Widok

wybory

Jak głosowano w Bojanie, a jaka w gminie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Te informacje są dostępne na stronie pkw
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na 2498 uprawnionych głosy oddały 1962 osoby. Wszystkie głosy ważne. Na RT - 1275 , a na AD 682, czyli 65 % z kawałkiem i niecałe 35 %. Dane z protokołu komisji wyborczej wywieszonego do wiadomości publicznej przed Komisją Wyborczą/ szkoła/, jak zwykle.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bojano,Koleczkowo,Dobrzewino wygrywa T.R. ,pozostałe okręgi w gminie D.A.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Widać, słychać i czuć.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

KoBa,
Sorry, jesteś inteligentną osobą, a robisz ten sam błąd, co większość. Postponowanie strony przeciwnej przynosi zawsze skutek odwrotny od pożądanego. Mówienie, że jeden z kandydatów został wybrany głosami starszych, z podstawowym wykształceniem, konserwy itp, itd nic nie da. Słynna prawda z klasyki filmowej "Szpital na peryferiach" (vide gołębica, którą unosi na skrzydłach głupota) : kto obraża się, gdy mu zarzucić głupotę ? Ten który jest naprawdę głupi. Tu jest potrzebna edukacja (i to często od podstaw) - kłania się pozytywizm, postawa Cegielskiego itp, itd. Dlaczego upadł PRL ? - bo sam sobie strzelił w kolano - nauczył ludzi myślenia, wykształcił społeczeństwo, które się zbuntowało. Nie ma społeczeństwa obywatelskiego bez świadomości, przez brak edukacji i samozadowolenie a także utwierdzanie przez rządzących "jesteście wyjątkowi, należy wam się za sam fakt, że jesteście, każdy inny, obcy to zły, bójmy się wszystkiego, co nowe" wracamy do mentalności chłopa pańszczyźnianego... edukacja... ( i nie myślę tu o podnoszeniu kwalifikacji pana wójta za publiczne pieniądze)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zastosowane przymiotniki wzięły się z badań, sondaży przeprowadzanych na grupach wyborców więc mają jakąś podstawę, czy słusznie ją się uwypukla to już inna sprawa. A o postponowanie należy oskarżać przede wszystkim grupę rządzącą, która uważa ludzi, którzy nie są im przychylni za nie polaków, jakąś dziwną opcje niemiecką, ruskie onuce, albo oskarża o zwyczajny brak patriotyzmu.
PRL nie upadł tylko przekształcił się w III RP z powodów zapaści gospodarczej a nie jakiegoś buntu społeczeństwa. Gdyby gospodarka PRL była wydajniejsza i zaspokajała ludziom ich potrzeby to PRL istniałby do dzisiaj i większość ludzi byłaby zadowolona :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czy to naprawdę jest tak, że osoby starsze wybrały nam prezydenta?
"Osoby w wieku 30-39 lat najczęściej głosowały na Trzaskowskiego. Poparło go 55,4 proc. przedstawicieli tej grupy wiekowej. 44,6 proc. - głosowało na Dudę.
W grupie 40-49 lat na Rafała Trzaskowskiego głos oddało 55,2 proc. wyborców, na Andrzeja Dudę - 44,8 proc.
Wśród osób w wieku 50-59 lat zwyciężył Duda, zdobywając 59,1 proc. głosów. Trzaskowski otrzymał 40,9 proc.
W najstarszej grupie wiekowej, 60 i więcej lat, na Dudę zagłosowało 61,7 proc. wyborców, a na Trzaskowskiego 38,3 procent."
Z kolei w przypadku osób z wykształceniem wyższym wynik rozkładał się R.T ~ 65,9% do 34,1% dla A.D. Z kolei A.D miał wśród osób z wykształceniem podstawowym większe poparcie.
I teraz zastanówmy się czy to rzeczywiście jest tak dobitnie, że jedna grupa wiekowa czy zawodowa wybrała nam prezydenta? No nie do końca, nie było wyniku 95% dla jednego i 5% dla drugiego, a to względnie można uznać jako definitywną wygraną w danej grupie wyborców.

