Widok

Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witajcie.Potrzebuję pilnie opinii.Wydzwania o mnie ENERGA z propozycją gwarancji stałej ceny przez 4 lata! Przyjąć?Macie coś takiego podpisanego we wcześniejszych latach? Uważacie,że warto??
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 36
hej...
do mnie też dzwonili z taką propozycją, poprosiłem o kontakt po niedzieli i tak na spokojnie to sobie myślę, że chcą uniemożliwić zmianę sprzedawcy energii, bo dzisiaj nawet w pakiecie z telefonem komórkowym można kupić prąd ;)
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 3
nie można zmienić sprzedawcy energii bo w naszym kraju jest tylko jeden i jest to Energia, a naciągacze którzy to proponują to zwykli oszuści. Było już kilka programów na ten temat jak ludzie się zadłużyli na kilkadziesiąt tysięcy właśnie poprzez podpisanie umów na dostarczanie energii przez jakieś dziwne "firmy"
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 45
"energa" jest operatorem - dostawcą prądu, a sprzedawcą może być inny podmiot np. plus gsm... i można go zmieniać do woli!!! Oczywiście wszystko zależy od umowy jaką się zawiera. Znam przedsiębiorców, którzy zmieniając sprzedawcę otrzymali rabaty na ok 20-25%. Jedyną niedogodnością jest opłacanie dwóch rachunków, jeden za opłaty stałe, przesyłowe i coś tam, a drugi za rzeczywiste zużycie energii.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 4
"ENERGA" jest o operatorem (ENERGA Operator) i sprzedawcą (ENERGA Obrót) więc nie pisz głupot
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ale sprzedawcę można zmienić, operatora się nie da. Niedajcie się naciągnąć, przeliczcie koszty, dochodzi opłata handlowa stała co miesiąc.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Draństwo,nie dotykać;- to wielkie oszustwo!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
wypowiedź nie na temat - chodzi o gwarancję stałej ceny a nie o zmianę operstora.Czytaj tekst a nie fantazjuj !
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 5
Dałem się niestety na to nabrać,ale nic nie powiedzieli o tzw.Opłacie handlowej 15 zł miesięcznie co w moim przypadku stanowi wzrost opłat o 15%.
popieram tę opinię 44 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mam ten sam problem.Teraz mnie straszą,że zapłacę 50 zł kary za każdy miesiąc jeśli odstąpię od umowy.Chcę coś z tym zrobić.Może poszukamy prawnika .Proszę o kontakt.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 5
Nas też straszą, ale sprawę kierujemy do Rzecznika Praw Konsumenta.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, udało się wygrać, bo mi rzecznik powiedział, że jestem na straconej pozycji. Podpisałam umowę, którą dostarczył kurier i minęło juz niestety 14 dni. Nie wiem co mogę jeszcze zrobić.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7
ja także dałam się wrobić w opłatę handlową a koszty mi wzrosły o 45% a nie mam umowy inie wiem jak się z tego wycofać
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jeśli nie podpisałaś umowy, tylko telefonicznie się zgodziłaś, to umowa nie został zawarta zgodnie z poniższym artykułem
"Art. 20.
1. Jeżeli przedsiębiorca kontaktuje się z konsumentem przez telefon w celu zawarcia umowy na odległość, ma obowiązek na początku rozmowy poinformować konsumenta o tym celu, a ponadto podać identyfikujące go dane oraz dane identyfikujące osobę, w imieniu której telefonuje.

2. Jeżeli przedsiębiorca proponuje konsumentowi zawarcie umowy przez telefon, ma obowiązek potwierdzić treść proponowanej umowy utrwaloną na papierze lub innym trwałym nośniku. Oświadczenie konsumenta o zawarciu umowy jest skuteczne, jeżeli zostało utrwalone na papierze lub innym trwałym nośniku po otrzymaniu potwierdzenia od przedsiębiorcy."
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
..., a kto Was straszy? Podpisaliście jakieś dziwne umowy i sami jesteście sobie winni. Pierw się czyta co się podpisuje. Skoro jesteście tacy nie zadowoleni sami udajcie się do dobrego psychologa bo to z wami jest coś nie tak, a nie z firmą Energa. Zresztą proszę używać całej jej nazwy, a nie tylko i wyłącznie ograniczać się do jej pierwszego członu.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 29
"Niezadowoleni" pisze się łącznie. A umowy faktycznie warto czytać i badać temat ZANIM się je podpisze, a nie po wszelkich możliwych przewidzianych prawem terminach, bo cwaniaków nie brakuje.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ty d*pku żołędny. chyba nnigdy na swoje gały nie widziałeś umowy z tym oszusytem energą. Jjest to kilka stron drobnym maczkiem pisane,
i w dodatku takie wyrazenia jakieś wzory algorytmy kompletnie niezrozumiałe i nigdzie nie pisze o dodatkowej opłacie. Mało tego telefonicznie też mnie nie poinformowano o takiej opłacie . Właśnie zamierzam podac do sądu Energe za nieuczciwe naciąganie klientów, bo zostaje tylko ta droga niestety.
Ty chyba tam pracujesz i niezłą kase zarabiasz i to dlatego tak piszesz. a jeszcze masz prąd darmowy więc zamnkij sie chociaż.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 5
Pracujesz w ENERGA że się tak podniecasz ??? Ludzie nie podpisują, tylko odbierają telefon i mówią że wchodzą jakieś zmiany a za trzy miesiące przychodzi umowa na którą się niby zgodziłeś!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie informują o oplącie handlowej wiec chyba oni oszukuja
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nic nie podpisywałem! Na pytanie, czy czytałem i podpisałem umowę, odpowiedziałem, że nie. Powiedziałem, że umowę wyrzuciłem do kosza, bo mnie nie interesuje. Po którymś telefonie, żeby dali mi spokój powiedziałem że zgadzam się i od razu dostałem faktury z podatkiem handlowym, mimo że np. w garażu w ogóle nie mam zużycia prądu.Będę z nimi walczył!

Jeżeli w trakcie rozmowy telefonicznej konsultant wytlumaczyl tobie wszystko tak jak mi i wyraziles zgode , kiszka ja poprosiłem o otworzenie rozmowy i jest tam wszystko, zastanawia mnie dla czego tak oni postepuja , skoro miałem z nimi podpisana wcześniej umowę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
też dałam się naciągnąć oddaję sprawę do prokuratury bo kodeks karny art.286&1 mówi że tego typu praktyki są karane napisałam już do uwagi napiszę jeszcze do Federacji Konsumentów
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 3
też dałam się nabrać. Napisałam do UOKIK-CZEKAM NA ODPOWIEDŻ
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1
Może pan pójść do najbliższego punktu Energi i skorzystać do końca grudnia 2015 roku z promocji zawieszenia na okres 2 lub 3 lat opłaty handlowej.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Guzik prawda. Zresztą biura obsługi klienta w większości zlikwidowano. Może w dużych miastach jeszcze są, nie wiem. U mnie nie ma
Wysłałam do Energa taką prośbę to mi odmówiono i postraszono karami
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy to był gotowy druk i czy jest Pani w jego posiadaniu, prosiłabym żeby mi przesłać
Dzień dobry.Mam ten sam problem z energą.Gwarancja stałej ceny.Prosiłbym pana o wzór pisma jaki WYSTOSOWAŁ do UOKIK.Proszę o przesłamie na mojego meila tomek7411@onet.pl Zgóry bardzo dziękuję.O sprawie poinformuję.Pozdrawiam.
Mnie się udało wywalczyć zwrot opłaty handlowej ,pomimo że minął dłuższy czas od rozmowy telefonicznej . Również anulowano mi umowę. Napisałam dwa pisma polecone do ENERGI, przy pierwszym nie otrzymałam odpowiedzi, ale sobie postanowiłam, że tego nie odpuszczę, bo się czuję po prostu oszukana. Napisałam drugie, pod koniec pażdziernika 2015 (a rozmowa była w maju i w między czasie 3 faktury z opłatą), po którym otrzymałam pismo przepraszające za zaistniałą sytuację a potem były korekty. Do mnie mail z umową dotarł pod dziwnym skrótem - gsc -(czyli to, co ważne, może być przeoczone), natomiast dwa tygodnie póżniej inne maile były już b. czytelne, pisane drukowanymi literami EOIS EBOK czy eBOK ENERGA. W tym czasie minął termin 14-dniowy na wycofanie się z umowy ,który był w załączniku do umowy. Celowe?. O tym napisałam w piśmie, jak i o tym , że jeżeli rozmawiam telefonicznie o zawarciu umowy, to nie jestem w stanie sprawdzić (w tym momencie)czy wcześniej taka opłata handlowa była na fakturach, napewno nie usłyszałam wprost że w zamian za tą ofertę GWARANCJA STAŁEJ CENY będę musiała płacić co miesiąc dodatkowo 14,99 zł. Ponadto powołałam się na zbiór praw konsumenta energii elektrycznej( jest w umowie wysłanej mailem ), który opiera się na przepisach ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym i napisałam, że zostałam wprowadzona w błąd brakiem informacji o istocie opłaty handlowej . Skutkiem tego typu zaniechania było podjęcie przeze mnie błędnej decyzji.Zażądałam unieważnienia umowy i zwrotu naliczonej opłaty handlowej. Dopisałam że w przypadku braku odpowiedzi sprawę skieruję do Federacji Konsumentów. Zaznaczam, że miałam tylko umowę elektroniczną, nie dostałam umowy od kuriera. Właśnie przed chwilą dowiedziałam się, że podobno umowę telefoniczną będzie można rozwiązać w ciągu roku. Ale to trzeba sprawdzić. Pozdrawiam

o
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 2
Witam, Mam właśnie identyczną sytuację. Czy mogłabym poprosić o kontakt z Panią/ Panem na maila. Chciałabym się poradzić jak rozwiązać tą dziwną naciąganą ofertę z zawartą wbrew mojej woli ofertę z Energą.
Mój mail w.matuska@wp.pl
Witam
Z uwagi na to iz jestem w podobnej sytuacji bardzo proszę o wzór pisma jakie wystosowała Pani do ENERGI. magdawiszniewska17@wp.pl pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Witam. Również nabrałem się na opłatę handlową przy zawieraniu umowy" Gwarancja stałej ceny".Konsultant dzwonił w maju 2015 roku więc może da się unieważnić tę umowę. Proszę o wzór takiego pisma , bardzo dziękuję. arturtech1@wp.pl
Witam. Ja również zostałam oszukana. Poproszę o wzór pisma jakie Pani wysłała do ENERGA. Bardzo proszę o wysłanie na maila dagusia-p@wp.pl

Pozdrawiam
również zostałam oszukana bardzo proszę o wzór pisma na adres
klaudunia1767@wp.pl
z góry dziękuję
Witam. Poproszę o wzór tego pisma, też spróbuję powalczyć - ddaro@wp.pl
My niestety też daliśmy się nabrać :(
Czy mogę prosić o wzór pisma na maila monikam303@wp.pl?

