Szkoła cieszy się dobrą opinią, dlatego zdecydowałem się na naukę właśnie tutaj. Jestem jednak bardzo zawiedziony rzeczywistością.
Nauka nigdy nie sprawiała mi kłopotu, jestem systematyczny i do tej pory dawało to dobre efekty. Jestem uczniem klasy II. W pierwszej klasie mieliśmy trochę inny skład nauczycieli. Trzeba było się uczyć w domu, ale na lekcjach dużo można było skorzystać. Niestety w tym roku systematyczność nie wystarczy. Nowi nauczyciele nie potrafią dobrze wytłumaczyć lekcji. W domu trudno samemu zrozumieć nowe tematy i rezultatem tego są słabe oceny.
Każdy kolejny dzień w tej szkole powoduje, że moje ambicje słabną - po co się strać jak i tak oceny są kiepskie. Podobne zdanie mają moi koledzy. Wielu z nich dojeżdża do szkoły
z daleka, ponieważ mieli nadzieję, że w Gimnazjum nr 16 dużo się nauczą i będą mogli kontynuować naukę w dobrym liceum. Nie wiem czy to będzie możliwe, jeśli nic się nie zmieni. Może warto byłoby zrobić ankietę wśród uczniów, aby mogli wypowiedzieć co dzieje się na lekcjach.