Druga sprawa to to jak jedni traktują drugich. Chamskie dogryzki, bezpodstawne rzucanie frazesami. Ludzie opamiętajmy się. Obserwuje scenę polityczną trochę z dystansu bo nie mam osobistych przekonań co do jednej lub drugiej z głównych sił i uważam, że obydwie mają tyle samo za uszami. Stosują takie same techniki manipulacji, takie same zagrywki. I demonizowanie jednej partii, jednocześnie wybielając drugą to kompletna hipokryzja. Bądźmy świadomymi wyborcami, a nie powtarzajmy haseł, które tworzą siły polityczne. Nie chcę nazywać tego po imieniu bo to nie kulturalne określenie.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do qsef
" A o postponowanie należy oskarżać przede wszystkim grupę rządzącą, która uważa ludzi, którzy nie są im przychylni za nie polaków, jakąś dziwną opcje niemiecką, ruskie onuce, albo oskarża o zwyczajny brak patriotyzmu."
Zgoda, tylko co do rządzących to chyba nikt rozsądny nie ma złudzeń, ludzie cyniczni działający z najniższych pobudek nie cofną się przed niczym, a już bynajmniej przed zdroworozsądkowymi argumentami.
Owszem określenia : wykształcenie podstawowe, starsi, mieszkańcy ściany wschodniej i Podkarpacia, konserwa, itp, itd to stan faktyczny i nikt nie powinien się o to obrażać. Ale raz jeszcze, nic tak nie dołuje jak bolesna prawda i nie napędza negatywnych emocji,
Poza tym spolaryzowanie społeczeństwa nigdy nie służy, nie da się funkcjonować w kraju, gdzie są oni i my.
Co do PRL-u częściowo zgoda, ale jest jeszcze jeden element - państwo ludowe niepotrzebnie wdało się w formalny konflikt z KK (nieoficjalnie dobre relacje raczej kwitły), który "pokierował" właściwie ludem... tak jak i teraz zresztą ;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wygral plebs pobierajacy tylko datki za nic nie robie lub emeryci ktorym namieszal kaczor w glowach , cala zachodnia polska tj produktywna, przedsiebiorcy i reszta ludzi majacych olej w glowie glosowala tzw mniejsze zlo , zeby calosc wladzy nie byla w jednych rekach. Za 5 lat nie bedzie juz czego zbierac bo dlug publiczny przerosnie pkb, a notariuszowi i wladzy nikt nic nie zrobi bo konstytucje doszlifuja pod siebie. Amen
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ale ten plebs, jak to raczyłeś ująć, jak nastąpi totalny krach finansowy (a nastąpi) to w ramach nowego prawa przyjdzie rekwirować twój majątek, a jak będziesz nim tak ostentacyjnie gardził i nie uświadomisz go, że jest następny w kolejce, to przyłoży się do tego bardziej gorliwie. Niestety Polska jest jak rodzina, jest obciachowy kuzyn z prowincji, ciotka dewotka z Mławy itp itd, ale jak ludzie nie będą świadomi, to jak mówisz, za 5 lat nie będzie czego zbierać. Zresztą szczerze, kto z nas umie dokładnie powiedzieć na czym polega łamanie konstytucji przez PAD-a ?, większość wkłada koszulki z napisem konstytucja, ubrała się na niebiesko w niedzielę i jest fajnie. Póki jak mówisz plebs i nie tylko, nie zrozumie na czym polega łamanie prawa i i że go też może to dotyczyć i to bardzo szybko, będzie tylko gorzej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Niestety społeczeństwo nie potrafi samo wysnuć wniosków tylko powtarza to co w mediach mówią, a że media mamy ostro spolaryzowane to mamy to co mamy.
Smutne jest to, że wykształceni ludzie, którzy powinni przejawiać kulturę wypowiedzi oraz jakiś rozum dają się tak samo manipulować miediom jak osoby z wykształceniem podstawowym, na które tak najeżdzają.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Społeczeństwo bardzo dobrze wyciągnęło wnioski. Ilość beneficjentów systemu jest większa niż ilość osób zasilających system i dlatego socjalizm zawsze wygrywa. W demokracji socjalizm zawsze wygra. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

