Widok

zmiany w lini 126

Witam wszystkich mieszkańców Banina.
Przymierzam się do zamieszkania w Baninie i szukam sensownego połączenia komunikacją miejską z Gdynią. Owszem, z Gdyni jeździ Z, ale zatrzymuję się w Miszewie. Przesiadka z Miszewa w stronę Gdańska przez Banino to nie lada wyczyn. Jest co prawda bardzo słabe połączenie z Miszewa, autobusem 126- ale prawie wcale nie "zazębia" się z Z-tką.
To jakiś absurd,że linia 126 kursuje w większości TYLKO do połowy Banina 1x na godzinę,a to przecież miejscowość gdzie obecnie mieszka ok 5tyś osób,które gdzieś pracują czy uczą się!! Może by tak napisać do ZTM Gdańsk o wydłużenie przejazdu lini 126 przez CAŁE Banino, a nie jak obecnie,że czasami jest to tylko do połowy Banina. Miejscowość ta nie jest już małą wioską, nie jest też metropolią ;), ale ponad 5 tyś osób i tylko jeden autobus do połowy Banina -to jakieś nieporozumienie.
Czy po napisaniu petycji w sprawie 126, można by było liczyć na duuużą ilość podpisów od mieszkńców Banina?? Chciałbym najpierw zebrać opinie na forum.
pozdrawiam Mieszkańców.
Proszę o propozycję
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mogę się podpisać
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
jestem zdecydowanie za!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie korzystam , ale oczywiście że się podpiszę :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem za. Przy okazji można by dopisać coś o autobusie nocnym w weekend (piatek/sobota) - obecnie ostatni jedzie o 22:30, a następny o 6 rano
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
zdecydowanie TAK
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zwróć tylko uwagę, że te przejazdy WSPÓŁFINANSUJE gmina Żukowo i bez jej zgody nikt nie dołoży kursów. A nastawienie Żurawicza do naszej miejscowości jest powszechnie znane. Pierwszy ruch należy zdecydowanie do niego, a nie do przewoźnika.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nas interesuje dokładnie ZTM Gdańsk, a jak Żukowo się nie porozumie z ZTM to niech organizuje np. swojego przweoźnika (niewiem co będzie tańsze dla Gminy).
Gmina Żukowo ma ponad 21tyś mieszkańsów, a same banino ponad 5tyś- jest to bardzo dużo potencjalnych wyborców mniej lub bardziej zadowolonych ;).
5tyś mieszkańsów jest jednym z kilku wystarczających powodów do zmian w komunikacyji.
dla porównania dzielnice Gdyni: Babie Doły 2400 mieszkańców i ok 5 lini autobusowych. Chwarzno: ok 6200 mieszkańców i ok 7 lini. W Gdańsku jest podobnie. Nam aż tyle lini jest nie potrzebnych, ale zmiany muszą być.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
yahoo, masz całkowitą rację. dzieciaki rano jadące do szkół tłoczą się jak sardynki, nie ma czym wrócić z imprezki- popieram w całej rozciągłości tego tematu!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko nie zapominaj o tym że Banino nie jest dzielnicą Gdańska. ZTM Gdańsk działa jedynie na terenie miasta , natomiast wydłużony kurs linii 126 jest współfinansowany przez gminę Żukowo w skład której wchodzi wieś Banino. Porównanie sytuacji Gdyni i jej dzielnic jest nie na miejscu. Proszę nie nawołujcie od razu do połączenia się z Gdańskiem z powodu linii 126.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Dla przypomnienia, była już akcja zbierania poparcia na facebooku:
http://www.facebook.com/#!/pages/Nocny-do-Banina/386747944736470

