Widok

Czy pozwalacie dzieciom na plaży chodzić bez majteczek?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Od razu zacznę, że to zupełnie luźny wątek:-)
Już któryś raz będąc na plaży widzę jak mali chłopcy latają po plaży bez majtek i mało tego wczoraj np. chłopczyk stawał i sikał gdzie popadnie. Wiem, że to tylko dziecko ale i tak nie jest to przyjemny widok. Rodzice widzieli i jeszcze bili brawo, że tak ładnie siusiu zrobił.
Nie lubię takich widoków i nie pozwalam córce latać na golasa.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 2
mnie widok nie przeszkadza, bardziej myślę pod względem praktycznym. Piasek wszędzie wchodzi, może podrażnić okolice intymne.

Ale przypomniał mi się, że jak miałam jakieś 6-7 lat, byłam na wakacji u cioci i nie miałam stroju. Biegałam własnie na majtkach, ale wstyd mi było bez koszulki, mimo, że jeszcze dzieciaczek byłam.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
a to już inna kwestia:-) moja córka ma teraz 7 lat ale od kiedy pamiętam jak się przebiera to nie przy ludziach. Nawet jak jesteśmy na działce i są sąsiedzi za płotem to zawsze chodzi schować się do domku.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mam 4 latka i nie pozwalam, takie czasy, nie chcę by jakiś pan podniecał sie widokiem mojego dziecka....
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam 4-latka i 2-latkę i nigdy im nie pozwalam biegać na golasa, przecież to niehigieniczne. Sama też bym nie chciała żeby mi piach właził w tyłek.
Za to moja sąsiadka ma 5-letnią córkę i ta dziewczynka kąpię się w baseniku ogrodowym bez stroju, uważam, że zwłaszcza tak duże dzieci nie powinny chodzić nago, zboczeńców nie brakuje.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam takie samo zdanie jak Ala. Mój 3 latek siusia na uboczu gdzieś pod krzaczki na grubsze sprawy mamy jednorazowy nocnik.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam 6latkę i 3latkę zawsze w strojach lub majtkach kąpielowych.
Pedofilów i zboczeńców nie brak...
Inne dzieci nagie mi nie przeszkadzają....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja uwazam ze rownie niebezpieczne jak pozwalanie latać na golaska, jest ubieranie malych dziewczynek w bikini jak dla doroslych kobiet. To jest dopiero niezdrowe, pomyślcie o tym drogie Mamy!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 14
Niezdrowa to chyba Ty jesteś! Co jest złego w tym, że małe dziewczynki chcą mieć taki sam strój jak mama? Ubieranie małych chłopców w taki sam strój jak dorosłych mężczyzn (slipki, kąpielówki) też jest niebezpieczne?!
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 5
A to, że nieświadomie robicie ze swoich córek wspaniały obiekt seksualny dla takich zwyrodnialców. Naprawdę nie dostrzegacie związku? Nie mowie o dwuczęsciowym kostiumie dziecięcym, ale o takich wyciętych ma maksa na ksztalt skąpego bikini. Po co małej dziewczynce taki kostium? Jak będzie chciała to wlosy jej pofarbujesz i zrobisz makijaż, żeby byla jak mama?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 10
Mój syn do 2,5 roku to za chiny ludowe nie chciał kąpać się w majtkach, uważał że na plaży jest tak jak w domu, że do wody rozbieramy się "do rosołu"i żadne tłumaczenia nic nie dały, wtedy jeszcze nie mówił więc trudno było się jeszcze dogadać, był krzyk w niebogłosy i zdejmowanie majtek. Jak miał 3,5 roku to też chciał beż majtek latać po plaży ale dało się mu już wytłumaczyć żeby ubierał majtki, teraz ma 4,5 roku i zdarza mu się czasem zapomnieć i próbuje zdjąć wszystko ale jedna uwaga wystarczy i jest ok.
Natomiast drugi synek ma rok i lata na waleta po plaży bo jak mu założyłam majteczki to piasek i tak się dostawał pod spód więc darowałam sobie, po prostu częściej przemywam mu pupę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 26
Nieestetyczne
Niehigieniczne
Niewychowawcze,
Na plaży chodzi sie w stroju kąpielowym, na plaży dla nudystów bez. Proste zasady funkcjonowania w społeczeństwie.
popieram tę opinię 37 nie zgadzam się z tą opinią 2
Tez noe lubię i nie popieram. Skąd później takie latające wiecznie na golasa dziecko ma wiedzieć, ze jak podchodzi obcy pan ze sprzętem na wierzchu to jest cos nie ok.
A dziewczynki stylizowane na male k....ewki to juz masakra. Dziecko to dziecko i nie ma gadanie ze chce jak mama. Jak mama to można wybrac cos podobnego kolorystycznie.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moj w pampersiaku :) Na golasa nie chodzi i chodzić nie będzie.