Z góry dziękuję,
witam czy może Pani przesłać mi wzór pisma do enea na jaki udało się Pani wywalczyć nie płacnie oplaty handlowej moj mail arecki1967@op.pl
tel 510260950 pozdrawiam
Również zostałem wrobiony w gwarancję stałej ceny,prosił bym o wzór pisma do ENERGI o odstąpienie od umowy i zwrot opłaty handlowej ,mój mejl to aktros@onet.pl z góry dziękuję za pomoc.
WITAM,JA RÓWNIEŻ BARDZO PROSZĘ O POMOC W WYPLĄTANIU SIĘ Z TEJ OPŁATY.8 MIESIĘCY PROSIŁAM SIĘ ABY POPRAWIONO MI STANY LICZNIKA BO NIE MOGŁAM ROZLICZYĆ SIĘ PO ICH WYMIANIE A WPLĄTALI MNIE W DODATKOWE OPŁATY.BARDZO PROSZĘ O POMOC I PRZESŁANIE MI WZORU DOKUMENTU.MÓJ MAIL:KATARZYNA.FALUTA@OP.PL.
ZGÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJĘ.
Witam, Ja też zostałem oszukany, czy mogę prosić o wzór takiego pisma, proszę o przesłanie na e-maila : danielcia1996@wp.pl
Witam. Ja również zostałam oszukana. Poproszę o wzór pisma jakie Pani wysłała do ENERGA. Bardzo proszę o wysłanie na maila ribuco@wp.pl
Wanda Bugaj
Witam, ja również prosiłabym o wzory pism jakie Pani wystosowała gdyż jestem w podobnej sytuacji na adres mail michalina2103@wp.pl z góry dziękuję
Witam
Bardzo proszę o przesłanie mi na adres mis.koralgol@interia.pl treści pism jakie Pan/Pani wysyłała do firmy Energa w celu rozwiązania problemu.
Ja też jestem w takiej samej sytuacji jak większość.
U mojej miejscowości jest bardzo dużo klientów, którzy zostali w taki sam sposób oszukani i planujemy pismo zbiorowe w celu rozwiązania umowy.
Bardzo proszę o pomoc.
Też zostałem oszukany. Czy mogę prosić o wzory pism wysłanych w związku z tą sprawą. Będę bardzo wdzięczny.
mój e mail: mora1210@wp.pl
Witam . Niestety kac też dałem się nabrać. Ogromna prośba o przesłanie wzoru pisma. Email; k.staniak@wp.pl
Prosze o kontakt sylwia.wentland@poczta.onet.pl
Proszę o pomoc jak przerwać tę nieszczęsną umowę i nie płacić absurdalnych narzuconych kar za jej przerwanie w 2016 roku, może coś ruszyło i takie sprawy można jednak łatwiej wygrać
mój mail: melale@o2.pl, pomóżcie

Prośba o pomoc

Jestem również jak Państwo jedną z ofiar Energa 24. Proszę o pomoc w przesłaniu wzoru pisma, w którym mogłabym się zwrócić o pomoc do UOKIK.Proszę o przesłamie na mojego maila cwikan@wp.pl. Bardzo dziękuję i pozdrawiam
Witam, czy mogłabym prosić o wzór takiego pisma, jestem w podobnej sytuacji , raz się odwołałam to dostałam z Energii odpowiedź negatywną oczywiscie i nawet nie dotyczyła tematu reklamacji .
podaje adres kasiak116@op.pl
Witam rownież dałam sie nabrac - czy moge prosic o wzor pisma jaki wyslaliscie do Energi? i do kogo?
Dzieki: doteczek@o2.pl
Witam. Ja również zostałem oszukany. Poproszę o wzór pisma jakie Pani wysłała do ENERGA. Bardzo proszę o wysłanie na maila r.lysakowski70@gmail.com

Witam serdeczne. I mnie też oszukali nie wspominając ani słowa o opłacie handlowej. Bardzo prosiłbym też o wzór pisma do nich na adres domalagnieszka@o2. Z góry bardzo dziękuję. Nie można tego tak odpuścić,bardzo nieuczciwe praktyki stosuje energia. Pozdrawiam.

ja tez dałem się podejść jak Młody na ta nowa umowę, jeżeli była by taka możliwość poprosil bym o wzor takiego pisma-kilka reklamacji zlozylem i kiszka.
grzegorzpiwo@interia.pl

Szanowna Pani.
Jeżeli nie sprawi to Pani kłopotu to czy mogłaby Pani przesłać na mój e mail wzoru pisma skierowanego do Energii?Dla przypomnienia podaję e-mail mirekmatulewicz@o2.pl
Tez zostalam oszukana przez ta firme.Mieszkam w bloku i przy wymianie starych licznikow na nowe a poniewaz mieszcza sie na korytarzu zrywali plomby przy bezpiecznikach twierdzac ze ktos to zerwal i trzeba zglosic do energetyki .w przeciwnym razie bedzie naliczona kara w wys. 5000 zl
PO zalozeniu nowej plomby otrzymalismy (bylo wiecej osukanych) faktury za plomby w kwocie 35 ,-. Znalezli oszusci sposob na latwy zarobek.Mam nadzieje , ze w koncu ktos im sie dobierze do d....py.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mnie tez oszukali. Ja zgodzilem sie na dwa lata. Konsultant ani slowem nie wsponnial o oplacie handlowej. Ponadto zmienili mi taryfe. Nie popuszcze im. Uwazajcie.
tez dalam sie nabrac ;( rachunki przychodza sporo wieksze,nie wiem co robic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witam,

czy udało się wygrać? Rozważam tą samą kwestię, bo również dałam się naciągnąć...
Też to miałam. Napisałem skargę do urzędu regulacji energetyki.Trwało to 4 miesiące. Ale udało się. Odstąpili od tej umowy hura.
a jednak można z nimi wygrać.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo proszę o informację do kogo napisać skargę że ENERGA zwyczajnie oszukuje bo w rozmowach telefonicznych ,a wydzwaniali kilka razy dziennie, nikt nie wspomniał o opłacie 15,00 zł.co miesiąc
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
też jestem w tej sytuacji, fakt że nie wspominali o opłacie handlowej 15,00 zł, tylko gwarantowali stałą cenę za1Kw energi, która nieznacznie się różniła od tej płacone dotychczas.
pani Danuto proszę pójść do najbliższego punktu Energii i wypełnić wniosek o zawieszeniu na okres 2 lub 3 lat opłaty handlowej w zależności od umowy W związku z reklamacjami mają do końca XII 2015 taką promocję ma pani na to jeszcze 2 tygodnie . Ja tak zrobiłam i od stycznia mam już nie mieć tej opłaty na fakturze. pozdrawiam
Mam poddobny problem.Czy pracownik Energi ma taki wniosek jezeli nie to jak powinienem go zredagowac.Prosze o odpowiedz leszek.krolikowski@gmail.com
Czy może mi Pani przesłać wzór tego wniosku i czy to był gotowiec otrzymany w ENERGA będę wdzięczna mój adres zygmanska@onet.eu
Hej.
wszyscy zalatwiają rzeczy telefonicznie ....Nie robi sie takich rzeczy przez telefon ... !!!
a jeśli już, to trzeba nagrywać rozmowy tak, jak ja.
jeszcze nie przegrałem ani jednej sprawy w sądzie, a trochę ich było.
ps. Ostrzegam wszystkich, którzy chcą energę !!
to jest patologia, a nie firma ... Ciągłe prpblemy z prądem, przerwy, awarie itp. Blisko mojego domu jest dosyć ruchliwe skrzyżowanie i w skutek dzisiejszych nagłych przerw w dostawie prądu, nie działają sygnalizacja świetlna i lampy uliczne, a to prawie doprowadzilo do 3 wypadków samochodowych.
Ja też zostałem oszukany, bo nie poinformowano mnie w rozmowie telefonicznej o opłacie handlowej - w moim przypadku 13.00zł - ale rozmowa była nagrywana! Otrzymałem umowę pisemną lecz czekałem aż dostanę następną fakturę, z którą porównam jak zostały obniżone opłaty. Po stwierdzeniu, że opłaty wzrosły zacząłem szukać przyczyny i znalazłem "opłatę handlową" której w poprzedniej fakturze nie było. W tej sytuacji napiszę pismo informując, że w następnych fakturach będę obniżał kwotę do zapłaty o tę oszukańczą "umowę handlową" Zobac zymy co z tego wyniknie!!!
tylko własny prąd może was uratować. Montujcie na gwałt ile się da fotowoltaiki w szybach - można wymienić stare szyby na te co produkują prąd, za oknem montować wiatraków ile wlezie. Niech sobie sami ci uczciwi inaczej dostawcy prądu, konsumują swój prąd jak im uczciwi konsumenci zawadzają.
co napisałaś w tym piśmie
Można wiedzieć jak ta skarga brzmiała? Za wszelka pomoc bedę wdzięczna, mój mail megamarlena@gmail.com
Rowniez poprosze o wzor tej tresci skargi,zostalam takze wciagnieta w te oferte bez poinformowania mnie o stalej oplacie handlowej.
podaje moj adres
kryskab@interia.pl
też proszę o informacje do kogo napisać i wzòr treści takiej skargi
Ja bardzo bym prosiła o wzór tego pisma :-)
mój mail: patra004@vp.pl
Witam,prosze o wskazowki-co zawierala skarga do Urzedu Regulacji Energetyki
Bede wdzieczna o qwszelkie porady
pozdrawiam i czekam na wiadomosc
moj adres kryskab@interia.pl
jak pani to zrobiła, bo mamy ten sam problem ?
Jesteśmy w tej samej sytuacji co reszta.
Dla nas jest to oszustwo, ponieważ pamiętam że zadawałam pytanie czy są jakieś ukryte koszta :/ na pewno będziemy wnioskować o udostępnienie nam nagrania rozmowy.
Mało tego, okazuje się że przysłano nam również umowę stałej ceny do PPE o którym nawet nie rozmawialiśmy przez tel. !!
Bardzo proszę o treść skargi do urzędu regulacji energetyki na maila
sylwia-michalska@o2.pl
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prosze o udanie sie do najblizszego punktu obslugi klienta i poprosic o regulamin promocji do oferty GSC.Nastepnie poprosic o zalacznik nr 1 do tego regulaminu "wniosek o przystapienie do promocji do oferty GSC - obowiazujacy od 24.09.2015 do 31.12.2015".Zlozenie tego wniosku skutkuje zawieszeniem pobierania oplaty handlowej do konca np.2018 roku jesli umowa konczy sie w 2019 roku.
Uwaga!
trzeba to zrobic do 31.12.2015 r tj do czasu obowiazywania promocji.
Powodzenia
Ja to przerabialem (dostalem regulamin) a wniosek wypelnila Pani z biura .Ja zlozylem tylko podpis.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Panie Leszku ...
Widać, że jest pan pracownikiem Patologii Energii, bo nikt poza personelem nie ma nic dobrego na jej temat

"
Prosze o udanie sie do najblizszego punktu obslugi klienta i poprosic o regulamin promocji do oferty GSC.Nastepnie poprosic o zalacznik nr 1 do tego regulaminu "wniosek o przystapienie do promocji do oferty GSC - obowiazujacy od 24.09.2015 do 31.12.2015".Zlozenie tego wniosku skutkuje zawieszeniem pobierania oplaty handlowej do konca np.2018 roku jesli umowa konczy sie w 2019 roku. Uwaga! trzeba to zrobic do 31.12.2015 r tj do czasu obowiazywania promocji. Powodzenia Ja to przerabialem (dostalem regulamin) a wniosek wypelnila Pani z biura .Ja zlozylem tylko podpis.