Nie wiem, czy coś z tego wyszło
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sugeruję poznanie mechanizmów jakie obowiązują w przypadku przejazdów międzygminnych. ZTM samo z siebie to może ludzi dowieźć do końca Nowatorów i stamtąd zawrócić do Gdańska.
Babie Doły są w granicach administracyjnych Gdyni, a Banino nie jest częścią Gdańska. Taka subtelna różnica.
Gdy przedłużano linię 126 poza pętlę to była możliwość dołożenia kursów, ale gmina Żukowo nie chciała dopłacić do ich większej ilości, więc mamy to co mamy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
połączenia naprawdę są tragiczne.
tylko czekać, aż całkowicie zniosą kurs linii 126 w stronę Żukowa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli tak się stanie to będzie można podziękować naszemu wspaniałemu burmistrzowi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam.Są autobusy,które jezdzą do bysewa mogłyby jechać do banina,ale burmistrz nie zgodził się na dopłate za przedłużenie lini.
Du...ek nie ma wogóle rozeznania jeśli chodzi o transport miejski. Przydałoby się, też połączenie banino-osowa rano jak jade o 7:30 to bardzo dużo samochodów jedzie z banina na osową przez barniewice.Kiedy będzie nowy burmistrz???
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja bym się bardzo ucieszył z takiej pętli autobusu 126: Banino-Miszewo-Pępowo-Banino. Także w weekendy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A kto by tym jeździł?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
myślę, że sporo ludzi. Nie każdy ma 4 samochody, zeby kazdy członek rodziny mógl jechać gdzie chce.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
na pewno wszystkie kursy 126 powinny jechać do Żukowa, a nie 4 na dzień i to od pon do pt. Właśnie jak w weekend człowiek chce się wybrać na spacer z piwkiem do Gdańska to musi najpierw iść 2 km czy więcej do przystanku.... Poza tym dokładnie, jeśli chodzi o "Z", to fajnie że jest, tylko jak dojechać do Miszewa??
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
;) i o to właśnie chodzi -może mniej o piwko ale bardziej o normalne połączenie z innymi autobusami.
Na razie zbieramy ankietę czy mieszkańcy chcą takich zmian.
piszcie co o tym sądzicie.
pozdrawiam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
pare kursow Z powinno miec trase przez banino taka duzo wioska a ma tylko jeden autobus lini 126 do gdyni tez by warto bylo miec polaczenie Z powinna w miszewie skrecac na banino i odwrotnie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
albo pętla 126 w Miszewie - można by już było się przesiadać do Gdyni albo Żukowa i już było by połączenie zdecydowane lepsze i takie "METROPOLITALNE" ;)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wystarczy, żeby Z co drugi kurs jechał nie prosto przez DK20, a skręcał w Żukowie koło szkoły i jechał dalej przez Pępowo, Lipową do Banina i dalej Lotniczą przez Miszewo do DK20 na Chwaszczyno.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak była remontowana petla w Baninie to poruszałem w ug i na forach idiotyzm tego przedsiewźięcia. Mianowicie chdziło mi wtedy o to (myśląc perspektywicznie i posiadając wyobraźnie) pętla powinna być przesunięta min 500m w kierunku Miszewa - zresztą jak widać dzisiaj, powstanie w tym rejonie nowych osiedli, byłaby to decyzja 100% trafna. A wtym miejscu wystarczyłby po prostu przystanek.
Niestety urzędnicy z p. Albinem (poprzednim burmistrzem) nie dysponowali myśleniem i wyobraźnią.
Miedzy innymi za to "wiejskie" lub "budyniowe" podejście do tematu nie pozostawiłbym suchej nitki na poprzednim burmistrzu. "Wiejskie", "budyniowe" mam na myśli sytuowanie pętli w centrum miejscowości tak jak to wcześniej (30lat temu ) zaprojektowali nasi dziadowie...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
A może by tak coś w tym temacie zrobić?Jakby nie patrzec dużo ludzi i dzieci dojezdzałoby do szkoły- pracy...Na poczatek zwiekszyc czestotliwość lini ktore dojezdzaja przystanek dalej niz petla!!!Pytanie gdzie nalezy interweniowac....
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
należy wysłać pismo do Żukowa.

