Widok

NNT, HALUKSY, KOŚLAWY PALUCH

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny, poszukuję osób, które mają wiedzę na temat gdzie w Trójmieście jest godny polecenia ortopeda który porządnie wykona operację usunięcia tego bolącego"defektu"
Pomóżcie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wow!!operacja??zastanow sie 3 razy i popytaj jakie sa komplikacje:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
czytałam na temat tej przykrej dolegliwości baardzo dużo łącznie ze znachorskimi sposobami, na temat komplikacji też, sama nie wiem ale ból i chęć jego uniknięcia jest chyba silniejsza.
przecież mogę należeć do grupy pacjentów pozytywnie zoperowanych...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też mnie ten temat interesuje,mój tata ma i bardzo się męczy,ale on się boi iść na operację,po ponoć póżniej już po strasznie boli i długo trzeba leżeć.Jeśli ktoś coś wie na ten temat,proszę piszcie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
miałam operację na palucha koślawego i haluksa, komplikacje możliwe są po każdej operacji, a ktoś kto takiej dolegliwości nie ma nigdy nie zrozumie jakie jest to przykre i "niewygodne" jeśli kogoś interesują szczegóły zapraszam: maja@majagosciniak.pl

mogę polecić lekarza w Gdyni
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzień Dobry Pani Maju czy mogę prosić o nr tel ? Chciałabym z Panią porozmawiać, szukam ldobrego ortopedy w Trójmieście.Mój tel 601 627 132 proszę sms oddzwonię
pozdrawiam Ania Wójcicka-Leśniak
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
18.12.2008 r miałam operacje palucha koślawgo. Mam 14 lat, a to paskudztwo wyrosło mi jak miałam 3 lata. W końcu stało się bolesne i zdecydowałam sie na zabieg. W środe przyszłam do szpitala, a o 14 w czwartek był zabieg. Znieczulenie miałam miec zewnątrzoponowe w kręgosłup, a dostałam narkoze i znieczulenie w piszczel. Na pooperacyjnej leżałam 10 h. Jak odzywskiwalam czucie w palcach bolu nie czulam, bo byl on wyprzedzony silnymi srodkami przeciwbolowymi. Do 29 stycznia mam but gipsowy i poruszam sie o kulach. Najgorszy bol jest dobe po operacji jak dochodzi wieczor, a potem było juz tylko lepiej. Dzisiaj juz mnie praktycznie nie boli. O 12 wyszlam ze szpitala. Zdecydowałam z rodzicami i lekarzem, ze w kwietniu druga noga.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witaj,
napisz proszę gdzie dokładnie (jaki szpital, miasto, nazwisko lekarza...?) miałaś wykonaną tą operację...? Ja mam w sierpniu 2009 r. w Gdańsku w szpitalu im. Mikołaja Kopernika. Za wszelkie info z góry dziękuję.
Pozdrawiam,
Grażka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam skarpety uciskowe na haLUKSY
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Haluksy

