Widok

Endokrynolog, którego polecacie?

Witam,

Wiem, że na forum jest dużo wątków odnośnie endo lub endo-gin. natomiast są one w większosci z przed lat, dlatego proszę o pomoc, zastanawiam się jakiego lekarza wybrac:

Dr Błaut
Dr Hellman
Dr Rachoń
Dr Rachoń-Suchecka
Dr Kazmirowicz
Dr VIJA KUMAR SARMA(nie jestem pewn aczy tak własnie si e pisze)


oczywiscie wiem ze najlepsi to Dr Sworczak i Dr Mizan ale niestety nie przyjmują nowych pacjentow:/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dr Hellman odpada, nie przyjmuje na nfz do 2015roku hehe paranoja
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
do kolumny dołanczam Dr Hannę Czplińską-Kałas
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
Poprawniej będzie tak:
"do łą czam" , "Cz a plińską"
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3
kochana czy nigdy się Tobie nie zdarzyło pomylić? Twoje "poprawki" jasno dają do zrozumienia, że bardzo się nudzisz i brak Ci kultury więc lepiej weź się dziewczyno do pracy to nie będziesz myślała o głupotach!
jak masz jeszcze jakieś uwagi na temat mojej pisowni to z chęcią je wysłucham osobiście!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 16
TO MOŻE JEDNAK KTOŚ WIE COŚ NA TEMAT WYMIENIONYCH ENDOKRYNOLOGÓW?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kochana, czy Tobie nigdy nie zdarzyło się powiedzieć (napisać) "sorry" zamiast takich agresywnych komentarzy?
Lepiej weź się do pracy, dziewczyno, to dobrze robi na nerwy.
I to tyle z mojej strony.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 8
dr. Dominik Rachoń
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
Rachonia nie polecam, po szybkiej diagnozie zapisal mi pigulki anty, ktore uniemozliwily dalsze badania przez 4 mce, pigulki po miechu i tak odstawilam bo tylko sie pogorszylo (jak mu tez sugerowalam ze tak bedzie)


uwazam ze 120 zl za 20 min pracy, i tylko gadanie, zadnych sensownych porad to stanowczo za duzo.

Milo, nowoczesnie ale slabo ze skutecznoscia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
z chęcią wysłucham ICH ;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
prosze o namiary na dr Czaplinska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z endo wymienionych przez Ciebie, byłam tylko u Kazimirowicza - nie polecam. Po wizytach u kilku endo, doczekałam się rejestracji do dr Mizan i leczę się u niej już trzeci rok - jestem bardzo zadowolona. Jako jedyna postawiła trafną diagnozę i przywróciła do życia.
Polecam, naprawdę warto poczekać i być pacjentką dr Mizan. Co roku dr Mizan przyjmuje trochę nowych pacjentów, może się Tobie uda.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja polecam dr Krystynę Suchecką-Rachoń (mamę D.Rachonia). W przeciwieństwie do niego ma duuże doświadczenie, bo pracuje od lat i w Akademii na oddziale i w przychodni, a nie jest tylko naukowcem jak jej syn. Sympatyczna, uśmiechnięta, z dużą wiedzą i doświadczeniem - polecam!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
polecam doktor Przybylską - Siemaszko, przyjmuje prywatnie na podbielańskiej, wizyta 100 zł... wszystkie badania wiadomo prywatnie. Młodzi lekarze w Trójmieście z tego, co słyszałam szkalują jej opinie, ale ja jestem zadowolona. Antykoncepcji nie wciska, zleca odpowiednie badania, wyniki przelicza na procenty... myślę, że ma dobre podejście do pacjenta, ogromne doświadczenie, podstawy moralne.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Polecam też doktor Siemaszko-Przybylską,w Niemczech chcieli mi usunąć pierś.Dzieki Pani doktor nie doszło do amputacji piersi.Wyleczyła ją.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
moja koleżanka chodzi do dr Łukasza Obołończyka, jest bardzo zadowolona (a jej przypadek był zaskakujący i rzadki) - poprzedni lekarz jakoś za bardzo nie potrafił sobie poradzić. gdy zmieniła lekarza, od razu zaczęło sie szybkie i konkretne leczenie, dr Obołończyk wytłumaczył jej wszystko tak żeby zrozumiała (prawie jak instrukcja obsługi młotka, hihi). już są pierwsze efekty leczenia i poprawa ogólna i w badaniach. udało się uniknąć operacji. jeździ do niego gdzieś na Żabiankę przy deptaku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Co powiecie o dr Błaut? Z góry dzięki za odp. :)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mario: tak, zagadzam się z Tobą dr Mizan jest świetnym lekarzem niestety dzwoniłam i nie przyjmuje nowych pacjentów ale oczywiście będę próbować za jakiś czas. Udało mi się znaleść kontakt do dr Czaplińskiej -Kałas, słyszałam, że to dobry specjalista ale jeszcze tam nie doszłam więc się okaże.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
To ciekawe bardzo zastanawiać się kogo wybrać..... Ja się wciąż zastanawiam jak tu się umówić do endokrynologa na nfz... wydałam już miliony na telefony do przychodni... ręce opadają...