Żukowo musi wysłać pismo do ZTM., jak znajdzie na to kasę. próbować trzeba. kto wyśle pismo do burmistrza?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rada Sołecka?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
737 - a w którym roku temat przedstawiłeś w UG?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W czasie gdy był przeprowadzany remont pętli, chyba jakieś cztery lata temu.
Precyzując, nie było to pismo skierowane do ug lecz rozmowa w dziale inwestycji przy okazji załatwiania sieci wodociagowej na mojej ulicy.
Ja mieszkam w Pępowie i przy tej okazji wyraziłem opinię że nie jest to rozwojowe rozwiązanie, była jeszcze poruszona kwestia długości realizacji inwestycji (według mnie za długo). Mieszkajac w Pępowie blisko dk20, mając pętlę w Miszewie, czyli kierunek Wrzeszcz miałbym dodatkową możliwość dojechania, oprócz Z do Gdyni(obecnie jest przydatna linia 810 do Wrzeszcza).
Generalnie być może wtedy było za późno na uwagi, no i jeszcze kwestia pisma - ta forma jest niezbedna.
Ale czas mija i warto o tym mówić teraz, być może przy nastepnych modernizacjach będzie to wzięte pod uwagę. Żeby żyło się lepiej. Pępowo, Żukowo, Miszewo i oczywiście Banino jest w kręgu moich zainteresowań jeżeli chodzi o rozwój.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

kup dziadu auto ja 3 osobowa rodzina mam 3
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem z Zukowa i jestem jak najbardziej za. Nawet pomoglabym w podpisach. Bo znam bardzo duzo osob, ktore by sie podpisalo! Jesli nie jest za pozno, to prosze o odezwanie sie ;) Pozdrawiam ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie wiem skad z gdyni jezdzisz, ale ciekawa alternatywa dla zetki ktora czesto stoi w korkach na wielkopolskiej i chwaszczyńskiej jest pociąg z kościerzyny do gdyni i w odwrotnym kierunku, częstość nie jest za specjalna, ale jeśli kursy podpasuje to na bank lepiej poruszac się tym srodkiem lokomocji niz autobusem, dodatkowo kolejka zatrzymuje sie w rebiechowi gdzie do banina masz moze z pol kilosa z buta.
sprawdz sobie rozklad, przystanki sa w osowej w kacku potem gdynia, podroz trwa jakies 25 minut
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
0,5 kilometra to chyba z pętli autobusowej w Baninie, z okolic Pszennej jest 2,5 km lub więcej, więc nie sądzę żeby to była ciekawa propozycja, a samochodu pod stacją nie zostawisz, bo nie ma gdzie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
eee ze tak powiem z okolic pszennej to i do przystanku 126 jest dosc daleko :/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
podpisze pewnie !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
do pętli tak, ale do przystanku pszenna, nie,
tylko szkoda że są 3 kursy na krzyż....od pon do pt...
jakby było więcej, można by podjechać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Popieram zmiany o dodatkowe kursy 126 teraz to jakaś kpina. Pisałam do ZTM ale dostałam odpowiedź odmowną-to należy do zadań gminy Żukowo. Gryf też odmówił współpracy-czekają na asfalt na Pszennej wtedy pojadą między osiedlami Miodowe, Rodzinne;) haha Trzeba napisać petycję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kaja kto tobie naopowiadał takich bzdur, że będzie asfalt na Pszennej,
szefowi żukowskiego magistratu to się jeszcze nie przyśniło !!!

Za rozpowszechnianie takich "banialuk" powinni oblewać smołą i maczać w pierzu :)

