Widok

Młode Pary 2013 (część 11)

Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
MARZEC
31.03. ~olusia3472, Agata, Ślub: ? , Wesele: ? , Orkiestra: Krzysztof Krawczyk Band, Fotograf i Kamerzysta: Avmedia, Fryzura: Ola Czerwińska, Makijaż: Ela Skoczeń, Bukiety i dekoracje kwiatowe: Centrum Ślubu i Dekoracji, Suknia Farage

KWIECIEŃ
06.04. ~ Tinker Bell, Kościół Św. Michała Archanioła w Gdyni Oksywie,
13.04 ~ann - Ania i Sebastian, ślub odbędzie się poza Gdańskiem ;), kościół: Klasztor oo. Franciszkanów Brodnica, wesele: Zajazd Cykada w Jajkowie, orkiestra: Music Express, Kamerzysta, Fotograf: Foto - Video Florkiewicz Brodnica
13.04 ~Evelcia - Ewelina i Daniel, ślub: Kościół Świętego Michała Archanioła w Kiełpinie, sala: Gospodarstwo Rychertów w Kiełpinie, zespół: Avinion, fotograf: Andrzej Sip, makijaż i fryzura: siostra (fryzjerka)
13.04. ~RheaS - Rhea i DonIgi,
27.04 ~Marcelinka - Marta & Rafał, ślub: Kościół WNMP we Władysławowie, wesele: sala Jantar w Pucku, orkiestra: Octawa, fotograf: Paweł Dmochewicz
27.04. ~karmin - Karola i Mario, ślub: Kościół Św. Mikołaja w Gdańsku,
27.04. ~Ania - Ania i Darek, ślub: kościół św. Jakuba Gdańsk-Oliwa, wesele - Ośrodek Wypoczynkowy Gdynia
27.04. ~rdw, ślub poza Trójmiastem

MAJ
02.05. ~lulka157 - L&S, Kościół - Matemblewo, sala - Wyczechowo, zespół BEST, foto-video Studio BEST, makijaż Magda Purchla
03.05. ~Mariolka - Mariola i Grzegorz, ślub: Parafia Chrystusa Zbawiciela - Gdańsk Osowa, Wesele: Dwór Kaszubski Magnat - Bojano; Oprawa muzyczna: Brygada S - Tomasz Pawlak.
04.05. ~Olla1 Kościół Św. Mikołaj ,wesele: Hotel Faltom, Dj Lech Radziun, Foto: blekitne.com, makijaż: Agnieszka Jarzębek http://www.maxwizaz.pl/, fryzura: Aleksandra Czerwińska http://www.alexevents.pl,
17.05 ~Pola - ... i ...Restauracja jest {?} Dj jest {?}, foto {?}
18.05. ~ zmyslnamietny - Dorota & Grzegorz, ślub: USC, wesele: Stara Wędzarnia Sobieszewo, DJ - przyjaciel, Make up sama, Fryzura przyjaciółka
18.05. ~ Susanna - A. & J. - Kościół: Matemblewo, Restauracja Eureka, Makijaż - Anna Kardzis, Fryzura - Aleksandra Czerwińska , Dekoracje i kwiaty - Monika Dybała
24.05. ~CzekoladowaPralinka, Ewelina i Bolek, Kościół: Parafia Matki Bożej Saletyńskiej w Sobieszewie, Wesele: Hotel Gniecki w Przejazdowie, Orkiestra Zespół Best, Fotograf Studio Best, Cukiernia Wenta z Wejherowa
25.05. ~Latte - Agnieszka i Maciek, Ślub: Klasztor Św.Anny Wejherowo, Wesele: Murat Reda, DJ Lech Radziun, fotograf: foto-off
25.05 ~k_karolina - Karolina i Piotr, Ślub: Kościół bł E. Bojanowskiego w Rumii, Wesele: Hotel Faltom,
25.05. ~Weronika,

CZERWIEC
01.06 ~Cheryl- A&K, Ślub: Kościół w Bolszewie, Wesele: sala "Amelia" w Zelewie, zespół "Odeon", fotograf: Radomir, kamerzysta: multimedia360
01.06. ~Dorota1985 Dorota + Michał, Ślub: Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Gdańsku Chełmie, wesele: Lukullus
01.06. ~Tysia - Justyna i Piotr, ślub: USC Tczew, Wesele: Restauracja Hacjenda w Tczewie, DJ: DJ Siwwy, Fotograf: Foto Ars, fryzjer-salon EFEKT, wizażystka-Sylwia Szulc
08.06. ~ patunia1990 - Kamil i Patrycja, Kościół: w Redzie Św. Antoniego, Wesele: Czardasz Luzino, Zespół: Kapela Muzycznego Niepokoju, Fotograf: Fotogrupa, fryzura, paznokcie, makijaż: koleżanka
08.06 ~monisia_18_86 - Monika i Krzysiek, Ślub: parafia p.w. Św. Franciszka z Asyżu, Wesele: Ośrodek Alga Sztutowo, Fotograf: Marcin Siemiątkowski, Makijaż: ja osobiście, Paznokcie: ja osobiście, Fryzura: Moja siostra(jest fryzjerka),Ubiór Panny Młodej (suknia, pończochy, bielizna, podwiązka zakupione w Irlandii Północnej)
08.06. ~Bobikowa - Olka i Grzegorz, Kościół : Parafia Matki Bożej Salentyńskiej w Sobieszewie, Wesele: Hotel Drywa Dworek, DJ: DJ Cozy, Foto: koleżanka,
08.06. ~viki27 - Joanna i Dawid, ślub: Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stegnie, oprawa muzyczna Pani Karolina z zespołu "na niby", wesele- Ośrodek wypoczynkowy "BAŁTYK" Stegna, fotograf - inre Żukowo
08.06 ~Ola - Ola i Piotrek, ślub: Kościół Św. Bernarda w Sopocie, wesele: Restauracja Riwiera w Gdyni, fotograf: Betrisa, Dj Irek
14.06. ~etusia, Aneta i Krzysztof Ślub: Kościół w Św. Rodziny na Stogach, Wesele: Gospoda Gdańska,
15.06. Kasia i Adaś, Ślub: Kościół Św. Brata Alberta w Gdańsku. Wesele: sala Orchidea, Zespół Party
15.06. ~olaaa - Ola i Adam, ślub: Kościół parafialny Świętego Andrzeja Apostoła w Garczynie, sala: dwór Bajbuza w Garczynie, orkiestra: RHO, Fotograf: Piotr Połoczański, suknia: Agora 12-28 z Langorii
15.06. ~MonisxD - Monika i Arek, Ślub: Kościół pw Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku Wrzeszczu, Wesele: Restauracja Hacjenda, Dj Fred, Fotograf P. Kamil Helmin z Koronowa, Suknia: salon "Beauty" w Gdańsku Wrzeszczu, Fryzura: ciocia, makijaż P. Elżbieta Skoczeń
15.06. ~agulaaa - Aga i Marcin, ślub: parafia św.Józefa w Tczewie, wesele: restauracja "Piaskowa" Tczew, zespół: LEPSI, fotograf: fotogrupa, kamera: hp video studio,
15.06. ~etka27 - Eta i Fiji, Ślub: Kościół pw. WNMP w Żukowie, Wesele: sala Orfeusz Kłosowo, Zespół: Nevada, Foto/Video: Krzysztof Miłosz, suknia: Studio AŻ
22.06. ~Freya - Kamila i Olaf, Kościół św. Trójcy w Gdańsku, sala bankietowa Elipsa w Stężycy, film: Bergman Studio, fotograf: Krzysztof Ziętarski, wizaż: Anna Stykała, fryzura: Aleksandra Czerwińska, oprawa muzyczna: Tomasz Pawlak & Alan Pastewski
29.06. ~h&m - Hania i Mateusz, Kościół w Baninie, sala Orfeusz w Kłosowie, Kamerzysta i fotograf: Kościerzyna "LOKO", orkiestra: "MARINEZ" z Gościcina
29.06. ~Lucy86 - Kasia i Paweł, Kościół św. Barbary w Gdańsku, uroczysty obiad: Malinowy Ogród, Fotograf: kolega

LIPIEC
06.07 ~P&Ł - Sala jantar puck, fotograf. Grzegorz Laskowski, makijaz. Karolina Laskowska (Reda),zespól Koszalin Efect
06.07. ~nela10 Nela i Mati, Ślub: ? , Wesele: Hotel Drywa w miejscowości Dworek, Zespół Tequila Band z Kwidzyna, Fotograf Fotogrupa, kamerzysta z Grupy Obiektywni
06.07. ~PatusiQ Patrycja i Mateusz, Ślub: Parafia św.Kazimierza Gdańsk, Wesele: Sala "Pod Łabędziem"w Gdańsku Kiełpinie
12.07. ~klaudia-cha Klaudia i Jan, Ślub: ?, Wesele: ?, Fotograf: ?, Dj: ?
13.07 ~11 - Karolina i Paweł, Kościół Sw. Stanisława
13.07. ~nea86 - Agnieszka i Łukasz, Parafia Św. Michała Archanioła w Gdyni Oksywiu, sala Filip w Osłoninie, Dj Limahl, fotograf: Fotoinlove
13.07.13 ~kasia-sis - K & M, kościół NSJ (kolegiata), Wesele Hotel Drywa, Fotograf Adam Burdyło, Kamerzysta: Irek Jezierski
13.07. ~Madziaaa
20.07. ~Siulowa7 Joanna i Adam, Ślub: Parafia św. Rodziny Gdańsk-Stogi, Wesele: Pod Lipami, sala zielona, Zespół megaphone, Kamerzysta: Mirosław Szyca, Fotografia: Meronk Studio Fotografia, oprawa muzyczna: Inspirum
20.07. ~margolcia24 - Karola i Paweł,ślub: kościół św. Stanisława i Małgorzaty, Wesel: Restauracja Kameralna, DJ Kris;
20.07 ~`AgaMalaCzarna - Agnieszka i Krzysztof; ślub :kościoł św. Jerzego w Sopocie; wesele hotel Amber; fotografia: fotoinlove; video: Wedding-Films, orkiestra: Disco Inferno
27.07. ~ takaona, Kościół w Sianowie, Wesele: sala Wichrowe Wzgórze Chmielno, Fotograf: Fotolinea,
27.07. ~Marta - Marta i Jacek, Ślub: Kościół św Doroty z Mątów, Wesele: Sala w Wyczechowie, zespół Agat (p. Krzysztof Chyła), makijaż prawdopodobnie Dagmara Ś.
27.07. ~Alicja_Damian, Ślub: Kościół Chrystusa Króla w Wejherowie, Wesele: Oycowa Zagroda w Gowinie, Zespół "Damnio", fotograf http://www.krawcywizerunku.pl, makijaż http://www.mosinska.pl/

SIERPIEŃ
03.08 ~Klaudia_Michal - Klaudia i Michał, Ślub: Parafia św. Rodziny Gdańsk-Stogi , sala Japońska Łęgowo, fotograf: Maziarz, kamerzysta: Groszek, zespół:Avinion (Tczew), makijaż: Ela Skoczeń.
03.08 ~Nartu22 - Natalia & Bartłomiej, Wesele: Dzikie Wino Sala Regionala, Kamerzysta & foto: LancFilm, zespół: Ragtime
03.08. ~agadam Agata i Adam, Ślub w plenerze przy Sali weselnej Trzy Dęby , fotograf- fotoinlove, wodzirej Merlin
03.08. ~chaton - Asia i Piotr, Ślub: Kościół Św. Franciszka z Asyżu-Emaus Gdańsk; Wesele Wanoga Chwaszczyno, fotograf Fotoinlove, orkiestra: Fides z Żukowa
10.08. ~Jun87 - Agata i Mateusz, parafia Niepokalanego Serca Maryi w Gdynia, sala Filip w Osłoninie, zespół Jak's Band, foto + video Grupa Obiektywni, zespół w kościele Mathetai
10.08. ~Darulcia - Daria i Marek kościół Św.Brata Alberta , Wesele Orchidea, Orkiestra: Hevelius
10.08. ~maptus - M & J, kościół Cystersów Oliwa, Hotel Otomin, zespół REMANENT, hp.video-foto-studio.pl,
15.08. ~salabama - Ola i Paweł, ślub w WNMP w Żukowie, wesele: Orchidea Chwaszczyno, kapela: Jurek Band, fotograf i kamerzysta: studiogregor
16.08. ~Rudi, Kościół Św. Ignacego ul.Brzegi w Gdańsku, Sala bankietowa w Lublewie, DJ M. Józefowicz,
17.08. ~ gabi1, Ślub w parafii Św. Jadwigi w Bojanie, wesele w Dworze Magnat w Bojanie, zespół Best, foto-video StudioBest, makijaz Anna Kardzis, fryzjerka Aleksandra Czerwińska, dekoracje Glorioza, suknia ElizabethPassion.
17.08. ~kijanka - Kinga i Bartek, ślub: Gdynia; Babie Doły; Wesele: Restauracja GOSIA, Kielno; Zespół: Zespół muzyczny z Pucka (para z Programu w TVN "Droga do Gwiazd")
24.08. ~kruszynka24, Ślub: Kościól św. Maksymiliana na Wzgórzu, Wesele: Restauracja Rewa, Zespół: 5 przesympatycznych panów;) Foto i kamera: naszestudio.pl
24.08. ~annaoj Ślub: Kościół w Wąglikowicach, Wesele: sala Osada Grzybowski Młyn w Grzybowskim Młynie za Kościerzyną, dj Adam z Kartuz, kamerzysta Zbyszek Kowalke i fotograf Piotr Mielewczyk z Gda.
31.08 ~aniaa88 - Ania i Paweł :),ślub: Kościół Garnizonowy w Gdyni
31.08 ~darlonek - Daria i Karol, ślub: Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim, wesele: Zajazd Jawor, oprawa muzyczna: Dj Gucio

WRZESIEŃ
07.09. ~Iwcia - Iwona i Jakub , ślub: kościół parafialny św. Piotra i Pawła w Chmielnie . wesele: sala Wichrowe Wzgórza w Chmielnie,
07.09. ~madziafi - Magda i Maciek, ślub: Kościół Bożego Ciała, wesele: Złoty Staw, zespół: Concord, fotograf: fotogra, kamerzysta: video-wspomnienia
07.09. ~Ptaszonka Ślub: Kościół św. Józefa w Gdyni, Wesele: Sala Biancas w Kosakowie
13.09. ~kamira, Ślub: Kościół w Cedrach Wielkich, Wesele: Cedrowy Dworek, fotograf: Fotogrupa, Fryzjer, kwiaty: świadkowa
13.09. ~Oli_AG, Ola i Michał, Ślub: Św. Pawła Apostoła Gdynia Pogórze Górne, Wesele: BIANCAS Kamera: VideoLaser , Kosemtyka: YourHeven , Dj Pan Jacek,
14.09. ~Nikusia86 - Weronika i Adam, Ślub: Parafia Świętej Trójcy na Dąbrowie, wesele: Kas Catering, DJ i Wodzirej Fabryka uśmiechu, fotograf: FotoGrupa, makijaż Anna Kardzis, Sukienka: salon"Agnes"
14.09. ~kika_ja, Wesele: Dworek Gościnny, Dj Eros
14.09. ~Sylwu - Sylwia i Tomek, ślub: kościół parafialny NMP Królowej Polski (Kolegiata Gdyńska), sala weselna: dom bankietowy Grinholc (Rumia), zespół: Coemi, fotograf: Mariusz Daniszewski http://www.md-foto.pl/index.php, kamerzysta: Ireneusz Jezierski Studio Art Video
21.09. ~Mika008 Monika i Mariusz, Ślub: Kościół Św. Ap. Piotra i Pawła w Pucku, wesele: VIS Jastrzębia Góra, Zespół: Manijoce, Fotograf: Anna Kudra, Kamera: Kamil Olszowy - Grupa Obiektywni, Obrączki: Nord Gold Władysławowo
21.09. ~mala1987 - Małgorzata i Krzysztof: ślub kościół Chrystusa Króla, sala weselna w Nowym Dworze Wejherowskim, muzyka: Dj Eros, Fotograf: Aleksandra Kwidzińska http://www.ak-slubnie.blogspot.com
28.09 ~Asienka2422 - Joanna & Tomasz, ślub: Kościół Bolszewo, wesele: Filip Osłonino, orkiestra: Everest - Bolszewo, Kamerzysta , Fotograf : Jacek z Mechowa, Fryzura : szwagierka (Fryzjerka), Suknia ślubna : Salon sukien ślubnych Joanna Wejherowo
28.09. ~Liliput - Lidka i Robert, Ślub: Kościół Św. Antoniego w Karwii, Wesele: "Marmas" Jastrzębia Góra, zespół: Zespół: Krzysztof Krawczyk Band, Fotograf: Tdc Photography, Fryzura: Ciocia(Fryzjerka)
28.09. ~madlen83 - Magda i Michał: Folwark Dajak
28.09. ~agat_120 - Agata i Damian, ślub: Katedra Oliwska, wesele: Orchidea, zespół Remanent +na poprawinach Allabama, fotograf i kamerzysta: J&R Foto-Video
28.09. ~Karola88 - Karolina i Radek, ślub: Kościół św. Krzyża (Gdańsk, ul. Mickiewicza), wesele: Pod Aniołem, zespół: Allabama, fotograf Fotodem
Wrzesień ~Indygo, ślub: Kościół Św. Jana w Gdańsku, wesele: Tłusta Kaczka Gdynia, Fotograf Mariusz Daniszewski http://www.md-foto.pl, makijaż: Różany Ogród http://rozany-ogrod.com/o-mnie.html , fryzjer: Gabriel w Gdyni, znajomy Dj
Wrzesień - little_me - Starogard Gdański,

