jedno takie miejsce, gdzie naprawdę bardzo trudno uniknąć nieświadomego zawrócenia w kierunku z odwrotnym do właściwego :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gdybyscie mieli jechać dalej - za krokową, w stronę żarnowca tym szlakiem, to tam gdzie szlak prowadzi przez pola, po deszczach robią się bardzo głebokie i trudne do ominięcia kałuże błotne pomiędzy kolejnymi wzgórzami. niby nic strasznego, ale wyglądają niewinnie (ot kałuża) a potrafią osadzić w miejscu i zaprosić w ochoczo rozstępujące się błotko

jednakowoż po kilometrze dalszej jazdy błoto wysycha umożliwiając jako takie oskrobanie się i wcale tak bardzo nie zgrzyta w zębach. w smaku tylko nieco wytrawne ;)

to pewnie wiesz - warto pojechać dalej bo jest tam kamień diabelski (czy inna cholera, duży w kazdym bądź razie), no i dębki z ujsciem piaśnicy łamane jeziorem żarnowieckim.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki Grisza za te info. Jedziemy przez Krokową, Jastrzębią Górę, Rozewie, Władysławowo, Puck i Reda lub Chylonia, jeżeli nam czasu zabraknie to wrocimy przez Jastrzębią Górę, Mechowo i Wejherowo, takze chyba nie będzie lekko:)
pozdrawiamy wszystkich bikerów
GER
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jechałem tym szlakiem na odcinku z Wejherowa do Żarnowca i choć piaszczysty latem zwłaszcza w lasach piaśnickich to powinien być przejezdny bez większego trudu teraz w tych jesiennych już warunkach pogodowych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ha a ja właśnie w środę 18.10. chcę pokonać ten szlak i dalej do okoła j.żarnowieckiego. GTR kiyś organizował taki rajd-chcę go powtórzyć-lekko poszerzony.Są chętni??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeszcze raz tym, którzy pomogli rozwiązać nasz problem.....wielkie dzięki
W niedzielę wyruszamy na ten szlak. Myślę, że się nie pogubimy:)
pozdr.
Gdańska Ekipa Rowerowa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Daj znak jak wygląda szlak-powodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gubic napisał(a):

> Daj znak jak wygląda szlak-powodzenia
OK, będzie relacja z fotkami na stronie: rowery.gda.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sot napisał(a):

> Jeszcze raz tym, którzy pomogli rozwiązać nasz
> problem.....wielkie dzięki
> W niedzielę wyruszamy na ten szlak. Myślę, że się nie
> pogubimy:)

hmmm, w trasie widzę dewiację z zielonego na Górę Zamkową - co jak co, ale od strony Kartoszyna najkrótszą ścieżką to jest raczej od połowy podjazdu 'rower na plecy i gryziemy glebę' :-) Ale warto - grodzisko nawet całkiem namacalne w terenie, szkoda tylko, że drzewa urosły i widok zasłaniają.

ps. ktoś może wie, czy 'Kaszubskie Oko' czy też jak tę wieżę widokową koło EW Żarnowiec nazwali, jest już otwarte?

pozdr/w.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szlak ten jest słabo oznaczony i latwo sie zgubic polegajac na samych oznaczeniach .Mozna wyjechac jeszcze przed Piasnica albo za nia .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak. Wieża widokowa o wysokości 33m w Gniewinie " Kaszubskie Oko" ( Nazwę chyba wzięli z władcy pierścieni) Jest już otwarte.

Za dwa tygodnie chcę tam pojechać na biku.
Sot co ty na to??

Szlak Zielony prowadzący z Wejherowa do Krokowej zwący się "Puszczy Darzlubskiej" jest w pełni przejezdny. Poza dwoma cięższymi odcinkami. Jednym na początku a drugim koło Diabelskiego Kamienia.

Osobiście go przejechałem i przeszedłem kilka razy w dzień i w nocy :P.

Więcej na temat szlaku na:

http://pomorskie.pttk.pl/rg/index.php?sz=5&pds=1
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Phantom
Za 2 tygodnie chyba Harpagan, mam zamiar oglądać go na żywo w internecie.
W tej sprawie na naszej stronie www.rowery.gda.pl będzie ogłoszony komunikat.
Marek po harpaganie możemy zorganizować wyjazd.

GER
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A byłem pewien, że na Harpaganie staruję za tydzień ;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Phantom napisał(a):

> Tak. Wieża widokowa o wysokości 33m w Gniewinie " Kaszubskie
> Oko" ( Nazwę chyba wzięli z władcy pierścieni) Jest już
> otwarte.
>
> Za dwa tygodnie chcę tam pojechać na biku.
> Sot co ty na to??

za dokładnie 2tyg z chęcią bym się przyłączył, byle 'po pracy', tzn. koło 20ej :-) Szkoda, że akurat nów księżyca wypadnie...
Ciekawe, czy można wejść tak jak na Wieżycę 'po godzinach' czy jednak jest szczelniej zamknięte :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Raczej w niedzielę 29.10.2006 :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja uważam, że szlak jest bardzo dobrze oznaczony na 5. Wedle standardów PTTK. Oznaczenia zakrętów umieszczone prawidłowo i przejzyście. Gorzej z drogowskazami i tablicami informacyjnymi. Tuta jednak nie ma co się dziwić ze względu na wandalizm.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przejezdny; poza tym trasa generalnie ciekawa i urozmaicona, dołków i górków pod dostatkiem...

jakieś 2km po wjechaniu do lasu za Wejherlandem jest dziwne miejsce - wyrżnęli tam 2 lata temu kawałek lasu i cięzko dopatrzeć się strzałki skrętu w lewo, mozna pojechać prosto bo kawałek dalej dołączy się sporwotem do szlaku - tak było 2 lata temu, teraz jeżdzę tamtędy na pamięc i może nie zauważylem domalowanej strzałki... ogolnie podejrzene miejsce

koło Sobieńczyc zdecydowanie trzeba być czyjnym; po przejechaniu przez wioskę jechać można tylko na czuja, bo na gołym polu nie ma zielonych znaczkow.

za Sobienczycami pare chwil przed Żarnowcem na tej długiej prostej przeoczyłem zjazd w lewo do lasu. ale nie pamiętam, czy strzałka była niewidoczna czy może tylko przysnąłem na najnudniiejszym odcinku szlaku - generalnie mozne jechac prosto, ale jak ma byc zielonym to niech bedzie zielonym.

za Odargowem, przed Diabelskim Kamieniem jak sie jedzie pomiedzy krowimi łąkami też coś znaczków mi brakowało - kierujacych do kamlota.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jakoś nie małem problemu z opisanymi miejscami :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wejherowo

Szambo betonowe (11 odpowiedzi)

Witajcie. Gdzie możemy zamówić szambo betonowe 10m3 Jaką firmę polecacie z okolic Szemuda.

Gdzie kupic okna PCV w Wejherowie? (4 odpowiedzi)

Musze wymienic okna mozecie polecic jakas sprawdzona firme.

do góry