Moja prośba - nie powielać takich bzdetów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ale Kaja nie napisała, że będzie asfalt, tylko że gryf czeka na asfalt,
dlatego też nigdy nie będzie miał takiego kursu hehe bo i asfaltu nie zobaczymy :-)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli ktoś wie jak rozsądnie działać w kwestii dróg i komunikacji na rzecz Banina to bardzo proszę róbcie co tylko się da, w końcu za co płacimy podatki? Developerzy zaatakowali Banino, a co dają w zamian? Czy to nie gmina powinna wyegzekwować coś dla nas mieszkańców za ich zyski???
Ja już mam dość stanu banińskich dróg i korków każdego ranka... Brak mi pomysłów i odwagi, żeby działać na tym polu ale poprę każdą akcję!!! Coraz poważniej rozważam przeprowadzkę, bo z dojazdami jest coraz gorzej i szczerze wątpię czy PKM coś zmieni...
KTO MA WIZJĘ, SIŁĘ I ODWAGĘ BŁAGAM DZIAŁAJCIE, A RESZTA WAS POPRZE... liczę na to gorąco!!!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas jest tak że dopiero jak jakieś nieszczęście się wydarzy to Coś zaczyna się dziać.Nasze dzieciaki muszą tuptać do szkoły po nie oświetlonych drogach bo ani chodnika (który kończy się przy ul Pszennej) ani latarni ani autobusu.Rano w autobusie o 6 i 7 łokcie idą w ruch bo kto słaby ten nie jedzie. Ale co tam po co komu komunikacja po co kanalizacja jakieś fanaberie
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
maly problem to linia obsługiwana przez gdańsk więc budyń nie ma w tym interesu. gdyby w Polscebył kapiatalizm a nie socjalizm to było by kilka firm prywatnych obsługujących linie z i do banina z wszystkich kierunków. No ale w Polsce (przez lewaków zwana Tym krajem) rządzą lewaki z SLD, PO, PiS, ZSL i TR
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Aż żal czytać takie bzdury. Kup autobusy i zorganizuj przewozy, co za problem? Jeśli to taki genialny biznes to na pewno nachapiesz się milionów, a mieszkańcy naszej wsi będą ci wdzięczni po wsze czasy. Jeszcze pomnik przy pętli dostaniesz.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
byłby autobusy do Banina z każdej strony , a samochodów 5 na wioskę i zimą siedziałby się w domach albo przez zaspy do Gdańska przedzierało pieszo bo autobus nie przyjechał
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jjak bedzie kolej metropolitalna to takie przewozy bylyby jak najbardziej wskazane. Z Rebiechowa nie bedzie czym dojechac do Banina, wiec na pewno sporo ludzi skorzystałoby z takich usług!Jestesm za!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.ztm.gda.pl/hmvc/index.php/sipinfo/wiecejk/1389

mamy długo oczekiwane zmiany w linii 126.

Szkoda, że 126 nie wydłużył trasy z pętli do pszennej :(
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hmmm.... maleńki krok ale najważniejsze, że do przodu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zmiana kosmetyczna, kursów pozostaje tyle samo, w troche sensowniejszych godzinach. Dla połowy Banina ( dla Pszennej, Żródlanej, Dąbrowy i okolicy nic się nie zmieni ) 3 kursy rano i 5 w godzinach popołudniowo - wieczornych. Jak gmina nie sypnie kasą ( ponoć na ostatnim zebraniu obiecywali wszystko ) to nic się nie zmieni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Linia 126:
- zmiana statusu pary przystanków „Borowiecka 01” i „Borowiecka 02” z warunkowego (n/ż) na stały.

co to za przystanki w rozkladzie jest tylko Banino Borowiecka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Borowiecka 01 to pewnie ten po stornie biedronki a Borowiecka 02 to ten w stronę Gdańska.
trochę im zajęła ta zmiana;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
popieram, podpiszę, sama dojeżdżam do Gdyni i muszę przyznać że wraz z wprowadzeniem pkm do której nie ma dojazdu jest dużo gorzej (wcześniej wsiadałam do pociągu w Rebiechowie). Zmiany w komunikacji w Baninie są bardzo potrzebne. I jestem głucha na argumenty ze to kosztuje: włodarze gminy zgadzając się na rak dynamiczny rozwój naszej miejscowości musieli brać pod uwagę również rozwój komunikacji.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Z Miszewa do Gdyni jedzie linia "Z"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to są posty sprzed 4 lat, dziś po prostu zmienili przystanki na stale a nie na żądanie jak było do tej pory
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieszka ok 9 tys osob
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszka 9tys A do pkm dojazdu brak. Dopoki nie bedzie tam transportu miejskiego (nie prywatnego) to będę jeździł autem do Gdańska i go korkował.nie zawsze jeździ się też na trzeźwo przeciez
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Kasa, kasa a w kościele ziąb! !! (8 odpowiedzi)

Nasz już nie taki nowy proboszcz na niektórych mszach podaje (na 12.00 nie), ile zebrał na...

Dentysta (9 odpowiedzi)

Czy ktoś się orientuje, czy w pobliżu przyjmuje jakiś dentysta? Córka miała założone lekarstwo w...

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...

do góry