PAŹDZIERNIK
05.10. ~ BeataI-J Beata i Tomek, Ślub: Kościół w Strzebielinie, Wesele w Hotelu Czardasz w Luzinie, fotograf: naszestudio.pl, kamerzysta: antrakt.net
12.10. ~ shanti - Iwonka i Marcin, ślub: Katedra Oliwska, wesele: "Pod Lipami" Łęgowo Sala zielona, orkiestra: Pstrong, kamerzysta: Ireneusz Jezierski Studio Art Video http://www.sartv.com.pl/, fotograf: Fotoinlove.pl, makijaż: Dorota Lipińska http://studio-lipinska.pl/ , obrączki: Goldex
26.10. ~Martinka2013 - Martyna i Oliver, fotografia: http://www.fotoinlove.pl , wesele Hotel Atena
26.10. ~Czachulka - Natalia i Arek, ślub: kościół w Wiślinie, wesele Cedrowy Dworek, zespół Concord
26.10. ~maniek-ma ślub: w Parafii Św. Wojciecha i Brata Alberta w Miechucinie, wesele: w Żabim Dworze w Ostrzycach,

LISTOPAD
23.11 ~Aga_Kr - Agnieszka i Marek, ślub: Katedra Oliwska, wesele: Orchidea, DJ: dj GUCIO, foto, kamera: sharkfotostudio

JUŻ PO:

STYCZEŃ
12.01. ~ KiD - Ślub: Kościół - św Barbary Gdańsk, wesele- restauracja Ołowianka, Dj- Maciek Ostanówko, fotograf-Marcin Gadomski, Auto-americanoldcars, kwiaty i wszystkie dekoracje-Glorioza, koordynacja-Wytwórnia Ślubów Aga Kudela,
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki shanti za namiar własnie o to mi chodziło :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
parę dni mnie nie było a tu już nowy wątek :)

My właśnie zaczęliśmy nauki w katedrze i trochę przeraża mnie perspektywa jeszcze pięciu spotkań. Poza tym zapisaliśmy się na kurs tańca i jestem bardzo zadowolona jak do tej pory :) Układ będziemy ćwiczyć dopiero od lipca/sierpnia :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
agat_120 - dacie rade :-) ciężko się siedzi szczególnie o tak późnej porze ale zdarzają się chwile przebudzenia :-) pozdrówcie Pana Wacława :-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pędzicie dziewczyny jak burza z tym wątkiem :) Nam dzięki Bogi zostało jedno spotkanie w poradnictwie rodzinnym i koniec:) niestety dobry humor nie trwa zbyt długo dowiedziałam się ,że mam pisemne egazminy zawodowe na dzień przed ślubem!! jeszcze więcej stresu :( ale jakoś to będzie chyba :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć MonisxD,
biorę ślub tego samego dnia co Ty - 15 czerwca. Zauważyłam, że maluje Cię pani Elżbieta Skoczeń. Mnie również... Trochę mnie to martwi nie powiem, bo boję się czy zdąży nas pomalować ;-) Tym bardziej, że u mnie maluje jeszcze mamę i świadkową.
Mogłabyś zdradzić na którą jesteś umówiona z panią Elą?

Pozdrawiam,
Joanna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeszcze nie mam ustalonej konkretnej godziny z Panią Elą a mogłabyś powiedzieć na którą godzinę Ty jesteś umówiona? A w którym miejscu będziesz miała wykonywany makijaż bo ja we Wrzeszczu(zastanawiam się czy zdąży dojechać jakby co ), ale myślę że w godzinach popołudniowych bo ślub dopiero na 17 mamy poza tym chyba tylko mnie będzie malować więc myślę że zdąży ;) W poniedziałek będę na próbnym makijażu więc porozmawiam z nią na ten temat :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam spostrzeżenie odnośnie kwiatów: nie wiem czy zwróciłyście kiedykolwiek uwagę na to jak PM niesie je idąc do ołtarza. Miałam wrażenie oglądając różne zdjęcia, że jakoś dziwnie to wygląda i zaczęłam zgłębiać temat. Większość PM zwłaszcza tych na polskich zdjęciach wygląda tak:

image

Uploaded with ImageShack.us

image

Uploaded with ImageShack.us

A powinno być tak:

image

Uploaded with ImageShack.us

image

Uploaded with ImageShack.us

Myślę sobie, że trzeba będzie to przećwiczyć bo w nerwach będziemy trzymać kurczowo pod brodą te kwiaty, a jak widać wygląda to fatalnie, a znacznie ładniej i swobodniej PM wygląda z kwiatami na wysokości bioder. Jak myślicie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na wysokości bioder zdecydowanie lepiej. Żeby tylko w tych nerwach o tym nie zapomnieć ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
indygo świetne spostrzeżenie, faktycznie z kwiatami pod brodą wygląda się okropnie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja slyszalam, ze bukiet slubny powinno sie niesc majac reke mniej wiecej zgieta w kacie prostym w lokciu (niby wtedy jest najwygodniej)

na zalaczonych fotkach najgorzej wyglada pierwsza, ktora trzyma bukiet do gory - to fakt, ale to wszytsko i tak wg mnie zalezy od sukienki i tego jaki jest bukiet, czy kulka, czy kaskada, czy wachlarz, czy cantadeski, ktore maja dlugi lodyki i np dobrze wygladaja polozone na ramieniu.

a dodatkowo w dzien slubu i kiedy jest stres (przynajmniej u wiekszosci) watpie byscie myslaly o tym, na jakiej wysokosci bukiet ma byc - tym bardziej, ze de facto dostaniecie go jak juz bedziecie ubrane :)

moj np byl tak piorunsko ciezki, ze nizej go sie nie dalo trzymac (mialam go tak pomiedzy zdjeciem drugim a ostatnim :) ), bo reka myslalam, ze mi wtedy odpadnie :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeszcze jeden, nie kaskada, bo faktycznie może wyglądało że taki fason bukietu tak tylko się nosi.

image

Uploaded with ImageShack.us

Ręka pod kątem prostym to faktycznie mniej więcej o to chodzi. Co do pamiętania o tym to uważam, że trzeba sobie przećwiczyć pewne sprawy między innymi jak iść z partnerem pod rękę i z kwiatami, co z tymi kwiatami zrobić przed przysięgą, gdzie przypiąć kwiatka młodemu (do klapy nie w kieszonkę) pamiętać o nie garbieniu się, albo odpięciu trenu przed wejściem do kościoła. Umówmy się, że to niecodzienna sytuacja, ubiór i dodatki więc trzeba jakoś to wszystko ogarnąć mimo nerwów, żeby nie wyglądać dziwacznie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
hej

Zyczę abyście miały wszystkie nerwy ze stali:) Ja miałam zero stresu przd slubem nawet w dzień slubu, a jak zabiły dzownki w kosciele to sie wyłączyłam, tak mnie stres zżarł, sama sie dziwie ze na zdjeciach sie usmiecham, a co dopiero myslenie o bukiecie. Nie wierzyłam, ze stres może tak zawładnąć ciałem i rozumem:):):):)Dobrze ze ocknełam sie na przysiege:) Ludzie nadal nie moga uwierzyć, że byłam zdenerwowana bo wygladałam tak spokojnie i radośnie, rzeczywistośc była jednak calkiem inna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
indygo - jak isc z partnerem pod reke... :)
my cwiczylismy raz - bylam nawet w halce ;) jak doszła kiecka, to z kościoła wychodzilismy za reke, bo pod reke moja kiecka wygladala dziwnie :)

z tata cwiczylam natomiast tempo chodzenia, co i tak zdalo sie "na nic" bo zamiast marszu na pcozatek, ktory mial byc jakis sasiad wpadl na pomysl, zeby zebrac caly chor koscielny i cos spiewali (nie wiedzielismy, ze bedzie chor, bo to taka ich inwencja - bralam slub w mojej starej parafii gdzie sasiedzi to byla jedna wielka "rodzina" wiec ich zawiadamialam o slubie :) no i sasiad chorzysta skrzyknal wszystkich... )

co do trenu - ja prewencyjnie od poczatku mialam odpiety :) co by go nie zapomniec odpiac w kosciele hihi :)

kwiaty przed przysiega zostawiac albo na kleczniku (jak jest prosty, bo jak po skosie to sie moga stoczyc :) ), albo na siedzeniu, albo dac swiadkowej (jesli jej krzeslo jest blisko :) )

az Wam zazdroszcze tych przygotowań i "dylematow" ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale dziewczyny 2 pierwsze zdjęcia to inne bukiety niż na 2 następnych. Stres robi swoje, ale chyba żadna z nas nie będzie trzymała pod brodą bukietu kaskady:)) Z kulą to co innego:))

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
A tu proszę, jednak się da.

image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej,
rezerwację makijażu mam na godzinę 9:30. Jestem z Gdańska, niedaleko Wrzeszcza, więc myślę, że pani Ela ma to przemyślane... Daj koniecznie znać jak wrażenia po makijażu próbnym i jak udało Ci się ustalić z tą godziną. Pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej Dziewczyny.
W poprzednim wątku mówiliśmy o prezentach dla Rodziców, a czy zastanawiałyście się nad wykonaniem albumu z waszymi zdjęciami na przełomie lat np. od urodzenia do dnia ślubu i potem. Bo tak właśnie rodzice się bardziej ucieszyli z takiej pamiątki niż z cukierków i bombonierek. Co myślicie o tym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny zajrzyjcie prosze do poprzedniego watku, zostawilam Wam wiadomosc, moze ktoras bedzie zainteresowana.
Niestety nie moge zdublowac wiadomosci ;/
Pozdrawiam
Kamila
image
image
[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczk
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ejj słyszałyście o upadłości hotelu murat?
Ktoś założył post.. Ciekawi mnie co będzie z imprezami weselnymi... ?
Bo widziałam że ktoś w tym roku ma tam wesele...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zrobienie albumu ze zdjęciami to napewno oryginalny pomysł na prezent. My z rodzeństwem przygotowujemy taki album na 30 rocznicę ślubu rodziców (damy ich zdjęcia od ślubu, nasze od dziecka, ze slubów i zdjęcia wnuków itp.) napewno będzie duzo tych zdjęć, ale napewno się uciesza. Dlatego też, my dla rodziców przygotowujemy kuferki, zeby prezenty się nie dublowały.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak oglądam i oglądam ale coś na allegro za dużego wyboru ślubnej biżuterii nie ma... Mamy w ogóle w trójmieście coś poza bijou brigitte gdzie warto podejść obejrzeć na własne oczy??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Siulowa - koleżanka zamawiała w butiku w krzywym domku w sopocie swoja ślubną biżuterię. Od Haffnera przy wejsciu jest taki butik z ciuchami i biżuterii ma babka trochę na ladzie, ale na zamowienie też robi. Mam nadzieje, że jeszcze tam jest. Ja kiedyś zamawialam z modna.pl a teraz z black dimond mam kolczyki perelki na sztyfcie docelowo ślubne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jak by któraś się bała że przy rzucaniu bukiet sie rozwali i szukała alternatywy, to proszę bardzo zdjęcia jak ładnie wybrnęła dziewczyna:
http://www.weddingbee.com/2013/02/05/morning-wedding-cake-cutting/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
faktycznie, co do tego trzymania kwiatów, nie garbienia się itd-będzie trochę problem żeby przy tym stresie o tym pamiętać.. no ale może jak sobie to wszystko szybciej uświadomimy i poćwiczymy to będzie choć ciut łatwiej ;)
a wiecie może, jak się "zachowywać" z długim, tj ok.3m welonem? tzn. jak będzie np znak pokoju to z tego co widziałam na ślubach Mlodzi podchodzili do Rodziców, którzy byli z przodu, ale co, Świadkowa trzyma welon za Młodą? I czy myślicie że ten welon (ja np. mam taki 2 częściowy, odpinany) można zapiąć i odpiąć przy wsiadaniu/wysiadaniu z samochodu? Bo przecież podczas jazdy raczej się pogniecie..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No z welonem to trochę porażka.. w samochodzie bym odpięła tak jak piszesz, a kwestię znaku pokoju może poćwiczyć ze świadkową, albo zgrabnie przerzucić go sobie przez ramie? Nie planuje welonu więc się nad tym nie zastanawiałam, ale poszukałabym na necie jakichś zasad i reguł o tym mówiących.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no prosze juz nowy watek, a ja chce jeszcze wrocic do tematu wierszyków. AgaM- plis podaj nam ten wierszyk bo czekamy z Shanti- a moze ktos jeszcze chce prosic o slodkie wina?
Shanti a kojarzysz ten wierszyk o podrozach- bo my chyba poprosimy o pieniazki wlasnie na ten cel- wszyscy wiedza ze zaraz po wylecimy gdzies daleko wiec sie nie zdziwią :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
indygo - świetny temat , fajnie, że go poruszyłaś :-) takie rady są nam potrzebne bo w stresie i w ferworze przygotowań zapomina się o takich rzeczach a to one właśnie są potem najbardziej zauważane podczas oglądania zdjęć czy filmu. Mogłoby się wydawać, że bukiet z pięknych kwiatów powinien być tylko ozdobą ale faktycznie jak odpowiednio się go nie zaprezentuje to wygląda to kiepsko.

Ja proponuję jeszcze przećwiczyć wychodzenie z krzeseł w kościele np podchodzenie do przysięgi. Czasami pary się tak gubią jeden ciągnie drugiego, że wygląda to komicznie :-)

Warto też pójść na obcy ślub w danym kościele i zobaczyć jak to wszystko wygląda :-)

maniek_ma - my będziemy robić dla rodziców fotoksiążki ze zdjęciamy od małego (każdy indywidualnie) przez kilka naszych wspólnych aż do sesji narzeczeńskiej :-) i wręczymy im je wrac z filmem cd i koszami kwiatów na ślubie. Po ślubie dostaną albumy ślubno-weselne.

Linea - nie pamiętam dokładnie tego wierszyka bo był dosyc długi ale końcówka szła jakoś tak: ...... Twój pieniążek wraz z innymi
w jedną kieszeń dziś włożymy ....... na podróże przeznaczymy (tam gdzie ... był jakiś tekst ale nie pamiętam dokładnie co)

Wczoraj dzwonił Pan z Goldex, że rozmawiali jeszcze raz z producentem na temat mojej obrączki i zgodnie stwierdzili, że jednak nie da się zmienić jej wysokości, nie warto ryzykować bo kamień musi być dobrze osadzony a tylko jak będzie w klasycznym kształcie jest taka pewność. Pan zapewniał, że dopłata będzie niewielka bo mamy dużo swojego złota.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do tego welonu, to szukałam trochę informacji, ale myślę że po prostu zadam kilka pytań osobie, która taki welon miała (muszę pod tym kątem poprzeglądać zdjęcia znajomych;) ) i coś mi się rozjaśni..
A ten wierszyk ze słodkimi winami to był w poprzednim wątku? Jakoś nie zarejestrowałam..a pewnie będę zainteresowana:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Indygo, Świetna myśl z tym rzucaniem różą! genialne!
~`})i({
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prawda, jakie to genialnie proste rozwiązanie!?

Swoją drogą będąc w temacie kwiatowym pomyślałam, że sprawdzę ile by kosztowało zamówienie mojego bukietu w mojej ulubionej kwiaciarni- okazało się, że cena jest przyzwoita więc nie będę go robiła sama - poproszę Shanti o dopisanie mi kwiaciarni Mały Park.

Zamówię u nich też bransoletkę dla świadkowej, chłopaki nie będą mieć kwiatków w butonierkach, więc to odpada. Może jakąś kompozycje na ołtarz też wezmę, ale najpierw pogadam z księdzem i przyklepie na 100% termin. Na salę sama zrobię kompozycje bo na zamawianie dekoracji już mnie nie stać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Bransoletka dla Świadkowej jest super rozwiązaniem. Jak byłam Świadkową to trzymanie dwóch buketów podczas mszy i klekanie z nimi nie było zbyt proste. Dlatego moja świdkowa miała bransoletke i dzieki temu rece miała wolne z czego była bardzo zadowolona;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny a czy duzo z was planuje bransoletke dla swiadkowej? robicie bukiet z tych samych kwiatow co sobie w ogole?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Indygo, prawda, prawda.

Ja zaczęłam myśleć nad kwiatami, i się na tym etapie zatrzymałam, bo nie wiem co bym chciała... :(
Musze się w sobie zebrać.
~`})i({
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja wkońcu sie zdecydowałam na zawieszki na wódke :) wczoraj zamówiłam

image

Uploaded with ImageShack.us
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja zawieszki chyba bede chciala takie w stylu zaproszen, albo winietki i zawieszki w tym samym stylu, musze jeszcze pomyslec :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, a ile planujecie przeznaczyć na całe wesele??
Kurde mnie to wszystko już przerasta bo boje się że nie damy rady do maja uzbierać wszystkiego .. :(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My nie planujemy ile, bo tak naprawde nie wiadomo ile bedzie trzeba wydac, ale duzo juz kosztow za nami, dobre jest tez to, ze na razie sie placi zadatki i zaliczki a potem reszte, mam na mysli udslugi fotografow itp
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My mamy wesele z poprawinami na 90 osób, sporo rzeczy już zapłaciliśmy i jak dodam resztę, to powinniśmy się zamknąć w 25 tys.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
MY MAMY WESELE Z POPRAWINAMI NA 80 OSÓB I TAK COŚ KOŁO 25TYS GÓRA 30 TYS SIE MUSIMY ZMIEŚCIĆ :/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak wy to liczycie, że wam wychodzi 25 tysi za 80-90 os? Czegoś nie rozumiem lub źle liczę, bo dla 90 os przykładowo to mi coś więcej wychodzi...
90x150zł menu = 13500zł
90x20zł wódka = 1800zł
3000zł suknia + dodatki
2000zł gajer + dodatki
2000 DJ
3000 foto+ kamera
to już jest 25300zł a gdzie tu obrączki, auto, tort, zaproszenia, noclegi, podziękowania dla rodziców opłaty za kursy i mszę, dekoracje sali, fryzjer, make up....