O jakich wykrztalciuchach mówisz? O tych co studiują na pseudo uczelniach ? Liczących się uczelni w PL mamy kilka no co najwyżej kilkanaście. Cała reszta to jakaś żenada do pobierania czesnego która to utrwalania co niektórych że są polska " ynteligencja"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Als , dziękuję Ci za komentarz Kto i w jakim regionie głosował w większości na Dudę wynika z analiz. Nigdy nie poniżam ludzi prostych, mają niekiedy więcej rozumu niż niejeden po uniwersytecie, cenię ich za pracowitość i uczciwość. Niewiedza niestety sprawia, że łatwo poddają się manipulacjom, trudniej im o refleksje i właściwe wnioski, pseudo darowizny za które kupiono ich głosy są długami i oddadzą je ich dzieci.. Absolutnie trzeba pomagać tym, którzy sobie nie radzą i chorym, za darmo dobrze uczyć, uczyć. Tyle, że za to głosów się nie kupuje. Polecam wypowiedź prof. Gadacza, co powiedział na temat rozdawnictwa. Niewolnictwo- jedzie panisko i wyrzuca za siebie jakieś ochłapy a poddani się cieszą. Coś w tym rodzaju. Sobie za "pilnowanie łąki" - pod mega port lotniczy po 50 000zł/m-c, a poddanym po "Pięcset". Wreszcie coś do poczytania. MBA wójta za nasze pieniądze - odrażające.
Pozdrawiam.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Tak , dyrektor centralnego portu lotniczego , ktory jeszcze nie ostnieje , juz dostaje pensje 50tys zl miesiecznie.

Takich walkow jest x10000000.

Wojta nie bede komentowal , nie bede znizal sie do tego poziomu.

Najlepsze jest to , ze przez te wszystkie plusy sila nabywcza pieniadza spadla tak szybko, ze 500+ z poczatku programu ma w tej chwili sile nabywcza okolo 360zl. Inflacja tak pedzi , i przy tych programach z plusem , niedlugo zlotowka bedzie miala wartosc korony czeskiej. Niech zrobia program menel plus , kto nie wytrzezwieje przez miesiac dostaje 2tys na chlanie na nastepny... smiech przez lzy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

A i jeszcze jedno ,prosze zwrocic uwage na ostatnie chore decyzje komisji nadzoru finansowego i ich wplyw na dzialanie bankow. Kiedy oprocentowanie i mozliwosc otrzymania kredytu beda wysokie i ciezkie , ludzie przestana kupowac mieszkania, budowac domy itd za czym przyjdzie krach na rynku budowlanym. A jak kazdy wie , kiedy staje budowlanka , staje gospodarka. Przykladem moga byc Chiny ze sztucznie rozpedzona budowlanka ktora napedza cala gospodarke. W duzym skrocie .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zgoda, tylko, że nawet jak sobie powiemy, że "Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei , zdrajców i oszustów nie są ofiarami. Są ich wspólnikami." (George Orwell) niczego nie zmienimy. Mentalności chłopa pańszczyźnianego nie zmienia się w ciągu kilku lat (Polska praktykowała de facto pańszczyznę do lat 30-tych XX wieku, a jej formy miały najgorszą opinię w Europie. Niestety, przykłady ze świata (vide Liberia) pokazuje, że w pierwszym odruchu niewolnik chce mieć swojego niewolnika i żyć na koszt innych czyli dziś to nie kompetencje czy praca tylko przynależność partyjna decyduje o dobrobycie czy jego perspektywie. Niestety, ale również część tego produktywnego, praworządnego społeczeństwa jest temu winna (nie jest to fenomen ostatnich kilku lat - teraz to prostu apogeum i pójście mówiąc kolokwialnie "na rympał") ; rozwalenie systemu edukacji, umowy śmieciowe (teraz mamy nadciągającą recesję, a za lat 20-30) ludzi z naprawdę groszowymi emeryturami lub bez nich ( i nie mówmy o leniach, które nic nie odłożyły - nie każdy może być super managerem czy przedsiębiorcą, wszyscy potrzebujemy lekceważonych tak często kasjerek z Biedronki, pielęgniarek, sprzątaczek, opiekunek, itp, itd, a w tych zawodach nawet harując na dwa etaty, raczej nie ma szans na zabezpieczenie godnej starości.) Tu się kajam "Mówię bom smutny i sam pełen winy!"
PS. Koba, dzięki za komentarz - profesor Gadacz i nick Koba ... ciekawe zestawienie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Als, wiesz niemało. Może uda Ci się obudzić Bojan, może jakieś publiczne czytanie orwella - "Rok 1984" i "Folwark Zwierzęcy" to lektura, jak katechizm. Do tego jeszcze Miłosz i "Zniewolony Umysł". To nietrudne do zrozumienia.
Poniosło mnie, ale kto wie?...
Pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

