Widok

wygodne buty rowerowe

Hejka!

poleccie wygodne burty rowerowe, ktore nie kosztuja majatku

uwaga: szeroka stopa i wysokie podbicie...

pozdrower,
Peter
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chodzi Ci o wygodę podczas jazdy czy chodzenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sh-M 221, nie produkowane i trudno kupić ale na wyspach może jeszcze znajdziesz.


sh-M 225 nie jest już tak dobrze zrobiony i ciaśniej trzyma stopę

Speca nie polecam, nie jeździłem co prawda ;) Ale po spacerze po sklepie w butach speca nie podobało mi się że ma wysoki bieżnik, zagiętą do góry i wąską podeszwę..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
DMT Watt
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam Watty i z pojeciem "komfort" nie maja wiele wspolnego :) przyzwyczailem sie i noga mi sie nie meczy ale do sidi im dalekooo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja się właśnie przymierzam do zakupu nowych bucików i jak na razie najwygodniejsze i najlepiej trzymające moją stopę były Sidi Bullet 2... drogie troszkę ale co mi tam - raz się żyje! ;)

Pozdro!

na złodzieju czapka GORE ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam szeroki kajak z wysokim podbiciem. kupilem buciki scott team i sa baaardzo wygodne. pytaj na wysepce bo tam mieli scotty po obnizonych cenach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Krzyżak,
a mógłbyś napisać coś więcej na temat tych dmt watt (lub może miałes styczność z innymi butami tej firmy, ewentualnie czy gdybys miał dowolność wyboru zdecydowałbyś się raczej na sidi dragon/action lub moze jeszcze innym model jesli te nie sa warte swej ceny?), jak ze sztywnością, jaka waga przy jakim rozmiarze, reklamują się jako takie super lekkie, a jak jest w rzeczywistości?
bo kosztują majątek, przynajmniej w moim odczuciu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja miałem wpierw jakieś shimano i po zmianie na sidi Bullet powiedziałem że wiecej butów od shimano nie kupie. W bulletach zarówno na szosie jak i w lesie jeździło mi się super. Nic złego na te buty nie moge powiedzieć poza tym że mocno trzeba dociągać rzepy. Teraz mam sidi Dragon Carbon i powiem że czuje się w nich lepiej niż w tzw. adidasach. Bardzo wygodne, świetnie trzymają noge, bardzo dobrze przewiewne, patent z usztywnieniem piety naprawde się sprawdza, po prostu rewelacja. No i łatwo się czyszczą nawet po solidnym błocie(wiem bo mam białe). Gdybym miał kupić znowu jakieś buty napewno kupiłbym sidi.

http://chomikuj.pl/Bolek0
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
1. majac dowolnosc wyboru..liczy sie dla mnie tylko jeden but - SIDI dragon carbon z tego roku, mega komfort, super sztywnosc i jak dla mnie najlepszy design

2. dmt sa bardzo sztywne, co bardzo pozytywnie wplywa na jakosc pedalowania, lekkie tez (rozmiar 43) chociaz nigdy nie zwracam na to uwagi bo kazdy but tej klasy wazy przyzwoicie, buty sa bardzo praktyczne w kwestii czyszczenia, obmywasz woda i sa jak nowe, brud nie ma gdzie sie "zaczepic" bo buty sa "plastikowe" :) w tym sidi sa duzo gorsze i ciezsze w utrzymaniu.
jednak majac mozliwosc przymierzenia ich przed kupnem...nie kupilbym ich bo zwyczajnie sa zle zaprojektowane, ruchomy jezyk sie zwija i przesuwa oraz gniota tu i tam i nie jest to odsobniona opinia. wsadzilem druga wkladke i jest lepiej.

3. od zawsze jezdzilem tylko w sidi wiec nie mam porownania do innych marek

4. po kilku jazda w dmt stopa sie przyzwyczaila i jest dobrze, ciekaw jestem jak bedzie na trophy gdzie trzeba troche chodzic.. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki Krzyzak:) no i Wszystkim, ktorzy sie wypowiadali!

tylko wlasnie jest jedno ale - ponad 1000 zlotych

ostatnio patrzylem na Pearl Izumi - za 800 zlotych i stwierdzilem, ze troche drogie... a te jeszcze drozsze....

sadzilem, ze znajde jakies buty w okolicach 500-550 zlotych...

poki co jezdzilem w Pearl Izumi Vagabound i jak dla mnie i na moje jezdzenie to byly dobre buty, ale kazde przy mnie nie dozyja starosci ;)

teraz kwestia moze poprzymierzalbym jeszcze jakies, z tym, ze fajnie jesli od innych uzytkownikow mozna sie czegos dowiedziec zanim sie kupi... (!)