"
Zadzwoniła do męż i mu tak szybko gadała że będzie jedna opłata i będzie taniej nie wiem czy się zgodził po 5 dniach na meila dostał umowe którą podpisł i zaczeliśmy czytać i okazuje się że będziemy placić więcej o co najmniej60-70zł,więcej to kpiny będziemy próbować sie wycofać ale nie wiem czy się uda proszę o treść skargi jeżeli poskutkowała na meil agate1234@buziaczek.pl dzieki wielkie
Bardzo proszę o wzór skargi na maila: j.holicka@wp.pl
Witam, Czy mogę prosić jeżeli to możliwe o treść pisma skierowanego do URE.Byłabym bardzo wdzięczna.
Mój mail poleck-nauta@wp.pl
Z góry dziękuję
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mam prośbę czy móg bym otrzymać wzór skargi , też mnie podeszli jak młodego
grzegorzpiwo@interia.pl

mi się jeszcze udało, bo umowa była źle zawarta. W sensie przez telefon bez potwierdzenia w normalnej drodze, ale odstąpienie też jest możliwe. Tylko ciekawe są skutki odstąpienia od umowy. To nie to samo co wypowiedzenie. http://jakzrozumiecprawnika.pl/odstapienie-a-wypowiedzenie-umowy/
Możemy zrobić pozew zbiorowy oszukanych przez energa i wtedy wygramy
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Chętnie ich Energę pozwę.
Jak to możliwe że w POLSCE są możliwe takie przekręty?!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
Też się dałem wrobic na 15 zł miesięcznie dodatkowego kosztu mimo zapewnień że cena nie wzrośnie
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
TAK !
Trzeba tą Patologię, gów*o,oszustów ... yyy .... Firmę zniszczyć.
trzeba złozyc reklamacją i wniosek o odsłuchanie rozmowy z ofertą

zrobiłem to ale kiszka
Witam
Też zostałam w ten sposób oszukana. zadzwoniła do mnie konsultantka i naciskała na zmianę, zgodziłam się teraz straszą 50 zł co miesiac przez 3 lata jak zrezygnuję z tego.
Witam ja mam to samo i co Pani zrobila prosze o odpowiedz
Melduje sie sory ze zopoznieniem, tak trza walczyc, idz da msodu i powiedz ze prawnik z interneta ci kazał.

sto zł sie nalezy za konsultacje. Na jaki adres wysłać fakture? Proszę się nie ukrywać po ip znajdziemy mieszkanie.
Witam. Czy coś się udało wywalczyć w tym temacie opłaty stałej handlowej? Własnie się wjebałem w to stolec.
Witam.
też się nabrałem,podczas kosultacji zgodziłem się na 24 miesiące ale proponowali mi na 36 miesięcy. Niestety gdy kurier przywiózł umowę do podpisania mnie nie było a żona nie sprawdziła treści i wciśnięto nam 32 miesiące gdzie według obliczeń będę miał 400 zł. nadpłaty przez ten okres ponieważ każdego miesiąca jest opłata handlowa 15zł. Tak właśnie naciągają ludzi. Nie dajcie się nabierać!!!
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam jeszcze lepiej. Złożyłam wniosek do Energii o zmianę taryfy. Sprawę załatwiałam przez infolinię. Umowę otrzymałam pocztą 2 października wystawioną 21 września. Jakież było moje zdziwienie kiedy przeczytałam w umowie iz podpisuję umowę gwarancji stałej ceny na 4 lata!!! W czasie korespondencji mailowej ani podczas rozmów telefonicznych nie BYŁO W OGÓLE MOWY O ŻADNEJ UMOWIE GWARANCJI STAŁEJ CENY TYLKO O ZMIANIE TARYFY. Udałam się do punktu obsługi klienta Energii w Olsztynie w Galerii Warmińskiej w celu wyjaśnienia sprawy. Pani obsługująca stwierdziła, że nic nie może zrobić, ponieważ w systemie moja umowa widnieje jako fizycznie podpisana i 14 dni na odstąpienie od umowy też już minęło, ponieważ w systemie jest że umowę podpisałam 21 września a był 4 października! Pokazywałam jej moją niepodpisaną umowę i tłumaczyłam że nie deklarowałam telefonicznie przystąpienia do tego programu ani nie podpisywałam żadnej umowy. Zadzwoniła do swojej kierowniczki, bo tamta podobno mogłaby anulować tamtą umowę, ale szanowna kierowniczka też stwierdziła, że tego nie zrobi bo POTEM BĘDZIE NA NIĄ A TO INFOLINIA POPEŁNIŁA BŁĄd!!! Wychodzi na to, że ja jako klient Energii nie mam żadnych praw. To konsultant bez jakiejkolwiek mojej zgody wybrał dla mnie najkorzystniejszą ofertę (DLA NICH!!!)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od 21 września do 4 października minęło 13 dni, a nawet jeśli 14 (z 21 IX włącznie), to jeszcze się mieściłaś w okresie 2 tygodni wypowiedzenia umowy...
Właśnie dziś złożyłam odstąpienie od umowy drogą mailową i jeszcze poszłam do rzecznika praw konsumenta. Bardzo mila pani od razu wiedziała o co chodzi, napisala mi pisemko z oświadczeniem odstapienia od umowy i powiedziała żebym koniecznie wyslala to jeszcze listem poleconym. Cale szczęście, że jeszcze dzis mogłam to zrobić. List z umową przyszedł w ostatni piątek i do dzis mogłam zrezygnować. A co by bylo gdybym odebrała go dopiero jutro?!! Najgorsze w tym wszystkim , że ja przeciez w żaden sposób nie zadeklarowalam chęci przystąpienia do tej oferty. Wygralabym z nimi w każdym sądzie, tylko komu chce się ciągać po sądach! Ja tylko chcialam zmienić taryfę, bo teraz placę grube pieniadze za prąd budowlany. Życzę wszystkim których Energa oszukala sukcesu w walce z nimi i kochani nie bójcie sie, rzecznik praw konsumenta jest po to żeby nam pomóc.
Witam

Proszę o pomoc, sama dałam się nabrać przedstawicielowi ich firmy i 31.10.15r podpisałam umowę w domu.Teraz chcę się wycofać , czy muszę mieć jakiś specjalny formularz z wypowiedzeniem, czy mogę skorzystać z tego ,który jest podłączony do umowy kompleksowej. Proszę też o podanie maila,na który powinnam wysłać wypowiedzenie.
Z góry dziękuję za informację.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Adres mailowy jest w tym wypowiedzeniu, załącznik nr 8.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam, też dałem się nabrać, czy mógłbym prosić o pomoc?
Możesz mi przesłać treść odwołania i adres na który mogę je wysłać?
Podaje mojego maila abelorn86@gmail.com
Teraz sobie myślę, że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Gdyby nie oszustwo Energi tkwilabym w tym układzie dalej i nie chciałoby mi się ruszyć d... a tak zaczęłam szukac w necie informacji czy opłaca się zmienić sprzedawcę energii i sądzę że znalazłam lepszą ofertę. Dystrybutora zmienić nie mogę ale sprzedawcę i owszem. I tak zrobię.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Proszę podać który to sprzedawca i jego adres ! Z góry dziękuję :)
My złożyliśmy wniosek do Rzecznika Praw Konsumenta w Olsztynie i czekamy na kontakt z jego strony w tej sprawie.
Witam mnie też wrobili, dajcie znać jakie stanowisko zajął Rzecznik w Waszej sprawie.
anna2520@op.pl
Rzecznik po rozmowie z nami i skierowanym do niego piśmie, objął naszą stronę. Po 2 tyg. dostaliśmy z ENERGII faktury korygujące i list od Rzecznika z odpowiedzią ENERGII odnośnie zrezygnowania przez nas z tej jakże "cudownej umowy", bez żadnych dodatkowych kosztów. Tak jakby to była zwykła rezygnacja. Najpierw próbowaliśmy "po dobroci" pisząc reklamacje, ale się nie udało i trzeba było wziąć sprawę w swoje ręce. Plusem było to, że nic na papierze nie podpisywaliśmy ani nie wysyłaliśmy mailowo :)

POWODZENIA! Wam też się uda wygrać z tymi oszustami :)
Witam!
Mam ten sam problem,prosze o wskazowki - co Pani ujela w pismie skierowanym do rzecznika
pozdrawiam i czekam na wiadomosc
moj adres
kryskab@interia.pl
Pani Krysiu, w piśmie do Rzecznika trzeba opisać całą sytuację jaka zaistniała, tj. że dzwonili z ofertą, że nie powiedzieli o opłacie handlowej, że nie podpisywała Pani nic i nie odsyłała (również drogą elektroniczną). Ale radziłabym przejść się do Biura Rzecznika Praw Konsumenta i tam wyjaśnić sprawę, on wówczas da Pani wzór pisma i będzie po sprawie.
Życzę powodzenia w walce!
Który rzecznik - z którego miasta prowadził sprawę? I czy umowa była zawierana na odległość lub poza lokalem czy może w salonie? I rozumiem, że już 14 dniowy okres upłynął?

Pozdrawiam,
Proszę o podpowiedź jak napisać pismo i gdzie je skierować. Mnie też wrobili. Pisałam do energa reklamacje dwukrotnie ale dostałam dwie krótkie odmowne odpowiedzi i nawet nie odsłuchali mojej rozmowy z konsultantem. Mój mail: monikamaksymow@wp.pl
Rzecznik z Olsztyna. Umowa została zawarta na odległość przez telefon, okres 14 dni upłyną, a o opłacie handlowej zorientowaliśmy się jak dostaliśmy po 2 miesiącach fakturę. Rzecznik w ciągu 2 tygodni wszystko załatwił :)
Mnie konsultant przedstawił ofertę telefonicznie, później przysłano mi wszystkie dokumenty mailowo, niczego nie podpisywałam.Jak się zorientowałam,że zostałam wrobiona minął już czas na rezygnację. Napisałam do nich pismo że zostałam oszukana,odpisano mi że nie mogą anulować opłaty handlowej.To ja im znowu że mnie oszukali i na pewno nie są rzetelną firmą i wspomniałam o UOKiK.Brak odpowiedzi, nie poddałam się napisałam maila do UOKiK,opisałam moją sprawę i dostałam info żeby udać się do miejscowego UOKiK. Bardzo miła pani znała już sprawę podyktowała mi pismo do Energi z żądaniem unieważnienia umowy. Po kilku dniach dostałam maila od Pełnomocnika, że umowa zostanie anulowana i tak się stało, już mam korektę, zwrócili mi opłatę handlową.Jeśli niczego nie podpisywaliście to macie wygraną sprawę bo zgodnie z art.20 ust.2 ustawy musi być trwale wyrażona wola.pozdrawiam życzę wygranej Ela Gdańsk
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam ,jestem kolejnym oszukanym przez ENERGE,również wcisneli mi nowa umowę z opłata handlową 13zł.na m-c.Pisze z nimi już parę ładnych miesięcy i bez efektu.Twierdzą że przez tel.poinformowali mnie trzy krotnie o opłacie handlowej lecz nagrania nie mogę się doprosić ,mało tego dostałem umowę poczta lecz ani ja ani moja żona jej nie podpisywała przy odbiorze .Moje pytanie -czy taka umowa jest ważna?z góry dziękuje i pozdrawiam..
Umowa niepotwierdzona na piśmie przez konsumenta jest nieważna zgodnie z aktualną ustawa. Proszę to zgłosić do Rzecznika Praw Konsumenta. U mnie poskutkowało, a na moje reklamacje Energa odpowiadała bzdury.
Witam mam ten sam problem. Gdzie w Olsztynie znajduje się Rzecznik Spraw Konsumenta. Proszę o kontakt izasienki@op.pl
Witam
Zgadzam się, że nie wspomnieli w propozycji o opłacie handlowej. Lecz gdy zaczęli czytać ofertę jako podsumowanie zresztą baaardzo szybko i długoooo to dopiero wtedy wsłuchując się w informacje wyłuskałem te opłaty. Zapytawszy o wyjaśnienie Pani bardzo zdenerwowanym głosem wręcz oskarżyła mnie o szukanie haków (tu muszę dodać że na początku naszej rozmowy telefonicznej grzecznie poprosiłem ją, aby nie tracić czasu zaczęła od tzw "haczyków" tej umowy) i podziękowała za rozmowę życząc "miłego" dnia. Niestety nie udało jej sie mnie uchwycić czego życzę wszystkim innym.
Dokładnie przeszłam tą samą forme rozmowy. Szybko wyłapałam tą opłate handlową i na moje pytania ( niewygodne dla konsultantki ) tak sie zdenerwowała, że....rzuciła słuchawką z żalu braku baciągnięcia mnie. Proszę uważac i pozdrawiam, Iza :)
Ja z mamą też, ale w umowie jest jeszcze kilka podstępnych punktów, np. to, że przez 4 lata mamy użyć wielokrotność tego co zużywamy. 800kwh. Proponuję poczytać umowę co w punkcie energi jest niemożliwe. My z mamą będziemy z nimi walczyć, bo pracownica powiedziała nam tylko o stałej cenie, a o innych punktach umowy bardzo ważnych nie - oszukała nas i naciągneła.
Można uchylić sie od skutków prawych oświadczenia woli art.88 & 1 k.c.
Nie można zmienić operatora -sprzedawcę jak najbardziej!
Głównymi dystrybutorami jest:
energa
tauron
pge
rwe
enea
a sprzedawcami
energa
tauron
pge
rwe
enea
i wiele wiele innych firm !
nie zmienny jest tylko dystrybutor !
Zacofany jesteś :) Trzeba się dokształcić...