Ja na 55-60os. mam tyle przewidziane i to bez jakichkolwiek fanaberii.

Z tego co wiem od znajomych to na ok 100 os to ze śniadaniem i noclegiem (bez luksusów) szło ok 40000 zł....

Ogólnie nie ma problemu bo jak nie uzbiera się przed weselem to i tak za większość drogich spraw płaci się po, ale walnąć się w obliczeniach o 10 tysi to słabo, zwłaszcza jak się planuje podróż poślubną.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
My robimy na ok 60 ale tez mysle ze wyjdzie ponad 25000, bez podrozy poslubnej, tymbardziej, ze moja suknia kosztowala 5000 .. :) a jeszcze nie mam dodatkow:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My również na ok.110 osób w założeniach mamy 45 tysięcy (wszystko rozpisne i mniej nie chce wyjść...). I to bez zbędnych fanaberii...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oprócz tego co napisała Indygo jeszcze napoje, autokar, piwo na poprawiny...i pewnie coś o czym nie pamiętam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A my robimy uroczysty obiad dla ok 30-40 osób. Cały ślub w 10tys. zamkniemy (których nawet nie mamy :P )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aha my robimy bez poprawin, na poprawiny bedzie grill w pgrodzie :) no tez nie za darmo na pewno:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nas to wszystko wyniesie około 35 tysięcy na 100 osób.. :(
masakra... Jedna noc a tyle pieniędzy.. Łapie jakiegos doła że nie damy z tym wszystkim rady...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie też te koszty przerażają, ale jak chcę przyoszczędzić na jakichś drobiazgach, to narzeczony mnie od tego odwodzi, no bo skoro i tak tyle wydajemy to te pare złoty mam odpuścić, bo potem mogę narzekać że a jednak można było....

Ale ja z innej beczki chciałam.... zaczęłam załatwianie papierków i mogę się podzielić info - odpis aktu urodzenia potrzebny w USC do otrzymania zaświadczenia do ślubu konkordatowego wymaga opłaty skarbowej!!! ( oryginał wydany za darmo nie jest honorowany!!!! jakby to miało zmienić fakt mojego urodzenia....)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czyli 2x po 84 zł czy już podrożało? właśnie na takich kwotach małych to tu to tam tracimy bardzo dużo pieniędzy. Ja właśnie szukam poradni. pewnie kolejne 100-150 zł :/ na całe szczęście dużo usług ( fotograf, kamera, zespoły) płacimy po weselu więc mam nadzieję że się jakoś wyrobimy chociaż ilu rzeczy jeszcze nie uwzględniłam! Faktycznie choćby głupie piwo na poprawiny...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie akt urodzenia kosztuje 22zł jeżeli Twój akt lub Twojego przyszłego męża jest w USC tam gdzie jesteście zameldowani to wtedy nie musisz mieć aktu urodzenia opłaconego bo oni go mają ale jeżeli nie to musicie opłacić 22zł za sztuke a 84 zł kosztuje zaświadczenie które zanosisz do kościoła
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wesele na 100 osób bez poprawin i zbędnych atrakcji, przy cięciu kosztów to ok. 38 000 zł. Samo jedzenie dla gości to ok. 17 000 zł reszta to cała kasa dodatkowa - tabela exel nie kłamie.
W tabeli mam rozpisane nawet ewentualne 100 zł na dywan, za który słyszałam w Katedrze się płaci.

Na kurs przedmałżeński zapisaliśmy się jednak wybraliśmy zupełnie inną parafię. Kurs jest weekendowy z noclegiem i zakwaterowaniem oraz posiłkami od piątku do niedzieli w parafii w Straszynie. startujemy za 6 tygodni :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
siostra nic sie nie boj dacie rade ze wszystkim ;)

tez łapie dola ale z powodu dekoracji, zaproszen itd a najbardziej to chyba z powodu moich ciaglych zmian zdania .... jestem juz tym wszystkim zmeczona i chyba udam sie na slubny urlop:) a Ty jak juz masz wszystko zaplanowane?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
agulaaa - nie było wierszyka w poprzednim wątku ..... o takim wierszyku pisała AgaM i czekamy aż się z nami nim podzieli :-)

indygo - proszę Cię bardzo dopisuję kwiaciarnie :-)

Mi również podoba się pomysł z bransoletką dla świadkowej. Ładnie to wygląda do tego praktyczne bo świadkowa ma wolne ręce do pomocy :-) ale mojej świadkowej ten pomysł nie przypadł do gustu więc muszę to z nią przedyskutować :-)

Linea - jeżeli chodzi o rodzaj kwiatów dla świadkowej to jeszcze nie wiem ponieważ nie narzucam świadkowej stroju tzn. koloru. Ma całkowicie inną urodę niż ja i nie wiem czy będzie pasował do niej fiolet wiec wszystko zależy jaką sukienkę wybierze. Jeżeli np. wybierze czerwień to fioletowo białe kwiaty będą wyglądały średnio więc wtedy wybiorę kwiaty, które będą pasowały do jej stroju.

CzekoladowaPralinka - my również nie mamy sumy, którą zamierzamy przeznaczyć na wesele. Poprostu zamawiamy wszystko co niezbędne oszczędzając przy tym jak tylko można, szukamy promocji i nie spieszymy się z wyborami, żeby na spokojnie poszukać dobrych rzeczy a tańszych a co można samemu to robimy samemu :-) Po każdym zakupie robię zestawienie wydatków, żeby kontrolować i nie przekroczyć za bardzo :-) Mamy dużo osób i te koszty liczone na osoby wypadają najdrożej ale dzielą się na pół więc może jakoś rodzinami damy radę.

U nas tyle co u dziewczyn wyjdzie gdzieś na jedną rodzinę więc może faktycznie coś źle liczycie co ?? Diabeł tkwi w szczegółach i może się wydawać że drobne kwoty np. takie jak w USC zbiorą się w pokaźną sumę. Na pewno wszystko policzyłyście ??

Aga_Kr - a co to za wymysł z tym dywanem ?? Pierwsze słyszę, żeby się płaciło za dywan chybaże będziesz chciała ten gładki długi czerwony tzw. papieski to wtedy faktycznie może tak być :-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to czekamy na wierszyk, czekamy!:) niech wina będą nam słodkie;)

co do tych kosztów to jak niektóre z Was podają faktycznie widzę tu pewne niedzoszacowanie.. my planując wydatki raczej zawyżaliśmy delikatnie koszty, żeby prędzej zostało (chociaż w to wątpię;)) niż nie wystarczyło na wszystko. Fakt, że z niektórymi rozliczamy się po ślubie, ale jednak warto być na to przygotowanym finansowo już wcześniej.

a co do bransoletkii zamiast bukietu to fajny pomysł! ja spróbuję namówić Świadkową choćby ze względu na ten mój długaśny welon, który może sprawiać pewne trudności;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No ja tez bede miec dlugi welon wiec moze byc klopot z kwiatami i welonem :) ale wtedy co swiadkowa nic nie trzyma w rece podczas ceremonii?
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aga, długi welon nie sprawia problemu. Tylko pamiętać trzeba, żeby nie oprzeć się placami o welon w samochodzie. Ja miałam w ręku, żeby nie usiąść, a oparłam się plecami i po wyjściu z kościoła, sfrunął mi :p Ale całą mszę trzymał się mocno! I poszliśmy nawet do rodziców, sama ogarniałam welon.
image


https://picasaweb.google.com/anusiak0507/Slub
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moj model sukni to farage fontana zaraz po slubie bedzie na sprzedaz po 31 marca i jak ktos by chcial bede miec na sprzedaz sukienke 3 latki tez bedzie uszyta
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Shanti a ja Cie ciagle chce zapytac i wylatuje mi z glowy o to gdzie bedziesz zamawiac te torebki dekoracyjne na koperty? chyba zrezygnuje z pudelek
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja aż boję się myśleć o kosztach. U nas będzie około 150-160 osób, więc za samo jedzenie zapłacimy 27 tys. Mam nadzieję, że zmieścimy się w 50 tys. My też rezygnujemy z niepotrzebnych rzeczy typu wynajem samochodu.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
o mamo 160 osob duzoooooooo :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My mamy listę na 157 osób ale to jest taki max i już wiem, że kilku osób nie będzie więc myślę, że będzie ok 120 osób.

Linea - torebki na koperty widziałam na allegro ale czasami można spotkać bardzo ładne w marketach normalnie, w szczepanie też są lub w sklepach papierniczych z kartkami lub z pierdołami ślubnymi :-) więc tam gdzie trafię na ładne to kupię :-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
He
Mielismy miec 140 osób i kazdy mówił ,ze 20 % odpada, jacały zcas myslałm ze nie ma takiej opcji bo znam rodzine itd no ale jednak:( Z przyczyn losowych dwa dni rzed weselem odapdło 6 osób:( Ostatecznie było 107. Koszt calkowity z poprawinami to 38 tys.
Nie mielismy kamery wiec tutaj 2000 było zaoszczedzone. No ale własnie to zalezy kto co za ile kupi. Nas obraczki kosztowały 150 zł wiec tutaj znowu oszczednosc ok 2000 tys. Juz mielibysmy 42 tys...
Tak jak mówicie pozniej detale podnosza koszta. Jednak na prawde warto:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My jeszcze dokładnie nie zliczaliśmy kosztów,wydaje mi się,że ok 12-13 tysięcy nam wyjdzie. Imprezę mamy małą,ok 30 osób,bez poprawin-ślub cywilny,więc koszty związane z kościołem odpadają :-)
Sporą część mamy,a resztę zamierzamy dozbierać(chociaż może być kiepsko,bo w kwietniu wyprowadzamy się i zamieszkamy razem,więc trochę rzeczy jeszcze do mieszkania musimy kupić). U nas odpada koszt np.samochodu-jedziemy naszym staruszkiem :-P
Alkohol już kupiliśmy,w sobotę zamwiamy obrączki,więc sporo rzeczy kupujemy z bierzącej kasy.Też obawiam się,że nie dozbieramy kasy....Dobrze,że z fotografem rozliczamy się ok.miesiąc po imprezie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My będziemy mieć wesele na około 100 osób i wychodzi nam około 42 tyś a nie będziemy mieć kamerzysty ani wypożyczać auta... no i wszytko co się da staram się robić jak najtaniej :/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Och.. widzę, że nie tylko mnie przeraża to zliczanie kosztów..

Wesele planowane na 150 osób razem z noclegami i poprawinami - tylko to daje nam jakieś 35 tysięcy.. a gdzie reszta.. Obrączki na szczęście mamy ze ślubu cywilnego, samochód kolegi i oszczędności szukam gdzie się da, ale bez napięcia bo mam nadzieję, że do października uda nam się wszystko uzbierać :)

ach! No i mam w końcu zespół, także przy następnej aktualizacji można dopisać zespół Haker :)

Shanti my mamy w podobnym terminie wesela, podpowiedz mi kiedy planujecie wysłać zaproszenia? :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Shanti :)

będę wdzięczna za zmianę kościoła ( było wcześniej Św. Piotra i Pawła w Chmielnie ) na Św. Wojciecha w Kartuzach :)

dodatkowo załatwione też : dekoracja sali, kościoła, samochodu oraz wiązanka ślubna, kwiaty dla świadkowej oraz butonierki firma dekoracyjna FUN DECOR Jagoda Trzebiatowska - bardzo przystępne ceny jeśli któraś z Was byłaby zainteresowana to polecam, makijaż Dagmara Śrama , zdjęcia MonaBlank , dj Alex z Olszyna , brakuje mi tylko fryzjerki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nam się wreszcie udało wczoraj spotkać z proboszczem i porozmawiać.Termin zaklepaliśmy przed świętami i ciągle coś odwlekało pierwszą rozmowę, a to proszę przyjść po świętach, po kolędzie, a wtedy jednak nie... Upewniliśmy, że możemy nauki i poradnię robić w dowolnym miejscu, jakby ktoś nie miał zrobionej to w marcu niby ma być nauki+poradnia weekendowo w Straszynie. Nas już proboszcz pytał czy metryki chrztu przynieśliśmy- a ślub w czerwcu, myśleliśmy że są ważne 3 miesiące, a proboszcz powiedział, że 3miesiące to tylko zaświadczenie z USC, jak widać co Kościół to inaczej.. Przynajmniej jestem spokojniejsza po tej rozmowie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
BeataI-J - zespół dopisuje :-) jeżeli chodzi o zaproszenia papierowe to planujemy zacząć rozdawać od czerwca i mam nadzieje, że do końca lipca rozdamy wszystkie. W okresie wakacyjnym bedziemy mieli możliwość, żeby pojeździć po rodzinie i rozdać osobiście tam gdzie damy radę. Potwierdzenie będę musieli dać m-c przed ślubem więc wypada na wrzesień - myślę, że ok 3 m-ce wystarczy na podjęcie decyzji. My na wiosnę nagrywamy również zaproszenia w formie filmiku i planujemy go pokazać najbliższym i powysyłać pocztą dalej w maju - coś na zasadzie save the date :-) aby każdy z gości miał czas na zaplanowanie czy urlopu czy wydatków itd,.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Shanti no właśnie słyszałam że płaci się , ale nie wiem za jaki :) a jaka jest różnica między Papieskim a nie Papieskim dywanem ?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem czemu się boicie kosztów- tu nie trzeba się bać tylko liczyć siły na zamiary... No chyba że ktoś lubi ten dreszczyk emocji.

Ja pierwsze co zrobiłam to policzyłam ile ludzi chcemy zaprosić i ile w związku z tym będziemy musieli wydać. Do tego dostosowaliśmy naszych usługodawców. Ważne jest chyba, żeby mieć najlepszych usługodawców na jakich nas stać niż jakichkolwiek, oby byli i byli najtańsi. W rezultacie może się okazać, że z niczego nie będziemy zadowoleni, a to chyba nie o to chodzi.

Istotne też było dla nas żeby ustalić priorytety, czyli to na czym nie chcemy oszczędzać (w granicach rozsądku). Dla nas to był fotograf, miejsce, a dla mnie jeszcze open bar. Widzieliśmy natomiast że nie będziemy wydawać na dekoracje sali, auto i kamerzystę, a oszczędzać będziemy na ciuchach i dodatkach.

Każdej z was radzę oszacować koszty, bo może okazać się że niepotrzebnie żyłujecie na każdej rzeczy, a może okazać się ze trzeba szukać dodatkowej roboty na czas zbierania kasy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
indygo - zgadzam sie z Tobą co do wcześniejszego planowania ksztów i ustalenia co jest priorytetem. Dokładnie tak zrobiliśmy-wybór miejsca był dla nas oczywisty i byliśmy pewni,że o nic nie będziemy musieli się martwić-odchodzą już nam np.koszty dekoracji restauracji. Priorytetem był dla nas dobry fotograf oraz DJ-na tym nie chcieliśmy oszczędzać,ale też nie braliśmy opcji z górnej półki.
Koszty mniej więcej oszacowaliśmy wześniej,chociaż wiadomo,że po drodze może okazać się trochę więcej,ale ustaliliśmy sobie pewną pulę,ponad którą nie chcielibyśmy wchodzić ,dlatego nie wymyślamy zbyt dużo :-P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja myślę że po prostu trzeba wszystko zaplanować rozsądnie:) właśnie też nie najtańszym kosztem, bo to na pewno gdzieś wyjdzie.. ja zawsze staram się zachować po prostu dobry stosunek cena-jakość. bo czasami płacimy nie za jakość, tylko za markę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to ja mogę się wypowiedzieć jako doświadczona ;)

wesele w granicach 25 tysięcy na 80 osob uważam, ze da się zmieścic jak się chce.
- dj nie trzeba brać za 2000, można znaleźć za 1200
- fotografa i kamerzysty tez nie każdy bierze
- sukienkę zamiast za 3000 mozna kupić uzywaną za 500
- wódkę, ciasta,napoje, tort można mieć w cenie sali
- można nie zapewniać noclegów gościom (może wiekszosc rodziny jest "na miejscu")
- mozna miec swoje zloto na obraczki
itp itd

my na wesele 70 osób wydalismy niecale 32000 (bez ciuchów, bo tu mozna kupic sukienke za 500 zl i za 8000 ;) )
wiedzielismy ze nie bedziemy oszczedzac na niektorych rzeczach jak napisala indygo (kwestia priorytetow :) )
za dj placilismy np 3tys, za fotografa i kamerzyste 4300, za dekoracje ok2tysiecy lacznie (dekoracje z bukietami, samochodem itp).
nie placilismy natomiast np za samochod, bo pojechalismy samochodem mojego taty, obraczki 133 zl bo mielsimy duzo wlasnego zlota i jakies inne :)

tak czy inaczej mysle,z e za 25tysiecy wesela da sie zrobic, a to czy bedziemy z niego pozniej zadowolone, czy nie to inna kwestia - glowa do gory, bo da sie zmiescic w takiej kwocie takze.

