Widok
Ależ nowe baterie zajmując około pół metra kwadratowego na ścianie i mają żywotność 20 lat zakładając cykl ładownia raz dziennie.
Nie są tanie, ale są. Za chwilę ruszy na magazyny dofinansowanie . Przy posiadaniu falownika z możliwością pracy hybrydowej, bo Huawei czy SolarEdge , można mieć nawet pracę wyspowa, czyli niezależne obwody zasilane nawet gdy w sieci nie ma prądu.
Myślę że pan myśli o starych akumulatorach żelowych... Nikt tego nie stosuje do takiego zastosowania jak fotowoltanika :)
Nie są tanie, ale są. Za chwilę ruszy na magazyny dofinansowanie . Przy posiadaniu falownika z możliwością pracy hybrydowej, bo Huawei czy SolarEdge , można mieć nawet pracę wyspowa, czyli niezależne obwody zasilane nawet gdy w sieci nie ma prądu.
Myślę że pan myśli o starych akumulatorach żelowych... Nikt tego nie stosuje do takiego zastosowania jak fotowoltanika :)
2021-04-28 15:52:36
Z jednej strony tyle mówi się o OZE, zastępowaniu konwencjonalnych źródeł energii czystą energią w imię ratowania planety i gatunku ludzkiego. Z drugiej hołduje się amerykańskiemu konsumpcyjnemu stylowi życia. Już niemal w każdym domu mamy lodówki side by side, zamrażarki, suszaki bębnowe, urządzenia poprawiające klimat, maty grzewcze, gadżety zasilane energią Zmieniają się nawyki, które powodują większą konsumpcję energii i wówczas musimy zakupić kolejny drogi gadżet, który za 15 lat pozwoli nam wyjść na zero w rachunkach i "uratować" planetę.Najbardziej mnie bawia moi okoliczni rolnicy juz bez inwentarza ale z duzymi dachami, pozakładali dotacje dostali, to nic ze maja kredyt na to coś bo mu pan wyliczył, bo to norma. Sami pala węglem i śmieciami a cały ten syf osadza sie na " modułach" i weź tu teraz szmatkę...
Z jednej strony tyle mówi się o OZE, zastępowaniu konwencjonalnych źródeł energii czystą energią w imię ratowania planety i gatunku ludzkiego. Z drugiej hołduje się amerykańskiemu konsumpcyjnemu stylowi życia. Już niemal w każdym domu mamy lodówki side by side, zamrażarki, suszaki bębnowe, urządzenia poprawiające klimat, maty grzewcze, gadżety zasilane energią Zmieniają się nawyki, które powodują większą konsumpcję energii i wówczas musimy zakupić kolejny drogi gadżet, który za 15 lat pozwoli nam wyjść na zero w rachunkach i "uratować" planetę.
2021-04-28 02:22:27
Pięknie powiedziane :)Jakakolwiek zmiana może rozsypać te inwestycje w drobny pył, problem jest z mocà biernà i już wiadomo že bez magazynòw czyli akumlatorowni sie nie obejdzie i bedzie trzeba za to zapłacić i ciekawe jak długo ludzie bèdã chcieli dokładać do tych waszych paneli czy tam modułòw żebyście czuli siė fajni...szmata i woda i sobie przemyj uśmiałem się do usmarkania, aha i jaki serwis jaki dach wszystko jest bez awaryjne bez obsługowe, a jak bedziesz miał przeciek to zamiast szmatki zdejmij na chwile moduły-tylko w nocy załataj coś tam i załôż przed wschodem zebys pràdu nie stracił powiedział dżedaj.
Kłaniam się , nie udaje marketingu i nie podszywał się na forum. Jestem właścicielem Solar Rays Green Energy z Banina. Mieszkam sam w Baninie od 17 lat.
W odpowiedziach poniżej, pojawiło się wiele mitów i powtarzanej nieprawdy. Oczywiście każda technologia ma swoje limitacje a jej skuteczność zależy od jakości projektu (założeń) i samej instalacji oraz użytych komponentów.
