Widok

Drogi gruntowe.

Interweniował już ktoś w sprawie dróg? Warszawska, Wrzosowa, Św. Józefa. są tak zaorane że się nimi już jeździć prawie nie da. Ja rozumiem że deszcze i zima,ale chociaż trochę "zeszlifować" te dziury powinni...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale to już po wyborach przecież...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Napisałam do p. Wójta, że oczekuję wyznaczenia terminu wyborów w ciągu 3 tygodni. Dojazd wymienionymi ulicami i przez rz. kaczą do płyt na ul. Bojana makabryczny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
W uzupełnieniu, około 11 po ul. Poległych Żołnierzy w kierunku św. Józefa przejechał spychacz i "zlizał "nierówności.
Jest o.k.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jakich wyborów ty jaga chcesz? Na wójta czy radnych?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na królową.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ha ha ha. Dobre.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
jaga, przypominam Ci Twój wpis

"W piątek jechałam do Bojana od strony wieży telewizyjnej. Droga równa, jak stół. Pan Wójt na plakatach w Bojanie piękny i wyluzowany. To chyba będzie nasz wójt.Trzeba mu jeszcze dobrać radnych, co by mu pomagali, a nie mącili."

Tak ci się podobały te drogi, i radnych do pomocy wybrałaś (żeby wójt podwyżkę dostał a nie Twoje drogi równał), a teraz znów narzekasz?
I tak w każdym wątku.
Może jakaś hormonalna terapia zastępcza Ci się przyda?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba ktoś opierniczył człowieka w gminie, drogi naszczęście wyrównali. Bo była masakra...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
He he, ja to przez chwile o schizofrenii myślałam.
Jakby dwie osoby pisały.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
chyba cały dzień w domu siedzi i obserwuje wszystko dookoła, potem opisuje, opisuje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
ani terapia niezbędna ani schizofrenia, drogi raz są przejezdne, raz nie do przebycia, a że równanie jest potrzebne i powinno być zawsze, gdy jest taka potrzeba to zupełnie inna sprawa.
Wstyd, że w XXI wieku w niebiednym kraju, członku UE drogi są gruntowe bez żadnego utwardzenia, samochody nie do utrzymania w czystości, a na podwyżki dla władzy i radnych pieniądze są i to na starcie nowej kadencji

Ani wójt, ani radni sami się nie wybierają.

Pozdrawiam wpisujących głupstwa. Ważne aby energię i wiedzę angażowali w sprawach a nie zajmowali się stanem umysłu innych, bo może okazać się , że tylko sami uważają się za doskonałość.
Tych Napoleonów, jak widać w Bojanie też jest trochę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Jaga, nadal się pogrążasz:)
Nikt nie neguje potrzeby wyrównywania dróg. Wręcz przeciwnie.
Po prostu nieprzyjemnie się dyskutuje z osoba, która prawie co post zmienia zdanie o 180 stopni.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jaga cytuję

"Ani wójt, ani radni sami się nie wybierają."

Przypominam, że za tym właśnie wójtem i tymi jego radnymi agitowałaś na forum. Więc winę, że jest jak jest ponosisz dość sporą. Więc teraz nie narzekaj na nich tylko się ciesz, mów że jest super, że właśnie o to Ci chodziło żeby równiarka przejechała 5 razy mniej, a wójt miał wyższą pensję, bo Ci go tak było żal, że na wszystkich zebraniach biadolił o małym uposażeniu, że powinniśmy się cieszyć z tego co mamy itp. itd.

