Widok

ul. brata alberta na Karczemkach - szkoła

Szukam informacji na temat szkoły na Karczemkach. Ul brata Alberta oddalona o 800m od Pozytywnej Szkoły Podstawowej należy do Szkoły Podstawowej nr 83 oddalonej o 2,5km. Czy rzeczywiście mieszkańcy ul. Brata Alberta dowożą dzieci do 83, czy może nie było problemu z dostaniem się do Pozytywnej Szkoły Podstawowej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nie wiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja też nie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ani ja :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

obowiązuje rejonizacja, ale też przy naborze brane są punkty np. za wielodzietność , rodzeństwo uszęszczające już do Pozytywnej szkoły, samotny rodzić , niepełnosprawność itp. Dostanie się zależy od sumy punktów. Z rejonu szkoła ma obowiązek przyjąć a jak są wolne miejsca to wtedy według punktów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skoro 800 m od Pozytywnej i ul. św. Brata Alberta, to - jak rozumiem - przeprowadza się Pani na Osiedlową II i we wrześniu musi Pani ulokować swoje dziecko w którejś z okolicznych szkół? Brzmi znajomo :) A która klasa? Jeśli pierwsza, to tak jak napisała przedmówczyni - osoby spoza rejonu muszą zdobyć punkty (albo odpowiednio umotywować swoją prośbę). W wypadku starszych uczniów - nie wiem; pewnie przyjmą, jeśli są wolne miejsca w PSP (bo np. ktoś zrezygnował w trakcie poprzedniego roku szkolnego i się zwolniło miejsce). Tak czy siak - w rekrutacji 2018/19 kilkoro (albo i więcej) uczniów zostało odrzuconych (tzn. widziałam smętne "niezakwalifikowany" przy niektórych nazwiskach na liście); z drugiej strony sporo dzieci w pozytywnych polówkach widywałam we wrześniu na starych Kokoszkach, więc jakoś się te dzieci dostają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, dokładnie przeprowadzam się na osiedlowa II i córka idzie do zerówki. Cieszyłam się że blisko szkoła i trochę mi mina zrzedła jak zaczęłam drążyć temat. No nic pozostaje miec nadzieję że jednak się dostanie. Spróbuję jeszcze do przedszkola Kids Lab tam też jest zerówka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to witam sąsiadkę :) Z zerówką może być kłopot, bo zerówki w PSP są tylko dwie; wydaje mi się, że łatwiej było się dostać do którejś z pięciu klas pierwszych. Ale proszę spróbować, zanieść podanie, podać argumenty, najwyżej się odwołać. Przecież św. Brata Alberta jest dlatego przypisana do szkoły na Stokłosy, że zabudowa była dotychczas tylko po stronie starych Kokoszek, a nie Karczemek. Jestem pewna, że w kolejnym roku - gdy Wiszące Ogrody będą miały swoją szkołę - zmieni się rejonizacja i Brata Alberta zostanie wciągnięta do obwodu. Nie chcę rozwijać tego wątku na forum, do którego każdy ma dostęp, ale mnie się udało - syn już od września chodzi do I klasy PSP (bo nie spodziewałam się takiego opóźnienia w oddaniu domów; chciałam uniknąć przenoszenia go po 3 miesiącach).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam :) w razie czego jeszcze jest przedszkole obok i tam jest zerówka, sprobojemy jeszcze tam , więc może nie będzie tak zle z ta szkoła :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiszące ogrody będą miały szkole??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chyba szkołę życia...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lol i heh :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tak. po zmianie rejonizacji , szkołę na Jasieniu na Stolema
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Karczemki

dobry stomatolog - kogo polecacie? (128 odpowiedzi)

jak wyżej, zależy mi na dobrym stomatologu (dobrym pod względem jakości usług i ceny), najlepiej...

W co inwestować w XXI wieku? (24 odpowiedzi)

Witam, Dział dotyczy deweloperki i nieruchomości są oczywiście dobrym kapitałem, lecz nie każdy...

Dzieci bawiące się pod oknami Storczykowa 7 (10 odpowiedzi)

Dzieci do późnych godzin hałasują pod klatkami, kopią piłką w garaże, niejednokrotnie piłka...

do góry