Poza tym za czesc uslug placi sie jednak po weselu (w naszym przypadku byl to fotograf, sala (do 3 dni po, przed plaiclismy zadatek 2tysiace), kamerzysta, czesc dekoracji, tort, ciasta)

Na pewno najlepiej zrobic sobie excela z wydatkami planowanymi.
My mielismy takiego w ktorym byly nawet najmniejsze peirdolki :) w stylu "kartki z allegro i wstazeczki na zawieszki na wodke" ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tłusty czwartek :D Miałam być dzielna ale nie dam rady :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja zapomniałam o tłustym czwartku, jak nie przyniosą pączków do domu to pewnie żadnego nie zjem ;)
~`})i({
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny która piosenka lepsza bo mam mega dylemat która ładniejsza bo do obu mam sentyment

1.Dionne Warwick - What The World Needs Now Is Love Sweet Love

2. Iron&Wine - Flightless Bird - American Mouth (są dwie wersje jednna weeding)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mala1987, kurcze cięzki wybór, bo obie piękne,
z tym że 1 raczej bardziej radosna,
a 2 taka bardziej, nie wiem jak to określić... intymna? No nie wiem czy to dobre słowo... Ciężko mi powiedzieć, to powinien być wasz wybór.

Alee ze mnie baba głuupia, wzruszam się jak sobie wyobrażam pierwszy taniec (nie koniecznie swój), wgl ze mnie beksa xD
~`})i({
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nartu22 dobrego słowa uzyłaś, ta druga jest taka osobista ehh....sama sie rozpływam jak myśle o pierwszym tańcu, aż łezka sie kręci...poza tym jak byłam ostatnio na weselu kuzynki to była Anastasia - Once Upon a Decembe i tak mi sie spodobała wszystkim łezka poleciała ale cóż ta sama rodzina bedzie u mnie poza tym te dwie są takie bardziej moje :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mała1987, my będziemy tańczyć do pierwszej piosenki, ale w wykonaniu Anny Karwan (ta wersja pojawiła się w filmie Listy do M.). Jak jej słucham, to zawsze sobie wyobrażam nasz pierwszy taniec i też płaczę! :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
no własnie też ją pamietam z tego filmu a ostatnio znowu go oglądałam i tak teraz sie zastanawiam wiedzy tymi dwiema...ehh...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My początkowo zawyżaliśmy wydatki, tak żeby potem się nie zszokować.
Wyszło z grubsza 30tys. (80-90os)
Ale teraz... Okazuje się, że Naprawdę nie trzeba tyle wydawać. No ale raczej trzeb asobie rozplanowac wydatki, mieć oczy i uszy szeroko otwarte, żeby wykorzystać możliwe okazje.
~`})i({
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hmmm jeśli chodzi o wydatki... My planujemy wesele na 80-90 osób bez poprawin i ze wstępnego kosztorysu wyszło nam 45000 zł. I wcale nie mamy 4-gwiazdkowego hotelu, pieczonego prosiaka i sukni od projektanta.
Owszem można oszczędzić, ale:
- za orkiestrę płacimy 4000 zł, można taniej, ale czy jest pewność że będzie równie dobra...
- za kamerzystę 2900 zł z opcją full HD, koleżanka miała za 1600 zł i powiem szczerze że nie byłam w stanie obejrzeć w całości jej filmu, był taki nudny. Więc jeśli chciałabym w ten sposób zaoszczędzić różnicę w cenie to po otrzymaniu filmu miałabym żal do siebie że nie tylko zaoszczędziłam 1300 zł, ale wręcz straciłam 1600 zł bo mam beznadziejny film...

Więc czy jest sens liczyć każdą złotówkę? Jeśli kogoś nie stać to nie ma sensu robić wesele za 20000 zł bo nie będziecie w pełni zadowolone.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moje wesele wychodzi mi okolo 45 tys bez ubioru
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, przepraszam,że się wcinam, może któraś będzie zainteresowana :) Pozdrawiam

http://ogloszenia.trojmiasto.pl/suknie-slubne/suknia-z-salonu-marietta-ogl6268220.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
indygo nam nie chodzi o to ile jesteśmy w stanie wydać na wesele, bo pieniądze akurat są. Chodzi o to, że nie chciałabym pewnej kwoty przekroczyć. My też ustaliliśmy, że na pewnych rzeczach nie będziemy oszczędzać. Najważniejsze dla nas jest jedzenie i zespół, bo nie wyobrażam sobie, że goście będą głodni ani zespołu 2-3 osobowego, gdzie instrumenty zastępowane są komputerem.

Na fotografie też zaoszczędzimy, bo sesję po ślubie będzie robił nam mój tato - fotograf :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja już też czekam na wielki dzień :) Do sierpnia coraz bliżej!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny czy widziałyście gdzieś takie zaproszenie? kopertę?

image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aga_Kr - a od kogo masz takie informacje ?? W Katedrze są dwa dywany - jeden krótszy cienki stary we wzorki (rozkładają go zawsze na śluby) a drugi długi gruby czerwony ze wzorem z boku (na specjalne okazje i może na sluby jak ktoś się uprze i zapłaci). Gybym za ten pierwszy miała płacić 100 to wolałabym żeby go nie bylo :-)

ten zwyczajny :

image

image

ten okazjonalny:

image

a dlaczego Papieski - właśnie dlatego :

image

Przyszły dzisiaj spinki dla mojego M jako prezent na walentynki z przeznaczeniem na poprawiny :-) I Love my wife i bardzo fajne są :-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej, chciałabym wrócić do tematu prezentów zamiast kwiatów. my zdecydowaliśmy się na wino (tak jak wiele z Was), ale nikt nie poruszył tematu: a w co to schować? bo temat pudełek na koperty przerobiłyśmy, ostatnio widziałam, że na kwiaty mieli takie wielkie kosze plastikowe (przyozdobione), a w co wino będziemy wkładać?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ja tez sie zastanawialam w co bedziemy chowac wino :) a jaki masz wierszyk?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ci, którzy szczęście przyjdą dzielić z nami
Niech nie biorą kwiatów - te zerwiemy sami
Kupon totolotka i butelkę wina
Niech dla Młodej Pary każdy w ręku trzyma.

Skusilismy się tez na totolotka, a nuż trafi się 6 :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli to nie kłopot dla Was Goście mili,
prosimy byście zamiast kwiatów
kupon lotto lub wino nam sprawili.

My myślimy nad tym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a my ciagle szukamy jakiegos 2 w 1 zeby dwoch wierszykow nie pisac, i czekam na ten o slodkim winie :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bardzo fajne, Madzia! tak jak czytałam tu gdzieś chyba na forum i jeszcze gdzie indziej o tego typu wierszykach, to ludzie mają różne na ten temat opinie (i w sumie dobrze, każdy ma do tego prawo) a ten wierszyk jest taki że tak powiem delikatny..:) aż nie wiem, czy nie skraść! ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A my zamiast kwiatów chcemy ksiązki, ale to dlatego ze wesele mamy daleko i nie mielibysmy jak kwiatów zabrac do naszego mieszkanka...a do tego mamy taki wierszyk...
Zamiast kwiatków do wazonu, które uschną w naszym domu,
Goście Drodzy, Goście Mili, propozycję mamy taką:
Radość byście nam sprawili, zatrzymując czar tej chwili
Nie kupujcie kwiatka z wstążką - obdarujcie jakąś książką
Podpisując z wielką gracją osobistą dedykacją.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Super Magrolcia, oby wam sie tylko ksiazki nie powtorzyly:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wybralam piosenke na podziekowanie rodzicow cliver dla rodzicow slyszalyscie??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
annaoj - my również będziemy prosić o różne alkohole i planujemy kupić takie plastikowe składane kosze (na zakupy, do samochodu - wiecie o co chodzi, można kupić w marketach, czarne z kolorową ramówką zieloną fioletową itp. ) Kosze będą w bagażniku auta i świadek będzie wkładał do nich butelki :-)

Mala1987 - pierwsza piosenka jest śliczna, bardzo prawdziwa w swoich słowach ale nie wiem czy pasuje mi to na pierwszy taniec. Bardziej bym ją słyszała w Kościele oczywiście nie naszym polskim ale pieknie by wyszla zaśpiewana przez chór :-) jeżeli chodzi o drugą piosenkę to nie przypadła mi do gustu przepraszam ale straszne smuty :-) i nie wiem czy goście by nie posneli na pierwszym tańcu :-) a wyciągnąc ich potem na parkiet będzie graniczyć z cudem :-) i do tego te słowa o kotach i szczurach i sikaniu ..... to nie mój klimat ale każdy ma oczywiście inne odczucia muzyczne i jeżeli ta piosenka jest bliska Twojemu sercu to najważniejsze - musicie sami podjąć decyzje :-)

Anastasia fajna melodyjna i bardzo powszechna faktycznie pojawiła się juz na wielu slubach :-)

Wykonanie Anny Karwan bardzo ładne :-)

olusia3472 - ładna piosenka, też się nad nią zastanawialiśmy ale jednak zdecydowaliśmy, że przy wręczaniu kwiatów i przytulaniu :-) orkiestra zaśpiewa Preludium - to dzięki Wam a potem oczywiście standardowy taniec cudownych rodziców mam ha ha :-) tego nie może zabraknąć :-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
widzę, ze macie temat wierszyków ....
te kwiaty to cały czas temat tabu, słyszałam od osób po których bym sie nie spodziewała najróżniejsze komentarze na ten temat, ale tego nie da sie uniknąć:(

My postanowilismy pomóc choremu chłopczykowi, może któras z Was też o tym mysli jesli tak to moge podsunąc wierszyk inwencja własna wiec może nie jakas super ale u nas sie sprawdziła, goscie zachwyceni i nie wymyślali twierdzac ze do wina kwiaty i tak muszą być:) a do tego jest mega satysfakcja jak komuś sie pomoga

Jeśli rozważacie kupno kwiatowych wiązanek , To pragniemy podsunąć Wam inne rozwiązanie: Kwiaty zostaw na łące a (imie dziecka) podaruj słońce
Niech ten grosik, co na bukiet miał być przeznaczony
Zamiast tego do kolorowej skarbonki zostanie wrzucony.

Cyctat oczywiście wziety z akcji charytatywnej.

JUż kiedys pisałam o piosence dla rodziców, jesli ktos nie chce aby było zbyt sentmentalnie( my nie chceilismy aby mamą makijaz spłyną) to polecam "Radość najpiekniejszych lat" w wykonaniu Kukulskiej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli chodzi o koszta to robiąc tylko obiad wydawało mi się, że kwota końcowa będzie mniejsza, ale niestety niektóre koszty są stałe :)

Nam przez ten czas udało się zamówić obrączki i za tydzień będą do odbioru :) nie mogę się doczekać :)

~ shanti możesz zmienić przy następnej aktualizacji dekoracje na salonikkwiatowy.com.pl?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oczywiście poprawię :-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Shant, dzięki za foto. i płaci się ponoć za Papieski, mam nadzieje, że za ten zwyczajny nie, bo mi w zupełności wystarczy. Kolega miał ślub 2 lata temu w Katedrze, podpytam go :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zamówiliśmy obrączki !

Chłop wybrał taką- ta z lewej :) - chyba 6mm, tytanowa szczotkowana

image

Uploaded with ImageShack.us

A ja taką- białe złoto 3mm (na zdjęciu jest 4mm) polerowana, bez kamyczków.

image

Uploaded with ImageShack.us

Ostatecznie wzięliśmy bez graweru.
Zamawialiśmy w Goldexie- w sumie najtaniej wyszło, duże możliwości zmian są poza tym w ogóle tytanowe mają, a w sieciówkach raczej z tym słabo jest.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Indygo-mamy podobny gust :-) jak już odbierzecie może wrzucisz fotkę tytanowej? My swego czasu myśleliśmy,że weźmiemy tytanowe,bo mój P.jest na praktycznie wszystko uczulony i obawialiśmy się,że na złoto też,ale na szczęście nie i bierzemy z białego nierodowanego :-)
My wybraliśmy podobny wzór,ale delikatnie zaokrąglone.

czym się różni szczotkowane od satyny?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tysia- mogę wrzucić fotki za 3 do 4 tygodni :) Szczotkowana niby ma takie podłużne ryski na powierzchni, satynowa nie ma tego efektu- jest po prostu matowa. Ale jak zapytałaś to już nie jestem pewna czy mój wybrał ostatecznie satynową czy szczotkowaną... Przekonam się za 3 do 4 tygodni :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehe,ok dzięki :-) ja się trochę gubię w tym strukturach,dlatego weźmiemy zwykłe polerowane,bo przynajmniej z odświeżeniem je nie będzie problemu. mam srebrną obrączkę pokrytą satyną czy czymś w tym stylu i każda rysę dokładnie widać...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z innej beczki teraz- jakie i czy robicie podziekowania dla waszych gosci? ja sie wlasnie zastanawiam :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O ja też chętnie poczytam o podziękowaniach dla gości :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My cały czas zastanawiamy się czy w ogóle je robić...jeżli sie zdecydujemy to każdy dostanie małą buteleczke nalewki samorobnej z ozdobieniem w kolorze wystroju.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też ciągle się zastanawiam i myślałam nad czymś takim :

http://moda.allegro.pl/banki-mydlane-dla-dzieci-gosci-na-slub-24-szt-hit-i2982694364.html

mogą ładnie wyglądać puszczane na sali, ciekawe zdjęcia mogą wyjść ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My będziemy mieć winietki i pamiątkę w jednym. Z racji tego ze robimy w gościńcu który jest trochę w góralskim stylu to będą pasować do klimatu sali i otoczenia. Sztućce na początku będą służyć jako winietka a później goście zabiorą ze sobą na pamiątkę :)

http://allegro.pl/wizytowki-drewniane-winietki-grawer-wesele-chrzest-i2984172923.html
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My sie nad podziekowaniami dla gosci zastanowimy potem, a jakie podziekowania dla rodziców robicie?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja sie zastanwialam nad podziekowaniami dla gosci i doszlam do wniosku ze to zbedny wydatek i my z niego zrezygnujemy.
Np kuferek + kokardka= 1,59 plus trzeba dokupic czekoladke pewnie z 0,50 zł to daje łączny koszt ok 2,10 zl razy 160 (200) gosci to wychodzi plus/minus 320 (400) zl, z tego co sprawdzilam na allegro to i tak wybralam tansza opcje... wole inaczej zagospodarowac te pieniadze. a czy brak takiej czekoladki wplynie na humor gosci i ich zabawe na weselu ...

ale podziekowania dla rodzicow to mi zaczynaja spedzac sen z powiek... kompletnie nie mam pomysłu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
gabi1 mam dokładnie ten sam problem co Ty. nie mam zielonego pojecia co dac rodzicom w podziekowaniu, no no mamy pomysł na filmikiem z podziekowaniem ale co do tego?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mala1987 nasz kazdy pomysl ma wiecej minusow niz plusow doslownie kazdy ;) jak mamy fajny pomysl to sie okazuje ze sa problemy z jego realizacja... poprostu masakra :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny ja sie zastanawiam nad prezentacja zrobiona ze swoich zdjec ( od malego poprzez lata mlodziencze az do zdjec z narzeczonym ) i opakowanie plytki w takie pudelko rozkladane w formie zdjec :) i tam wywolamy kilka naszych zdjec :) mysle ze pomysl super ( na pewno dla mojej mamy ktora jest fotografem i wiekszosc moich zdjec jak bylam mala sama robila ) a kosze z kwiatami wydaja i sie takie oklepane.. myslimy tez czy nie puscic takiej prezentacji w czasie przyjecia :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my dla gości będziemy mieli winietki i podziękowania w jednym, takie ciemnofioletowe krzesełka:
http://moda.allegro.pl/podziekowania-dla-gosci-krzeselko-winietki-wstazka-i2954506841.html

a dla rodziców jak wcześniej pisałam kosze ze słodyczami, kawą, alkoholem (wq mnie kwiaty uschną i tylko kasa zmarnowana, a tak przynajmniej zjedzą smakołyki :) po ślubie jeszcze albumy ze zdj dostaną. Fajny pomysł na album ze zdj od urodzenia do teraz, ale podobny album dopiero moi rodzice na święta dostali.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my chcemy na podziekowanie rodzicow nagrac film z naszymi zdjeciami od malego a w tle beda nasze zyczenia z naszym glosem i to puscimy na weselu no i kwiaty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
indygo - bardzo ładne obrączki faktycznie podobne do naszych tylko moja z kamieniem :-) mojego M 5 mm i chyba niższa bo na 1,5 mm a moja również 3 mm :-) i również Goldex :-)

Linea - my na pewno robimy podziękowania dla gości ale jeszcze nie zdecydowaliśmy co to będzie :-) mam różne pomysły i nie mogę się zdecydowac :-)

Jeżeli chodzi o podziękowania dla rodziców to tak jak już kiedys pisałam robimy filmik , który puścimy podczas wesela i który na płycie rodzice dostana wraz z koszem kwiatów (mamy je uwielbiają ale zastanawiamy się tez nad koszem ze storczykiem winem czekoladkami itp.) i fotoksiążki od małego aż do dziś :-) na weselu będziemy dziekowac za wychowanie i ma byc sentymentalnie i uczuciowo a po weselu zaprosimy rodziców na obiad/kolacje i podziekujemy im za pomoc w przygotowaniu wesela i wreczymy im albumy ślubno-weselne. Poleci filmik z podkładem muzycznym potem wreczanie upominków i przytulanie i jak juz pisała orkiestra zaśpiewa Preludium - To dzięki Wam a potem wspólny taniec przy Cudownych rodziców mam :-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
shanti też bedziemy mieli Preludium dla rodziców szukałam pare dni czegoś innego niż cudownych rodziców mam bo ta piosenka mi tak już zbrzydła ze masakra, a To dzieki wam jest śliczne :) a co do tego fotoalbumu że od małego to całkiem fajny pomysł :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
shanti tez z początku myślałam nad tymi bańkami - mam nawet 2 szt. kupione na próbę. Ostatecznie zrezygnowałam z tego pomysłu, ale samo opakowanie ładnie się prezentuje.
Na podziękowanie dla gości mam łyżeczki do herbaty z grawerem w tzw. komorze zupnej.
Dla rodziców planujemy zrobić film z podziękowaniami, puścić na weselu, wręczymy im po płytce z filmem żeby mieli na pamiątkę, otrzymają również od nas fotoksiążki (jestem w trakcie wstępnego planowania jak je wykonać , jaki program itp)
Na weselu oprócz filmu z podziękowaniem dla rodziców puścimy kolejny film dla urozmaicenia dla gości - prezentacja naszych zdjęć od małego do okresu narzeczeństwa przeplatana z wywiadem naszym - będziemy opowiadać historię jak się poznaliśmy.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aga_Kr - ja nigdy nie myślałam o bańkach to darlonek :-) pewnie Ci się oko pomyliło :-) z tymi prezentacjami to uważajcie żeby nie były zbyt długie i nudne bo z doświadczenia wiem, że gości to nudzi i wychodzą na dymka albo rozmawiaja i mało kto sie na tym skupia chybaże zrobicie to w jakies smiesznej wersji bo ludzie na weselu chca sie powzruszac ale tylko chwile raczej chca sie bawic pic i smiac :-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
darlonek - to banki to tandeta ;) - wychodza male i plyn lipny.. opakowanie calkiem spoko sie prezentuje,ale nic poza tym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, ja dzisiaj kupiłam suknie i muszę się wam pochwalić, bo jestem prze szczęśliwa, a poszukiwania trochę trwały:)
http://twojasuknia.pl/suknia-slubna,Herms,Cerquetta,2012,item,2004.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
śliczna suknia :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gratuluje zakupu - suknia sliczna a na żywo prezentuje się pewnie jeszcze ładniej :-) i pewnie cudnie się błyszczy
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie suknia na żywo tak mocno się nie błyszczy. Jest bardzo delikatna i ma moją wymarzoną koronkę:).
Proszę o dopisanie do listy: 10.08.2013 kościół Cystersów, dj Limahl, fotograf Wojciech Hintzke, sala Soprano
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ups shanti sorki za pomyłke
marlon bardzo ładna sukienka! na pewno ślicznie w niej wyglądasz.