witam;p Mam 17lat za rok będę mieć 18 wiem ze ta kość jeszcze rośnie ale codziennie zmagam się z bólem stosowałam już wszystkiego ale mi już nic nie pomoże bo mam je tak duże ze czasem nie mogę iść:( wstydzę się tego nie mogę nawet założyć japonek dlatego zazdroszczę dziewczynom ze maja ładne stopy, pocieszam się faktem ze ludzie maja większe problemy i żyją cieszą się każdym dniem każdą chwilą. Najśmieszniejsze jest to ze nie nosiłam nigdy szpilek ani wąskich butów lecz mam to po mamie;p i nie mam jej tego za złe bo ona tez to ma po swojej mamie ale ona ma je malutkie a ja jak jakiś "potwór" i złe się z tym czuje nawet nie mogę iść na basen tzn bardzo się krepuje i właśnie decyduje się na operacje tego roku w wakacje to jest najwłaściwsza decyzja;p Więc nie martwcie sie zawsze znajdzie się rozwiązanie z sytuacji i nawet najmniejszy problem da się rozwiązać nawet jeśli się strasznie boi ale modlitwa i wiara pomogą:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
to jest moje gg proszę o kontakt;p 8178385
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem trochę w temacie, bo moja mama zaczeła się również interesować tą operacją.
Najlepszą i najnowąszą metodą i jednocześnie bezpieczniejszą metodą jest tzw. włożenie druta, który potem, po ok. miesącu ortopeda wyjmuje. W niektórych szpitalach jeszcze stosują starą metodę tzn nogę w gips. Wtedy zgadza się może dojść do jakiegos zakażenia, no ale wiadomo, to nie jest przesądzone.
Mama wybiera się na operację do Gdyni u samego ordynatora. Wiem, że przyjmuje prywatnie w Gdańsku, ale na operację niestety, czeka się około roku. Koleżanka mamy miała niedawno i to na obie stopy na raz i powiedziała, że warto. Była 3 miesiące na zwolnieniu i cięzko jej było chodzić. Widziałam niedawno jej stopy - po prostu śliczne.
Życzę dużo zdrówka.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładnie tak - ortopeda w Gdyńskim szpitalu - dr Ciesla - warto do niego na prywatne wizyty chodzić, jest rewelacyjnym ortopedą, polecam też dr Dmowskiego - nie wiem czy jeszcze pracuje w Gdyńskim szpitalu bo miałam operację 8 lat temu - metodą "z drutem" - to wcale nie taka nowość ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Drut to może nie nowowość, ale wiem, że w niektórych szpitalach do tej pory "gipsują" np w Poznaniu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki dziewczyny za opdpowiedź, metod jest kilka i wszystkie mają dobre i złe statystyki. tak naprawdę każda będzie straszna dopóki się nie zdecyduję i nie dowiem jaki będzie efekt. muszę być dobrej myśli bo po pierwsze ból nie daje mi spokoju, a po drugie chciałabym nosić fajne buty a nie mogę bo moje stopy zwłaszcza lewa wygląda koszmarnie i boli
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam na prawej stopie,jest nie wielki ale jak jesienią pochodziłam trochę w kozakach na obcasie i to wcale nie na mega wysokich to potem pojawiał się ból. Teraz jak chodzę w płaskich butach jest ok.

Martwi mnie to trochę a te zabiegi o których piszecie trochę mnie przerażają:(

Można coś zrobic oprócz zabiegu np. jakaś rehabilitacja?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ma ktoś informacje na ten temat,gdzie ładnie robią i jak to wszystko przebiega.Operacja dotyczyłaby osoby po 60 r.ż
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiek niema znaczenia, leżała ze mną kobieta, która miała 67 lat i zniosła zabieg bardzo dobrze, gdy spotkałam ją na wizycie kontrolnej po operacji, była zadowolona z efektu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Poznaniu w szpitalach jeszcze zakładają gips, ale jest pod Poznaniem fajna klinika, która robi metodą bezgipsową, bez drutową i haluksy nie odrastają, no i można chodzić na drugi dzień w specjalnych butach(ale bez przesady). Ja nawet szybko doszłam do pełnej sprawności pomimo swojego wieku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam,ja mam haluksy,i wiem co to za bol,jesli chodzi o operacje to sobie nie zrobie bo wiem jakie sa ku temu potem konsekwencje,jeszcze gorszy bol niz teraz mam,wiec nie zgodze sie na operacje chodze do dobrego lekarza ortopedy na kilinskiego we wrzeszczu i mi odradzal,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No tak ale co ma powiedzieć osoba która nie nie może chodzić w bucie nawet szerokim bo ma takiego wielkiego haluksa,w zimę w sandale?Nie ma wyjścia jak operacja,a ja czytałam ze wiele osób jest zadowolonych że poszli na operację,teraz mają spokój.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam duze na dwoch stopach i wiem co to bol,nawet jesli mam kapcie szerokie na nogach to boli,ale boje sie operacji,mialam juz wyznaczona date na operacje i niestety zaszlam w ciaze,a teraz miojego synka wychowuje,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mój tata też przed tym ucieka bo nasłuchał sie o bólu i długiej rekonwalenstencji ale nie może chodzić po ulicach w normalnych butach,boli go i się męczy,długo też z tym zwleka,my go namawiamy żeby szedł,będzie miał z głowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jaki to lekarz na kilinskiego ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kochani zanim zdecydujecie się na cięcie i ból po operacji spróbujcie zapobiegać- oczywiście jeśli nie jest to juz sytuacja podbramkowa.
Ja stosuję hallufix i mnie pomaga. nie zamierzam nikogo odwodzić od operacji ale jak dla mnie to już jest ostateczność. wiem ze boli a podobno potem i tak są nawroty. no chyba ze po operacji ktoś będzie nosił hallufixa bo podobno tez wskazane.
pozdrawiam cierpiących i nie zazdroszczę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

