Widok

wyciszenie mieszkania

czy ktoś kiedyś wyciszał mieszkanie?
chodzi mi głównie o sufit i podłogi(by odgrodzić się od głośnych sąsiadów z dołu i góry)?

jakimi materiałami można to wykonać i na ile jest to skuteczne?

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja będę wyciszać swoje, gdy je odbiorę. Niestety też jestem póki co zielona jeśli chodzi o materiały. Również chętnie posłucham kogoś, kto to już zrobił. Uważam, że przy mieszkaniu w bloku jest to konieczność - inaczej słucha się życia sąsiadów, a jak są imprezowi albo mają bambinos, to jest porażka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie wiem jak z podłogami ale ściany oraz sufit można obłożyć specjalnymi płytami gipsowymi (w Niemczech są one niebieskie - dźwiękoszczelne) najlepiej 2 warstwy , dodatkowo między ścianą mieszkania a płytą gipsową wykłada się watą dźwiękoszczelną (droższa niż standardowa)

dzięki tym można naprawdę nieźle wyciszyć mieszkanie, fakt jest to droga sprawa i tracimy trochę mieszkania około 5cm ale mamy cisze i spokój oraz ładne proste ściany :-)


pozdrawiam

może ktoś napisać o wyciszeniu podłogi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki za odpowiedź. Wolę poczekać z innymi rzeczami, a wydać na wyciszenie :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam
Najlepiej wyciszyć mieszkanie wełmną mineralną. wykonuje się stelaż na suficie ( taki podwieszany 0 oraz na ścianach. Wyciszenie jest bardzo duże . jednak są też minusy - zabiera się powierzchnie pokoju - srednio ok 10-15 cm z każdej strony . jednak warto. jakby co to mogę to zrobić - jestem wykonawcą . Leszek - firma Interior 660-400-112
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie są to duże koszty http://www.websterl.pl/na-czym-polega-skuteczne-wygluszenie-mieszkania/ naprawdę warto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Ozdoby,dekoracje na ścianę... (31 odpowiedzi)

Szukam inspiracji dotyczących tego co można umieścić na nowo wymalowanej ścianie... Czy ktoś mam...

Jakie biuro nieruchomości polececie ?? (92 odpowiedzi)

Jakie biuro nieruchomości polecacie ? . Mam zamiar sprzedać mieszkanie , a potem kupić większe...

Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście (199 odpowiedzi)

Witajcie Jesteśmy z okolic Koszalina planujemy przeprowadzić się do 3miasta . Przeglądamy oferty...

do góry