Prawda numer dwa to taka, że od niedawna powstało firm fotowoltaicznych jak grzybów po deszczu. Zalecam ostrożność w wyborze i uważna analizę komponentów, wszystkich ! Od zabezpieczeń (czy są markowe czy tania chińszczyzna nie akceptowana przez polskich ubezpieczycieli), przez przekroje przewodów uziemienie instalacji aż po to, czy zastosowano właściwy system montażowy i czy no na dachówce dokonano szlifowania kaDej dachówki przy haku.
Serio, zwracać uwagę należy na każdy aspekt.
Terminy realizacji są raczej długie u firm z jakąś już renomą. Czasem termin może wypaść ale są to sporadyczne sytuację.
Wysokość zadatku. Ten scala obie strony umowy. Oczywiście nie może być zbyt wysoki jednakże osobiście uważam że powinien istnieć pomimo że np moja firma nie potrzebuje go do płynności finansowej.
Właśnie.. to do moduły. Nie panele. Panele są na podłodze. W polskim języku jest to moduł. Po angielsku często nazywa się solar panels. To taka kalka językowa.
Czy instalacje trzeba serwisować? Nie jeżeli została poprawnie wykonana i zabezpieczona. Raz na 5 lat jest wymagany ppomiar elektryczny i protokół pomiarowy chociażby do ubezpieczenia ale to chyba żadne Novum.
Czy instalacje należy/trzeba myć?
W znakomitej większości jeżeli nachylenie dachu jest większe niż 30 stopni , i nie żyjemy w ciekawym ekosystemie (no sąsiad palący syfem który pyli i opada na moduły, częste prace na polu i dużo pylu etc) to nie musimy myć.
Prawda jest że mycie odbywa się wyłącznie woda najlepiej zdemineralizowana i szmatką.
I nie wymaga to specjalistycznego serwisu, można umyć samemu... Byle po zmroku gdy nie mamy instalacji opartej o optymalizatory mocy które wyłączają napięcie stałe na instalacji gdy wyłączymy falownik.
Długo się zwraca.
Im więcej zużywasz prądu tym szybciej zwrócisz poniesione koszty. Niektórzy klienci rezygnują z gazu dzięki czemu pozbywają się opłat stałych i zmiennych związanych z gazem i przesiadają się na 100% prądu.
Czy tania instalacja to najlepsza ? Otóż nie. Nie może być coś dobre i tanie. To niemożliwe. Tanie będzie mniej trwałe, mniej bezpieczne i będzie wymagało większej atencji.
Sugeruje poszukiwać firm lokalnych. Lokalna firma to możliwość porozmawiania z innymi klientami danej firmy. To możliwość pojechania zobaczyć instalacje tej firmy. To lepszy i szybszy serwis.
Mniejsza firma nie znaczy gorsza od krajowego giganta. Dlaczego? Duża firma to podwykonawcy o różnych umiejętnościach i nastawieniu do pracy. Małe firmy , jak moja, to ludzie z motywacją do tego co robią. To firma w której każdy, włącznie z szefem , potrafi wejść na dach i zrobić każda najmniejszą czynnosc :)
Czy suwqzam że warto ? Tak warto. czy istnieje ryzyko zmian makroekonomicznych mających wpływ na instalacje ? Tak jest. Jak w każdym innym obszarze.. polska ma obowiązek spełnić normy i ilość energii z OZE. Jeszcze długa droga przed nami.
Martwi mnie natomiast stan naszej sieci energetycznej i tego, że niedługo to sieć tego nienudzwignie. Dla energetyki to ogromny problem tak niestabilne źródło energii... Do czasu budowy elektrowni atomowej mamy problemy z deficytami energii w sieci gdy nie ma słońca.poza tym, nie ma jak tej energii kumulować do czasu komercjalizacji wodoru i możliwości kumulowania nadmiaru energii w wodorze.
Nie są to łatwe kwestie ale mogą mieć wpływa zarówno na biznes jak i każdego odbiorcę i prosumenta.
