Widok

fotowoltaika

Czy opłaca się założyć panele fotowoltaiczne.Chodzą z firmy i zachęcają do zakładania.Co sądzicie o takiej inwestycji??
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 8

Rozumiem, że całą instalację elektryczną w domu też konserwujesz?

Wazeliną smarujesz wszystkie kable? ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Solar Rays Green Energy z Banina
2021-05-23 11:25:38
Dokladnie tak !!
Prosze mi pokazac jakakolwiek inwestycje ktora pasywnie prz wzgledu na nasze dzialania przybiesie na czysto zysk na takim poziomie !!
Ty znowu pociskasz te bzdety, obudziłeś się po tygodniu chlania czy jesteś zwykłym im...becylem.
Mògłbym ci co nie co o inwestycjach powiedzieć, ale skoro nie rozumiesz znaczenia tego słowa to trudno to ekonomicznemu indolentowi tłumaczyć. "Inwestuj" dalej tylko za swoje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Dokladnie tak !!
Prosze mi pokazac jakakolwiek inwestycje ktora pasywnie prz wzgledu na nasze dzialania przybiesie na czysto zysk na takim poziomie !!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zapraszam do kontaktu, spotkajmy sie w Baninie, odpowiem na wszelkie pytania techniczne i formalne.
Koszt instalacji uzalezniony jest od:
1 mocy jaka jeste potrzebna, aby aktualne rachunki zbilansowac na zero
2 orientacji i nachylenia dachu wzgledem pludnia
3 wybranej technologii i komponentów (producenci, długość gwarancji etc)

Bez poznania tych trzech punktow, nie sposob wycenic wykonania instalacji fotowoltaicznej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

2021-05-23 06:53:42
Widać, że masz wiedzę jak nikt inny! Człowieku jaka konserwacja? Wolę płacić mniejszy kredyt od rachunku za prąd! Na swoje płacę. To inwestycja nawet z kredytem wychodzi stopa zwrotu jakieś 13% rocznie. Znajdź teraz lokatę z takim oprocentowaniem. Tak mogłem sobie pozwolić na klimatyzację, bo dobrałem nieco większą instalację. A dzięki temu mogę też tanio dogrzewać się zimą. Podwójny zysk, prąd za free i mniejszy rachunek za gaz. Kupiłem też zamrażarkę, dzięki temu jak jest dobra promka na produkty spożywcze to kupuję więcej i zyskuję, prąd mnie nic nie kosztuje.
Człowieku jak nie konserwujesz to nie jedziesz czego nie rozumiesz? Oznaczaj tylko dobrze te produkty z "promki" bo zamrażarka to nie jest autoklav, połowa produktòw szczegòlnie mięso nie jest w bulandi oznaczona czy jest rozmrożona czy nie więc te pseudo oszczędności na pràdzie wykorzystaj na wygodny sedes zebys zylakòw od s..rania i spinania nie dostał. Co do kredytòw to masz wiedzę jak 8 klasista wystarczy ze ktos zacznie podnosic stopy proc. to nasz glapka z nbp nie bedzie miał wyboru a wtedy twoje słomiane wyliczenia zabież na sedes.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Widać, że masz wiedzę jak nikt inny! Człowieku jaka konserwacja? Wolę płacić mniejszy kredyt od rachunku za prąd! Na swoje płacę. To inwestycja nawet z kredytem wychodzi stopa zwrotu jakieś 13% rocznie. Znajdź teraz lokatę z takim oprocentowaniem. Tak mogłem sobie pozwolić na klimatyzację, bo dobrałem nieco większą instalację. A dzięki temu mogę też tanio dogrzewać się zimą. Podwójny zysk, prąd za free i mniejszy rachunek za gaz. Kupiłem też zamrażarkę, dzięki temu jak jest dobra promka na produkty spożywcze to kupuję więcej i zyskuję, prąd mnie nic nie kosztuje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

AI
2021-05-20 09:08:02
Na forach użytkowników fotowoltaiki można poczytać jak ludzie kupują urządzenia prądożerne by zużywać ten prąd z foto na siłę od wiosny. Lepiej by było mieć piec gazowy z silnikiem Stirlinga i enerdze powiedziec pa. Fotowoltaika to super technologia ale dla bogatych krajów gdzie ludzi stać na pompy ciepła, aku. U nas partyzancka przesiadka z węgla, trocin i starych opon na foto.
Tylko przetłumacz to i**ots, zasada jest prosta, państwo odda z za 50% to ja biere, nic ze kredyt ale taki mały! Do tego usługa tego zaślepiona pała nie widzi i konserwacja co za tym idzie utylizacja przypomina to kupowanie passata czy golfa od niemca ktòry płakał jak oddawał w latach 90-.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na forach użytkowników fotowoltaiki można poczytać jak ludzie kupują urządzenia prądożerne by zużywać ten prąd z foto na siłę od wiosny. Lepiej by było mieć piec gazowy z silnikiem Stirlinga i enerdze powiedziec pa. Fotowoltaika to super technologia ale dla bogatych krajów gdzie ludzi stać na pompy ciepła, aku. U nas partyzancka przesiadka z węgla, trocin i starych opon na foto.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