Pozdrawiam
jesteś błędnie poinformowany
Bzdura, nie można zmienić dystrybutora, sprzedawcę można zmieniać ile razy się chce. Energa nie jest jednym sprzedawcą! Z dużych graczy jest jeszcze Tauron, Enea, PGE i RWE.
To są oszuści dzisiaj odstąpiłem od tej umowy konsultant zataił że musiałbym co miesiąca płacić 15 zł za tzw opłatę handlową. Proszę sprawdzić na forum oszukanych przez Energe w ostatnich dniach.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie może zataic ja odsłuchalam rozmowe i faktycznie mi powiedział jak byk 2 razy
co Pani napisała że odsłuchała Pani rozmowę mi napisali ze tyko drogą sądową
Witam mam podobna sytuacje. Rozmowa telefoniczna. A teraz. Pewno odwiedziny kuriera czy podpisywać odbiór czy nie odbierać przesyłki
Czy w tym postsowieckim kołchozie jest jakaś władza, która dba o prawa obywateli i chroni przed takimi draniami jak Energa? Odpowiedź oczywista-władza jest sama dla siebie i ma w d*pie ludzi i ich np. problemiki z gnojkami z energii. Co do cholery musi się stać, aby urzędasy zaczęły ścigać cwaniackie firmy? Co Władimir ma wkroczyć i ustanowić nowy porządek?
...bo to nasza, była POLSKA właśnie ! Cudowni politycy po kolei wszystko co nasze Państwowe, włącznie z Energią sprzedali różnym kolesiom - złodziejom ,którzy założyli spółki ...i nie ma teraz kto ich kontrolować ! Wolna amerykanka! Ceny z księżyca! Złodzieje nie widzą ludzi, tylko pieniądze ! Pamiętam, kiedy za socjalizmu podnieśli o złotówkę ceny energii, zrobiła się prawie rewolucja, ale te pieniądze trafiały do Państwowej, Polskiej energetyki. Teraz do prywatnych, złodziejskich kieszeni. To już chyba dojdzie do jakiejś rewolucji albo ktoś w desperacji zacznie do nich strzelać ...bo wszystko jest możliwe, jako,że ten kraj ( chyba nawet cały wiat) stoi do góry nogami !
Proszę o kontakt, jak Pan odstąpił od umowy i jakie są tego konsekwencje??? Pracownica zataiła przed nami wiele innych punktów, np. to, że musimy zużyć rocznie 800kwh energii co jest niemożliwe.
Kiedy odchodzilem z Energii dali mi obnizke o ok 20%. I tak odszedlem do RWE. Roznica wyniosla 43%.
Dodam, ze w RWE mam zapisane ceny w umowie na poszczegolne lata a w Enerdze proponowali np upust od aktualnych cen. Smiech na sali !
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
NIE POLECAM!!! Prąd może trochę tańszy, ale za to opłata handlowa wzrasta z 0 zł / mc do 15 zł / mc. W moim przypadku przy zużyciu energii na poziomie 200 kWh wychodzi drożej. Dałem się nabrać i żałuję.
popieram tę opinię 52 nie zgadzam się z tą opinią 4
Dziekuję wszystkim za wpisy!
i Wesołych Świąt życzę!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
niestety też dałem się nabrać... słała cena nie dla gospodaestw domowych oczywiście wychodzi drożej, opłata handlowa wynosi 15 zł i o tyle będziecie płacic więkasze rachunki a wypowiedzenie nie wchodzi w gre tak jest zapisana umowa,że strach sie bać....
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 3
Dzięki temu forum i Waszym ostrzeżeniom w porę zdążyłam odstąpić od umowy Gwarancja stałej ceny. Cieszę się bardzo że zdążyłam i znalazłam to forum. Jestem rozsądną i ostrożną osobą i sama nie wiem jak dałam się w to wkręcić. Nie podpisujcie umów przez telefon. Poproście o ofertę przeanalizujcie i zastanówcie się na spokojnie bo jak widać są haczyki jak np. ta opłata handlowa. Macie 14 dni na odstąpienie od umowy - ten czas jest liczony od dnia otrzymania umowy. Bądźcie ostrożni bo naprawdę szkoda nerwów.
Dzien Dobry
Jak mozna odstapic od tej umowy gdzie sie zglosic.
Gdzie pobrac dokumenty zeby zrezygnowac.
Prosilbym o pomoc z Pani strony e-mail tdk1251@wp.pl
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Też bym poprosiła o druk rezygnacji e-mail graprz1@wp.pl
Dziękuję za informację, bardzo pomocna. Dzięki takim informacjom wysłałam rezygnację klika dni przed upływem możliwości ze zrezygnowania..
w jakiej formie /na jakim formularzu/ wysyła się rezygnację
Jest gotowy formularz w PDFie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
a gdzie mozna go znalezc?
Proszę o przesłanie formularza odstąpienia od umowy.
mój mail : cylka21@wp.pl

Będę wdzięczna
Tez zostalem oszukany przez energe. Bardzo prosze o wzor odstapienia od umowy, chce podkreslic, ze minelo juz wiecej niz 14 dni od zaakceptowania tej przekletej umowy przez telefon. Z gory dziekuje.Moj mail: piotr534@onet.pl
Czy mogę prosić o przesłanie e-mail graprz1@wp.pl
Też dałem się wrobić na 15 zł miesięcznie dodatkowego kosztu mimo zapewnień ze cena nie wzrośnie.Jak to możliwe ze w Polsce mogą być tolerowane tego rodzaju przekręty. Uważam ze powinny być ścigane z urzędu.
a w Wejherowie oplata handlowa 3 pln
Na stronie Urzędu Regulacji Energetyki jest kalkulatorek. Można sobie przeliczyć, jaki operator wyjdzie najkorzystniej dla konkretnego odbiorcy:
http://ure.gov.pl/ftp/ure-kalkulator/ure/formularz_kalkulator_html.php
Ten kalkulatorek to możesz se wsadzić.... nie wiem jak oni liczą te oszczędności, ale są wyssane z palca, najprościej wrzucić wszystko do excela, a Energii podziękowałem za "promocję" stałej ceny i zmieniłem operatora!
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1
Odradzam korzystanie z kalkulatora URE. Nie jest zbyt wiarygodny. Króluje w nim duon, tylko dlatego, że oferuje super cenę podczas pierwszego roku. Porównywarka cen prądu powinna brać ceny z całego okresu obowiązywania umowy, niestety ta tak nie robi. Tutaj więcej info na temat tej porównywarki: http://blogenergetyczny.pl/ure-kalkulator-energii-elektrycznej/
Mam to samo opłata handlowa na 2 miesiące z 0 zł. Na 30 zł. - omijać z daleka !!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ja też się dałem w to wrobić. Dzwonił jakiś facet z Energii, mówił o wzroście za kw dopiero po 3 miejscu po przecinku i że przez 4 lata cena się nie zmieni, nie pamiętam czy w ogóle wspominał mi o tej opłacie handlowej...Jak zobaczyłem pierwszy rachunek, że wychodzi mi drożej o jakieś 20 zł przy podobnym zużyciu, to się mocno wpieniłem, wysłałem im maila o rezygnacji z tej umowy, odpisali mi, że minęło już 14 dni od zawarcia umowy telefonicznej i jeśli chcę zerwać umowę to musiałbym im do 2019 płacić 50 zł miesięcznie!!! Zdębiałem, ale przypomniałem sobie, że oni mi tej umowy ani na pocztę ani na maila nie przesłali, nie mogłem się z nią nawet zapoznać. Więc wystosowałem kolejnego maila,że jeżeli mi nie przywrócą poprzedniej to zwrócę się do UOKiK -u. Było to 2 czerwca,do dziś czekam na odpowiedź. Myślę, że sensownie byłoby powiadomić media i akcję nagłośnić,żeby Ci złodzieje nie oszukali następnych
popieram tę opinię 52 nie zgadzam się z tą opinią 5
Witam, mnie niestety też tak naciągnęli...rachunek miał nie wzrosnąć przy jednakowym zużyciu prądu JAK dostałam rachunek to oczy mi wyszły na wierzch, wzrost ceny o 50%....jestem zdruzgotana i wściekła,że tak dałam się oszukać.Też prowadzę z nimi korespondencje, ale wątpię czy uda mi się wrócić do poprzedniej formy rozliczenia...po prostu OSZUŚCI !!!!
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pisanie maili, dzwonienie na infolinię nic wam nie da... Dzwoniący konsultant ma obowiązek przeczytać wam tzw. "część formalną" w którymś tam punkcie jest podana wysokość opłaty handlowej z usługą e-faktury lub bez niej. Po tym, gdy wszystko odczyta dopiero przechodzi do wszelich potwierdzeń.A , że kto słuchałby jakiegoś faceta dukającego przez słuchawke 3 strony umowy to z biegu mówimy: "Tak" i potem mamy problem. Wiem, bo sama się też nacięłam. Miały być rachunki takie same, nawet niższe a tu koło 30 zł w górę... Niby okres wypowiedzenia jest, ale jest także kara ..50 zł za kazdy miesiąc.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam
też dałem się nabrać.Prowadziłem z nimi korespondencję, a teraz piszę skargę na nich d oUrzędu regulacji energetyki

pozdrawiam
też dałem się oszukać
Witam mam ten sam problem umowa zawarta telefonicznie bez żadnego potwierdzenia na piśmie,w grudniu zeszłego roku weszła nowelizacja ustawy o prawach konsumenta art 20 tej ustawy mówi wprost że taka forma zawierania umowy jest niezgodna z prawem.Na razie próbuje wywalczyć anulowanie umowy przez BOK ale z marnym skutkiem mam zamiar zgłosić sprawę do uokik jak nic nie da idę do sądu.Popieram ze złodziejami trzeba walczyć
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2
miałes 14 dni wiec trzeba było poczytac a nie miec zal do kogos innego ,smiech mnie bierze nie poczytają zawsze twierdza ze nikt nie powiedział np o opłacie handlowej trzeba nauczyc sie słuchac
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 19
Zgadzam się z przedmówcą.