Dziewczyny co myślicie dać jako prezenty na konkursy ? Powiem wam szczerze, że wódka jest trochę nudna jak dla mnie, planuję zakup jakiś śmiesznych gadżetów, typu np. kieliszki do wódki
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A mój chłop kupił wczoraj buty do gajerka na ślub. Jestem w szoku bo żyłam w przekonaniu, że to będzie spory problem. A tu taka niespodzianka! Zawsze nosił białe trampki do garnituru więc ślub nie będzie wyjątkiem :) Garnitur będzie grafitowy, sportowy więc stylizacja będzie raczej spójna.

Efekt będzie mniej więcej taki:

image

Uploaded with ImageShack.us

image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7
Widzę, że coś nie przypadł wam do gustu ten pomysł. Może podrzucę do poczytania artykuł http://notonlytie.blogspot.com/2012/05/biae-tenisowki-i-garnitur.html

i jeszcze jakieś fotki:
http://eleganckiewesele.pl/2009/10/pan-mlody-a-mloda-buty-na-slub-dla-niego/

image

Uploaded with ImageShack.us

image

Uploaded with ImageShack.us

image

Uploaded with ImageShack.us

image

Uploaded with ImageShack.us

Trochę luzu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Indygo - mi ten pomysł bardzo się podoba :-) jeżeli taki styl pasuje do Twojego Faceta to super :-) najważniejsze, żeby dobrze się w tym czuł :-) mój M chociaż nie chodzi w garniturze codziennie to już jak ma go ubrać to wszystko musi być eleganckie :-) i bardzo mu to pasuje a ja uwielbiam go w takim poważnym wydaniu :-) więc na slub to już w ogóle musi być idealnie :-) na sesji pewnie zaszalejemy :-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mój natomiast nasza garnitur do pracy, ale zawsze traktuje go na luzie- nawet nie ma eleganckich butów- zawsze były tenisówki. Spinki do mankietów ma wszystkie z jajem i ani jednej białej koszuli. Sam ogarnia swoją ślubną stylizacje i na ostatnich zakupach miałam wrażenie, że lepiej wie jak chce wyglądać w tym dniu niż ja... Nakieruję go czasem na kolorystykę, albo podpowiem mu coś, ale raczej na zasadzie "niech sobie przemyśli" niż narzucania mu czegokolwiek, bo to i tak nie przynosi rezultatów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
o kurcze no to faktycznie nie ma co sobie tym głowy zawracać tylko dla opakowania..:/ dzięki za info ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
marlon - sama nad ta suknia sie zastanawialam, ale ta ozdoba pod biustem za bardzo sie dla mnie blyszczala :)

nie zmienia to faktu, ze jest boska ;)

mieni sie pieknie w dziennym swietle :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny wiecie może ile sie mniej wiecej czeka na suknie? Mam slub we wrześniu a suknie chce dopiero zamówić pod koniec marca jak bede w Polsce? Czy to wystarczająco dużo czasu? Zaczęłam mieć mega stresa ;(((
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi się taki styl nie podoba, ale każdy wybiera to co lubi :)
Mój D zdecydował się na smoking. Nie wiemy tylko czy kupimy w sklepie czy uszyjemy na miarę. Może macie jakiegoś sprawdzonego krawca?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nicola ja mam ślub 5 października, ze względu na rodzaj pracy i to, ze nie będe miała czasu na poszukiwanie sukni od marca do czerwca wyruszyłam w piątek na poszukiwania, pytałam w salonach ile czasu zajmuje uszycie sukni i wszystko zależy od tego skąd ściągają materiał itp, czyli może to trwać 4 a i może z 6 miesiecy... Także jeśli wybierzesz coś w marcu to bez problemu powinni zdążyć :)

Mój Mąż wybrał surdut, bo chce się poczuc niczym angielski lord i szyjemy go na miarę u pana Jarosława Konaszewskiego, szyliśmy tam garnitur na ślub cywilny i jesteśmy bardzo zadowoleni, także teraz na kościelny szyjemy tam surdut :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam pytanie do par, ktore mialy wesele w Wanodze lub Orchidei: jak Wam sie podobalo? Slyszalam, ze jedzenia jest duzo, a obsluga?

Interesuje mnie rowniez zespol Allabama: czy 'Elvis show' sie goscia podobalo, czy raczej nikt nie tanczyl? Jakie macie ogolne odczucia? Slyszalam, ze to dobry zespol, ale lubi sie popisywac utworami Rock'owymi. Ja wolalabym taczej tradycyjna muzyke weselna :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
BeataI-J a mogłabyś zdradzić jaki jest koszt uszycia garnituru u pana Konaszewskiego (bo właśnie nad nim się zastanawialiśmy). Oprócz smokingu musimy kupić/uszyć porządny garnitur :)

Ktoś szukał wierszyków 2w1. Ja znalazłam coś takiego:

Młoda Para pragnie szczerze
No i prosi goście mili,
Na wesele nie z kwiatami,
Lecz byście z winkiem przybyli.
A co do prezentów wszelkich
Nie róbcie pakunków wielkich.
Te do koperty schowane
Są najbardziej pożądane.

Magda21 - my wybraliśmy Allabamę na poprawiny dla urozmaicenia :) Na weselu będzie grał u nas Remanent (również z centrum zespołów).
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli chodzi o garnitur to mieliśmy groupon ;) i w sumie z koszulą wyszło nas jakieś 1500zł, bo mój Tomek jest duży i musieliśmy troche dopłacić.

Natomiast z surdutem też się udało, bo pan Jarosław był na Targach Ślubnych i podrzucił mi ten rabatowy kupon, który był w gazetce i powiedział, ze za niecałe 2000zł uszyjemy mu 3częściowy surdut - złożyliśmy zamówienie już teraz, ale powiedział, ze kamizelke dostosuje jak będę wiedziała jaka suknia itp. Z garnituru i koszuli jesteśmy baaaardzo zadowoleni i stwierdziłam, ze nie ma czasami co przyoszczędzić na takich rzeczach a wiadomo takie męskie ubranie zawsze się przyda. Musisz podjechać do niego, można się z nim dogadać, a jak potrzebujesz garnituru to spójrz na groupon bo dzisiaj znowu widziałam jego oferte ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Indygo - styl świetny, zazdroszcze! Mój narzeczony niestety koniecznie chce lakierki.

Ja sama BARDZO nie lubie chodzić w butach na obcasach i chciałam iść do ślubu w różowych trampkach, ale jak udało mi sie przeforsować pomysł czarnych dodatków to trampki już niestety nie przeszły :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do każdego pasuje co innego i wszystko zalezy od charakteru :-) niektórzy pewnie założyliby kolorowe trampki ale przejmuja sie czy to wypada i co powiedza inni :-) tak samo jak koloerowe buty do ślubu ja dzisiaj usłyszałam od kolegi ze niezły ze mnie oszołom ze kupiłam fioletowe buty do slubu a ja nie widzę w tym nic dziwnego :-)
a niektórzy chca w ten jedyny dzień poczuć się inaczej wyjątkowo i wybierają eleganckie formy garniturów :-)

mój jest gdzies po środku :-) wyluzowane trampki tak ale na sesje, smoking itp zdecydowanie nie. Wygrywa klasyczny garnitur z fioletową podszewką, krawatem i eleganckie buty :-)

agat_120 - my będziemy szyć garnitur u Dziekońskiego we Wrzeszczu - cennik : http://www.dziekonski.pl/cennik.php
Do końca lutego 20% rabatu

Magda21 - w naszym wątku biorą udział pary, które dopiero będą miały ślub w tym roku więc własne zdanie na temat sal i zespołów dopiero zdobędziemy :-) może to pytanie lepiej zadać ogólnie na forum :-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Madzia- życzę powodzenia w zdecydowanych i niekonwencjonalnych decyzjach- trzymaj się tego i nie rób nic dla kogoś. Wiem, że to ciężkie- na mnie krzywo się wszyscy patrzą bo kupiłam baletki do sukni ślubnej i na nic moje argumenty, że to wygodniejsze i że nie podobają mi się buty na 3cm obcasie a na 10cm nie wytrzymam.

Czarne dodatki są super jak już pisałam- czarno białe trampki też by pasowały do tej koncepcji. Tak na prawdę długo nikt nie zauważy jakie masz buty pod długą suknią, może nic na ten temat nikomu nie mów :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam baletki i nikt nic nie mówił! Nie pasują?? Pasują!!
image


https://picasaweb.google.com/anusiak0507/Slub
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a ja mysle nad innym kolorem butow niz ecru.. szary, co sadzicie? beda srebrne dekoracje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Magda ja nie będę miała tej ozdoby pod biustem:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Linea jak masz srebne dodtaki to ja bym wybrala chyba srebne buty... a masz gdzies zdjecie szarych butow, ktore planjujesz zalozyć? łatwiej ocenic ze zdjeciem ;)

ja mam juz problem z butami z glowy... w koncu trafilam na wygodne buty w fajnym kolorze. kolor niby ivory ale mi bardziej podchodzi pod blade zloto takze po weselu napewno beda sie nadawly do ponownego wlozenia na impreze ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gabi ja też poszukuje bladego złota albo srebra, pochwal się swoimi bucikami :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.debenhams.com/webapp/wcs/stores/servlet/prod_10701_10001_050010840885_-1

Gosia na zdjeciu buty wygladaja bialo w porownaniu z rzeczywistoscia. A kolor maja naparwde sliczny ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gabi przepiękne :) właśnie czegoś takiego szukam dla siebie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Śliczne są :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki dziewczyny ;) na zywo wygladaja jeszcze piękniej ;) ale najwazniejsze ze są wygodne!!! wogole nie czuc ze obcas ma 12 cm wysokosci ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
12?! o kurczę :D dasz radę całe weselicho przetańczyć w nich ?:) a mam jeszcze pytanko będziesz miała gołe nogi czy pończochy? Bo ja się zastanawiam właśnie nad butami z odkrytymi palcami, ale wtedy już bez pończoch raczej, ale trochę się boję, że stopy sobie poobcieram :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A sama platforma ma ile cm?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gabi nie mam zdjec bo to na razie pomysl w glowie:) Twoje sa piekne, ale ja szukam bardziej sandalow- z zapieciem wokol kostki, gdzie kupowalas swoje?
Ja bede bez ponczoch chyba, bo bedzie czerwiec :)chyba ze widzialyscie gdzies ponczochy bez "palców" :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no wlaczyli mi jakas blokade antyspamowa....
pisze jeszcze raz:

platforma ma od 2 do 3 cm. Buty sa bardzo wygodne wogole nie czuc ze sa az tak wysokie. Szczerze to dopiero teraz w opisie zobaczylam ze buty maja 12 cm...

co do golych nóg to jeszcze nie wiem. z jednej strony boje sie obtarc z drugie obawiam sie upalu w sierpniu. Jest jezszcze jedno wyjscie zalozyc tzw "stopki", które zakrywaja tylko"podeszwe" palce i piety....

Linea popytaj w sklepach z rajstopami. wydaje mi sie ze nie powinnas miec problemu z kupnem ponczoch bez palcow... Co do butow to kupilam w UK. Tez myslalam nad butami zapinanymi wokol kostki, stwierdzilam ze jednak nie, ze jednak wole buty bez paskow. Balam sie obtarc...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gabi- no restekpa za 12cm, ja bym nie wytrzymała 12h w takich szpilach. No i w ogóle śliczne są i faktycznie do włożenia na jakąś imprezę elegancką.

linea- szare mogą wyglądać super ale to musi być ciemny szary, grafit. Jakiś popielaty może wyglądać jak brudny przy białej czy kremowej sukni.
Albo faktycznie, jak ktoś napisał, srebrne, brokatowe na przykład bardzo modne teraz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny możecie polecić jakieś sklepy internetowe poza allegro z fajnymi akcesoriami ślubnymi?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No ja bede szukala ciemnoszarych, suknie mam w kolorze ivory:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gabi1 - czaderskie te buciki i faktycznie buciki w takim kolorze posłużą Ci po ślubie na inne okazje :-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Indygo nie jest tak źle. Jakoś nie czuc tych 12 cm podczas chodzenia. But jest dobrze wyprofilowany wiec powinnam dac rade. Zreszta zawsze mozna zmienic buty podczas zabawy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, już teraz jestem w 100% pewna co do makijażu byłam wczoraj na próbnym i muszę powiedzieć że to był strzał w 10 :) Pani Ela jest przesympatyczną osobą i jest naprawdę świetna :) a więc klamka zapadła umowa podpisana i kolejna rzecz na liście odfajkowana ;) teraz już z górki :)

Joanna: ja rezerwację mam dopiero na 14 więc napewno zdąży z makijażem :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny ja też muszę się pochwalić kupiłam suknię. Po długich i wyczerpujących wizytach w większości salonów w trójmieście znalazłam tą jedyną:))
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gratulacje Chaton:) pokaż :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My kupiliśmy dziś garnitur na poprawiny u p. Konaszewskiego, smoking będziemy szyć w czerwcu :)

Wybrałam tez ostatecznie wizażystkę i fryzjerkę. Malować mnie będzie p. Marta Miazga a czesać p. Ola Czerwińska :)

Dziewczyny a może możecie polecić jakiś sklep z sukienkami wieczorowymi?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny ratunku za 6 tygodni slub a ja nie moge sie zdecydowac na dekoracje sali interesuja mnie kolory pudrowy roz ecru i jasny fiolet
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
agat_120 - polecam sklep Kontekst we Wrzeszczu w C. Manhattan poziom 1

hhhh - nie możesz się zdecydować jakie dekoracje zrobić ?? czy na jaki kolor się zdecydować?? bo jeżeli chodzi o kolor to możesz połączyć wszystkie trzy i będzie super wyglądało :-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prosze o dopisanie:

19-10-2013, Kasia i Karol, Ślub: Parafia pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie, Wesele: Orchidea w Chwaszczynie, Miakijaż: Anna Stykała, fotograf: A.LABUHNprodukt

Pozdrawiam :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam nową parę :-) tym bardziej się cieszę, że powiększa się nasze październikowe grono :-) a ja myślałam, że będę sama w tym miesiącu :-) oczywiście dopisuję Was do listy - pojawicie się w następnym wątku nr 12 :-)

Zamawiałam z allegro jakieś gadżety na 30-stkę dla mojego M i sprzedawca miał też ślubne tablice za 3 zł i zamówiłam na próbę może się przydadzą. Nam się bardzo podobają ale moja mama twierdzi, że napis powinien być zrozumiały dla wszystkich czyli w j. polskim a moja siostra uważa, że wyglądają jak pogrzebowe tym bardziej przy czarnym aucie :-) i co teraz .....