A jeśli chodzi o tych lekarzy to byłam prywatnie u dr Kazmirowicza.... no cóż bardzo miły i to chyba tyle....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
problemy z hormonami sa wciaz traktowane po macoszemu w PL, zal dupe sciska ze tyle mlodych kobiet musi sie latami czuc jak stare niedolezne baby przez olewactwo lekarzy.

Przyjechalam do UK, zarejestrowalam sie do lekarki ogolnej, po pierwszej wizycie 15 minutowej mialam w reku skierowania na 20 roznych badan z NHS w tym badania hormonow za ktroe w PL trzeba placic jak za zboze(angielski NFZ), wyniki wyszly w wiekszosci w normie, wiec dostalam kolejny plik na badania do tego usg i inne testy. Potrwa to pewnie teraz z 2 miesiace wszystko, ale polowy tych badan nigdy bym sie nie doczekala w PL. Z reszta 4 lata nie moglam sie doprosic zadnych badan poza morfologia, ktora wychodzila w normie i utwierdzala konowalo w przekonaniu ze nic sie nei dzieje i nie potrzeba innych badan.

U ginekologa Chmielewskiego (prywatnie) , ktory jako ginekolog jest wporzo lekarzem, kilka razy sie prosilam na skierowanie na prolaktyne i testosteron i nic, slyszalam ze nei ma potrzeby mimo ze wlosy na klacie rosly jak dywan. Normalnie dziekuje Bogu ze znalazlam sie w UK i ze nikt nie robi mi laski z badaniami, jak pomysle ze juz 4 lata temu moglam zaczac sie leczyc i czuc nieco lepiej...

a tak 4 lata w kibel spedzone na walce z cialem,sadlem, wlochami, lysieniem i zasypianiem na stojaco. Nie musze dodawac jak to dziala na samopoczucie....
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Janka ciągle wszędzie walisz na Dr Rachonia. Co ten lekarz Ci zawinił?!
Zazdrościsz mu sukcesów czy co???
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nic mi nie zawinił. To nie ja go tutaj skrytykowałam. Napisałam tylko, że choćby z racji wieku ma mniejsze doświadczenie, niż jego matka, która przez wiele lat pracowała i pracuje w różnych przychodniach endokrynologicznych i na oddziale szpitalnym w Akademii Medycznej, a on jest przede wszystkim naukowcem.
Ja wolę się leczyć u lekarzy, którzy nie mają tytułów naukowych, tylko wiedzę zawodową i duże doświadczenie, ale są tacy, na których największe wrażenie robi tytuł - i niech tak będzie.
Myślę też, że dr Rachoń nie potrzebuje adwokata. Nie ma takiego lekarza, który wszystkim pasuje i jest wyłącznie chwalony.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
setczka będę wdzięczna jeśli zgodzisz się odezwać do mnie na maila - mam te same problemy co Ty i niewiem jak mogę sobie pomóc ...mój mail : pomoc150@wp.pl Pozdrawiam!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Leczę swoją tarczycę już ponad 8 lat, wiec trafiałam na wielu lekarzy.
Z ww listy polecam jedynie Dr VIJA KUMAR SARMA
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
jestem po serii badan w uk, mimo ze pan rachon sie upieral przy PCO, mimo ze miesiaczki ktore wystepuja miedzy 21- a 28 dniem cyklu uznaje sie powszechnie za regularne (mam zawsze co 28 dni i raz na kilka m-cy co 22 dni) pan rachon uznal za nieregularne i wciskal mi PCO, mimo braku torbieli na jajnikach.