Jeżeli ktoś z Państwa będzie miał ochotę porozmawiać , podyskutować a może i porozmawiać jednak o instalacji na swoim domu, gorąco się.polecam. Dołożę wszelkich starań aby sprostać Państwa oczekiwaniom :)
W odpowiedziach poniżej, pojawiło się wiele mitów i powtarzanej nieprawdy. Oczywiście każda technologia ma swoje limitacje a jej skuteczność zależy od jakości projektu (założeń) i samej instalacji oraz użytych komponentów.
Prawda numer dwa to taka, że od niedawna powstało firm fotowoltaicznych jak grzybów po deszczu. Zalecam ostrożność w wyborze i uważna analizę komponentów, wszystkich ! Od zabezpieczeń (czy są markowe czy tania chińszczyzna nie akceptowana przez polskich ubezpieczycieli), przez przekroje przewodów uziemienie instalacji aż po to, czy zastosowano właściwy system montażowy i czy no na dachówce dokonano szlifowania kaDej dachówki przy haku.
Serio, zwracać uwagę należy na każdy aspekt.
Terminy realizacji są raczej długie u firm z jakąś już renomą. Czasem termin może wypaść ale są to sporadyczne sytuację.
Wysokość zadatku. Ten scala obie strony umowy. Oczywiście nie może być zbyt wysoki jednakże osobiście uważam że powinien istnieć pomimo że np moja firma nie potrzebuje go do płynności finansowej.
Właśnie.. to do moduły. Nie panele. Panele są na podłodze. W polskim języku jest to moduł. Po angielsku często nazywa się solar panels. To taka kalka językowa.
Czy instalacje trzeba serwisować? Nie jeżeli została poprawnie wykonana i zabezpieczona. Raz na 5 lat jest wymagany ppomiar elektryczny i protokół pomiarowy chociażby do ubezpieczenia ale to chyba żadne Novum.
Czy instalacje należy/trzeba myć?
W znakomitej większości jeżeli nachylenie dachu jest większe niż 30 stopni , i nie żyjemy w ciekawym ekosystemie (no sąsiad palący syfem który pyli i opada na moduły, częste prace na polu i dużo pylu etc) to nie musimy myć.
Prawda jest że mycie odbywa się wyłącznie woda najlepiej zdemineralizowana i szmatką.
I nie wymaga to specjalistycznego serwisu, można umyć samemu... Byle po zmroku gdy nie mamy instalacji opartej o optymalizatory mocy które wyłączają napięcie stałe na instalacji gdy wyłączymy falownik.
Długo się zwraca.
Im więcej zużywasz prądu tym szybciej zwrócisz poniesione koszty. Niektórzy klienci rezygnują z gazu dzięki czemu pozbywają się opłat stałych i zmiennych związanych z gazem i przesiadają się na 100% prądu.
Czy tania instalacja to najlepsza ? Otóż nie. Nie może być coś dobre i tanie. To niemożliwe. Tanie będzie mniej trwałe, mniej bezpieczne i będzie wymagało większej atencji.
Sugeruje poszukiwać firm lokalnych. Lokalna firma to możliwość porozmawiania z innymi klientami danej firmy. To możliwość pojechania zobaczyć instalacje tej firmy. To lepszy i szybszy serwis.
Mniejsza firma nie znaczy gorsza od krajowego giganta. Dlaczego? Duża firma to podwykonawcy o różnych umiejętnościach i nastawieniu do pracy. Małe firmy , jak moja, to ludzie z motywacją do tego co robią. To firma w której każdy, włącznie z szefem , potrafi wejść na dach i zrobić każda najmniejszą czynnosc :)
Czy suwqzam że warto ? Tak warto. czy istnieje ryzyko zmian makroekonomicznych mających wpływ na instalacje ? Tak jest. Jak w każdym innym obszarze.. polska ma obowiązek spełnić normy i ilość energii z OZE. Jeszcze długa droga przed nami.
Martwi mnie natomiast stan naszej sieci energetycznej i tego, że niedługo to sieć tego nienudzwignie. Dla energetyki to ogromny problem tak niestabilne źródło energii... Do czasu budowy elektrowni atomowej mamy problemy z deficytami energii w sieci gdy nie ma słońca.poza tym, nie ma jak tej energii kumulować do czasu komercjalizacji wodoru i możliwości kumulowania nadmiaru energii w wodorze.