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak zdecydowanie też polecam Kontekst z Manhatanu :)

Pani bardzo miła i pomocna, kupiłam tam sukienkę na ślub cywilny w zeszłym roku :)

Dziewczyny szukając sukni ślubnej zwiedziłam, Langorię, Beauty, Memolie, Madleine, Elisabeth Passion, Carmen - gdzieś jeszcze warto się udać? Póki co mam na oku trzy tak zupełnie różne suknie, ze nie umiem się zdecydować, ale może gdzieś indziej znajdę tą która będzie tą jedyną :)

shanti strasznie podoba mi się ta tablica rejestracyjna, ale ja usłyszałam tak samo, że do czarnego samochodu będą wyglądać pogrzebowo ;p a wiadomo starsze ciotki i babcie mogą nie do końca zrozumieć napis.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no chce polaczyc wszystkie ale jakie kwiaty to maja byc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dlatego zamówiłam i przyłożymy do czarnego auta i zobaczymy jak to będzie wyglądało jak brzydko to zamówimy inne a te przydadzą się na sesje :-)

BeataI_J - ja na pewno odwiedzę jeszcze Agnes Gdynia http://www.suknieagnes.pl/polski.html, słyszałam też o First Lady Pruszcz Gdański http://www.salonfirstlady.pl/index2.html i Livia Gdańsk http://livia-suknie.pl/kontakt/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kasiaitak mamy wesele w tym samym miejscu :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
BeataI-J Też polecam Agnes no i Madonnę oczywiście. W Madonnie mają piękne suknie, pani krawcowa jest przesympatyczna, chociaż panie stylistki mogą sprawiać niesympatyczne wrażenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Super! Cieszę się, że jesteś zadowolona. W takim razie ja również muszę się umówić na próbny makijaż. Dzięki za info
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki!
Właśnie słyszałam, że w Madonnie są piękne suknie, ale obsługa niemiła, ale zajrzę, bo mam 3 genialne suknie na oku i nie umiem się zdecydować więc może gdzieś czeka jeszcze najpiękniejsza.
Jeszcze Agnes i Livia zostaną :)

Koleżanka ciągnie mnie jeszcze do Starogardu, więc pewnie w którąś sobotę się przejedziemy.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zajrzyj do salonu Fensi w Tczewie ;) ja właśnie tam zamówiłam swoją suknie ;) Panie są bardzo miłe i cierpliwe (przymierzyłam chyba połowę sukien z tego salonu). Na FB mają parę fotek ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja również mierzyłam suknie w salonie Fensi w Tczewie i byłam zadowolona:-) co prawda jeszcze się nie zdecydowałam,ale podejrzewam,że wybiorę suknię właśnie stamtąd. Jedna koleżanka szyła a druga kupowała tam suknie i też były zadowolone:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki za namiar :) na pewno tam zajrze!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tysia a jaki model sobie patrzyłaś?...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tysia zdazysz??
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nawet mnie nie straszcie! :-) ja już jestem wystarczająco przerażona czytając wasze posty i doskonale zdaję sobie sprawę,że jestem w tyle .. :-)
zamierzam wypożyczyc kieckę i z tego co wiem to na czerwiec nie mają praktycznie żadnych zamówień na wypożyczenia.chcę jeszcze skoczyć do Starogardu Gd.ale chyba tylko po to żeby się utwierdzić w przekonaniu,że nic lepszego juz nie znajdę:-)
http://www.morilee.com/bridals/blu/4862 - w tej chciałabym jedno skośne ramiączko dorobić,ale obawiam się,że straci fason..

jednak chyba najbardziej jestem przekonana do tej(moja mama i siostra uważają,że w tej wyglądam najlepiej) http://www.morilee.com/Bridals/voyage/6731
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sukienke na pewno wypożyczysz, jedynie co moge CI podpowiedzieć, że w STG koszt wynajęcia to ok 60 % kosztu sukienki.
I nie martw sie ze to 3 m ja szła po moja na 6 mc przed slubme po czym sie dowiedziałam ze jak zapłaciłam zaliczkę to maja co miesiac nowe sukienki i nwe na mc przed slubem moge zmienić na inna która własnie sie pojawiła;)
Czasami nawet zakup jest w tej samej co wypożyczenie jak chca sie pozbyc sukienki ze starszej kolekcji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki:-) ja liczę za wypożyczenie 1000-1200zł,bo tyle mniej więcej kosztują modele,które mnie interesują.
Ja niestety jestem wybredna albo mój gust nie łączy się z gustem większości panien młodych,więc ciężko znaleźć mi suknię,która nie jest na fiszbinach,kole i nie jest wsadzona ozdóbkami:-P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jedna i druga bardzo ładna, no ale jak wiadomo wszytko zależy od tego jak się wygląda w danej sukience no i jak się w niej czujesz- ważne, żeby nie przytłaczała i żebyś nie czuła się przebrana. No i lepiej zarezerwuj już sukienkę, bo po co robić sobie stresy dodatkowe, tam gdzie można ich uniknąć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Indygo-w obu czuję się bardzo swobodnie,mam podkreśloną talię,więc wszystko jest ok,tylko zdecydować się tu na coś ciężko:-P w tej Voyage myślę o odczepieniu tych kamieni na ramieni,bo nie lubię błyskotek:-P
Indygo,a jaką Ty masz suknię?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam Novabella wklejałam w poprzednim wątku chyba http://www.novabella.eu/gallery/13800a_0i7x81db.jpg

Też nie cierpię błyskotek i zastrzeżenie było takie właśnie w salonie, że nic nie ma się świecić - wybór zrobił się nagle dosyć ograniczony :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mamy podobny gust:-) ale ja nie chciałam właśnie zbytnio litery A i na kole..być może twoja jest bez koła.W tej mojej voyage wyjęto już sporo halek i nie jest ona tak obszerna u dołu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie też koła nie chciałam i moja koła nie ma. W sumie też nie bardzo przekonywała mnie litera A ale w takiej jednak najlepiej wyglądam, zwłaszcza, że ten model jest dopasowany w biodrach więc podkreśla talię, Twoja zresztą też tak ma.
Natomiast nie pasowały mi takie kolumnowe fasony, wyglądałam w nich jak zawodowa pływaczka- taaakie barki miałam szerokie :)

Po wyjęciu tych halek nie straciła na wyglądzie Twoja sukienka, pasuje Ci węższy dół?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gabi 1 - wracając do butów, to pamiętaj, że nie zmienisz butów na płaskie z 12cm bo nie dasz rady chodzić i tańczyć w sukience o 12 cm za długiej. Pewnie mogłabyś zmienić buty na jakieś 8 cm, ale też nie wiem czy już nie będzie problemu z przydeptywaniem sukni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja moje buty zdjełam po 2 h , 6 cm i nie deptałam po sukience Panie w salonie zrobiły mi mały bajer który to umozliwiał ale to tez zalezy od sukienki pewnie nie wszedzie da sie to zrobic..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Indygo wiem ;) juz obmslam plan jak ta suknie pozniej skrocic. Moze panie w salonie maja jakies gotowe rozwiazania a jak nie to pewnie agrafki pojda w ruch ....lub nozyczki ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sprytnie z tymi agrafkami! Jak krawcowe maja jakieś patenty na to, to napiszcie koniecznie jak to wygląda!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tysia mi tez sie podoba bardziej ta druga chociaz mam slabosc do sukni na jedno ramię :) jesli chcesz wypozyczac to zdazysz, ale oby Cie nikt nie uprzedzil z wypozyczeniem lub kupnem Twojej:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
napewno sie podziela wiedza:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czy któraś już była w alfie obejrzeć te ślubne inspiracje?? Pewnie będzie to samo co na targach ale gdzieś wyczytałam że ma być pokaz biżuterii ślubnej i liczę że może jakieś buty będą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Indygo-nie wiem jak wiele tych tiulów panie wyjęły,ale trochę zostało i jest w sam raz-nie opada ale też nie odstaje jakoś strasznie,jest tak w sam raz:-)
Linea-również mam nadzieję,że mnie nikt nie uprzedzi:-) też jakoś uparłam się na to jedno ramiączko,bo nie chciałam nigdy klasycznej gorsetowej,a na 2 ramiączkach praktycznie żadna mi się nie podoba..

Byłam dziś z moim P.mierzyć suknie w małym salonie i utwierdziłam się,że jednak lepsze są te 2 suknie,które wcześniej podesłałam.Jedna była nawet spoko,ale jak pasowała mi góra to dół wyglądał jakoś słabo.. czemu ja jestem taka wybredna?:-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mierzylas suknie ze swoim?? wow
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Faktycznie pomysł z agrafkami jest niezły :-) ale bałabym sie jednak uszkodzić suknie :-) ja mam nadzieje, że wytrzymam w swoich butach do końca ale jakiś patent od krawcowych na pewno by się przydał :-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tysia nie martw się, ja też ciągle mam wrażenie, że jestem strasznie wybredna i nic mi do końca na 1000% nie pasuje..

Mam 3 fantastyczne sukienki na oku:
http://langoria.pl/components/com_ponygallery/img_pictures/agora_20138_20121008_1916439487.jpg

http://www.verisebridal.com/wp-content/uploads/2012/11/ANTONIA.JPG

http://www.elizabethpassion.com/kolekcje/new-collection-2013/e-2535t

i nie mam pojęcia którą wybrać..

Kurcze ja chyba musze nauczyć się chodzić w butach na obcasie, bo jak patrze na te minimalne obcasiki 3cm to wygląda to dla mnie strasznie, a na butach z 8 czy 10cm obcasem nie wytrzymam długo... Najchętniej poszłabym w balerinach albo miała je chociaż na zmianę, tylko właśnie wtedy jest problem z długością sukienki..
Trzeba naprawde znaleźć ten patent! :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Linea-byłam pierwszy raz mierzyć z nim suknie.wcześniej widziałam co mają w tym salonie i generalnei stwierdziłam,że może mnie zobaczyć,bo pewnie na żadną suknię stamtąd się nie zdecyduję:-) on był oczywiście zachwycony:-P

BeataI-J - 2 i 3 suknie są super:-) ja też generalnie nie chodzę w obcasach,a na weselach wytrzymuję maksymalnie do oczepin.we wrześniu skręciłam kostkę i wylądowałam w gipsie,więc obcasy ogólnie nie są mi już wskazane....sama planuję kupić czółenka i baleriny na zmianę w podobnych kolorach:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
BeataI-J - każda suknia inna! Ta pierwsza to w ogóle nie mój styl, natomiast nr 2 jest genialna, trzecia też ok, ale za bardzo rozczapierzona jak dla mnie.
Mam dokładnie tak jak ty z butami 3cm są brzydkie, 8-10 cm piękne, ale jak w nich biegać tyle godzin. Osobiście zdecydowałam się na baleriny od początku żeby nie było problemu przy zmianie z długością sukni. Jestem dosyć wysoka więc też nie potrzeba mi dodatkowych cm aż tak.

Wyczytałam gdzieś, że jak się zmienia na niższe to pół biedy przydeptywanie, najgorsze jest to, że suknie jest później zniszczona na brzegu od przydeptywania innych osób w czasie tańca, zwłaszcza szpilkami pań.

Moją sukienkę też mój chłop pomagał mi wybierać. Nie mam potrzeby zaskakiwania go a zawsze dobrze mi doradza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki dziewczyny! No właśnie problem polega na tym, że każda jest inna i w każdej prezentuje się zupełnie inaczej i nie umiem się zdecydować, ale i ja poważnie myślę nad tą z różami chociaż przyjaciółki jak zobaczyły ją na manekinie powiedziały odpuść a po przymiarce okazało się, że świetnie leży ;)

U mnie problem polega na tym, że między mną a Moim jest 20cm różnicy wzrostu i jednak obcas by się przydał.

Indygo a kupiłaś już baleriny? Bo jeśli kupię wysokie buty to na bank będę musiała mieć balerinki na zmianę a krawcowa będzie myśleć jak później podwinąć suknie, bo faktycznie będzie jej bardzo szkoda, żeby ten dół był taki podeptany ;/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Beata I-J, mi tez najbardziej podoba się druga suknia, ten dół z róż jest świetny :)

W kwestii butów, to ja tez będę szukać dość niskich, bo sama jestem wysoka, a wyższa już nie chcę być ;) i chcę zwykłe czółenka zabudowane, białe z matowej skóry na obcasie max 4 cm. Wiecie może gdzie w Gdańsku takie znajdę? Widziałam coś takiego w Agnes w Gdyni, chyba firmy La Boda,a le może znajdę coś bliżej Gdańska i taniej...

Siulowa, ja byłam w Alfie, ale we wtorek, kiedy nie było specjalnych pokazów, tylko stała wystawa. I nic ciekawego tam nie znalazłam-wystawione 4 suknie (jak dla mnie nie za ładne) i 4 garnitury, przykładowa dekoracja stołów i wystawa zdjęć ślubnych. Pewnie w weekend będzie się działo trochę więcej, ale myślę, że wydarzenie będzie na malutką skalę.

A w ogóle, to jeszcze się nie chwaliłam, ale już jakiś czas temu zamówiłam suknię :D Jest taka jak planowałam na początku, czyli prosta, zwiewna i delikatna. A dodatkowo ma dodatkowo piękną koronkową marynarkę z krótkim rękawkiem. Tu jest link http://www.galasuknieslubne.pl/bianka.php
I jak już gdzieś napisałam, polecam salon Biała Dama w Sierakowicach- za wybór, obsługę i ceny 3 duże plusy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja już kupiłam balerinki- obczaiłam sobie na stronie Zary w kolorze wina, z aksamitu z zapięciem na kostkę. Zamówiłam je do sklepu bo tego koloru nie mieli w Klifie.

Mam fote chyba..
O!
image

Uploaded with ImageShack.us

Zgrabnie wyglądają na nodze i ten aksamit fajnie kontrastuje z satyną sukni. Wymyśliłam sobie jeszcze że bukiet będzie przewiązany granatową aksamitką, więc tekstury będą się powtarzać.

takaona- super kiecka i ta marynarka, jest niesamowita!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
takaona - pięęęękna ta suknia i ma fantastyczną tą koronkową marynarkę :) wygląda fenomenalnie!

Siulowa7 - ja też byłam w tygodniu w Alfie i nic szczególnie nie przykuło mojej uwagi, może w weekend będzie coś ciekawszego.

Indygo - świetne buty! Odważny kolor. Ale właśnie takie buty tylko oczywiście ja pewnie w troszkę mniej odważnym kolorze by się przydały, więc będę szukać odpowiednich balerinek :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
BeataI-J- myślę, że sieciówki wiosną będą zasypane balerinami w miliardach kolorów więc na pewno znajdziesz coś dla siebie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Indygo-buciki są bardzo fajne-proste a jednocześnie bardzo dziewczęca:-)

Ja też liczę na sieciówki i wiosenną kolekcję butów:-) ale najpierw suknia,,a potem dobór bucików:-D
Póki co nie mam ochoty na pokazwanie się ludziom-mam okropną wysypkę na twarzy:-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wlasnie dziewczyny nie w kazdym kosciele akceptuja odloniete ramiona macie jakies rozwiazanie tego problemu? mi sie podoba ta koronkowa marynarka jedenej z forumek,ale niesztety nie pasuje do mojej sukni. bolerka takiego klasycznego tez za bardzo bym nie chciala, na futerko w sierpniu za cieplo ;) macie jakies ciekawe pomysly?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gabi1-ja jeszcze sie nie orientowałam,ale myślałam o zakupie zwykłego szala(takie z frędzelkami) w pastelowym kolorze lub jakims pasującym do sukni/lwiatów/butów i przelożenie go na ramiona.widziałam gdzieś taki motyw-biała suknia(reszta też w stonowanych kolorach) a szal koloru delikatnego różu lub łososiowego i wyglądało to elegancko:-) dziewczyny wcześniej pisały też o zwykłych sweterkach
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
BeataI-J SUKNIA NUMER 3 JEST MEGA ŚLICZNA :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki Mala1987 :) ja bardzo długo zastanawiałam się nad taką suknią jak Ty masz, ale nie udało mi się nigdzie takiej przymierzyć niestety.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
~gabi1 - Myślę, że fajnym podziękowaniem i zarówno tradycją w moich stronach jest wręczanie ciasta po poprawinach. Nie płacisz dodatkowo, rozdajesz to, co zostało ze słodkości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi stylistka doradziła, że nie powinnam zakrywać ramion, bo wygląda to nie za bardzo.
W celu uspokojenia sumienia i tradycyjnego księdza ustaliśmy, że bolerko będzie z tiulu z koronkowym wykończeniem. Ramiona zakryte, choć nie do końca ;-).
Stwierdziła, że jedynie w kościele tak naprawdę jesteśmy w centrum zainteresowania. Musimy dopracować każdy szczegół.
Oczywiście nie chcę powiedzieć, by dla efektu się rozebrać. Kościół to miejsce święte i należy je uszanować. Jednak poszukajmy pewnych kompromisów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
BeataI-J - wow ale różne suknie :-) jeżeli wszystkie Ci się podobają a pewnie w każdej wyglądasz inaczej to masz trudne zadanie przed sobą :-) może warto jeszcze poszukać .... może wpadnie w oko ta jedyna co przebije te trzy :-) mnie szczerze nie powaliły na kolana ale gdybym miała wybrać to chyba 3 :-)

Mam nadzieje, że uda mi się wytrzymać w butach całą noc ale bardziej się obawiam poprawin .... pamiętam, że moja siostra musiała ubrac klapki :-) nic innego z bólu nie mogła ubrać :-)

takaona - śliczna suknia :-) boska marynarka !!