P.S. Ja bym stawiała raczej na chorobę dwubiegunową.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ha, ha:)
Chyba musimy założyć poradnię internetową:)
"Ekspresowe diagnozy online".
Po przeanalizowaniu problemu zgadzam się z opinią p. doktor Sąsiadki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
tylko zeby wszedzie naprawiali drogi a nie tylko wybrane
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgłoszono 29 wniosków w całej gminie na utwardzenie płytami yomb. Wstępnie zaakceptowali wszystkie. Z Bojana było chyba 5 wniosków. Tartaczna, Szczęśliwa, Mjr Bojana, Starowiejska/Hebla i coś tam jeszcze.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
uwaga na zjazd z górki, od Gdyni przy skrzyżowaniu z ul. Poległych Żołnierzy, samochód, bez gazu po prostu się zsuwa, a trzeba jeszcze skręcić pod kątem 90 st.
Interweniowałam w Urzędzie. Zobaczymy, czy czymś posypią
Drugi to łuk też pod katem 90 st. za "Matka Boską". Tam też samochód zjechał i zatrzymał się w lesie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam Mam pytanie jaki jest koszt powiedzmy 250 metrowej drogi
Ile muszą zapłacić mieszkańcy a ile daje gmina ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieszkańcy muszą zebrać tylko na robociznę, Gmina daje płyty yomb. Planowany koszt robocizny wynosi 25zł m2. Wiec zależy jaką szerokość drogi chcemy. Np. przy szerokości 3m wychodzi: 750m2 x 25zł = 18.750zł
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A gdyby położyć tylko dwa równoległe pasma płyt, tak by można było przejechać, to jaki byłby koszt? . Znam taka drogę od Sierakowic wzdłuż Mausza, parę kilometrów. Ułożona za czasów "wrednego" PRL-u, znakomicie służy do dzisiaj. Taka droga wystarczyła by np. na ul. Poległych Żołnierzy, niezabudowanej a ważnej dla wszystkich jadących do Gdyni, od wschodniej cz. Bojana.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zostaly przyjęte pewne zasady dofinansowania:
Nie utwardzają dróg ślepych
Nie przyjmują wniosków na tzw. ślad. Czyli droga musi mieć swoją szerokość - 3 lub 4 płyty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Koba, ja znam drogę wokół Mausza i ona na całą szerokość jest z płyt, a nie tylko 2 pasy. Fakt, ma już swoje lata i ciągle taka sama :)

A my to chyba w magicznej krainie żyjemy. Droga od Wiczlina do znaku Bojano - płyty yomb, od znaku - lodowisko. Hahaha... Jak w krainie Królowej Śniegu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wczoraj w "ekspresie reporterów", pokazano po jakich drogach jeżdżą okoliczni mieszkańcy w okolicy biednej Ostrołęki. Zatkało mnie, że był to asfalt, dość szeroki, bez dziur , jeździły po nim traktory przez pola i łąki. Jak dotąd , nigdy w zagranicznym filmie, także sprzed dziesiątków lat nie widziałam, aby drogi nie były utwardzone.

Czy to jest coś w mózgach rządzących, że najpierw dla siebie podwyżki, a zadania gminy? A co to jest?.

