Widok

Izabela - opinia

Na początku stycznia 2013 r. po usłyszeniu reklamy w radiu Gdańsk , zachęcającej do podania stanu licznika , szybko dodzwoniłam się do ich biura i podałam bieżący stan. Aby załapać się na nowe ceny.Pani powiedział ,że w maju przyjdzie nowe naliczenie i od razu nastąpi zwrot za miesiące od stycznia do maja , a nowa prognoza będzie liczona według nowych stawek .Nowy rachunek otrzymałam koło 20 maja . I co ? Nic .Rachunek nie uwzględnił żadnej bonifikaty od stycznia , a na eboku nie ma śladu podania stanu licznika w styczniu . Szok .Stary rachunek to większe zużycie gazu , a nowe prognozy zdecydowanie mniejsze .Ale , żeby było śmiesznie , za nowe prognozy zapłacę o 100 zł więcej niż za poprzedni okres , mimo mniejszej ilości zużytego gazu i obniżki cen . Oszuści - inne słowa nie przychodzą mi do głowy . Jeśli kogoś spotkało to co mnie zachęcam do dyskusji na forum .
Moja ocena
oferta: 1
 
jakość usług: 1
 
czas realizacji: 1
 
przystępność cen: 1
 
ocena ogólna: 1
 
1.0

* maksymalna ocena 6

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie następuje żaden zwrot za miesiące od stycznia do maja, nie ma też żadnej bonifikaty za obniżenie ceny gazu. Na fakturze powinno być rozliczenie do dnia 31.12.2012r do podanego wskazania licznika policzone po "starych" cenach paliwa gazowego a od podanego wskazania licznika do dnia odczytu (odczyt inkasenta) powinno być już naliczone po nowej cenie paliwa gazowego. Od tej należności odejmuje się kwotę którą klient wpłacił regulując faktury prognozowane, jeśli faktury były za wysokie to Klient otrzymuje informacje o nadpłacie, którą może pobrać (pisemny wniosek) lub zostawić na poczet kolejnych wystawianych faktur, może też klient dostać informację, że faktury prognozowane były za niskie i otrzymuje wtedy klient fakturę rozliczeniową z kwotą do zapłaty. Faktury prognozowane wystawiane są na podstawie wcześniejszego zużycia gazu (od roku do 3 lat) więc nie są tylko uzależnione od ceny gazu, jeżeli Klient zużył więcej gazu niż zapłacił w fakturach prognozowanych to faktura rozliczeniowa jest do zapłaty a kolejne faktury prognozowane są wystawione na większa ilość metrów i nawet niższa cena gazu nie spowoduje, że będzie to mniejsza kwota do zapłaty. Większość informacji można uzyskać zapoznając się z taryfą i umową.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
do góry