Dzisiaj do mnie dzwonili, zwróciłam uwagę, że z jednej strony mówią, że mam prawo do rezygnacji a z drugiej strony wspominają o karach. W trakcie rozmowy wszystko zostało podane, trzeba tylko nauczyć się słuchać i nie skupiać tylko na promocji obniżenia stawek zamiast na całej rozmowie.

A najważniejsze - jak nie jest sie pewnym - trzeba pytać. Ludzie nie pytają i potem się dziwią ze jakieś oplaty im ktoś naliczył. Zenada.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 15
A ja zadzwoniłam i pytała o opłatę handlową, a facet na infolinii udawał, że nie wiem o czym ja mówię!
Zlewka totalna i już wiem, że celowa
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Problem polega na tym, że ludzie odważni zapytaja, ale jesli chodzi o ludzi starszych i ufnych już dopytać nie dopytają. Także fajnie jesli trafi na rozmowę z osoba młoga, ale juz gorzej jeśli trafi np. na Twojego rodzica i ciekawe czy również tak samo krytycznie podejdziecie do sprawy "nie pytaja, nie słuchaja, więc sami sobie winni".!
Żenada, że konsultanci z enega nie czują wstydu. Oszukujecie państwo biednych, starszych ludzi, którzy są zbyt kulturalni, żeby powiedzieć "nie", "nie potrzebuję", "nie chcę", lub po prostu żeby odłożyć słuchawkę. Czegoś nie dosłyszą, wyślecie im umowę, której nie są w stanie odczytać (drobny maczek i mnóstwo niezrozumiałych formuł). Taktyki telemarketingu niskich lotów. Szkoda, że nie widzicie tych ludzi jak się przejmują, gdy dostają rachunek - wcale nie mniejszy, tylko o kilkanaście/kilkadziesiąt złotych droższy. Przy emeryturze 800 zł kilkanaście/ kilkadziesiąt złotych robi różnice. Państwo konsultanci z energa! Kiedyś też was dopadnie starość! Mam nadzieję, że nikt nie wykorzysta waszej niedołężności, albo że wy będziecie do końca sprawni fizycznie i umysłowo. Powodzenia.
od razu widać że jesteś "od nich".Jest to działanie na szkodę odbiorcy i zgodnie z art.84 Kodeksu Cywilnego można uchylić się od skutków prawnych(wprowadzenie w błąd)
Przeczytałam dokładnie umowę i wszystkie załączniki nim zatwierdziłam e-mailem umowę zmyliła mnie Opłata handlowa
(bez e faktury) ponieważ ja otrzymywałam e faktury uznałam, że ta opłata mnie nie dotyczy. Myliłam się niestety
Pozdrawiam
Wystarczyło wysłać oświadczenie o odstąpieniu od umowy przed upływem 14 dni od daty zawarcia umowy przez telefon !!! ( to bardzo ważne ) ........I kłopot z głowy. Zrobiłam tak wczoraj w 13 dniu , wysłałam meilem oświadczenie do energii ...I dzisiaj wiadomość ..... """""państwa odstąpienie od oferty gwarancja stałej ceny zostało przyjęte i zrealizowane w systemie """"" energa sa
od każdej umowy można odstąpić ......W odpowiednim terminie .
powodzenia !
Witam serdecznie poproszę o treść oświadczenia o odstąpieniu od umowy
Ja tez poproszę, mój tata nic nie podpisał a i tak dostaje rachunki
gwarancja nie jest nową umową tylko aktualizacją obecnej
@sliwa i tu się mylisz. Umowa zawarta telefonicznie jest zgodna z prawem. Powołujesz się na art. 20 Ustawy o Prawach Konsumenta - a czytałaś ten artykuł? Jest wyraźnie napisane, że umowa zawarta przez telefon musi być potwierdzona na papierze lub INNYM TRWAŁYM NOŚNIKU. Równie dobrze może to być zwykły dysk o ile rozmowa jest nagrywana (przy czym firma musi Cię poinformować o nagrywaniu rozmowy). Jedyne co możesz zrobić to poprosić o kopię tego nagrania - muszą Ci to udostępnić. Jeśli tego nie zrobią, nie mają nagranej rozmowy lub potwierdzonej na innym trwałym nośniku to wówczas możesz walczyć. Inaczej, moim zdaniem, nic nie wskórasz.
Dziś miałam rozmowę telefoniczną i chciano mi przedstawić ofertę ok Ale w trakcie okazało się że podpisuje nową umowę to było nie fer. Zreflektowalam się w ostatniej chwili Ale zobaczymy proszę uważać na sposób przeprowadzenia rozmowy.
u mnie tak samo, zgodziłam sie na przysłanie dokumentów a oni wlepili mi umowe ,odmowy nie odesłałam w ciągu 14 dni więc pozamiatane. Co gorsze nie moge sie doprosić faktury każdy konsultant mówi coś innego, ominęły mnie dwa okresy rozliczeniowe i mimo że inkasent spisywał licznik oni mi wpieraja ,że nie mają odczytu,n śmiech na sali.Oszuści, poprosiłam mailem o przysłanie mi rozmowy telefonicznej ,w której to rzekomo zawarłam umowę , odmówili mi. Masakra jakaś
Skutki odstąpienia od umowy
czytała pani ta umowe

Jeżeli zażądali Państwo rozpoczęcia świadczenia usług lub dostarczania
energii elektrycznej przed upływem terminu do odstąpienia od umowy, zapłacą nam Państwo kwotę proporcjonalną do zakresu świadczeń spełnionych do chwili, w której
poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy, z uwzględnieniem cen i stawek opłat wskazanych w umowie.
przez telefon zgodzilem sie na taka umowe
jesli zrezygnuje to bede placił kare im ( jaka to kwota )
mogla by mi pani napisac

prosze o odp. moj e-mai tdk1251@wp.pl

pozdrawiam:)
zgodziłaś się na wysłanie dokumentów a przed tą zgodą jest potwierdzenie ze zawierasz umowę na czas nieokreślony razem z tą ofertą. trzeba umieć słuchać a nie mieć pretensji do świata. i jest też na samym końcu powiadomienie że masz prawo do odstąpienia po dostarczeniu dokumentów bez konsekwencji ale po co czytać jak można po prostu uwierzyć na słowo... pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8
Proszę , jak mądra, od razu widać ,że służy w Energa ! Celowo wszystko jest pisane językiem nie zrozumiałym dla przeciętnego obywatela !
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam,
i jaki rezultat?
bardzo zależy mi na informacji, gdyż nie otrzymałam umowy tylko zawarta telefonicznie. O karze odstąienia zostałam poinformowana ale nie kojarzę aby była mowa o opłacie handlowej
Ja chcę zgłosić sprawę do Pani Elżbiety Jaworowicz. Wszystkich chętnych proszę o kontakt na maila ewamar25@wp.pl. W umowie są też inne haczyki.
Proszę Pani , ja mam nagraną całą rozmowę z konsultantką , udało jej się nabrać mojego męża w, w nagraniu rozmowy mąż prosi o ofertę i nie wyraża zgody na na zmianę umowy , jednak na koncie automatycznie zmienili umowę bez jego zgody. Na szczęście zadzwoniłam na infolinię po 6 dniach i wszystko wycofałam, ale jeśli mogę Pani pomóc to Chętnie udostępnię całe nagranie. kontakt pybeata12@wp.pl
Polecam wszystkim "nabitym" w tą "promocję", wizytę w lokalnych Prokuraturach i nie dajcie się spławić, bo to wyczerpuje znamiona KODEKS KARNY Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
No i mnie też oszukali z premedytacją, napisałam maila właśnie i czekam na odpowiedź. Jeśli nie będzie pozytywna, zgłaszam sprawę do Prokuratury.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2
Porażka to co robi Energa! Nie spodziewałabym się takich rzeczy po takiej firmie i jak do tej pory, nigdy nie powiedziałam o Enerdze złego słowa, do tej pory. Co to za "opłata handlowa", która stanowi 1/3 całej faktury! Dlaczego w rozmowie telefonicznej nie podają porównawczych kwot?! Czy gdybym usłyszała, że kwota całej faktury wzrasta o 14,99 czy 15,99 - z mojej średniej kwoty opłaty licząc za 1 miesiąc niecałych 35 zł zdecydowałabym się na zmianę umowy?! No oczywiście, że nie! Ale ich matactwa przez telefon i to, że człowiek nie ma na piśmie tego dla porównania sprawiają, że podejmuje decyzję pochopnie. Ach jaki człowiek naiwny :(
Niestety też dałem się nabić w butelkę.
Trudno przez pięć lat trzeba będzie płacić bo rozwiązanie umowy za drogo by kosztowało a potem zmieniam dostawcę nie chcę mieć nic wspólnego z tą firmą
Ja się nie dałam wkręcić, powiedziałam, że chcę wszystko sama przeczytać, więc przesłali mi załączniki na maila. Dopiero potem trafiłam na ten wątek. Wypełniłam elektronicznie formularz odstąpienia od umowy i dostałam potwierdzenie.
Witam :) mogła by pani mi przesłać tego maila to bardzo pilne moja mama też została w ro wrpvbiona mamy jeszcze 9 dni pomocy :(
Ma Pani na myśli formularz odstąpienia od umowy czy inne załączniki też?
Poproszę też formularza odstąpienie od umowy. Też dałam się na to nabrać.