:) takze za wszelkie dodatkowe info jestem dzwieczny!

pozdrower,
Peter
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam szosowe odpowiedniki DMT Watt czyli Flash. Są bardzo sztywne i lekkie, ale używam ich tylko na zawody i krótkie treningi... Jak mam pojechać na szosie 5-6h to zakładam inne buty - Nike Altea Carbon (znacznie wygodniejsze). Co do butów mtb to polecam Adidasa- Marathon.
Są na carbonowej podeszwie i mają srebrne nici antybakteryjne, świetnie trzymają pięte, nawet podczas biegu, nie rozłażą się tak jak Sidi. Minusem jest jedynie ciężkie zakładanie ze względu na sztywny materiał buta (też mam wysokie podbicie).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, proponowałbym SIDI poczytaj sobie o technologii - "MEGA"
http://www.velo.com.pl/www/produkt.php?m=17&k=9&p=%&id=1624 - bullety w wersji mega
lub: http://centrumrowerowe.pl/index.php?s=71201&pid=3004&did=132&l=pl eagle - takie cuś mam zamiar nabyć o ile klamra pozwoli mocno scisnac stope. Przymierzałem u Zuchlinskiego dzis shimano 121 bodajze i skonczyl sie klips zanim zaczelo sciagac stope, dlatego buty na rzepy lepiej by mi trzymaly i jesli eagle beda mialy ta sama wade, wybor padnie znow na bullety.
ew cos takiego : http://centrumrowerowe.pl/index.php?s=71201&pid=1192&did=132&l=pl
ale wygladaja jak mała łódeczka z wysokimi burtami a nie buty ;)
Pozdrower!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Silver napisał(a):

> Hej, proponowałbym SIDI poczytaj sobie o technologii - "MEGA"

wszystko pięknie, tylko nie do dostania w 3mieście, nawet u Żuchli, który rozmiarówek ma cały magazyn :-(

Ostatecznie kupiłem po raz kolejny Scotty (ktoś już chyba wspominał) - w sumie ciut przyszerokie, zwłaszcza na czubku i do mocnego ciśnięcia niezdatne, ale chociaż tak nie uciskają paluchów jak Shimano czy "zwykłe" Sidi.

pozdr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co jak co ale Scottów nie polecam. Mam Scott Comp i strasznie się rozlazły, na boki, do tego z drugiej strony uciskają palce, są szmaciane, bo brak sztywności to chyba podstawowy powód do tego, żeby ich nie kupować. Średnio się czyszczą, fabryczne korki są do kitu bo się bardzo szybko ścierają, ale czego można wymagać za taką cenę:)
pozdROWER
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Majek napisał(a):

> bo brak sztywności to chyba podstawowy powód do
> tego, żeby ich nie kupować.

eee tam, wątkotwórca pytał się o buty "wygodne", a nie sztywne ;-p
Scotty mają całkiem sztywną podeszwę, ale za to mocno szeroką i dość miękką "górę" - ot, lekki, przewiewny, wygodny w chodzeniu but do turystyki, zdecydowanie nie do wyścigów. Niektórym szerokim stopom mogą w sam raz podchodzić.

> korki są do kitu bo się bardzo szybko ścierają, ale czego można
> wymagać za taką cenę:)

hmm tzn taką niską, czy taką wysoką? :-)
Odnoszę wrażenie, że jeśli chodzi o część spodnią buta, to szybkość ścierania jest bardziej wprost proporcjonalna do ceny niż odwrotnie

pozdr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Całkiem sztywną podeszwę mają Sidi Bullety, a nie Scotty Compy. Co do wygody to moje Compy nie są wygodne, bo przednie boki butów nie przylegają mi do stopy bo się rozlazły a za to wierzch gniecie mnie w palce. Do tego wkładka się przetarła i kratka gniecie w stopy. Zdecydowanie polecam te buciki do chodzenia, uginają się jak się chce:) Można grać nimi w nogę, skakać itp:) W sam raz dla amatorów, którzy nie potrzebują sztywnych butów ;)
Co do podeszwy to podeszwa się trzyma dość dobrze i się nie ściera, ale to chyba jeden z niewielu plusów. No są jeszcze przewiewne!:D
PozdROWER
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
WIELKIE DZIEKI WSZYSTKIM!

Zatem podsumowujac:

mam juz pojecie jake buty sa sprawdzone i dobrze Wam sluza,
zas w ofercie cenowej bardziej dostepnej widza mi sie 2-3 modele

Adidas Marathon
Sidi Bullet (Mega)

ew. sprobuje przymierzyc rowniez
SHM225

oraz
Scott Comp (choc tych raczej nie kupie, bo na mnie buty sie 'pala' i jesli komus sie szybko szmaca to u mnie na pewno pojdzie to jeszcze szybciej)

Sidi Dragon Carbon, DMW Watt sa poza zasiegiem cenowym,
znaczy sie, nie mam zamiaru wydawac az tyle kasy na buty,
bo i tak nie osiagam takich wynikow jak Wy
(to do tych, o ktorych juz wiem, ze ich uzywaja) i wiem, ze buty mi w
polepszeniu wynikow nie pomoga ;)

jesli rozmiar mi bedzie pasowal ( i dostane takie) to pewnie sie skusze na Adidasa.... ta nazwa do mnie przemawia ;)

