Widok

fotowoltaika

Czy opłaca się założyć panele fotowoltaiczne.Chodzą z firmy i zachęcają do zakładania.Co sądzicie o takiej inwestycji??
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 8

sąsiadka
2020-01-11 18:59:20
Czy opłaca się założyć panele fotowoltaiczne.Chodzą z firmy i zachęcają do zakładania.Co sądzicie o takiej inwestycji??
Faktycznie na fotowoltaikę się można zdecydować i jest spora popularność. Jak się przejedzie po wioskach to już co drugi dom ma panele, ale rzeczywiście jeszcze trzeba mieć kogoś kto to zamontuje. Można też z porównywarki szukać jak energomat.pl, gdzie są oferty różnych wykonawców.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

U mnie bardzo się to opłaciło. Pieniądze w portfelu, niezła oszczędność. Zakładała firma gamaelektro i szczerze ich polecam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Przy dzisiejszych cenach prądu chyba jednak warto rozważyć instalacje fotowoltaiki w domu. Mam od kilkunastu miesięcy u siebie w domu i teraz chce założyc własną farmę fotowoltaiczną - to już większa inwestycja. Dlatego jestem w trakcie rozmów z firmą: - https://heliosstrategia.pl/farmy-fotowoltaiczne , która cieszy się bardzo dobrą opinią. I ma ogromne doświadczenie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Nie, zazwyczaj są to firmy niskich lotów, które na siłę przyciągają klientów by się utrzymać, a nie wiedzą nawet jak wygląda dobry program do projektowania fotowoltaiki (tutaj możesz o tym poczytać: https://www.programy-cad.pl/program-do-projektowania-3d/. Lepiej znaleźć kogoś renomowanego i poczekać jakiś czas gdy będzie miał termin na wykonanie inwestycji :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie warto. Za cenę fotowoltaika dociepl budynek. A modernizacja ogrzewania dopiero po docieplenie - będzie taniej bo i mniejsze grzejniki i kocioł. Ewentualnie w kolektory do cwu warto bo za 5-7tys zrobisz i zwróci się szybko. Przy takim budynku bez modernizacji nawet nie myśl o ogrzewaniu prądem bo foto nic nie pomoże i taniej nie będzie A raczej drożej

Dobrze będzie wyremontować dach:

https://cws.expert/naprawa-dachu-blachy/

Przez niego ucieka wiele ciepła.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jest to świetna inwestycja na lata, lecz później możesz się ciszyć prądem praktycznie zero złotych, sam posiadam takie panele i za jakiś czas mi się zwrócą. Podsyłam link do firmy, która mi montowała panele https://amgroupsolar.com/am-group-solar-fotowoltaika-gdansk/
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Chciałem przestrzec przed firmą grupa pst roman jurkiewicz z Wrocławia podczas montażu instalacji w moim domu przez odłączanie N spowodowali spalenie urządzeń które były podłączone do sieci, wyłącznik bezpieczeństwa chcieli zamontować wewnątrz domu , nie mają w zwyczaju sprzątać po sobie.
Widać, że firma zatrudnia ludzi z łapanki mających problemy w komunikacji w j. polskim,
Nie chcą pokryć szkód starają się zwalić winę na klienta wmawiając nieprawdziwe historie, że klient sam ingerował w instalację.
Z moich informacji wynika , że takich przypadków było więcej. Moja sprawa skończy się najprawdopodobniej w sądzie, ale może ktoś po przeczytaniu uchroni się przed tymi partaczami.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zadzwoń http://pewnenoclegi.pl/co-wchodzi-w-sklad-instalacji-fotowoltaicznej/ panele super jakości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inwestycja jest duża ale bardzo szybko się zwraca. Brat zakładał fotowoltaike i pompę ciepła w firmie invest solar i bardzo sobie chwalił. Firma zajęła się wszystkim od doboru najlepszych materiałów po montaż
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Najbardziej to chyba opłaca się zakładać firmom. https://hotmoney.pl/ile-kosztuje-instalacja-fotowoltaiczna-dla-firm/ W tym artykule napisali, że firmy mogą starać się nawet o dofinansowanie instalacji fotowoltaiki. To droga inwestycja i fajnie, że chociaż trochę ktoś im dokłada.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Można skorzystać z takiej firmy lub zamówić sprzęt np. tu: https://el-corte.pl/ i szukać montażystów we własnym zakresie. są dwie drogi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Instalacje fotowoltaiczne wykonuje taka firma jak Solarna Polska - http://www.solarnapolska.pl . Kontakt z pracownikami pozwoli na omówienie instalacji i ewentualny wybór właściwych dla klienta paneli, mocy instalacji. Taka obsługa to szansa na stworzenie warunków, w których łatwiej będzie wybrać właściwy projekt.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja zdecydowałam się na firmę invest solar. Pomogli mi to wszystko zorganizować, zajęli się montażem i wybraniem najlepszej oferty. Współpraca bezproblemowa polecam tą firme!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam już od jakiegoś czasu panele i pompę ciepła. Jestem bardzo zadowolony z przebiegu całego montażu ale także i obsługi. Skorzystałem usług firmy Invest solar, profesjonalna obsługa, wszystko wytłumaczyli jak trzeba. polecam!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Poprzedniej zimy byłem w gorach i zwracałem uwagę właśnie jak bardzo są zaśnieżone panele. I śnieg nie zleci z nich szybciej niż z dachu. Każde zanieczyszczenie po deszczu jest widoczne na panelach, a każdy nastepny deszcz to nowe zanieczyszczenia , najbardziej to widać na wiosne jak wszystko pyli to panele są żółte. Oczywiście nie widać tego z dołu. Mycie paneli to oczyszczona woda z myjki ciśnieniowej .

Od siebie polecam firmę, która świadczy takie usługi w Gdańsku ale i na terenie województwa Pomorskiego https://czystepanele.com/ .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Czy myjecie i czyścicie panele fotowoltaiczne? Co o tym sądzicie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja oszczędzam naprawdę sporo http://p6stwola.pl/jaka-instalacje-fotowoltaiczna-wybrac/ dobrze że się zdecydowałem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ogłaszała się tu kiedyś lokalna firma z Banina, działa jeszcze? Jest fotowoltaika do rozbudowy mocy w rozsądnych kosztach. Tylko montaż konstrukcji na dachu, cała paleta 31 sztuk paneli (być może zmieści się o kilka więcej, ale to by trzeba dokładniej pomierzyć na dachu), okablowanie DC i papierologia ppoż powyżej 6,5 kW - cała reszta (w tym 2 falowniki, zabezpieczenia DC i AC, uziemienie, 2 liczniki już dwukierunkowe zgłoszone w terminie) już jest i działa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

W aktualnej sytuacji okres zwrotu to do 7 lat, kwestia taka, jak zostaną dobrane rozwiązania, czy postawicie na jakość i dopasujecie wszystko do swoich oczekiwań. Ważna jest solidna gwarancja na całość. Calma ma nawet do 30 lat. Zwracajcie uwagę na to, co się będzie składać na fotowoltaikę, bo od tego zależy, jak będzie działać cała instalacja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nadal warto, tylko warto pamiętać aby wybrać dobrej jakości i sprawdzoną firmą. ja mogę polecić taniekilowaty.pl, montaż od zamówienia 2 tygodnie. Fachowcy !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Ozonowanie domu (16 odpowiedzi)

Witam wszystkich.Moje dziecko ma alergię i lekarz doradził mi aby co jakiś czas przeprowadzać...

do góry