Nie są to łatwe kwestie ale mogą mieć wpływa zarówno na biznes jak i każdego odbiorcę i prosumenta.
Jeżeli ktoś z Państwa będzie miał ochotę porozmawiać , podyskutować a może i porozmawiać jednak o instalacji na swoim domu, gorąco się.polecam. Dołożę wszelkich starań aby sprostać Państwa oczekiwaniom :)
Nie będzie pan płacił za prąd nic... Czyli oszczędnościami z rachunku spłaca.pan swoją elektrownie. Po zwrocie zarabia ja czysto. Tak to wygląda w dłuższej perspektywie.. czy płaci pan kredyt czy rachunek co za różnica skoro tej samej wysokości z perspektywą zysku przez 3 krotnie dłuższy czas niż sam kredyt ?
To nie prawda. Zwrot zależny jest od zużycia prądu. Uwzględniając dofinansowania łącznie na około 30 procent , zwrot jest w 5-6 lat przy aktualnej cenie prądu. Do 2020 będzie pan nad dwa razy droższy bo URE nie reguluje, nie hamuje już wzrostu ceny dla odbiorców idlndywidualnych. Więc zwrot przyspieszy do 4-5 lat.
Z trzeciej strony oprócz cen energii w rachunku są też opłaty stałe. Nie ma gwarancji że nie będą rosły. Widać to na przykładzie usług telefonicznych - kiedyś były drogie minuty, później pojawiły się wyższe abonamenty z wliczonymi "darmowymi" minutami, aż do obecnych ofert "nielimitowanych". Pamięta ktoś jeszcze że w telefonie stacjonarnym można wybierać operatora połączeń międzymiastowych, co miało zapewnić większą konkurencję i tańsze minuty? Podobnie może być kiedyś z energią - w abonamencie 99,99 zł miesięcznie wliczone 100 "darmowych" kWh. Bo nawet jak spalimy mniej węgla, pensje prezesom i tak trzeba płacić (a może i serwisantom za gotowość na awarie).
Wielkie dzięki! A czułem że coś jest nie tak! Od roku mam instalację i nie płacę NIC. Dzięki Tobie wiem że to jakaś "podpucha" Energii.
Jutro na wszelki wypadek przeleję im na konto z 10 tyś, tak na wszelki wypadek.
Nie siej gościu fermentu, pogadaj z ludźmi którzy mają DOBRĄ instalacje foto i mają ją dłużej niż 1 tydzień i poproś aby pokazali Ci swoje konto na Energa.
Jutro na wszelki wypadek przeleję im na konto z 10 tyś, tak na wszelki wypadek.
Nie siej gościu fermentu, pogadaj z ludźmi którzy mają DOBRĄ instalacje foto i mają ją dłużej niż 1 tydzień i poproś aby pokazali Ci swoje konto na Energa.
Ja współpracowałem w tym zakresie z firmą https://eeef.pl/ . Zajmują się wykonywaniem kompletnych instalacji fotowoltaicznych dla gospodarstw domowych oraz firm. W moim przypadku panele fotowoltaiczne zostały zamontowane na dachu budynku. Dzięki temu instalacja jest bardzo wydajna, bezawaryjna i łatwa w użytkowaniu.
No i super. Najważniejsze jest to, że trafiliście na dobrą firmę. Bo, dzisiaj wiadomo jak jest... Ja też znalazłam świetną firmę od fotowoltaiki Kratki Energy https://kratkienergy.com . Ma w tej branży doświadczenie i wiedzę, także jestem przekonana że wykonają u mnie naprawdę solidną instalację.
Ja mam u siebie w domu instalację fotowoltaiczną https://ekocumulus.pl/ i póki co jest wszystko ok. Myślę, że to inwestycja, która prędzej czy później się zwróci.
Myślę, że to wszystko zależy od zapotrzebowania, my zdecydowaliśmy się na firmę https://sunsky.pl/instalacje-fotowoltaiczne/mazowieckie/wolomin/