mój mail : dagmara.parulska@gmail.com

Będę wdzięczna
Proszę o formularz odstąpienia od umowy...też dałem się wkręcić..makowskid4@gmail.com
Witam ! mam prośbę czy mogłabym otrzymać formularz odstąpienia od umowy Energa - gwarancja stałej ceny" na e-mail wiesiak1@op.pl Pilna prośba .Dziękuję
Witam. Wczoraj niestety też zgodziłam się na stał cenę , ale jeszcze nie dostałam umowy na emaila. Czy mogę prosić o pomoc i formularze jak odrzucić umowę przed upływem 14 dni. Proszę o informację i formularze na zoczka @wp.pl
Też poproszę o ten formularz! Mój email yonkaa@wp.pl
Może mi pani przeslac ten formularz odstąpienia od umowy ?
Proszę podać maila.
Ja też poproszę
s-mucha380@wp.pl
Poszło :)
poprosze o ten druk.
Potrzebny mi adres mailowy.
Czy ja również mogę prosic o ten wzór odstąpienia od umowy.
niikole@onet.pl
wczoraj jak zaczęłam czytać to wszystko,to nie mogłam spać w nocy,też się nabrałam i zgodziłam przez telefon na umowę ze stałą ceną a teraz żałuję,bardzo proszę o przesłanie mi wzoru odstąpienia od umowy i adresu mailowego i czy mogę go wysłać jak rozmawiałam w czwartek a umowy jeszcze mi nie przesłali z góry dziękuje
Czy ja również mogę prosić o ten wzór odstąpienia od umowy i adres mailowy. Mój adres: sebastian.dym@wp.pl
Beldaanna, potrzebuję adres mailowy.
Poproszę również o druk makowska_annah@o2.pl
Może mi pani przeslac ten formularz odstąpienia od umowy ? Chodzi o Energa -gwarancja stałej ceny
Też dałam się naciągnąć
mój adres mailowy
mamunek@wp.pl
już nie potrzeba - doczytałam stronę do końca
Dzięki forumowiczom za podpowiedzi co robić
zanbak1@wp.pl i email do nich z góry dziękuję
Wysłałam.
Mogę też prosić ten wzór odstąpienia od umowy karoladre@wp.pl
Czy również mogę prosić o ten formularz odstąpienia basikc29@wp.pl
Mogę prosić o formularz odstąpienia od umowy? katarzyna.parzonka@wp.pl
Ja również poproszę
dirk7@o2.pl
Dziękuję
Też poproszę ten formularz. lukasz_maj@yahoo.com
Z góry bardzo dziękuję
ja tez by prosila o wyslanie tej rezygnaji adres : agniecha9@poczta.onet.pl
proszę o przysłanie mi formularza b_kolowska@tlen.pl
bardzo prosze o formularz i na jaki adres mailowy wysłać
michaleks63@wp.pl
Witam
Czy mógłbym prosić o wzór odstąpienia od umowy? Z góry bardzo dziękuję. kw_kuba@wp.pl
Proszę o wzór odstąpienia od umowy. Dziękuję.
mój emeil; marianpiwcewicz@wp.pl
Czy ja też mogę prosić graprz1@wp.pl
Ja tez poproszę o Emila
donatab1984@gmail.com z drukiem
Witam.
W dniu dzisiejszym moi rodzice również padli ich ofiara. Poproszę o formularz na maila.
Dziękuję i pozdrawiam,
Anna
Witam.
Dziś tez miałam rozmowę z konsultantką. Też się dałam nabic w butelkę. Byłam w pracy, nie miałam zbytnio czasu i powiedziałam , że taką umowe ma mi przesłać to się z nią zapoznam w domu (konsultantka twierdziłą, że w ciagu 2 tygodni moge zrezygnować). Podałam swoje dane osobowe. Zaczynała czytac jakieś oświadczenia, które miałam potwierdzić, ale połączenie się przerwało.Nie oddzwoniła i nie wiem czy jeśli rozmowa nie zakończona to te papiey wogóle przyjdą. Na wszelki wypadek przygotuje sie i prosze o przysłanie tego formularza odstąpienia od umowy. Dzięki.

iz476@wp.pl

pozdrawiam
prosze podac emaila to przeslę
Pozdrawiam
ja również dałam się namówić na gwarancję stałej ceny w czasie rozmowie telefonicznej było to 11.09.2015r.Umowę mam dostać listownie
za 14 dni ale proszę o druk wniosku o odstąpienie od umowy.Ale nie wiem gdzie wysłać.Dziękuję.kaziahk@interia.pl
Bardzo proszę o wysłanie na adres iwonucha@vp.pl
Czy mogę prosić o przesłanie mi formularza odstąpienia od umowy. Oto mój email basikc29@wp.pl
Witam!
Czytam te wszystkie wypowiedzi i włos na głowie się jeży
Może mi pani przesłać ten formularz odstąpienia od umowy ?
bo też zostałam wrobiona w umowę telefoniczną ,którą przysłali potem pocztą, z góry dziękuję!!!
Potrzebuję adres mailowy :)
Witam. Również zostałem wciągnięty w ta pułapkę(po ciężkiej nocce spałem a tu nagle telefon i udało się im wykorzystać że byłem na pół przytomny) Poproszę również o ten wzór odstąpienia.

romee85@o2.pl
Bardzo prosze ... o ten druk odstapienia od umowy
adres kowalski.mk@gmail.com

czy musze wysłać jak otrzymam dokumenty czy moge odeslac od razu??
rozmowe telefoniczna mialem dzisiaj..

pozdrawiam
Witam! Bardzo proszę o przesłanie mi druku odstąpienia od umowy edyta119@interia.eu
UWAGA. Formularz odstąpienia od umowy można wysłac ale te gnoje się ubezpieczyły i trzeba zapłacić karę w wysokości 50 zł. za każdy miesiąc do końca trwania tej umowy.
Jak to? Mimo, że nie zaakceptuję i w ciągu 14 dni odrzucę umowę to i tak będę płacić 50 zł miesięcznie? zoczka@wp.p
spokojnie, jeśli pani odstąpi od umowy przed upływem 14 dni nie będzie żadnej kary umownej. Kara umowna jest naliczana jeśli po podpisaniu umowy z gwarancją ceny zmienimy sprzedawcę. Każdy klient, który zawiera umowe z jakąkolwiek firmą przez tel. ma 14 dni na odstąpienie bez skutków dla niego
też poproszę na maila veroni24@o2.pl
dziękuję z góry
Witam
dziś również nieświadomie dałem się złapać oszustom, zwracam się z gorącą prośbą o link tego formularza bądź przesłanie formularza na odstąpienie od umowy telefonicznej, gdyż papierową mają niby dosłać w ciągu 14 dni.
Będę wielce zobowiązany za przesłania formularza, oto mój adres e-mal.
bulinki@tlen.pl
pozdrawiam Grzegorz
Witam mogłabym tez poprosić ten formularz odstąpienia od umowy?? Moj emeil agatka123456@amorki .pl
Niestety tez dałam się oszukać..
Bardzo proszę o kontakt bo nie wiem jak napisać to odstapienie. Od maja nie płaciłam za prad i wciaz czekam na rachunek. Oczywiscie rozmowy z konsultantami nic nie daja. Porażka totalna a o rachunek doprosic się nie moge. Kazano mi napisac reklamacje i tyle. Pozdrawiam i prosze o pomoc. Adres mailowy : makowska_annah@o2.pl lub tel 665401022
Wysłałam godzinę temu.
Witam,

Bardzo proszę o przesłanie mi formularza odstąpienia od umowy. Z góry dziękuję syzia85@poczta.fm
Witam
Czy mógłbym prosić o przesłanie wzoru takiego wypowiedzenia? Pozdrawiam kamila.6666@wp.pl
Witam, bardzo proszę o przesanie formularza odstąpienia na adres kma_p@wp.pl z góry dziękuję!
też mogłabym prosić o formularz?
mider2@wp.pl
@nwb
""niestety też dałem się nabić w butelkę. Trudno przez pięć lat trzeba będzie płacić bo rozwiązanie umowy za drogo by kosztowało a potem zmieniam dostawcę nie chcę mieć nic wspólnego z tą firmą""

to nie jest firma ... Tylko patologia
Ja zostałam identycznie nabita w butelkę nawet do nich dzwoniłam i pani nie miała konkretnych odpowiedzi tylko jakimiś regulkami z umowy mi sypała poinformowalam panią że spotkamy się w sądzie ale zacznę też od Prokuratury
Witam,

Również dałam się nabrać na tą 4 letnią umowę, czy mogłabym prosić o przesłanie mi na maila co Pani im napisała i z jakim skutkiem?
Moj mail mjedruch69@gmail.com

Pozdrawiam,
Monika
Trzeba zalozyć stronę na FB i zlozyc pozew zbiorowy wszystkich poszkodowanych. Dziś przyszło mi zapłacić opłatę handlową 30zł.
Skłaniam się, żeby sprawę złożyć do sądu. Dziś byłem u Rzecznika Praw Konsumentów i powiedział, że taka sprawa to koszt rzędu 30 zł. A dlaczego to wszystko popieram bo wczoraj płaciłem już 60 zł za te stałe ceny za energię gdzie w ostatnim miesiącu płaciłem 30 zł a w poprzednich 17 zł. Po wczorajszej rozmowie z konsultantką z Energi nie umiała mi odpowiedzieć skąd te ceny się biorą więc wymyślała, że jest to opłata przesył zmienny, przesył stały, za którą płacimy już wliczone stawki. Najgorsze jest, że w białych rękawiczkach w tym demokratycznym Państwie prawa jesteśmy tak bujani. "RAZEM DAMY RADĘ"
Nie trzeba zaraz do sądu, jeśli nic nie podpisałeś i nie odesłałeś maila potwierdzającego zgodę, możesz złożyć reklamację z prośbą o korektę faktury. W reklamacji powołałam się na ustawę o Ochronie Praw konsumenta z 25.12.2014r. par.20 ust.2. Mówi ona, że aby umowa była ważna, należy potwierdzić zgodę na warunki umowy listownie, bądź mailowo- tj. na trwałym nośniku. Jeśli nie wyśle się takiej zgody, umowa nie jest zawarta w świetle przepisów prawa, a jak nie jest zawarta, to obowiązuje ta stara, bez opłaty handlowej.Taka korekta w moim przypadku to 24,76 zł. a czas reklamacji 14 dni.
Dołączam do Pani. Mój mail ewama25@wp.pl Proszę o kontakt.
prosze sie zastanowic ,bo energia moze nawet taniec i Energa o tym wie wiec jak sie podpisze umowe na 4 lata to nie zdrozeje ale tez nie bedzie taniej :-) ODRADZAM
Po ponad roku (!) walki z Energą o podpisanie umowy ze mną (cały czas była na poprzedniego lokatora) wreszcie się udało :/
Kurier przywiózł, podpisałem.... a potem na spokojnie przeczytałem.
No i oczywiście, wcisnęli mi Gwarancję Stałej Ceny, mimo, że wnioskowałem o zwykłą G11 :(
Oczywiście.. odstąpiłem od umowy w zakresie dotyczącym tej "promocji".
Ale ile osób nie doczytało "drobnego druczku".
A ile (znacząco!) więcej dało się "naciągnąć" przez telefon?
μ zdążyła się wycofać. Ale inni nie ;/
Uważam, że tematem powinien się zająć UOKiK!

Wcześniej wrzucałem link do kalkulatora URE.
Skoro piszecie, że nie jest wiarygodny, to jakich operatorów wybraliście? Przy jakim średnim miesięcznym zużyciu?
Polega to mniej więcej na tym że w związku np: z wejściem na giełdę firma zatrudnia oszołomów od poprawy rentowności. Zaczynają się wtedy podchody i różnego rodzaju gierki jak z klienta wycisnąć jeszcze więcej - odbywa się to za pomocą m.in. "promocyjnych" umów z małym druczkiem i balansowaniu na granicy prawa. Prawo w Polsce oczywiście jest pisane tak jak zażyczy sobie tego "sponsor". Po zatrudnieniu oszołomów od poprawy rentowności wiele się nie zmienia bo jeszcze trzeba zatrudnić , oszołomów od wizerunku i prawników. Jeżeli oszołomy od poprawy rentowności przesadzą to kończy się to karą UOKiK , a kasa z kary idzie do kieszeni rządzących , klienci mimo że poszkodowani nie zobaczą z tej kary nawet złotówki zadość uczynienia.