Pozdrower,
Peter
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szkoda że Nike już nie produkuje butów do MTB. Ja używam Nike Alpin 10/2 na pełnej carbonowej podeszwie (z przykręcanym na imbusy bieżniekiem). Na pewno nie ma na rynku sztywniejszych butów, jednak mają 2 minusy - kompletnie nie nadają się do chodzenia/biegania i zapięcie na 3 rzepy po jakimś czasie może puszczac. Jak na razie po 1.5 sezonu nic nie puszcza. Jak Ci się nie pali z kupnem butów to poczekaj do lipca/sierpnia - pojawią się bardzo fajne całkiem nowe buty bontrager race X lite. Tylko nie sugeruj się zdjęciami tych butów w necie - to foty testowych prototypów, wersja sklepowa będzie wizualnie dużo bardziej dopracowana. Cena ma być w miarę atrakcyjna w porównaniu do sidi czy dmt, będzie parę stówek taniej. Ja już się na nie czaje :D

www.trek.gd.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieki Slawek,
teoretycznie moge spokojnie czekac (najwyzej buty mi sie rozleca na nogach ;) ), ale nie wiem czy mi bedzie pasowac rozmiarowka, wiec zobacze co jest dostepne i pewnie do konca tego miesiaca i tak bede mial butki, a jak tamte beda fajne i w dobrej cenie to zobaczymy ;)

Pozdrower,
Peter
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
skoro szybko rozwalasz buty to sidi tez rozwalisz, są delikatne. poszukaj coś co jest opancerzone z przodu i po bokach. Spec ma przód porządnie chroniony, któryś model butów TIME też wygląda wporzo i można nim kopać kamienie, nowe sh-m225 też pod tym względem są dobrze zrobione.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Peter, patrz jaka fajna cena :)
http://www.allterraincycles.co.uk/product/112259.html

www.trek.gd.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki, teraz pora skoczyc poprzymierzac :)

:)

W sumie w Dublinie sa tak na dobra sprawe 3 takie sklepy, w ktorych jest jakis wybor...

Pozdrower,
Peter
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Coraz więcej Ciebie na Forum Peter, czyżbyś był już w PRL ? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czesc Silver,

no moze jeszcze nie na stale, ale wpadne na chwile ;)

A tak na serio to chcialbym juz wrocic... i moze niedlugo sie uda wiec...

przypominam o sobie :) i jak tylko wroce to

bedzie nas wszedzie jeszcze wiecej :) :P


BTW: Silver - jak tam Twoje jezdzenie? dalej wszystko rozwalasz?
/sprzecior znaczy sie/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oczywiscie, pewni ludzie sie nie zmieniaja ;D
2x ruleza-tfu, zalatwilem (tlumik)
powoli mikro pekniecia w Cube'u przeradzaja sie w makro pekniecia,
kilka opon, siodeł, manetek, kierownic, piasta po 80kkm w koncu padla ;)
i wiele innych ale o tym to juz przy piwie ;)
Pozdrower!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ściemniaczu! wcale piwa nie powąchasz przez najbliższy tydzień!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dobra, to w takim razie musimy sie zgadac na piwo
odezwij sie do mnie na GG :) napisze Ci cos - odpowiedz :)

pozdrower,
Peter
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no po pierwszej czesci przymierzania bylo dwoch faworytow

Shimano SHM180
i Adidas Marathon

jutro lub pojutrze czesc druga

- wychodzi na to, ze przede wszystkim musi byc rozmiar -
nie przymierze - nie bede wiedzial....

wychodzi na to, ze na mnie pasuja kajaki rzedu 47....

a niech to, chyba stopa zyciowa rosnie ;)

:P

pozdrower,
Peter
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to po wodzie to możesz chodzić :). A wiosła do nich dodają :D

http://chomikuj.pl/Bolek0
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
odnowie trochę stary temat, bo mam pytanie, czy gdzieś w trójmieście możnaby przymierzyć buty dmt?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Noo buty rowerowe to jest szeroki temat, bo nie tylko samo obuwie jest ważne. Ja przede wszystkim dobieram sobie odpowiednie akcesoria, czyli specjalne obcasy do butów rowerowych czy pokrętła. A jeśli chodzi o buty to mają być lekkie, stabilne i bezpieczne - czyli żadnych plątających się sznurówek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja akurat zaczynam swoją przygodę z rowerem i o tych obcasach i pokrętłach to pierwsze słyszę :D Mógłbyś podesłać o co chodzi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rowery

rowerek treningowy stacjonarny - gdzie kupię? (12 odpowiedzi)

Gdzie mogę kupić w Trójmieście rowerek treningowy stacjonarny w cenie ok. 200 zł? Decathlon,...

Gdzie kupić rower? (25 odpowiedzi)

Cześć! Szukam jakiegoś sklepy w Trójmieście, gdzie mógłbym kupić dobry rower po niewygórowanej...

Rower + bieganie co o tym myślicie? (13 odpowiedzi)

Chciałbym się dowiedzieć czy warto biegać trenując kolarstwo. Nigdy nie lubiłem biegać,...

do góry