W uzupełnieniu powyższych wypowiedzi dodaję, także wynika to z analiz, głosujący na Dudę wschodnia Polska wytwarza 26 % PKB. Ciekawe, jaki ma udział w braniu. I nie jest to próba obrażania kogokolwiek..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ostatni już wpis. Na Skwerze Kościuszki w Gdyni Trzaskowski, pięknie podziękował wyborcom za głosy, przywołał genialnego Młynarskiego "Róbmy swoje"... przy akompaniamencie "jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie". Jak zwykle był prawdziwy,, pełen entuzjazmu i wiary w silę "solidarnośći". kto tam nie był, niech żałuje.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8

Przecież to tylko zmiana szyldu. Ludzie łapią się na takie bzdety jak młode pelikany. Robicie z działaczy PO jakiś rycerzy na białym koniu, A to ciągle te same cwaniaki, co tak samo rujnowały kraj jak PIS, jak byli przy korycie.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

"jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie"... pamiętam jak Tomek Lipiński to śpiewał za pierwszego PIS-u, a potem się wkurzył, bo niestety PO, niczego się niczego nie nauczyło i myśli , że naród czeka na zbawiciela na białym koniu, który skorzysta na głosujących nie "za" , ale "przeciw". Przy zdecydowanej przewadze Trzaskowskiego (samodzielność intelektualna, ogłada, języki, bibliofil, człowieczeństwo i przesympatyczna, mądra żona Ślązaczka itp, itd) to cały czas, człowiek , za którym stoi machina partyjna, chyba, że dogada się z resztą opozycji, która głosowała nie na niego , ale na kandydata, który "nie jest Dudą" i stworzy coś choć trochę autonomicznego.
Czytanie Orwella ?, chyba lepiej zacząć od prozaicznego sprzątania własnego, małego podwórka, w Bojanie jest sporo prawników, może jakiś specjalista od prawa dotyczącego samorządów, może jakieś uchwały (tylko trzeba mieć swoich radnych...), które wprowadzą dobre obyczaje i zwykłą przyzwoitość w zarządzaniu budżetem gminnym, bo odwołanie wójta ? a mamy jakiegoś sensownego kandydata? Nie wyklucza to jednak rozliczenia kosztownego pędu do wiedzy pana Kalkowskiego (może zwróciłby chociaż koszty podróży, swoją drogą, czym trzeba jeździć do Krakowa by wydać tyle kasy ?) Do wyborów samorządowych trzy lata, może jakiś program minimum ? : kilku sensownych radnych, jakiś program ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Bojano

Integracja (7 odpowiedzi)

Mieszkańcy zapraszam na wspólną integrację ( jakieś piwko + pogaduszki) zbiórkę wyznaczam na 17...

Dworki w Bojanie (8 odpowiedzi)

Co sądzicie o Dworkach w Bojanie? Jak jedzenie, jego jakość? Lokal funkcjonuje chyba tylko na...

Nieprzejezdna droga. (9 odpowiedzi)

Na ul. Kazimierza Wielkiego ( skrót Bojano Koleczkowo) inwestor postawił szlaban. Na ul....

do góry