Tu ostatecznie wywlekli mnie na lewa strone, zbadali tarczyce i jajniki, wykluczyli calkowicie PCO, (ZA FREE), teraz zostane poddana badaniom nadnerczy, co sugerowalam od poczatku,

kalms na schodzenie wody dziala rewelacyjnie, jak ktos nie musi wyciszac nerwow to polecam same tabletki chmielowe , nie po nich zagrozen jak po spironolu itp, sa mega moczopedne i ja po 2 tyg brania zgubilam 1/4 masy na oko, oczywiscie lipa bo wylazl cellulitis jak zeszlo nadecie woda, ale zawsze to krok do przodu.

CZesto przy tego typu zwalonych hormonach i otylosci tym spowodowanej, insulina nie dziala jak powinna, wiec ciezko schudnac, ale przypomnialam sobie ze fat urnery typu Karnityna dziala wlansie tak ze uparte sadlo wrzuca do spalnia, i faktycznie po miechu brania jej i cwiczen zaczelam normalnie chudnac. Moze nie az tak szybko jak bez problemow horm, ale jednak karnityna (kupuje OLIMP w aptekach) dziala jak najbardziej. Do tego jem teraz normalnie, i chudne, a przedte, nie jadlam nic i puchlam jak balon... i waga ani rusz..

cialo potrzebuje tez szeroko pojetej rownowagi, mi sie to wahnelo po lekach typu IZOTEK i Sulpiryd, ktory bralam na problemy jelitowo zoladkowe spowodowane stresem.

Po izoteku ( lek na tradzik, to samo co roccutane) skutki uboiczne moga byc odczuwalne do 10 lat po odstaiwneiu, wiec ja sobie daje czas, i zamierzam jeszcze zrobic kuracje BIO CLA oczyszczajaca cialo z toksyn, wiele osob sobie chwalilo, chociaz nie mam pojecia jakiej firmy zakupic, ale pewnie tu cena sporo mowi o jakosci.


mam nadzieje ze takie spojne dzialania a nie szarpanie ciala lekami, da wiecej niz wpieprzanie antykoncepcji i spironolu ktore dostama od pana R. jako propozycje terapi, Jak na razie moje dzialania maja dobry efekt u mnie, dodam ze caly czas pobieram 50 Euthyroxu na dobe, czyli nie za duza dawka. Czyli euthyrox, kalms, L-karnityna do ssania forte 3 tablety dziennie, sport, codzienne spacery 3-4 h, posilki normalne, sniadanie 2 kanapki zytnie albo chlebki ryzowe, obiad nie za wielki z mala iloscia weglowodanow, jakies slodycze nawet, kawa z 2 lyzeczkami cukru 2-3 x dziennie, kolacji nie jadam, i jest lepiej decydowanie.... byloby jeszcze lepiej gdybym prawdopodobnie jadla mniej cukru,

ostatnio tez na wytspach robi furrore badanie ze ludzi z tym zwichnieciem insuliny, jesli nie trwa to dlugo (to sie dzieje tez jak ktos dlugo jest utyty) mozna zleczyc trzymaniem diety 800 kcal przez 2 tygodnie (statystyki mowia ze na 8 osob, 6 trwale pozbylo sie problemu)

faktem jest ze jemy za wiele weglowodanow i posilkow o wysokim indeksie glikemicznym, to stanowczo rozwala metabolizm i prawidlowe mielenie cukrow i ich spalanie...

chlebki pieke sama, tylko maka zytnia pelnoziarnista, drozdze, sol i woda.

Mam nadzieje ze za jakis czas bede mogla go odstawic.



Rachonia zatem nie polecam wogoole, wyciaganie kasy, mala elastycznosc, jedna diagnoza i upieranie sie bezpodstawne. Lekarz oczywiscie mily, elegancko, no ale to co najistotniejsze nie powala.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
to o odstawieniu dotyczy euthyroxu (badanias przeciwcial mialam calkowicie w normie, tylko sama tarczyca 2x wieksza i natorbielona)