Ja na ramionach będę miała welon he he :-) a tak serio to planuje sukienkę na jakiś ramiączkach więc mam nadzieje ze wystarczą i obędzie się bez bolerek .... może jakby bylo mega zimno i na sesje kupie kolorowy czyt. fioletowy :-) sweterek
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
BeataI-J - nie przejmuj się aż tak różnicą wzrostu. Ja jestem niższa o 30 cm. Obcas wybrałam 5 cm. Wolę przetańczyć całe wesele niż nie móc chodzić i zniszczyć sukienkę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny najlepiej spytac sie ksiedza z kosciola, w ktorym bierzecie slub.

ja mialam suknie z odkrytymi ramionami, ktore w kosciele przyslanial tylko welon i ksiadz nie mial nic przeciwko.

bylam w tym roku na 4 weselach i tylko na jednym panna mloda miala "cos" i to dlatego, ze bylo mega zimno.

przeciez suknie slubne nie sa zazwyczaj jakies wyzywajace ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
niby tak ale jednak to Dom Bozy a tam obowiazuje stroj godny niż swobodny... u mnie w kosciele wisial taki plakat i jakos tak wrylo mi sie to w swiadomosc ze nawet jak ksiedzu nie przeszkadzaja odkryte ramiona to mi tak. Zreszta to tylko 50 minut i mozna wytrzymac w stylizacji mniej swobodnej. Zeby bylyszczec mam calutka noc ;) i nastepny dzien :)

cały dzien mysle o tych ramionach i nic co by mnie zadowolilo nie znalazlam. Niby pomysl z szalem mi sie podoba ale szal, bukiet, suknia chyba z byt duzo rzeczy do trzemania na mszy i chyba bardziej sparwdzi sie jednak bolerko/ marynarka w fajnym kroju. Szal widze na sesji slubnej porwany przez wiatr...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
gabi1 - a moze uszyc cos na styl czegos takiego? http://www.pronovias.us/bridal-accesories/costume-jewellery-collection-b-1303 lub http://www.pronovias.us/bridal-accesories/costume-jewellery-collection-b-5403 albo po prostu szal spiąc jakas ladna broszka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Anusia - fajne ciekawe "bolerko" :)

gabi - Dom Boży oczywiscie miejsce gdzie trzeba sie godnie ubrac, ale dwuwarstwowy welon za pas zakrywa ramiona tak samo jak koronkowe czy tiulowe bolerka

no ale w bolerku na pewno swobodniej, bo nie trzeba pilnowac jak welonu zeby sie nie zsunal ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
anusiu ciekawe te bolerka:) gdzie można je kupić? to drugie bardziej mi sie podoba
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
znalazłam je na tronie pronovias, moze salony, ktore maja ich kolekcje je maja albo moga sprowadzic
http://www.pronovias.us/ tu jest str, sa tez inne okrycia w akcesoriach. A jak zaden salon nie sprowadzi to moze ktos zgodzi sie takie uszyc?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i to jest chyba to czego szukalam.... dzieki wielkie Anusia:)

Magda ja jeszcze nie wiem czy bede miala welon, a koronkowe elementy do mojej sukni nie pasuja a to co dotej pory widzialam jakos mi nie podchodzilo....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gabi1- jeste jeszcze cos takiego http://www.pronovias.us/bridal-accesories/jackets-collection-chaqueta-la-184 mysle ze tez mozna uszyc u krawcowej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Takaona- sliczna sukienka :) Beata kazda inna!!! tez mysle ze moze powinnas jeszcze poszukac, musi czuc ze to to:)
ja nie bede miec zadnego bolerka, ale te z pronovias sa boskie!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Anusia widzialam i ta propozycje ale tu juz sie gryzie styl sukni i bolerka. u mnie zaduzo sie dzieje " na sukni" wiec bolerko powinno byc "proste" powinno uzupelniac suknie. Wszystko co widzialam to byly klasyczne bolerka z satyny, koronkowe ewentualnie polaczenie tiulu i koronek plus ozdobniki. Poprzednie propozycje idealnie mi pasuja :)to jest to czego szukalam :) wiec wielkie dzieki za te propozycje :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pronoviasa mają w Madonnie na Wielkopolskiej w Gdyni. Obawiam się tylko, że te bolerka są pioruńsko drogie. Znalazłam jedno które mi się podobało na amerykańskiej stronie za 100$ a u nas zawsze jest jeszcze drożej niż u nich więc obstawiam że tak z 500zł minimum.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki indygo za info. wychodzi na to ze w gre wchodzi tylko uszycie ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gabi1 - te wdzianka uszyte są z tiulu, organdyny lub woalu - kwestia wyboru - który z nich lepiej będzie współgrał z Twoją suknią
kolekcję Pronovias ma również Celebrity Bridal
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja to mam problem za 6 tygodni slub a ja nic niemam aby ubrac aby mi zimno nie bylo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja babcia jak zobaczyła mnie w mojej sukni (tak, udało mi się w końcu znaleźć tą 'och i ach' :)) to stwierdziła, że powinnam mieć do niej boa... :D najpierw zaczęłam się śmiać, a teraz się nad tym zastanawiam :P bo w sumie takie grube, ładne białe boa byłoby czymś 'innym' ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam pytanie do dziewczyn które załatwiały licencję - czy dostałyście ją od ręki? Bo nam ksiądz kazał przynieść wszystkie dokumenty jak do ślubu. W końcu udało się już wszystkie zebrać i po niedzieli się wybieramy, mam nadzieję że problemu nie będzie:)
Koleżanka ślub brała 10lat temu i nie chciała welonu więc w kościele miała szal - ale taki cieniutki, chyba z organtyny, ładnie opleciony wokół ramion żeby go ciągle nie pilnować. Ja do sukienki dostałam bolerko więc je chyba założę do kościoła, tym bardziej że tam najcieplej to nie jest ( na pasterce to w kościele było zimniej niż na zewnątrz)
Ten czas leci a tu jeszcze mega długa lista spraw do ogarnięcia.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam , ja także ślubuje w tym roku 28 września. Mam pytanie czy któraś z Was ma wesele w dzikim winie w Redzie na dolnej sali - kryształowej? Lub ma jakie doświadczenia (bawiła się tam kiedyś na weselu)? Bardzo proszę o podanie mi przy ilu osobach odbywało się przyjęcie. Z góry bardzo dziękuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mnie osobiscie podoba sie ta 3
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam garnitury dla Młodego zobaczyć w Skórczu (koło Starogardu Gd.). Dziś byliśmy i mają b.duży wybór i b.d. jakości. Mieliśmy wcześniej upatrzone 2 w Fashion House (po 999 i 1299zł) i w Skórczu były takie same! po 350-370zł, ale w końcu wybraliśmy jeszcze inny, taliowany (399zł), nawet namówiłam mojego na kamizelkę ślubną z musznikiem (159zł) :) (a był najpierw stanowczo na nie). Duży wybór garniturów tradycyjnych, taliowanych i supertaliowanych, koszul, krawatów... słodkie sukieneczki dla małych dziewczynek i garniturki dla chłopczyków.. No i bardzo miła i pomocna obsługa :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proszę, możesz podać dokładny adres tego sklepu?... ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Skórcz, ul.Parkowa 1. Sama dowiedziałam się o nim od jednej z dziewczyn z tego forum i jestem jej za to wdzięczna :)

strona www: http://mlyn.skorcz.info/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewszyny masakra ja i moj maz poklocilismy sie z meza rodzicami i to o ciasto moja tesciowa sie obrazila na mnie po niewaz ciastapiesze nam jedna babka i ja dzis do niej dzwonilam do tej babki i umowilam sie z nia na 13 marca ze omowimy szczegoly i wplace zaliczke a tesciowa nic mi nie mowiac pojechala wplacic dzis zaliczke i nas nie uprzedzila bo ponoc dzwonila do nej w srode ta kobieta ze chce kase na produkty ale ja dzwonila do tesciowej wczwartek i nic mi nie powiedziala ze jedzie z zaliczka nic nie uprzedzila poprostu nic zdenerwowala sie na mnie bo jej delikatnie uwagezwrocilam i sie rozlaczyla potem tesciu zadzwonil z awantura ze ja niby na tesciowa krzycze troszke kolryzuje bo nigdy glosu nie podnioslam do niej co o tym sadzicie??? co byscie zrobily??? a moze nie mialam jej zwracac uwagi???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gabi a jak sie ma rozmiarówka Twoich bucików do naszej polskiej rozmiarówki?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Śliczne te bolerka z pronovias ale faktycznie ich cena może być powalająca więc może lepiej uszyć coś takiego :-)

Lucy86 - dzięki za informację :-) też widziałam na forum informację o tych garniturach ale nie wiedziałam czy warto jechać ale jak piszesz ze jest ok to może pojedziemy tam kupić garnitur na poprawiny dla mojego M i garnitur dla teścia :-)

agata - nie przejmuj się takie sprzeczki przed ślubem to chyba norma, stres się udziela każdemu :-) wydaję mi się , że dobrze zrobiłaś zwracając teściowej uwagę. Może i chciała dobrze ale powinna Wam o tym powiedzieć w końcu to o Wasze wesele chodzi i powinniście wiedzieć o takich rzeczach. Poza tym jak raz odpuścisz to teściowa będzie to wykorzystywała a musi wiedzieć, że powinna się z Tobą liczyć.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
shanti- ja też się wahałam, czy nie będą tam jakieś tandetne, a niestety na materiałach totalnie się nie znam, więc zabraliśmy ze sobą mamę, która się na nich zna (detaszerka) i sama żałowała że już tacie kupiła garnitur o wiele droższy :P mi się b. podobał taki ciemnoszary z jasnofioletową podszewką, ale mojemu nie pasował, więc kupiliśmy taki supertaliowany z wydłużonymi klapami z bordową podszewką, i najbardziej to mi się chyba te wewnętrzne wykonanie podoba, bo takie śliczne :) Pani powiedziała, że niedługo będa nawet garnitury ze spodniami- rurkami- bo takich młodzi na studniówkę szukają..

agata- zgadzam się w 100% z shanti
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lucy a może orientujesz się jak tam wyglada sytuacja z sukienkami?? Widzę na ich stronie, że posiadaja ich ponad 200... mozna cos tam wybrać dla siebie czy raczej nie ma zbytnio w czym przebierac???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
szczerze nie zwracałam uwagi na sukienki, widziałam tylko takie garsonki jak dla mamy i słodziutkie sukieneczki dla małych dziewczynek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
linea to zalezy od producenta :) ale genaralnie to uk 3 to eur 36 uk 4 to eur 37 itd.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lucy- a z jakiej tkaniny te garnitury?

Byłam dziś w markecie budowlanym i na dziale ogrodniczym znalazłam małe szklane latarenki o nieco rustykalnym charakterze i kupiłam kilka do dekoracji stołów. Po trochu muszę zacząć kupować takie rzeczy, żeby dekoracja była ciekawa i nie zabiła nas cenowo.
Właśnie - macie już jakieś pomysły na dekorację stołów, albo ustalałyście coś z dekoratorkami? Czym się inspirujecie? Ja się ciągle waham i zastanawiam jak to zrobić nie banalnie i nie przedobrzyć za razem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
indygo wrzuć fotke tej latarenki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proszę mala.

Nawet już sobie foty porobiłam, żeby na bloga wrzucić później.

image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Indygo ja sie zdaje na dekoratorke. sama tematu nie ogarniam bo jest wszystkiego za duzo i trudno sie zdecydowac ;) ja juz wymyslilam chyba z 5 koncepcji a teraz pojawila sie kolejna ;) moim zdaniem dekoracja stanowi najgorsza czesc organizacji wesela duzo pomyslów, masa mozliwosci itd

Jaki masz pomysl na te lampki? moga nadac bardzo fajny klimat :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
poszukuje busa dla gosci na wesele polecacie cos???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agata,a gdzie masz ślub/wesele? To może mieć znaczenie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
okolice pruszcza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to ja niestety nie pomogę :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gabi - plan który mam na dekoracje to nie zmiennie w jakiejś części białe kwiaty w szklanych niskich wazonikach/szklankach i do tego świece w szkle no i dla urozmaicenia będą lampioniki ze świecami, nie t-lightami bo za krótko się palą tylko ze świeczką blokową małą.

Od jakiegoś czasu mam powracającą koncepcje na wykorzystanie małych szklanych buteleczek z tłoczonymi napisami coca-cola i soda. Te od koli mam z jakiejś limitowanej edycji historycznej z przed 2 lat. Chcę do nich włożyć pojedyncze kwiatki. Razem wszystko było by w rustykalnym klimacie ale nie chcę przesadzić. Ma to pasować do wnętrza restauracji która jest nowoczesna ale wykończona tradycyjnymi materiałami - drewno len i te sprawy.

Ogólnie to sobie na początku września próbę zrobię i wtedy się zdecyduje co i jak.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U znajomych był bus z firmy Pakar Auto z Suchanina - Gdańsk. Nie wiem jak to wygląda cenowo, ale firma wydaje się być solidna...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Indygo-bardzo fajne te latarenki:-) Moja restauracja jest w naturalnym drewnie z dodatkiem elegancji w postaci tapety i obrazów w złotych ramach,myślałam żeby na stołach postawich małe wazoniki z białymi tulipanami,a nad kominkiem duuużo świec(najlepiej w szkle). Na parapatecha też świece fajnie by wyglądały,ale boję się o biegające dzieciaki...

A jaki macie pomysł na przyzdobienie kościoła? Ja myślałam o postawieniu na ziemi co kilka ławek słoików pokrytych koronką,na górze przewiązana wstążka i świece palące się w środku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
~Tysia - pomysł ze świecami brzmi dobrze, ale dowiedz się wcześniej czy w Twoim kościele pozwalają na tego typu ozdoby. Wiem, że w niektórych starych kościołach jest to zabronione.. czasem też problemem jest ksiądz, który zwyczajnie się na to nie zgadza - warto sprawdzić wcześniej
www.slubwtrojmiescie.pl - Trójmieski portal ślubny, zapraszam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiem,wiem:-) właśnie zamierzam na ten temat porozmawiać na spotkaniu z księdzem,bo nawet nie wiem czy oni jakiś dywan rozciągają itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czytam wasze pomysły i inspiracje dotyczące wesela, ja z kolei zastanawiam się nad drink barem, ma któraś z Was może? myślicie, że to dobry pomysł?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeżeli chodzi o drinkbary to zależy już od Twoich gości, ja byłam na weselach gdzie drink bary były ale nie byly jakos szczegolnie oblegane ale bylam też na takim weselu gdzie byłe istne kolejki. Wiadomo przecież co sie dzieje jak połączy się za dużo różnych alkoholi niestety + kilka toastów za zdrowie młodych wódką weselną :| dramat
www.slubwtrojmiescie.pl - Trójmieski portal ślubny, zapraszam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tysia- obczaiłam Twoją restauracje i świece na kominku to super pomysł, ale ja bym postawiła takie różnej wysokości w różnych naczyniach. Tulipany są piękne i tak różne, że na prawdę można z nich zrobić piękną niebanalną dekorację.

Co do kościoła osobiście planuję tylko kompozycje na ołtarz. Nie podobają mi się ślubne dekoracje kościołów. Nie wiem za bardzo jak te organzy i tiule oplatające wszystko mają dodawać uroku wnętrzu. Świeczki natomiast wydają się dobrym pomysłem, ale zadbałabym o przygaszenie świateł w kościele, żeby te świece miały jakikolwiek sens.

U mnie będzie bar, ale ten restauracyjny, nie wedding bar. Problem mieszania zostawiam gościom, w końcu każdy wie co może a czego nie. Co do toastów problem z głowy bo nie chcę alkoholu na stołach, tylko wino do obiadu. Więc toasty będą wznosili tym co będą mieli w szklankach aktualnie. Wydaje mi się że w tym układzie spożycie będzie mniejsze, nie chodzi mi tu o oszczędność broń Boże ale o głowy gości :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
słuchajcie Dziewczyny, muszę się pochwalić!! po wielkich walkach i trudach związanych ze słuchaniem "te są najlepsze, weźmy te!" (i myśleniu czegoś zupełnie odwrotnego) kupiliśmy wreszcie obrączki!!! :)

takie są:
http://www.dorismartin.pl/bizuteria/obrczki_lubne_stelmach_wzr_st140,st140

więc kolejna rzecz odhaczona!:)

chodzę już pomału po sklepach i szukam sobie butów..tylko że wymyśliłam sobie, że ma to być taki delikatny, jakby trochę pudrowy, trochę brudny róż, jak moja szarfa w pasie będzie i widzę że będzie masakra ze znalezieniem..dobrze że się sezon na wiosenne i potem letnie buty rozpoczyna;) ale teraz też trochę się zastanawiam nad jednymi białymi..nie wiem tylko czy z takim obcasem pasuje, co takiej białej alternatywie myślicie?
http://www.spartoo.pl/Hispanitas-CHO-x124536.php
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Gabi ale chodzi mi konkretnie o firme tych Twoich , bo byc moze sobie tez zamowie, swietne maja buty z tego co widze wizualnie a jak TY mowisz ze wygodne to juz w ogole :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, ja sie zdecydowalam na suknie! Oczywiscie calkiem inna,niz planowalam, za to taka jak w marzeniach 5latki ;) Princeska z Langorii. Poczta pantoflowa dostalam numer krawcowej z gdyni, uszyje mi ta suknie za 1300zl (w salonie ponad 4000). Wiem,wiem, wszyscy mówią, że to nie to samo, ale bylam na kilku weselach, gdzie ktos tam z rodziny szyl, i jednak widac bylo reczna robote, a nie tasmowa produkcje. Jakby ktos chcial namiar na Pania Gosie to sluze pomoca! :)))
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agulaaa- obrączki nie w moim stylu, ale zgrabne no i połączenie białego i żółtego złota daje dowolność w kolorze biżuterii jaką będziesz nosić.
Co do butów to na Twoim miejscu szukała bym tych blado różowych- to świetny pomysł i taki romantyczny detal do tego bukiet wybrałabym bukiet różowo łososiowy.
Ładne bladoróżowe znalazłam na tej stronie którą podałaś
http://www.spartoo.pl/Menbur-DNIEPER-x151895.php

http://www.spartoo.pl/Marian-TERNUNE-x193953.php

i do tego bukiety :)
image

Uploaded with ImageShack.us

image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Indygo-dzięki :-) ślub będę miała w kościele"dolnym" tzn na górze jest duży,gdzie zazwyczaj odbywają się duże uroczystości i śluby,a piętro niżej jest mała część,jakby kaplica w trochę nowoczesnym stylu z podwieszanym sufitem w kształcie jakby szachownicy i dzięki temu oświetlenie jest troche przytłumione,dlatego pomyślałam,że świece fajnie mogą tam wyglądać(dodatkowo podłoga jest bardzo ciemna).

agulaaa - też rozglądam się za butami. w Deichmanie widziałam pudrowy róż i ecru zamszowe czółenka i sama się zawahałam czy takich nie kupić,chociaż marzą mi się chabrowe:-)

My również wybraliśmy w sobotę obrączki - ostatecznie przymierzyliśmy obrączki już gotowe dla kogoś i bardzo nam się spodobały.Wprowadziliśmy tylko małą zmianę no i białe nierodowane złoto:-) jak odbiorę to może wrzucę fotkę(o ile mi się uda,bo coś mi nie wychodziło ostatnio..) W weekend siedzieliśmy nad wymyślaniem grawera-jeśli się uda to będzie oryginalny:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
linea to tak jak pisalam eur 37 to uk 4.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, jest Groupon do Konaszewskiego na kupno lub szycie garnituru, jeśli jesteście zainteresowane :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przejrzałam teraz wszystkie groupony i nie mogę znaleźć.. :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.groupon.pl/oferty/trojmiasto/zaklad-krawiecki-konaszewski/17751314
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuje :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
agulaaa - gratuluje zakupu obrączek :-) dla mnie za dużo się na nich dzieje ale fajnie, że macie to już za sobą :-) jeżeli chodzi o buty to doradziłabym Ci to samo co Indygo - śliczne te bukiety w takim łososiowo-różowym kolorze. Szczerze te buciki, które pokazałaś w ogóle mi się nie podobają- obcas nie pasuje do sukni ślubnej i cały kształt jakiś taki babciny :-)

Dziewczyny szybko minęło ale już uprzedzam, że niedługo nowy wątek :-) jeszcze tylko 30 wpisów i zrobimy nową aktualizację :-) może ktoś chce się dopisac, coś zmienić lub dopisać ????