Efekt jest taki , zyskują rządzący, oszołomy - bo wszystko się jakoś kręci, w pierwszym etapie firma jednak zyski szybko zjadają koszty związane z tą "nową" polityką firmy. Firma dodatkowo szybko zaczyna tracić w oczach dymanych klientów, efekt jest zawsze taki że oszołomy rozwalają firmę czasem bardziej, czasem mniej świadomie. Poszkodowani są zawsze klienci i z czasem firma , bo niemożna zjeść jabłka i jednocześnie mieć jabłko.

Przykłady wcześniejsze : telewizje kablowe, operatorzy komórkowi, firmy ubezpieczeniowe i wiele innych, obecnie na fali była energetyka.

Podziękowania należą się przede wszystkim rządzącym za prawo jakie ustanawiają...
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 1
wlasnie do mnie tez dzisiaj dzwonila pani z taka sama "promocją", narazie powiedzialem im ze sie zastanawiam i kazalem zadzwonic w innym terminie.
teraz pytanie czy jak im powiem przez telefon ze jednak nie chce ich "cudnej" oferty to czy to wystarczy? (w sumie rozmowy sa nagrywane, z drugiej strony zawsze mozna taka rozmowe skaskowac i sladu nie bedzie) czy lepiej aby wyslali mi pismo do podpisania ze odmawiam.
byc moze juz sobie w tej chwili odp na pytanie, ale jak wyglada odstapienie od oferty.
oferta wazna jest do konca roku.
Jak inni robili odmawiajac oferte?
prawda jest ze kazdy miesiac odstapienia od umowy po podpisaniu kosztuje 50 zł, wieca slaby temat.
Skoro nie będą mieli Twojego podpisu jako zgody i skasują rozmowę to jak Ci udowodnią, że się zgodziłeś? Słowo przeciwko słowu i w takich sytuacjach wygrywa klient. Wystarczy w zupełności jeśli podczas rozmowy powiesz, że się nie zgadzasz.
Fisa, tu nie potrzeba podpisu. Wystarczy zgoda telefoniczna, ale zadają pytania, na które trzeba odpowiedzieć twierdząco oraz podać dane osobowe. Jeśli tego nie zrobiłaś i odmówiłaś - powinno wystarczyć. Trzeba twardo ucinać na początku, że nie jesteśmy zainteresowani, żeby nie było kontynuacji namawiania.
dzieki za info :)
Przepraszam, zasugerowałam się nickiem i pisałam, jakbyś był kobietą, chociaż pisałeś w rodzaju męskim. Przeoczenie :/
dzis do mnie tez zadzwonili z propozycja stalej ceny pan nawet podal mi stawki obecne jakie place i jaka bede placic po podpisaniu umowy ani slowa o oplatach stalych poprosilam pana aby zadzwonil jutro bo z reguly jestem ostrozna dalam sobie czas na sprawdzenie tego pana czy mowil prawde, wiec zadzwonilam na infolinie do enega i tam mi potwierdzila mila pani ze tak maja dla mnie taka oferte tyle tylko ze juz podala mi zupelnie inne stawki obecne i te ktore mi proponuja zglupialam wiec jak widac wolna amerykanka podejrzewam ze jak jutro zadzwonie to uslysze jeszcze inna stawke zalezy kto odbierze juz tak z nimi mialam jak mieli zle zaksiegowane moje wplaty kazdy gadal co innego i jak z nimi wygrac to jest jawne oszustwo
Witam, do mojej mamy zadzwonili dziś.. a ona się zgodziła, ale jest juz po 60, a mowila, ze ten pan tak nawijał i nawet nie zrozumialo go zbytnio, powiedzieli, widze, ze jednak to błąd

Powiedział, ze zostanie wysłana umowa i jest 7 dni na odmowe, czy gdy w ciągu tych 7 dni odmowie normalnie bez żadnej kary itd będzie to anulowane?
Skoro jest te 7 dni, to powinno być to możliwe, chociaż ja bym zadzwoniła na infolinię i wypytała - bodajże dziewięć piątek, czyli 555 555 555.
Wykorzystywanie osób w starszym wieku to zwyczajne świństwo - moją babcię już kilka razy namówiono na różne "korzystne" oferty, a ona się godziła i potem trzeba się było nagimnastykować, żeby to odkręcić :/
Do mnie też dzwonili ze 3 razy. Za każdym razem byłem w pracy i nie miałem czasu rozmawiać więc zbywałem dość nachalną "konsultantkę". W końcu postanowiłem się przygotować i od jakiegoś czasu mam przy sobie fakturę aby móc porównać stawki, które podano mi telefonicznie bo coś mi się nie zgadzało. Ale jakoś od tego czasu już nie dzwonią. Może odpuścili.

Niestety jakiś czas temu zdzwonili do mojej mamy, która zgodziła się aby przysłać jej umowę do wglądu ponieważ nie była w stanie zrozumieć oferty telefonicznie.
Umowa dotarła wczoraj a o całej sytuacji do wiedziałem się dzisiaj i po przejrzeniu tego wątku zaraz wysyłam pismo o anulowanie. Na anulowanie umowy zawartej telefonicznie lub mailowo jest 14 dni (o czym w swojej korespondencji Energa informuje) ale liczone jest to od dnia zawarcia umowy. W naszym przypadku żeby nie było kolorowo umowa została wysłana 8 dni po "zawarciu" plus czas dla poczty na doręczenie i na szczęście ten okres mija w poniedziałek.

A do tego wszystkiego, nie wiem dlaczego (prawdopodobnie wynika to z warunków promocji) ,dezaktywowali możliwość dokonywania Rozliczeń Rzeczywistych bez możliwości ponownej aktywacji przez rok. To dopiero parodia
a właśnie że trzeba nowelizacja ustawy o prawach konsumenta nakłada taki obowiązek na sprzedawce ustawa weszła w grudniu 2014r
zastanawiam się, jak bym zrobił cesje na inna osobę
witam, udało się Panu dowiedzieć o cesji lub zmianie osoby figurującej na umowie ?
No właśnie, nie wiedzą z kim rozmawiają (może ktoś się podszywa pod klienta albo rozmówca nie jest odbiorcą i nie ma prawa podejmować decyzji za odbiorcę energii a odbiorca nie świadom niczego , otrzymuje umowę ! Zwykłe złodziejskie ENERGE metody..."na kogo padnie na tego bęc " !
Przed chwilą rozmawiałam z pania z infolinii i powiedziała że można odstąpić od umowy w ciągu 14 dni od doreczenia dokumentów bez ponoszenia żadnych kosztów . Powyżej 14 dni doliczają 50 zł miesięcznie za rezygnację z umowy lojalnościowej!
NIE PODPISYWAĆ. Ja podpisałam i żałuję. Co miesiąc złodzieje doliczają opłatę handlową w wysokości 15,98 zł. Wyobrażasz sobie, nie 2, 3 czy 5 zł ale 15,98 zł. Czyli przez 4 lata okradną mnie na 767,04 zł. Jak skończy mi się umowa zmienię dostawcę. Raz się dałam nabrać - tak się kończy nie doczytywanie umów, a przez telefon oczywiście nic o tym nie wspomniano. Nie chcę mieć z nimi nic wspólnego.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zdążyłam odstąpić od umowy, tylko namówili mnie na aktywowanie usługi eFaktura na platformie eBOK oraz skorzystania z funkcji powiadomień poprzez e-mail informacji o wystawieniu faktury. Czy ta usługa jest płatna, czy przy niej też jest naliczana opłata handlowa ?
też pobierają opłatę handlową za to. Oszuści, też mi zaczęli naliczać tą nową taryfę. Mimo odstąpienia, jeszcze się nie odezwali
Uważam ,że sprawą powinien zając się prokurator, mnie również na to nabrano - umowa na 36 miesięcy W trakcie rozmowy telefonicznej nic nie wspomiano o miesięcznej opłacie handlowej 15,99zł.
Straciłam dobre zdanie o Energa -Obrót , po skończonej umowie nie przedłużę z nimi już żadnej umowy. Obecnie piszę do nich pisma ,ale nie wiem czy to przyniesie jakoś rezultat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
obecnie wszystkich swoich znajomy ostrzegam przed tego typu telefonami
Maria napisz czy coś wskórałaś mój maż taż sie zgodził i na czas nie odesłaliśmy rezygnacji nie było mowy o tym że będzie płacone 14 99 zł więcej za to że jest e-faktura 2 lata byłam na e-fakturze i nic nie płaciłam a teraz muszę bo te 14.99 to ta gwarancja stałej ceny jest jak dzwoniłam do nich to pytano się czy umowa została zawarta na 3 miesiące czy na cztery lata ale w rozmowie nikt męża się nie pytał czy chce na 3 miesiące tylko odrazy na 4 mu wepchnęli
Jak zobaczyłam fakturę, która zawierała opłatę handlową zaraz do nich przedzwoniłam,rozmawiałam z konsultantką,która nic konkretnego mi nie odpowiedział - powiedział,że mam opisać całą sytuację w mailu, niestety po dłuższej korespondencji mailowej nic konkretnego mi nie odpisano.
Na koniec podali mi adres na ,który mam wysłać pismo.
06.07.2015 r. wysłałam do nich pismo i czekam na odpowiedz.Fakturę opłaciłam bez opłaty handlowej.
Pisz od razu na najwyższy szczebel władzy energa - obrót napisz: "skarga" i przedstaw swoją sprawę, dołącz załączniki. Zobaczysz, że zaraz będzie jak trzeba. Ja tak zrobiłam jak mieli mnie gdzieś i naliczali co chcieli, wszystko zostało szybko wyrównane, a tak udawali głupków, a jak nie pomoże pisz do UOKiK lub do ministra odpowiedzialnego za Energetykę. I niczego się nie bój. To oni z nas żyją a nie my z nich i złodziei trzeba tępić! Powodzenia
Jak zatytułować na ten najwyższy szczebel władzy Energa obrót że skargą w liście pisemnie nie na maila i o jakie załączniki chodzi nie mam drukarki nie mam możliwości drukowania. Może ktoś podpowie jak napisać takie pismo.
Zapraszam na maila ewamar25@wp.pl Chciałabym złożyć pozew zbiorowy o nierzetelność pracowników i oszustwo. SzukaM CHĘTNYCH.