chlebkow nie zamierzam oczywiscie odstawiac :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byłam na konsultacji u dr Krzysztofa Mamacha, dołączam do listy dobrych specjalistów w Gdańsku, przyjmuje w CM na ulicy Jana Pawła II.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dwie wizyty u dr. Mamacha / Medpharma Starogard Gd / sympatyczny , komunikatywny, rzeczowy, wyjasnił mi wszystkie problemy z niedoczynnością tarczycy. Szczerze polecam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dr. Mamach Szpital na Zaspie Przyjmuje w Poradnie we wtorki na kase chorych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ile płacicie ostatnio za wizytę u D. Rachonia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
proszę o podanie tel.na Zaspe do poradni do dr Mamacha
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie polecam dr Kazmirowicza -żadnych badań tylko bajkopisarstwo kiedy powiedzialam że nie dał mi zadnych skierowań na badania pomimo zmiany dawkowania leków to odpowiedz pDOKTORA brzmiala NO I DOBRZE BO PO CO !!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dr K.Mizan-Gross - od stycznia 2012 bedzie rejestrować nowych pacjentów, dr K.Suchecka-Rachoń - rejestruje na bieżąco, dr P.Szafran - rejestruje na bieżąco - tych polecam! Poczytajcie opinie na portalu Znany lekarz.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pomóżcie mi troszkę,
Nie chodziłam nigdy do endokrynologa, zawsze wydawało mi sie, że do takiego lekarza idzie się z tarczycą.
Od 5 lat biorę z krótszymi/dłuższymi przerwami hormony. Nie jestem do końca do nich przekonana, bo choć chronią przed niechcianą ciążą to nie są obojętne dla organizmu. Po pół roku przyjmowania cilestu (który wycofano) przytyłam 7 kg, po marvelonie wypadają mi włosy garściami, po Yasminach miałam mega opuchnięte piersi, tak, że noszenie stanika sprzawiało mi spory dyskomfort....
nikt przez ten cały czas nie skierował mnie najakies konkretne badania, jedynie cytologia, APTT,INR i cześć. U lekarza nie mogłam doprosić się nawet USG....
Powiem szczerze, że chciałabym zrezygnować z hormonów. Boję się. Nie wiem na co je "zamienić" na jaką metodę.
Chcę dac sobie czas na podjęcie decyzji, bo zastanawiam się nad zakupem mega kosztownego(przynajmniej dla mnie) LadyComp, ale musze o tym jeszcze troche poczytać....
Szukam lekarza, który skieruje mnie na odpowiednie badania, bez wykrzywiania sie i zbywania mnie głupimi wymówkami... no i dobrze by było, gdyby choc część tych badań była refundowana.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie sie dowiedziałam, że mam niedoczynność tarczycy do tego dwa gózki z zwapnieniami... Mogłybyści polecić mi naprawde dobrego endokrynologa do tego musze iść zrobić biopsje więc też Was poprosze o jakieś namiary...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Muszę Cie zmartwić- nie ma dobrego endokrynologa a jak juz jest, to sie do niego nie dostanisz. Ja choruje na niedoczynnośc tarczycy i Hashimoto, chodze do jednego prywatnego endokrynologa ale jest tak beznadziejny, ze sama sie lecze. Robie co 2 miesiace poziom hormonów i dzieki grupie wsparcia na FB, dawkuje sobie lek. Do niego chodze gdy potrzebuję recepte na leki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na pewno dobrych endokrynologów jest sporo, fakt, że do niektórych nie można się dostać, ale na pewno te grupy wsparcia podadzą Ci, do kogo warto iść. Poczytaj też na portalach Znany lekarz.pl (wpisz endokrynolog gdańsk czy gdynia czy sopot), ranking lekarzy.pl, poczytaj forum Hashimoto, forum Choroby tarczycy i Hashimoto.
A co do recept - moja endo każdemu swojemu pacjentowi daje zaświadczenie, że się leczysz na tarczycę i bierzesz takie i takie leki - na podstawie tego dostaję kolene recepty od rodzinnego, bo do niej chodzę rzadko (1-2 razy w roku) - nie muszę często, bo wyniki mam ok i czuję się ok.
Weź takie zaświadczenie od tego swojego i bierz recepty od rodzinnego. Nie ma powodu, by chodzić prywatnie do marnego endo tylko po receptę i płacić! Jak taki beznadziejny, jak piszesz, to mu nie dawaj zarobić!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
możecie mi powiedzieć jak sie ta grupa wsparcia n fb nazywa?? jutro ide na biopsje poczekam zobacze co mi dr powie..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Laserowa korekcja wzroku (45 odpowiedzi)

Czy któraś z Was poddała się temu zabiegowi? Możecie polecić jakąś klinikę, lekarza, koszt? Jak...

gdzie usg prywatnie 3w1 brzuch tarczyca i piersi (29 odpowiedzi)

Witam jak w temacie Potrzebuje namiary gdzie zrobie usg prywatnie - cały komplet - chodzi mi o...

Łóżkowe problemy u młodego mężczyzny (10 odpowiedzi)

Mam 19 lat, od jakiegoś czasu mam wraz z partnerką łóżkowe problemy. Mamy za sobą seks oralny...

do góry