I jak, na dłuższą metę hallufix Ci pomógł? Ja jeszcze nie mam co prawda haluksów, ale ze względów genetycznych lekarz mi polecił zapobiegać np. przy pomocy opaski, bo zauważył, że moje palce już mają tendencję do "wykrzywiania się". A baardzo nie chciałabym mieć potem takich koślawych palców https://wylecz-haluksy.pl/czy-to-haluksy-pierwsze-objawy/ - tylko spójrzcie na te zdjęcia... :/// Straszne to jest, boję się na dodatek tego okropnego bólu. I chcę właśnie profilaktycznie albo Hallufix albo Hallu Solution zastosować, co byście polecili?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja niedawno byłam na wizycie u doktora Pisarskiego w Gdańsku. Przyjmuje w Małej Klinice. Operacji nie przeprowadza w Gdańsku tylko w Warszawie ale przynajmniej na wizyty kontrolne będę miała blisko. Operację będę miała za dwa miesiące.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem świeżo po operacji haluksa. Polecam z czystym sercem dr. Paduszyńskiego, przyjmuje w Rumi na Derdowskiego. Poszłam, bo mąż mnie namówił a mam haluksy od kiedy pamiętam u mnie to dziedziczne :-( nawet moi bracia mają. Na operację czekałam 3 tygodnie, ból po operacyjny jest. Operował mnie dr Paduszyński, świetny specjalista, super podejście, pierwszy raz trafiłam na tak konkretnego lekarza. Miała operację w szpitalu powiatu bytowskiego, stary szpital ale opieka rewelacyjna. Tylko niestety dojście do siebie do całkowitej sprawności to ok 2 do 3 miesięcy. Ale mam nadzieję, że warto :-) no i widok prostej stopy po 33 latach bezcenny :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a i miałam operację na fundusz :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy moglabys cos więcej napisac bardzo proszę :). Jaką metodą operował? Czy można obie stopy za jednym razem? Czy nosilas buty pooperacyjne?.podam mojego maila : elcid@wp.pl . Pozdrawiam i na prawde bede wdzieczna. Ania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Świetny specjalista- Dr Paweł Kołodziejski z Poradni na Targówku w Warszawie. Ja akurat do niego jeździłam bo poleciła mi go znajoma. Początkowo zalecił mi specjalne obuwie a później zabieg na haluksy żeby nogi w gips nie pakować. Zabieg poszedł sprawnie i teraz już nic nie doskwiera moim stopom :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

owsiki (31 odpowiedzi)

hej dziewczyny, masakra jakaś-w piątek wieczorem znalazłam w kale córci robala :/ Okropne...

psycholog dziecięcy kogo polecacie (20 odpowiedzi)

Witam. Mój synek jest bardzo nieśmiały, trudno mu nawiązać kontakt z dziećmi i bardzo przeżywa...

do góry