eFaktura i powiadomienia e-mail

Korzystanie z eFaktury na platformie eBOK oraz z funkcji powiadomień poprzez e-mail o wystawieniu faktury jest BEZPŁATNE.
Ale w opłatę jest wliczony podatek akcyzowy, a cena podana jest w brutto :)
proponuję pozew zbiorowy
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0
też zostałem wpuszczony w kanał, jestem za pozwem zbiorowy, razem można więcej
Zapraszam na maila ewamar25@wp.pl Zbieram chętnych do pozwu zbiorowego.
Ja też dałam się w to wkręcić, już 3 razy prosiłam, a nawet żądałam o przesłanie nagrania mojej rozmowy z konsultantem i nic do tej pory nie dostałam!! Takie zatajanie chyba też jest karalne? Również jestem za pozwem zbiorowym!!! Nie można tak tego zostawić!!! Jestem na nich potwornie wściekła, to moja nie pierwsza utarczka z tą chorą firmą!!!
Zbieram chętnych do pozwu zbiorowego ewamar25@wp.pl
Gwarancja stałej ceny to jeden wielki kant!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja byłam na policji i w prokuraturze i powiedzieli ze jeżeli nie ma potwierdzenia umowy na piśmie, to taka umowa jest bezskuteczna w myśl ustawy z dnia 25 grudnia 2014 i mogę iść do biura obsługi klienta aby mi tę umowę przedstawili na piśmie a następnie z niej pisemnie zrezygnować i to powinno wystarczyć. Więc jutro idę...
Również jestem poszkodowany... Umowy nie otrzymałem a opłata handlowa została doliczona do faktury bez mojej wiedzy. W dniu jutrzejszym wybieram sie do rzecznika praw konsumenta.
Panie Pawle czy rzecznik praw konsumenta coś konkretnego doradził?
ja w dalszym ciągu czekam na pisemną odpowiedź Eerga-Obrót.
wiec tak. Zadzwoniłem do powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta. Powiedziała mi Pani, żebym napisał 'WNIOSEK
o udzielenie pomocy w zakresie praw konsumenckich' Pani Rzecznik nie zdziwiła się że chodzi o ENERGE. Pisze wniosek i dzis wysyłam. Powiedziała też, żeby nie pisać samemu do ENERGI bo będą zbywać. A rzecznikowi szybko odpiszą.
Pani Agnieszko, proszę napisać co Pani powiedzieli w biurze obsługi klienta.
Witam,.Proszę o napisanie co uzyskaliście,ja też czuję się oszukana zawarłam umowę przez telefon,przedstawiciel nie poinformował,mnie o opłacie handlowej,dostałam umowę i załączniki na maila,niestety przeczytałam je po 14-dniach.Uważam,ze jest to naciąganie ludzi ,ta umowa powinna się nazywać gwarancja stałej opłaty handlowej,też zraziłam się do firmy Energa.
Proszę Państwa większość pisze tutaj iż zawarła umowę telefonicznie i tym samym dała się naciągnąć.Od grudnia 2014 r nie ma możliwości zawarcia umowy tylko i wyłącznie przez telefon musi być potwierdzenie woli na papierze (lub innym nośniku stałym) czyli Państwa umowy są właściwie w świetle prawa nie zawarte.
Art. 20. prawa konsumenta ustęp 2.Pozdrawiam
Pytanie czy mail nie jest nośnikiem stałym.
W każdej z rozmów telefonicznych informacja o opłacie handlowej jest zawarta i to przynajmniej dwukrotnie. Czas na odstąpienie to 14 dni od dnia otrzymania dokumentów. Ludzie, zacznijcie sluchać zanim na coś się zgadzacie, a jeżeli słuchać nie potraficie to się nie zgadzajcie, proste.
Gratuluje głupoty, nie róbcie z siebie ofiary :)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 21
Myk, jesteś jednym z tych nagabywaczy pracujących dla Energi?
Nawet jeśli ta informacja jest podana podczas rozmowy, to sprytnie wpleciona w potok słów, jakimi zasypywany jest słuchacz :/
W zestawie dokumentów, jakie dostałam na maila, tabela z opłatą handlową umieszczona została w ostatnim, dziesiątym załączniku.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4
Nie jestem jednym z tych "nagabywaczy", ale uważam że każdy ma na tyle rozumu w głowie, że troche więcej rozwagi w podejmowaniu działań by się przydał, a nie bez zastanowienia się na coś godzicie, a później "dalam sie nabrać".
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 6
Ja się nie dałam, ale "nagabywacze" są bardzo skuteczni i przekonywujący - taka ma w końcu być ich rola: zapewnić o korzyściach, przemilczeć skutki negatywne, albo tak je wpleść w potok słów, żeby słuchacz się nie zorientował i uznał, że propozycja jest świetna i nie do odrzucenia.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mnie na 100% " nagabywacz" nie poinformował o opłacie handlowej, a kręcił i opowiadał jaka to wspaniała umowa dosłownie z 10 minut.
Mój tata tez stał się ofiarą telefoniczną tej oferty przed chwilą ;(
czy jest szansa zrezygnowania z tej umowy w ciągu 14 dniu od otrzymania dokumentów beż żadnych konsekwencji ?
a czy podpisując odbiór dokumentów od kuriera oznacza to również podpisanie umowy z ENERGA? . Bedę wdzięczna za odpowiedzi
Tak. Ja dostałam wszystkie informacje na maila i drogą elektroniczną, wypełniając stosowny formularz, odesłałam i dostałam potwierdzenie odstąpienia od umowy.
Może pani mi podać ich e-mail
ENERGA@energa.pl
nie poinformował ci ludzi maja rozmowy nagrywane tez sa rozliczani trzeba nauczyc sie słuchac
Przestań pieprzyć głupoty tak monopolistyczna firma jak Energa powinna być firmą zaufania publicznego a nie stosować złodziejskie praktyki. To jest możliwe tylko w tym chorym kraju!!!
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1
Panie Myk może i pan nie jest 'nagabywaczem' ale widać specjalistą w swoim zakresie - gratuluje panu. Ja jestem specjalistą w swojej dziedzinie, więc raczej mam 'tyle rozumu' i pomimo moich pytań czy są dodatkowe opłaty, Pani powiedziała że nie ma, więc logicznie rzecz biorąc zgode wyraziłem. Nie wyraziłem zgody na dodatkowe opłaty czyli opłate handlową bo taka opłata nie padła w rozmowie telefonicznej. Co jeszcze, nie otrzymałem żadnej umowy do podpisu i na maila. Opłata znalazła się na fakturze bez mojego podpisu na umowie i zgody.

Jeśli Pan też tak rozmawia ze swoimi klientami to życzę powodzenia w kontynuowaniu kariery zawodowej opartej na ludzkiej niewiedzy.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 4
Byłem przekonany, że Energa jest uczciwą firmą, jak się okazuje kombinują jak to nabić w butelkę swoich odbiorców. Chyba już Nie ma uczciwych firm, sami kombinatorzy. Ja osobiście nikomu już nie ufam a domokrązców gonię na zbitą mordę.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dzisiaj dzwoniłem do PIHu w tej sprawie, ale nie zajmują się tym, odsyłają do Urzędu Regulacji Energetyki na ul. Okopowej 7.
Zadzwoniłem i tam, ale miła Pani powiedziała, że nie zajmują się umowami, jedynie może pomóc Rzecznik Praw Konsumenta, w ostateczności Sąd. Z ciekawych rzeczy dowiedziałem się , że opłata prawdopodobnie jest nielegalnie naliczana, ale jeszcze nie ma wyroku w tej sprawie, wszystko w toku, więcej informacji może udzielić UOKiK. Oprócz tego co do "porządności" firmy Energa SA, jest daleka od tego, mają bardzo dużo skarg na tą firmę. Pani doradziła pewien myk, ale wątpię aby był skuteczny.
A możesz podać ten myk ??
Ja napisałem aby odsłuchali rozmowy moje z handlowcem i oczywiście stwierdzili że zostałem poinformowany o "opłacie handlowej" . Poprosiłem o kopie nagrań , opisałem sprawę do URE (via mail) i postraszyłem prokuraturą. Najgorzej że nie pamiętam czy mi przysłali umowę i czy im odesłałem podpisaną :-/
Jak przeczytalem ten post to widze, ze ludzie zgadzaja sie na umowy, ktorych na oczy nie widzieli.
Przed zgoda na cokolwiek poproscie o przeslanie wersji papierowej. Jak nie dadza to wiadomo co robic. A jak zgadzacie sie na warunki, ktore ktos poda lub nie przez telefon to miejcie pretensje tylko do siebie.
Obwiniacie energe (zapewne slusznie) o oplate handlowa a minione 25 lat (oszusci na kazdym kroku) niczego Was nie nauczylo.

Kilka lat temu sieci komrkowe sprzedawaly laptopy za 1zl z abonamentem telefonicznym na np 3 lata. Tyle, ze abonament byl zawyzony i po podliczeniu tej nadwyzki laptop kosztowal min 50% wiecej niz w sklepie.

Zastanawiam sie skad biora sie ludzie, ktorzy zgadzaja sie na kilkuletnie umowy wyrywkowo czytane przez telefon.

Zgodziliscie sie na umowe? To bierzcie za nia pelna odpowiedzialnosc tak samo jak placzacy frankowicze, ktorzy za swoje niepowodzenia obwiniaja banki.

Dorosnijcie w koncu.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5
Do mnie też zadzwonili i nie zgodziłem sie na nic, bo wiedziałem że umowę mam na czas nie okreslony, a pani wciskała mi, że umowa mi sie kończy. Jak widać nawet jak powiesz 'nie' przez telefon to nagabywacz rozumie to jako 'tak'. Nie dostałem umowy żadnej a opłate mi doliczyli. I co??
Prawda jest taka, ze daliśmy się wrobić jak dzieciaki. Wyszło mi, że przez 4 lata zapłacę im prawie 600 złotych więcej. Nie są to duże pieniądze, ale akurat się trochę nudzę, więc chętnie z nimi powalczę, bo po pobieżnym przeanalizowaniu sprawy doszedłem do wniosku, ze możliwe, iż informacja o opłacie handlowej nie padła w rozmowie telefonicznej, a nawet jeśli padła, to została sprytnie wpleciona w słowotok, w związku z tym może to wyczerpywać Art. 286 par. 1 KK, dokładnie sformułowanie o niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania. Ponadto opłata handlowa może być nielegalnie naliczana, a o karze za zerwanie umowy nie zostałem poinformowany w dokumentacji. Od jutra działam w tej sprawie.
Myślę, że znajdziesz całą gromadę chętnych, którzy podepną się pod Twoją walkę z Energą...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mi odpisali że Energa nie udostępnia nagrań. A o opłacie handlowej zostałem poinformowany. Co prawda co to znaczy poinformowany ? Być może słowa "opłata handlowa" padły w słowotoku handlowca , ale wg mnie za słabo zostały wyeksponowane. Poza tym na pewno dopytywałem się czy w umowie nie ma dodatkowych , ukrytych opłat i to zostało potwierdzone ( bo to dobrze pamiętam ) a "opłata handlowa" wg mnie jest dodatkową opłatą. ( no ale nie mogę sie w tym utwierdzić bo nie mogę odłuchać rozmowy )
A co to znaczy że opłata handlowa może być nielegalnie naliczana ?
Tyle co mi wiadomo, to wyszła taka ustawa z bodajże 14 grudnia 2014 R, ze każda umowa musi być podpisana a nie na gębę. Tak została poinformowana pewna kobieta przez prokuraturę.
Do mnie Energa wydzwania co drugi dzień ale ja ich olewam i nie odbieram telefonu, mam ich gdzieś.
Wyslijcie pismo przedsadowe z zadaniem udostepnienia rozmowy telefonicznej. Jesli tego nie zrobia zalozcie sprawe w Sadzie. Sad ich do tego zmusi i bedzie wszystko jasne. Proste i tanie rozwiazanie.
Po pierwszym dniu walki widzę, że jednostka niewiele może zdziałać. Nie odpuszczę.
Kilka razy dzwoniłam i pisałam maile, odpisywali mi - niestety nic nie zdziałałam. Jakaś konsultanta Energa odpowiedziała mi w końcu ,że mam to wszystko opisać i wysłać do działu reklamacji. Czekam już dwa tygodnie na odpowiedź.
Energa po domach nie chodzi
Zdradź proszę, jaki to jest myk ?
Mój maż nie zgodził sie przez telefon, poprosił o oferte na piśmie,zeby sie z nią zapoznac. Przyszeła umowa - jak nas nie było- zwykłym listem, po czym energa zmieniła nam taryfę bez naszej zgody. Mineło 14 dni - co teraz?