My dzisiaj zdecydowaliśmy się na zakup wódki i jutro chyba będziemy mieć ją w domu :-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
`shanti , a na jaka wodke sie zdecydowaliscie?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny z 110 osob potwierdzilo 63 osoby jestem zalamana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zdecydowaliśmy się na wódkę Stock
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
`aaa, ale te pozostałe osoby odmowily czy poprostu nie potwierdzily? bo kuzynka miala sytuacje, ze dzownila do gosci, pytala czy przyjada, oni jej odpowiadali,ze nie wiedza. takze ona uznala,ze glupio im powiedziec,ze nie, odliczyla ich z listy, a oni jej zadzownili potwierdzic w piatek o 20 przed weselem!!! masakra
Nawet jesli ci odmowili, to nie przejmuj sie! ich strata. lepiej niech nie przychodza, niz mieliby przyjsc i stroic glupie miny.
Ja jeszcze nie dalam zaproszen,a juz pare osob mi powiedzialo,ze nie przyjda (np. chestna), ale pare osob potwierdzilo przybycie mimo braku zaproszenia "w reku". I dla takich 63 osob warto organizowac wesele! glowa do gory, bez nich tez bedzie cudownie, wkoncu to Twoj dzien!!!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to juz wszyscy mam nadzieje ze juz nikt nie odmowi z tych co potwierdzili
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Shanti-my też kupiliśmy Stocka,mam nadzieję,że to dobry wybór :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Indygo, dzięki za podpowiedzi, mam kilka fotek na kompie ściągniętych z bukietami, to wstawię jak mi się uda (jeszcze tu tego nie robiłam;)), ale generalnie są w takim klimacie jak to co pokazujesz.

Shanti, mi się buty ogólnie podobają, tylko ten obcas mnie właśnie "niepokoi";) wolałabym żeby był biały.. no ale trochę takich kolorów delikatnego różu widziałam w sieciówkach różnych, więc będę chodzić i szukać aż znajdę. Dla mnie dodatkowym argumentem jest to, że potem prędzej ubiorę takie różowe buty, niż białe, więc nie będą tylko na jeden raz;)

Tysia, chyba wiem o jakich butkach mówisz, ale to nie mój kolor niestety. Ale jak mają teraz taką tonację kolorystyczną ogólnie, to liczę że z biegiem czasu będzie więcej butów w tym kolorze. A w jakim kościele bierzesz ślub?

A co do butów, to szukam raczej zapinanych na paseczek, bo zwykłe czółenka czasami łatwo spadają mi z nóg (np. dlatego, że jestem między rozmiarami) - macie na to jakiś dobry sposób? słyszałam o jakiś wkładkach, ale jak to wygląda i gdzie można kupić? Gdybym brała pod uwagę czółenka poszerzyłoby się moje pole do poszukiwań:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Shanti i Tysia a gdzie kupowałyście wódkę jeśli mogę spytać?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
image

image

image

to takie trzy, o których myślę..zobaczymy, co z tego wyjdzie w praktyce..

A! Indygo niestety buty które zaproponowałaś odpadają, bo ja musze mieć do 6cm obcas (z czego z jednej strony się cieszę;)), no ale to też zawęża mi obszar poszukiwań.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
agulaaa-ja biorę w dolnym NMP na Suchostrzygach i zastanawiam się jaką zrobić dekorację w kościele.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
BeataI-J - wódkę STOCK kupowaliśmy w Tczewie w zwykłym sklepie,bo akurat była promocja po 19,90zł za 0,5l
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki Tysia! :)

My rozglądamy się za Stockiem albo Panem Tadeuszem, ale też stwierdziłam, że można trafić na fajną promocje w zwykłym sklepie i tak się rozglądam ;]
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agulaaa- te butki które wkleiłam jako drugie mają 7cm. Z 6cm faktycznie jest ciężko. To musi być dokładnie 6cm czy masz jakiś margines? A w ogóle spojrzałam, że ślub masz w czerwcu- zastanów się nad bukietem z piwonii - są przepiękne, romantyczne no i mają różne odcienie różu.

Powiem Wam o moich postępach - zrobiłam takie a'la STD do rozesłania mailem. Zrobiłam je w stylu zaproszeń jakie zamówimy. Nie mieliśmy tego w planach wcześniej, ale stwierdziliśmy, że wrzesień to jeszcze okres urlopowy, poza tym kilka osób z zagranicy przyjedzie, więc warto uprzedzić wcześniej, zwłaszcza, że pojawiały się często pytania o datę.

Krótko napisałam, że prosimy o zarezerwowanie terminu i że wszystko odbędzie się w Trójmieście. Bez szczegółów a znajomi będą wiedzieli na co mogą się nastawić. Aha no i rozsyłamy tą informacje tylko do młodej części gości :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej

Może komus to pomoże.
My kupowalismy Pana tadeusza w tej hurtowni

http://www.janussa.pl/promocje.html

Bralismy ok 100 butelek razem z tymi gratisowymi wyszło nam ok 19,6 za 0,5.

Warto zapytac to była wtedy najlepsza cena. W marketach typu makro itd koszt było ok 21,7 do 23 zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
indygo - swietną stronke zalozylas! http://slubpomojemu.blogspot.com/ fajosko sie czyta :)
www.slubwtrojmiescie.pl - Trójmieski portal ślubny, zapraszam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Maleńka2 a kiedy kupowaliście wódkę?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
www.slubwtrojmiescie.pl - Dzięki wielkie, ale mi miło!!! :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam pytanie do malenka2 czy wódkę z tej hurtowni, kupowaliście osobiście czy maja jakiś swój oddział w trójmieście?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cheryl na stronie mają jakiś kontakt na Gdańsk:
Oddział Gdańsk
Gdańsk
80-557 ul. Załogowa 17 gdansk@janussa.pl
tel: 800 204 504
tel.: 58 667 49 46
tel.: 58 667 02 53
fax: 58 667 49 47
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Indygo zajzalam na twoja stronke i powiem ze .... podoba mi sie twoja wersja slubu ;) To nie moj styl ale z tego co piszesz wylania sie fajna, spojna koncepcja ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oni sa w trójmiescie;) Własnie tam kupowliśmy nasza wódke na prawde warto podjechac i sprawdzić ceny, nie ma tam jakiejs wielkiej wystawki itd ale cena nam bardzo odpowiadała
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki gabi1! Na początku pomysły i koncepcje zmieniały mi się co minutę, dlatego zaczęłam sobie pisać tego bloga, żeby pamiętać to wszystko.

W ogóle polecam każdej z Was pisanie takiego pamiętnika!

Teraz jak już do konkretów przychodzi to też mam wrażenie, że jakoś zaczyna się to klarować. Dużo oglądam i czytam więc chyba wiem już co chcę :) Ciesze się, że dla postronnych też ma to wszystko sens po mimo innego stylu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny,
my kupiliśmy wyborową 0,5 l za 19.90 w zwykłym sklepie w Oliwie była promocja w zeszłym roku.

Czasem warto popatrzeć na zwykłe sklepy, niekoniecznie selgros, makro itp.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My kupiliśmy Stock 0,5l za 16,50zł butelka. Cena super, ale udało nam się to załatwić przez znajomego przedstawiciela. Zaoszczędziliśmy około 4zł na butelce, bo jak się orientowałam to około 21-21 zł trzeba było liczyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mamy wodke Krupnik kupiona po 15,90 za 0,5l
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mika008 może dasz nam namiar na tego przedstawiciela;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny a jak obliczacie ilość wódki na wesele i poprawiny?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Indygo, suknię mierzyłam w butach z 6 cm obcasem i z nimi jest idealnie, a do tego PM jest tylko 10 cm wyższy, więc biorąc pod uwagę buty i fryzurę, nie chciałabym być od niego wyższa;) no a też muszę przyznać, że ciężko mi chodzić, a co dopiero tańczyć(!) w wyższym obcasie, więc te 6cm jest mi akurat na rękę:)

Tysia, nie byłam tam na dole tylko u góry, więc nie pomogę..

a co do wódki, to ktoś może robi wesele bez poprawin? zastanawiam się, czy 0,5l na głowę to będzie odpowiednia ilosć.. a dużo przewidujecie na bramy i konkursy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tysia - wódka jest przez nas sprawdzona na mniejszych imprezach a we wrześniu na weselu znajomych - myślę, że to dobry wybór :-) do tego bardzo ładna butelka :-)

agulaaa - ja również uważam, że kolorowe buty są praktyczniejsze i nie jest to strata pieniędzy a do tego ciekawy dodatek do stroju PM :-) jeżeli chodzi bukiety, które wstawiłaś to najbardziej podoba mi się drugi :-) uwielbiam tulipany ale w tym bukiecie mnie nie zachwyciły :-)

Dzisiaj byłam w alfie i w nine west pojawia się chyba kolekcja ślubna bo widziałam kilka białych bucików ale kolorowe też mieli śliczne :-)

BeataI_J - ja sprawdzałam cenę wódki Stock w kilku punktach i np jedna hurtownia dała cenę 21 zł, w selgrosie jest troszkę taniej i w zeszłym tygodniu kupowaliśmy wódkę na rodzinną impreze za 20,60 zł, hurtownia JanusSA 13.02. dała mi odpowiedź: STOCK 0,5L- BRUTTO 20,80 zł (dodatkowo polecali: proponuję wódkę Navigator. Obecnie jest do niej promocja tzw."weselna', w wyniku rozliczenia dodatkowych but."gratisowych" cena koncowa wynosi 18,30 brutto. Jest to alkohol na spirytusie neutralnym, a więc pozbawiony tzw."odoru", zaopatrzony w korek typu GUALA wraz z nalewakiem).

My dzisiaj kupiliśmy wódkę Stock 0,5l za 19 zł w hurtowni na Marynarki Polskiej. Znajomy załatwiał tam wódkę na wesele i razem braliśmy 350 butelek.

Wódkę liczyliśmy 0,7l na osobę (łącznie z dziećmi) z poprawinami. Dodatkowo dołożyliśmy kilka sztuk na konkursy i chyba kupimy jakąś tańszą na bramy.

Na sam ślub liczy się 0,5 l na osobę.

Indygo - fajny pomysł z tymi wiadomościami :-) ja też uważam, że warto wcześniej poinformowac gości o dacie ślubu - my w tym celu nagrywamy zaproszenia i powysyłami cd z filmikiem :-)

Ja również zaglądam na Twoją stronę od czasu do czasu i śledzę wpisy i postępy i czyta się Twój blog super :-) zawsze mnie coś zainspiruje :-)

DZIEWCZYNY JUTRO POSTARAM SIĘ ZAŁOŻYĆ NOWY WĄTEK więc ostatnie chwile na zmianę danych !!!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Shanti chyba zajrze do tego sklepu Nine West :)

A wracając do alkoholu mój szanowny Mąż nieco mnie przeraził mówiąc, że muszę kupić z 300butelek bo na Kaszubach mam liczyć litr na głowę z poprawinami i on nie wie czy to wystarczy... Na cywilnym mieliśmy Pana Tadeusza i ta wódka nikomu nie zaszkodziła i wszyscy ją chwalili i myślę, że będziemy szukali po prostu ofert na Pana Tadeusza, ale ta ilość tej wódki mnie rozbraja momentami..
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Shanti- dzięki za miłe słowa i odwiedziny na blogu :)

BeataI-J - masakra 300 butelek!!! Skoro macie 300 butelek to ok 150 os na weselu, rozumiem, że znakomita większość jest z kaszub skoro zgodnie z zaleceniem męża tyle kupujecie. Może nie ma co przesadzać jeśli część ludzi jest przyjezdna albo macie dużo znajomych na weselu, młodzi tyle nie wypiją. A na poprawiny to nie lepsze piwo?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wow faktycznie te ilości wódki przerażają :-) my kupilismy 200 butelek ale zaniżyliśmy troszkę ilość gości - na liście mamy więcej ale zakładamy, że kilka osób się wykruszy. Jeżeli jednak pojawią się wszyscy to będziemy musieli dokupić. Na poprawiny u nas będzie wódka ale dodatkowo również piwo. Na Kaszubach piją dużo bo zazwyczaj jest wesele poprawiny i poprawiny poprawin więc przez trzy dni na pewno troszkę tego zejdzie :-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My liczymy na wesele z poprawinami 0,7l na osobę. Do tego wino, a na poprawiny jeszcze piwo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
0,5 l na osobe bez poprawin + bramy z tego
dokupimy też wino - ok. 30 litrów na 90 osób

na konkursy planuję zakupić jakieś śmieszne gadżety - nie chcemy wręczać flaszek
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nasza lista jest niestety dłuższa także boję się, że na weselu będzie ze 150 osób. I w większości są to Kaszubi także mogą wypić. Mój T nie pije w ogóle piwa i ja właśnie też się zastanawiałam czy nie kupić z 250 butelek i do tego piwo i wino bo przecież wiadomo, ze nie każdy może miec ochotę na wódkę, a poprawiny to prawie druga impreza weselna..
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
coś mi wcześniejszy chyba wpis się nie udał, Shanti popropszę o zmianę przy Iwona i Jakub 07.09.2013 kościół ( był Św, Piotra i Pawła w Chmielnie ) Św. Wojciecha w Kartuzach , dekoracje sali, kościoła, samochodu oraz kwiaty dla mnie, świadkowej firma FUNDECOR Jagoda Trzebiatowska, fotograf: MonaBlank , dj Alex z Olsztyna , makijaż: Dagmara Śrama
po wielkich poszukiwaniach udało mi się w końcu znaleźć buty w kolorze turkusowym :)
https://www.menbur.eu/club/collection/shoes/elgon/005167/56

poszukuje jedynie fryzjerki, może któraś z Was ma sprawdzoną i godną polecenia ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja poproszę o dodanie makijażu: AJS Visage.
:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ok Dziewczyny zmiany zapisane .... nowy wątek dzisiaj późnym wieczorem więc jeżeli ktoś jeszcze chciałby coś dodać to piszcie piszcie :-) a ja uciekam na kawkę z przyjaciółką :-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To ja poproszę o dodanie fotografa:) : Jarosław Ramult
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tysia czy mogłabyś dokładnie podać w jakim sklepie w Tczewie kupiłaś wódkę Stock? Jestem z Tczewa i szukam aktualnie promocji na wódkę. Niestety nie wiem, gdzie jest hurtownia o której pisała Shanti.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ktoś z forum zna zespół silverton ze Starogardu Gdańskiego? Wie coś na ich temat? Powiem szczerze, że mam pewne obawy strona internetowa zespołu wygasła od paru miesięcy co jakiś czas zaglądam i nic... Umowę podpisaliśmy dość wcześnie ale nie uzbierałam jeszcze zbyt wielu o nich opinii żeby czuć się pewniej....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To i ja poproszę o aktualizację kilku faktów zaklepanych już jakiś czas temu :)
Wodzirej/Dj - Jacek Ciesielski, fryzjer- Ola Czerwińska, makijaż- Monika Szczęch
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ZAPRASZAM DO NOWEGO WĄTKU MŁODE PARY 2013 CZĘŚĆ 12 !!!

- kolejne wypowiedzi proszę wpisywać na nowej stronie:

http://forum.trojmiasto.pl/Mlode-Pary-2013-czesc-12-t449004,1,11.html
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,

Mam do sprzedania piękną, firmowa sukienkę kupowana w USA.
Zainteresowane osoby bardzo proszę o kontakt :-)

http://ogloszenia.trojmiasto.pl/suknie-slubne/piekna-suknia-slubna-davids-bridal-welon-halka-ogl6029164.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Odświeżam temat- ktoś coś słysza o Silverton ze Starogardu Gdańskiego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Wesele

jaki prezent,upominek na rocznice slubu POMOCY! (67 odpowiedzi)

Pomóżcie mi, co możemy kupić moim rodzicom na rocznicę ślubu. Może jakis fajny upominek... nie...

ile planujecie wydać na ślub i wesele? (210 odpowiedzi)

znalazłam na forum podobny wątek, jednak tam dziewczyny wypisywały tylko kwoty, a nie o to mi...

dobry...i nie drogi dentysta (50 odpowiedzi)

Hejka szukam dentysty dobrego ale żebym nie straciła majątku !!! mam sporo ubytków i pochłonie mi...

do góry