2021-05-20 06:33:48
Jak będzie 253v w gniazdku to i sprzęt za milion nic nie wyprodukuje. Ale zauważyłem, że Energa rano obniża napięcie na trafo. W moim przypadku 2-3v.
https://motoryzacja.interia.pl/samochody-uzywane/porady/news-smutna-prawda-o-fotowoltaice-tez-liczysz-na-niezaleznosc,nId,5242025?parametr=polecamy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak będzie 253v w gniazdku to i sprzęt za milion nic nie wyprodukuje. Ale zauważyłem, że Energa rano obniża napięcie na trafo. W moim przypadku 2-3v.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nigdy bo. Co z tego ze tanio jak prądu niewyprodukujrsz - w gniazdku masz 253v i h tani falownik i tani panel z tania instalacja wyprodukuje 0
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jaki koszt takiej instalacji i kiedy zakładana ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie zgadzam się, jak masz dobry zestaw fotowoltaiczny to jest to bardzo opłacalne. Sam posiadam falownik FoxESS i panele o mocy 5 kw i nie mam powodów do narzekań.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aktualnie się nie opłaca.

Awaryjne
Drogie
Niejasne zasady odbioru z zakładu energetycznego ( maja się zmienić za rok-dwa)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Szukajcie kogoś, kto współpracuje z nimi - https://ecopartner.co/partner2 Bo jeśli ktoś ma jedną firmę, która to wszystko realizuje, to ciężko, aby zróżnicowali ofertę, co nie? Natomiast, jeśli mają umowy z wieloma markami, to bez problemów mogą dopasować coś konkretnego i głównie o to tutaj chodzi. Radzę podejść do tego na takiej zasadzie. Bo standardowo, to wiadomo jest, że każdy będzie zachwalał swoją ofertę - standard.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Moim zdaniem opłaca się. Jeszcze kilka lat temu instalacje takie były dość drogie i w wyliczeniach nie opłacała się instalacja. Jednak w ostatnim czasie sporo się tutaj zmienilo
Ceny instalacji znacznie spadły
Dofinansowania samorządów na instalację fotowoltaiki
Jak rownież znaczne podwyżki prądu ( dodatkowo pojawiają się głosy na temat tego, ze ceny prądu jeszcze bardziej wzrostną na przestrzeni lat).
Jesli myślicie u siebie nad taką instalacją, polecam kontakt z nimi: https://manitusolar.pl/ Jest to dystrybutor urządzen do fotowoltaiki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zdecydowałem sie na fotowoltaikę i nie żałuję tej decyzji, patrząc na obecne rachunki za prąd. Proponuje odwiedzenie strony fiormy, z któ©ej korzystałem https://adapia.pl i macie tam wszystko opisane, Jak dla mnie tego rodzaju rozwiązania to po prostu przyszłosc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

500 zł miesięcznie za prąd? Masz tam uprawę marihuanen ? :D
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cóż. To jest pewien problem. Hołduje powiedzeniu, że świat należy zmieniać zaczynając od siebie. Małymi kroczkami.
Świata pewnie nie zmienię całego, ale jako również użytkownik fotowoltaiki ( tak wyszła tanio bo moja firma mi założyła :)) zwyczajnie inwestuje w ten sposób pieniądze które same wartości nie mają. Za 4 lata, będę miał prąd za darmo pomimo rosnącej ceny prądu przez najbliższe 10 lat. Wydawałem około 500 PLN na prąd wcześniej. To 6000 rocznie. Teraz nie płacę nic. Proszę mi poakzac dowolną inwestycje , gdzie z kapitału zainwestowanego na poziomie 50 000, co roku wyciągam 6000 na czysto czyli ponad 10%... Ja takie drugiej nie znam...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jasne. Jak ktoś nie umie montować to i przeciek będzie :)
Moja firma nie ma żadnych napraw. Udzielamy 5 lat gwarancji na wykonany montaż. Mam polisę ubezpieczeniową która na wszelinwypadek zabezpiecza inwestora.
Wystarczy poczytać ,Polak pisze opinie jak mu się coś nie podoba. Ja nie mam złych opinii a jedynie dobre i się tym szczyce.

Nigdy nie krytykowałem tego czy innego forum , skąd ten zarzut ?
Forum istnieje po to , aby wymieniać się poglądami co też właśnie czynimy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Banino

Ozonowanie domu (16 odpowiedzi)

Witam wszystkich.Moje dziecko ma alergię i lekarz doradził mi aby co jakiś czas przeprowadzać...

do góry