Ostatnio, aby poprawić ściągalność podatków gminy podobno kupują drony. Ciekawe ile będziemy czekać na "innowacyjność" naszej gminy. Będą nowe etaty i będzie fajnie, nawet dziennikarzyny będą miały co robić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
majora bojana ( od krzyżówki z pawla hebla w strone wiczlina) będzie utwardzona plytami yomb ze srodkow soleckich
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z funduszu sołeckiego? Za który rok?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kto wie kiedy utwardzą Warszawską?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie, to chyba najważniejsza droga w bojanie. W końcu z Gdyni żeby dojechać do centrum Bojana to tylko warszawską. Dziwne że do tej pory nie ma tam płyt albo asfaltu. W ogóle co to za zwyczaj płyty, to asfalt taki drogi jest, jakiś w to nie wierze. Chyba producenci płyt maja jakies układy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
w tym roku jak się orientuję to ma byc zrobiony projekt na Warszawską, więc chyba coś się ruszy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Uważam że utwardzenie warszawskiej powinno być traktowane PRIORYTETOWO - to dojazd do boiska. Będzie boisko gdzie droga dojazdowa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Za tą murawę po środku tych wertepów też ktoś powinien beknąć...
Warszawska powinna być do Mjr. Bojana w płytach, nie tylko do boiska. Wtedy migiem będzie można polecieć na wiczlino dalej do Gdyni.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zjazd z pierwszej górki ul. Bojana , od strony Gdyni powinien być powierzony jakiejś świętej opiece. Tam samochody się zsuwają i może być nieszczęście. Módlmy się. Władze świeckie nas porzuciły, już jest po wyborach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No tam jest masakra. trzeba mieć się na baczności aby nie wlecieć w kogoś,albo w pobocze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
taka murawa tylko gratulowac
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Piękna murawa, naprawdę napawa dumą. W sumie to mogliby tam park jakiś zrobić. Wtedy więcej osób by mogło korzystać z tego, a nie da kilkunastu osób wywalać kupe kasy w błoto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
przynajmniej dzieciaki będą miały gdzie grać. a nie pić piwo na ławce w parku. sds chciałaś biedronkę to masz i spędzaj tam wolny czas,
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7
Tak sie składa że boiska i orliki to wylegarnia największej patologii ... każdy były "piłkarz " kończy z brzuszkiem piwskiem w łapie i przed tv . Pózniej opowiada nie stworzone historie jaki on to kiedyś dobry nie był jako Kopacz . Orliki to przekręty PO , a ten stadion w bojanie to jest dopiero śmiech na sali
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6
a co Ty masz do biedronki,wiem, że nie ma przymusu robienia tam zakupów
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
No pewnie że chciałem Biedronki, ale nie rozumiem co to ma wspólnego z boiskiem?Biedronka to inwestycja prywatna,a boisko to inwestycja między innymi z moich pieniędzy. Gdyby jeszcze dokończono tą inwestycje, odbywało się na niej coś, przynosiła jakieś profity,to bym nawet się cieszył i był zadowolony z niej,a nie z kawałka trawnika, na który trzeba jeszcze płacić utrzymanie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
My tu gadu gadu o boisku, a post jest o drogach gruntowych. Lepiej pomyśleć jak wywalczyć utwardzenie Warszawskiej na całej długości. Może zacząć od małego referendum lub zbiórki podpisów do petycji o utwardzenie Warszawskiej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zły nick. Powinno być IQ3.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też jestem za tym, kto tu jest od zbierania pieniędzy. Chętnie się dołożę na warszawską aby szybko dojechać do Gdyni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyżby na Warszawskiej coś zaczęło się dziać ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rondo budują :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kolejny przekręt i genialna inwestycja ... Rondo bez kolizyjne , po co niech mi ktoś wytłumaczy ? Płyt nie można było położyć częściowo ? Ciekawe jak rolnicy przejadą kombajnami , albo samochodami ciężarowymi .... Brawo
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
W bojanie przede wszystkim trzeba ograniczyć prędkość. Znaki powinny stać co kawałek ul. Wybickiego jest dla kierowców drogą przelotową, jak na autostradzie.
trzeba przyznać, że władze gminy wykazują się dużą wrażliwością i często równają drogi, niż było to 2 lata temu.
dzięki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tesmar robi sobie dojazd co by po błotku nie jezdzić
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
do kościoła zrobili wiec i on tez może ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie przejdą. Postawi się znak zakaz dla pojazdów powyżej iluś tam ton i po sprawie. Tak jest najłatwiej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja tu widzę same plotki, nie ma żadnych konkretów odnośnie dróg gruntowych. Może sołtys by poinformował co jest planowane na ten rok do zrobienia przy drogach w Bojanie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chcesz konkretów to zadzwoń do gminy.
Tutaj to jest takie TVN 24 :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Warszawska ma być w przyszłym roku i ma być albo asfaltowa albo z kostki brukowej. W tym roku zostanie zrobiona dokumentacja projektowa.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
najpierw robią rondo z zakazem powyżej 3.5t , a później projekt drogi .... brawo ... jakiś mistrz strategi trzyma na tym łapę , ważne żeby przelew się tylko zgadzał
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
A mnie się rondo podoba i cieszę się jak widzę, że stan dróg się poprawia. Czekam z niecierpliwością na płyty na ul. Gryfa Pomorskiego, bo tam są wieczne wertepy nawet po próbie wyrównania drogi. Po kilku dniach znów są doły.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Bojano

Chodnik (6 odpowiedzi)

Witam około 3 lat temu przegłosowaliśmy bardzo liczną grupą chodnik na ulicy Hebla od stacji...

Mamy Nowego Wójta? (24 odpowiedzi)

Rysiu jest najlepszy haha

Ogrzewanie gazem (61 odpowiedzi)

Witam, jakie macie rachunki zimą za ogrzewanie domu gazem ok. 200m2 ? Szykuje się na zmianę pieca...

do góry