wydaje mi się, ze robicie z igly widly odnośnie dziewczynek w stroju... idac tym tokiem myslenia spodniczki, leginsy, falbanki, koronki, sandalki, dlugie wlosy czy inne rzeczy moga wzbudzac podziw zwyrodnialcow... wydaje mi sie ze jesli dziewczynka ma na sobie stroj, nawet dwuczęściowy, to nic sie nie stanie... w koncu to plaza, w czym ma chodzić jak nie w stroju...
image
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
Okej! Doczytalam ze chodzi Wam o wyzywajace stroje. Sorki :)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nasunęło mi się stwierdzenie.
Czasem jak widzę takie głupio mądre mamuśki co to wszystkiego zabraniają (nawet ubrudzić się bo przecież wyjście na plac zabaw to rewia mody) albo uważające się za wszystko wiedzące to krew mnie zalewa, w konfrontacji (face to face) taka mamuśka niewiele ma do powiedzenia konkretnego.
Widzę, że tu na forum, ostatnio, wiele jest takich głupio mądrych mamusiek.
Jeszcze te mamy, które pamiętają zabawy na trzepaku, grę w klasy, skakanie w gumę czy granie w szkiełko, mają coś mądrego do powiedzenia (oczywiście jak ze wszystkim są wyjątki :) a nie te mamy tzw. dzieci internetu czy dzieci selfie.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 14
U nas coreczka i synek chodzą w majteczkach.

Oprocz wymienionych juz argumentow, kolejnym sa tez inne dzieci, które sa ciekawe plci przeciwnej ;)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
do rodziców dzieci chodzących bez majtek stroju.kąpielówek po plaży sami sobie usiądźcie na piachu gołymi d*pskami zobaczycie jakie to strasznie nieprzyjemne uczucie jak ten gorący, brudny piach drażni i włazi wszędzię :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Poza tym mnie obrzydza widok gołych tyłków. Obojętne czy dorosłych czy dziecięcych. Nie chce na to patrzeć. Fuj!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
nasz zawsze w kąpielówkach, nie robię tylko scen i wielkiego zakrywania w momencie zmiany na suche majty, za to pamiętam do dziś jak w zeszłym roku dzieciaki ok 2 i 5 lat latały całkiem nagie po placu zabaw na plaży w Gdyni, to dopiero bezmyślność rodziców! o braku estetyki i higieny nie wspomnę :(
a pro po sikania gdzie popadnie to niedawno z kolei byłam świadkiem jak dziewczynka ok 5 lat wykopała nogą lekki dołek zaraz przy ręczniku mamy, a vis a vis mojego kucnęła wysikała się i przysypała nogą piach, ręce opadają...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie chodzę na plażę ale mam takie pytanie - co robicie z dzieckiem jak zachce mu się siku? Zbieracie cały majdan i lecicie do toi toi-a czy jak? Oczywiście fajnie jak jest więcej dorosłych to zawsze ktoś popilnuje ale jak jest się samemu z dzieckiem to co robić? Bo ja sobie tego nie wyobrażam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Oj, widać ,że nie chodzisz na plażę.Ja zabieram tylko porfel i telefon i idę z dzieckiem do pobliskiej toalety,teraz na większości plaż nie ma problemu z dostępem,mamy 21 wiek i korzystamy z dzieckiem z toalet a nie sikamy na plaży,nawet pies i kot nie załatwiają się obok swojego legowiska.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do wiaderka, skladane nocniczki.... są rozwiązania jeśli chce się je znaleźć. Każde jest lepsze niż uczenia sikania do wody czy pod siebie w piach...

Poza tym, tłumaczenie, że jest się samemu jest dla mnie śmieszne. Takie mamusie "nie pójdą w krzaczki" bo są same, ale do wody wchodzą...
image
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem skąd minusy - naprawdę nie chodzę na plażę więc serio się zastanawiałam. I nie napisałam nigdzie że popieram sikanie w piasek.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja nie miałam jeszcze takiej sytuacji, młody załatwia się przed wejściem na plażę, a nie siedzimy tam cały dzień, póki co 2 godz jest w stanie wytrzymać :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
majtunie na plaży muszą być mamy XXI wiek a nie średniowiecze !
Siku w piasek okropność ,cóż myślenie u niektórych rodziców równa się 0.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
zdecydowanie nie! córka ma 16 mies. i zawsze jest w strojach jednoczęściowych, ewentualnie (ale tylko sporadycznie) w samym pampersie/majteczkach do wody; nie toleruję latania na golasa z różnych względów min. higienicznych, nawet na ogródku córka nie biega goła
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pewnie sex z mężem to w koszulkach nocnych z wyciętymi otworkami i przy zgaszonym świetle
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Jakie krzesło obrotowe dla dziecka? (24 odpowiedzi)

Biurka już są, teraz kolej na krzesła obrotowe. Czy możecie mi doradzić jakie krzesło, z jakiego...

Nauka czytania metodą Domana- ktos stosuje? (34 odpowiedzi)

Hej dziewczyny, czy znacie/ stosujecie ta metode nauki czytania u malych dzieci? jestem ciekawa...

Jeszcze raz praca.. :/ telemarketing..? (23 odpowiedzi)

Nie wiem czemu, ale nie mogę się zalogować.. :/ później spr na laptopie.. Wcześniej zakładałam...

do góry